Jump to content

Lenovo Vibe P2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε νουγκατ εχει επιρεαστει η ταχύτητα της συσκευής;

Εγώ βλέπω κάποια διαφορά ..

Είναι λίγο πιο "βαρύ" πλεον.

 

Στάλθηκε από το Lenovo P2a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo A806

 

Lenovo P2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 285
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά! Τελικά αγόρασα εγώ το κινητό που έδινε ο φίλος gthebest! Μπορείτε να μου πείτε γιατί το ραδιόφωνο καταναλώνει μπαταρία ενώ το κλείνεις;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

Ήρθε η ώρα να αλλάξω το nexus 5. Τα υποψηφια τηλέφωνα αρκετά. Τιμή κοιτάζω να μην ξεπεράσω το 400αρι, οπότε έπεσα πάνω και στο P2.

Γενικά διαβάζω τα καλύτερα, κυρίως για την μπαταρία που είναι και το μεγαλύτερό μου παράπονο απο το nexus 5, αλλά κολλάω λίγο στο θέμα της κάμερας. Οκ και το nexus δεν εχει την καλύτερη κάμερα, αλλά ας πούμε συγκρίνοντας το p2 με το nexus, είναι σε καλύτερο επίπεδο η κάμερα; δεν με νοιάζει να είναι και σαν το s7, όλοι λένε οτί εκεί πονάει η συσκευή και θα ξενερώσω πιστευώ αν δεν είναι έστω καλύτερη από αυτή που έχω ήδη.

 

Αυτό το πρόβλημα με τον ήχο στο βίντεο το είχαν όλα με MM και με τη nougat λύθηκε, ή ήταν αναλόγως την συσκευή; Υπάρχει κάποιος που το είχε με MM και τώρα με nougat δεν έχει θέμα, ή όσοι το είχαν συνεχίζουν να το έχουν και μετά την αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Τελικά αγόρασα εγώ το κινητό που έδινε ο φίλος gthebest! Μπορείτε να μου πείτε γιατί το ραδιόφωνο καταναλώνει μπαταρία ενώ το κλείνεις;

 

Δεν καταναλωνει ας φαινεται ανοιχτο το ιδιο ειναι και στ π1 με τετοια μπαταρια δεν επρεπε να το σχολιαζεις καν.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταναλωνει ας φαινεται ανοιχτο το ιδιο ειναι και στ π1 με τετοια μπαταρια δεν επρεπε να το σχολιαζεις καν.:)

 

χαχα απλά θεωρώ ότι πρέπει να έχεις απόλυτο έλεγχο στο τι τρέχει στο κινητό σου. 8 ωρες και 7 λεπτα μεχρι στιγμης χρηση οθόνης στο 29%

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

 

Αυτό το πρόβλημα με τον ήχο στο βίντεο το είχαν όλα με MM και με τη nougat λύθηκε, ή ήταν αναλόγως την συσκευή; Υπάρχει κάποιος που το είχε με MM και τώρα με nougat δεν έχει θέμα, ή όσοι το είχαν συνεχίζουν να το έχουν και μετά την αναβάθμιση;

 

αυτο, και κυριως το προβλημα με το you tube synch ειναι τα βασικα που με κολλανε κ εμενα αλλιως θα ηταν το ιδανικο για αγορα!

Link to comment
Share on other sites

Μην λέτε ότι θέλετε ρε παιδιά....

Ρωτήστε εμάς που το έχουμε να σας απαντήσουμε...

 

To P2 δεν έχει πρόβλημα Youtube synch αλλά ούτε και στoν ήχο στα video που τραβάμε !

Δεν σας λέμε ψέματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Μην λέτε ότι θέλετε ρε παιδιά....

Ρωτήστε εμάς που το έχουμε να σας απαντήσουμε...

 

To P2 δεν έχει πρόβλημα Youtube synch αλλά ούτε και στoν ήχο στα video που τραβάμε !

Δεν σας λέμε ψέματα.

Δεν είπε κανείς ότι λες ψέμματα. Μακάρι να μην έχει κανένα θέμα η συσκευή γιατί κατά τ άλλα φαίνεται καλή περίπτωση! Αλλά ψάχνοντας διαβάζω πολλά παράπονα για αυτά τα δύο θέματα και δεν βλέπω ενδιαφέρον απο τη lenovo (στο πρώτο link παρακάτω 6 σελίδες θέμα και μια απάντηση μόνο από την εταιρία). Γι αυτό ρώτησα αρχικά, αν το είχαν όλοι και έστρωσε με το update της Nougat ή κάτι τέτοιο.

 

Το θέμα με το lip sync στα βίντεο

εδώ: https://forums.lenovo.com/t5/P2-P2a42-Smartphones/Lenovo-P2-UK-Youtube-Netflix-Amazon-Prime-Sky-Q-Sky-Go-sync/td-p/3544340

και

εδώ:

 

και με τον ήχο στα βίντεο

εδώ:https://www.youtube.com/watch?v=4_2Bkj069vk

και εδώ: https://www.youtube.com/watch?v=g0WdS6fJfeA

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπε κανείς ότι λες ψέμματα. Μακάρι να μην έχει κανένα θέμα η συσκευή γιατί κατά τ άλλα φαίνεται καλή περίπτωση! Αλλά ψάχνοντας διαβάζω πολλά παράπονα για αυτά τα δύο θέματα και δεν βλέπω ενδιαφέρον απο τη lenovo (στο πρώτο link παρακάτω 6 σελίδες θέμα και μια απάντηση μόνο από την εταιρία). Γι αυτό ρώτησα αρχικά, αν το είχαν όλοι και έστρωσε με το update της Nougat ή κάτι τέτοιο.

 

Το θέμα με το lip sync στα βίντεο

εδώ: https://forums.lenovo.com/t5/P2-P2a42-Smartphones/Lenovo-P2-UK-Youtube-Netflix-Amazon-Prime-Sky-Q-Sky-Go-sync/td-p/3544340

και

εδώ:

 

και με τον ήχο στα βίντεο

εδώ:https://www.youtube.com/watch?v=4_2Bkj069vk

και εδώ: https://www.youtube.com/watch?v=g0WdS6fJfeA

 

 

Εγω με με Nougat, δεν αντιμετωπιζω καποιο προβλημα στον ηχο του βιντεο παντως

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έκανα κάποιες ηχογραφήσεις φωνής και έστειλα με messenger, δε νομίζω ότι είναι ιδιαίτερα ικανοποιητικές. Έχετε αγοράσει θήκες;
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, επιβεβαιώνω την καθυστερημένη ή και καθόλου εμφάνιση ειδοποιήσεων. Πρέπει π.χ. να μπεις μέσα στο facebook για να στα δείξει.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα video σε όλες τις εφαρμογές που σε μένα συνεχίζει να υπάρχει μετά τη nougat, είναι η συμπίεση ήχου που κάνει για να μειώσει τον θόρυβο.. πχ αν ηχογραφείς και στο background παίζει μουσική, ενδέχεται στο βίντεο να μην ακούς καν ότι παίζει μουσική.. φωνές όμως ή ομιλίες ακούς κανονικά.

Αν συμβιβαστείς μ αυτή την ιδιαιτερότητα, τότε το κινητό είναι εξαιρετικό σε όλα του!

 

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ήρθε ένα update 80mb...

 

Και σε μένα ήρθε και το έκανα αμέσως αλλά δυστυχώς το play store δείχνει αν uncertified τώρα ενώ παλιά ήταν certified

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα σε ολους και χρονια πολλα.

 

Εχει παρατηρησει κανεις με nοugat, το κινητο ενω εχει τους ηχους κλησεων, ειδοποιησηεων κτλ ενεργοποιημενους, να τον καλουν και να ειναι σε mute? Το παθαινω συχνα, και μονο με επανεκκινηση στρωνει.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου όχι... Δόξα τω Θεώ προς το παρόν όλα τρέχουν καλά. Ότι προβλήματα είχε με την αναβάθμιση λύθηκαν :)
Link to comment
Share on other sites

Όχι και από εμένα. Όπως είπε και ο φίλος από πάνω όλα τρέχουν καλά , κανένα πρόβλημα !

 

Ύστερα και από την τελευταία αναβάθμιση των 80MB όλα άψογα ! :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το μοντέλο 4/64GB έχει την 800άρα μπάντα ή όχι;

Στο kimovil φαίνεται να την έχει μόνο το 32άρι.

 

Και εγώ νομίζω ότι το 64αρι είναι μόνο κινεζικό μοντέλο χωρίς την 800αρα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

μερικες ερωτησεις:

1. εχει led ειδοποιησεων?

2. μπαντα 800 εχει?

3. τι σαρ εχει το κινητο?

4. πιστευετε αξιζει τα παραπανω λεφτα σε σχεση με το xiaomi note 4?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

μερικες ερωτησεις:

1. εχει led ειδοποιησεων?

2. μπαντα 800 εχει?

3. τι σαρ εχει το κινητο?

4. πιστευετε αξιζει τα παραπανω λεφτα σε σχεση με το xiaomi note 4?

 

1. Ναι ,και διαλέγεις εσύ αν θες χρώμα για τον κάθε τύπο ειδοποιήσεων πχ σκούρο μωβ , θαλασσί , κόκκινο άγριου μήλου...

2. Ναι έχει και 800 !

3. Κεφάλι 0,818 W/kg - Σώμα 1,65 W/kg

4. Ναι , πολύ καλύτερη οθόνη (Super Amoled) , πολύ μεγαλύτερη μπαταρία +1000 mAh , έχει μεγαλύτερη μνήμη και προστασία

Gorilla Glass 3 !

Edited by Didimos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

στα 239 σημερα διαθεσιμο Sold and shipped by Amazon,εφυγε παραγγελια

 

Αρκετά καλή τιμή , με γεια σου !! :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...