Jump to content

Lenovo Vibe P2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 285
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ε, δεν το νομίζω.. Η εφαρμογή κολλάει μια φορά, οκ. Bug, κολλάει δύο, οκ. Ε, κάθε φορά να κολλάει στο σκρολάρισμα της αρχικής μετά από λίγο? Ειδικά αυτό με το messenger, με έστειλε. Δεν ξέρω τι να κάνω.

 

Δοκίμασε να τα ξηλώσεις και τα 2 με εκκαθάριση δεδομένων και να τα εγκαταστήσεις ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεν έχω κάποιο πρόβλημα με Facebook και Messenger . :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τι να σας πω, κολλάει. Το θέμα με το Messenger φαίνεται να έφτιαξε ΜΟΝΟ ΤΟΥ. Στον κόσμο του IT τα έχω βιώσει αρκετές φορές αυτά, αλλά δικαιολογία δεν υπάρχει. Τραβάει κολλήματα πάντως και το messenger, π.χ. όταν θες να ανοίξεις και να κλείσεις το αν φαίνεσαι online στο chat. Επίσης, τον τελευταίο καιρό, όταν κλείνω μια κλήση, μου κάνει ένα χαρακτηριστικό, δυνατό, εκνευριστικό ήχο, που θέλω να εξαφανίσω.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα τηλέφωνο στο επίσημο service γιατί έχω ένα θεμα με την υποδοχή ακουστικών και μου είπαν πως δεν το δέχονται παρόλο που είναι αγορασμενο από Γερμανία (EU).

Έχεις κάποιος αντίστοιχη εμπειρία;

 

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέσω amazon το πηρες; Όπως και να εχει δεν μπορουν να μην το δεχθουν αν ειναι αγορασμενο απο χωρα της eu καλυπτεται απο πανευρωπαικη εγγυηση. Οπως και να εχει να εχεις την ολη επικοινωνια μαζι τους ΓΡΑΠΤΩΣ.
Link to comment
Share on other sites

Σε παρόμοια θέματα πάντα επικοινωνώ με τα κεντρικά. Μέχρι και Toshiba Ιαπωνίας έχω στείλει email και μετά τρέχανε και δε φτάνανε οι κουτοπόνηροι εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Μέσω amazon το πηρες; Όπως και να εχει δεν μπορουν να μην το δεχθουν αν ειναι αγορασμενο απο χωρα της eu καλυπτεται απο πανευρωπαικη εγγυηση. Οπως και να εχει να εχεις την ολη επικοινωνια μαζι τους ΓΡΑΠΤΩΣ.
Το πήρα από eBay και είναι από Γερμανία

Η εφαρμογή της Lenovo το επιβεβαιώνει.

 

Η επικοινωνία δυστυχώς μέχρι στιγμής ήταν τηλεφωνική.

Απαράδεκτο η Lenovo Hellas να μην δέχεται συσκευή από EU..

 

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε παρόμοια θέματα πάντα επικοινωνώ με τα κεντρικά. Μέχρι και Toshiba Ιαπωνίας έχω στείλει email και μετά τρέχανε και δε φτάνανε οι κουτοπόνηροι εδώ.

 

Έκανα post στο global support forum γιατί δεν βρίσκω κάπου να επικοινωνήσω διαφορετικά..

Αν έχει κάποιος κάποιο mail μου το δίνει.

Εν τω μεταξύ υποτίθεται πως εδω είναι η LENOVO Hellas (όχι αντιπρόσωπος) και τους λέω το πήρα από Γερμανία και μου λένε είναι παραεισαγωγή και δεν παρέχουμε υποστήριξη. Απίστευτο..

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, P2 με nougat και όταν χρησιμοποιώ την open camera το video είναι πολύ σκοτεινό. Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι παρόμοιο, ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα post στο global support forum γιατί δεν βρίσκω κάπου να επικοινωνήσω διαφορετικά..

Αν έχει κάποιος κάποιο mail μου το δίνει.

Εν τω μεταξύ υποτίθεται πως εδω είναι η LENOVO Hellas (όχι αντιπρόσωπος) και τους λέω το πήρα από Γερμανία και μου λένε είναι παραεισαγωγή και δεν παρέχουμε υποστήριξη. Απίστευτο..

 

 

Δυστυχώς φίλε μου αυτο ισχύει. Το ίδιο πρόβλημα θα αντιμετωπίσεις και με τη Huawei, απλά εκει θα σου επισκευάσουν το Ευρωπαϊκό παραεισαγωγης κινητό απλα θα το πληρώσεις κανονικά (δε σε καλύπτει η εγγύηση).

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε μου αυτο ισχύει. Το ίδιο πρόβλημα θα αντιμετωπίσεις και με τη Huawei, απλά εκει θα σου επισκευάσουν το Ευρωπαϊκό παραεισαγωγης κινητό απλα θα το πληρώσεις κανονικά (δε σε καλύπτει η εγγύηση).

Δεν το γνώριζα, ισχύει όντως αυτό τελικά;

Πίστευα ότι όλες δίνουν πανευρωπαική εγγύηση

Π.χ. με LG δεν υπάρχει τέτοιο θέμα, το δέχονται κανονικά

 

qosmio ενημέρωσε αν θες για τη συνέχεια

πάντως στη χειρότερη μπορείς να επικοινωνήσεις και με amazon, φαντάζομαι θα σου παρέχουν οι ίδιοι κάποια εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τι να σας πω, κολλάει. Το θέμα με το Messenger φαίνεται να έφτιαξε ΜΟΝΟ ΤΟΥ. Στον κόσμο του IT τα έχω βιώσει αρκετές φορές αυτά, αλλά δικαιολογία δεν υπάρχει. Τραβάει κολλήματα πάντως και το messenger, π.χ. όταν θες να ανοίξεις και να κλείσεις το αν φαίνεσαι online στο chat. Επίσης, τον τελευταίο καιρό, όταν κλείνω μια κλήση, μου κάνει ένα χαρακτηριστικό, δυνατό, εκνευριστικό ήχο, που θέλω να εξαφανίσω.

 

αν είσαι από καμία δυνατή συσκευή εννοείται θα καταλαβαίνεις όταν τρώει κολλήματα το Ρ2 το soc του δεν είναι επιδόσεων

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

αν είσαι από καμία δυνατή συσκευή εννοείται θα καταλαβαίνεις όταν τρώει κολλήματα το Ρ2 το soc του δεν είναι επιδόσεων

 

Εμάς φίλε ziaba που δεν τρώει κολλήματα το P2 μας έχει διαφορετικό soc ;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Εμάς φίλε ziaba που δεν τρώει κολλήματα το P2 μας έχει διαφορετικό soc ;

 

μάλλον δεν κατάλαβες τι εννοώ ... αν το παιδί προέρχεται από κάποια συσκευή με πολύ δυνατά σπεξ χωρίς κολλήματα (προσωπικά ακόμα και σε ΜΟΤΟ Ζ, S7, Ρ9 παρατηρούσα κολλήματα) εννοείται πως του φαίνεται αργό λένοβο εσύ πχ ίσως έρχεσαι από συσκευή βασιλιά του λαγκ γιαυτο σου φαίνεται πύραυλος το Ρ2 ... μπορεί να μην τα παρατηρείτε και τόσο να σας ενδιαφέρουν άλλες χάρες του vibe όπως τεράστια μπαταρία, δυνατό ηχείο, φωτεινή οθόνη κτλ

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνώριζα, ισχύει όντως αυτό τελικά;

Πίστευα ότι όλες δίνουν πανευρωπαική εγγύηση

Π.χ. με LG δεν υπάρχει τέτοιο θέμα, το δέχονται κανονικά

 

qosmio ενημέρωσε αν θες για τη συνέχεια

πάντως στη χειρότερη μπορείς να επικοινωνήσεις και με amazon, φαντάζομαι θα σου παρέχουν οι ίδιοι κάποια εγγύηση

 

Δεν ισχύει τελικά η εγγύηση για Ελλάδα. Είχε δίκιο ο φίλος..

Επικοινώνησα με τον πωλητή και το έστειλα Γερμανία για επισκευή.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να το αγοράσω αλλα έχω κάποιες απορίες

 

1.Στο Ην.Βασίλειο και στην Ελλάδα με vodafone θα έχω πρόβλημα στο 4g?

2.Υπάρχει επίσημο update nougat για το κινητό?

3.Αν το παραγγείλω ποια rom να ζητήσω να φοράει;

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να το αγοράσω αλλα έχω κάποιες απορίες

 

1.Στο Ην.Βασίλειο και στην Ελλάδα με vodafone θα έχω πρόβλημα στο 4g?

2.Υπάρχει επίσημο update nougat για το κινητό?

3.Αν το παραγγείλω ποια rom να ζητήσω να φοράει;

 

Να πάρεις το P2a42 και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα στην Ευρώπη

Μιλάω και hardware (οχι μονο αλλαγή ρομ στο κινέζικο μοντέλο) ώστε να έχεις όλες τις απαραίτητες συχνότητες για 4G στην Ευρώπη

Edited by empeiros
Link to comment
Share on other sites

Να πάρεις το P2a42 και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα στην Ευρώπη

Μιλάω και hardware (οχι μονο αλλαγή ρομ στο κινέζικο μοντέλο) ώστε να έχεις όλες τις απαραίτητες συχνότητες για 4G στην Ευρώπη

 

Αυτό εδώ μας κάνει;

https://www.banggood.com/Lenovo-P2-5_5-inch-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-625-Octa-core-4G-Smartphone-p-1161448.html?utm_campaign=Kimo30&utm_content=Rosalia&p=QV2409786796201409DB

 

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν θα ξενερώσω αρκετά σε απόδοση ερχόμενος απο snapdragon820 συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ μας κάνει;

https://www.banggood.com/Lenovo-P2-5_5-inch-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-625-Octa-core-4G-Smartphone-p-1161448.html?utm_campaign=Kimo30&utm_content=Rosalia&p=QV2409786796201409DB

 

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν θα ξενερώσω αρκετά σε απόδοση ερχόμενος απο snapdragon820 συσκευή.

Αυτο μαλλον ειναι το κινεζικο μοντελο P2c72.Δουλευει στην Ευρωπη αλλα δεν εχει την 800αρα(Β20) συχνοτητα για το 4g.(δες αν ο παροχος σου τη χρησιμοποιει)

Το τηλεφωνο ειναι αρκετα γρηγορο

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ μας κάνει;

https://www.banggood.com/Lenovo-P2-5_5-inch-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-625-Octa-core-4G-Smartphone-p-1161448.html?utm_campaign=Kimo30&utm_content=Rosalia&p=QV2409786796201409DB

 

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν θα ξενερώσω αρκετά σε απόδοση ερχόμενος απο snapdragon820 συσκευή.

 

 

Θα συμφωνήσω με τον φίλο και γω πιστεύω πως είναι το κινέζικο μοντέλο οπότε προσωπικά σου προτείνω να μη το πάρεις.

Το μοναδικό πράγμα που με ξενερώνει ειναι η κάμερα του. Καλες πρωινές αλλα το βράδυ :cry:

Μονο εκεί υστερεί αυτό το τηλέφωνο αλλα δε μπορώ να τα εχω και ολα δικά μου σε αυτη τη τιμή. :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενδιαφέρομαι να το αγοράσω αλλα έχω κάποιες απορίες

 

1.Στο Ην.Βασίλειο και στην Ελλάδα με vodafone θα έχω πρόβλημα στο 4g?

2.Υπάρχει επίσημο update nougat για το κινητό?

3.Αν το παραγγείλω ποια rom να ζητήσω να φοράει;

 

 

1. Όχι φίλε μου απολυτως κανένα

2. Φυσικά και έχει και σου έρχεται ειτε ΟΤΑ ειτε είναι προεγκατεστημενη

3. Δε χρειάζεται αρκεί να παραγγείλεις το Ευρωπαϊκό μοντελο (P2a42).

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...