Jump to content

..::Εφαρμογές συμβατές με VGA screens::..


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mερικά ακόμη προγράμματα που υποστηρίζουν απεικόνιση σε VGA screen.

 

  1. Spb Weather 1.0
  2. WebIS Mail 2.1 Beta 3
  3. Spb Pocket PC Tips & Tricks 1.0
     

 

doctor-gio δες και αυτό το post.

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι το καλο με τα ΣΕ. μεγαλη αναλυση με αριστη χρησιμοτητα.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Pocket Breeze 4.31 beta 1

 

Σήμερα δώθηκε στο κοινό μια beta έκδοση του Pocket Breeze με αναβαθμισμένο και πολύ όμορφο VGA look!

Είναι η έκδοση 4.31 και μπορείτε να την κατεβάσετε εδώ.

 

http://www.sbsh.net/temp/pb43_pb2.jpg

 

Συμπαθητικό μου φάνηκε, αλλά μετά από λίγες ώρες θα το βγάλω!:p

Link to comment
Share on other sites

Επίσης το Destinator 3 μετά από res hack φαίνεται τέλεια σε VGA οθόνη.

 

Υποψιάζομαι ότι το κολπάκι αυτό αφορά την 3.0.65 και όχι την 3.0.75. Η 3.0.75 παίζει μια χαρά σε vga οθόνη απ'ότι έχω δει. Η 3.0.65 τα δείχνει ψιλοτεράστια και σέρνεται ελαφρώς μάλλον για αυτόν τον λόγο. :)

Filika

Apostolis

 

 

Go wireless. Visit www.awmn.gr

 

Κόμβος #37: bakolaz

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!Ομολογω οτι ειμαι νεος στον χωρο των ppc . Εχω το loox720 εδω και 3 μηνες και το χρησιμοποιω αρκετα θα ελεγα . Θα ηθελα να μου εξηγησει καποιος γιατι να χρησιμοποιησω αναλυση true vga (πχ με το se_vga) αφου πρακτικα τα εικονιδια φαινονται παρα πολυ μικρα σε σημειο μεγιστης αντιπρακτικοτητας. Εχω χασει τελειως την μπαλα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!Ομολογω οτι ειμαι νεος στον χωρο των ppc . Εχω το loox720 εδω και 3 μηνες και το χρησιμοποιω αρκετα θα ελεγα . Θα ηθελα να μου εξηγησει καποιος γιατι να χρησιμοποιησω αναλυση true vga (πχ με το se_vga) αφου πρακτικα τα εικονιδια φαινονται παρα πολυ μικρα σε σημειο μεγιστης αντιπρακτικοτητας. Εχω χασει τελειως την μπαλα?

Αν το βάλεις se real vga θα έχεις αρκετά πλεονεκτήματα.

 

Αρχικά κάποιες εφαρμογές θα φαίνονται καλύτερα, είναι σαν να κάνεις resolution hack, αλλά σε όλες τις εφαρμογές, συνεπώς κάποιες θα φαίνονται καλά σε όλη την οθόνη και κάποιες άλλες θα μαζέυονται στο 1/4 αυτής.

 

Eπίσης θα έχεις περισσέτορο ελεύθερο χωρό στην today screen και γενικότερα θα μπορείς να βλέπεις πολλά στοιχεία μαζί.

Επίσης θα μπορείς να βλέπεις τα vga themes χωρίς να χρησιμοποείς το SE_VGA.

 

Oύτε εμένα με βολεύει το real vga πάντως, όλα γίνονται πολύ μικρά και δυσκολεύομαι να στοχεύσω!:p

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι θελει εξασκηση..οπως οταν μικροι βαζαμε στοχο...να ουραμε εντος της λεκανης ενα πραγμα....το κακο ειναι οτι δεν εχουμε επιλογη ωστε να εχουμε μεγαλη γραμματοσειρα....μηπως εχει βρει καποιος την τελευταια εκδοση του resco keyboard pro gia vga screen?
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι θελει εξασκηση..οπως οταν μικροι βαζαμε στοχο...να ουραμε εντος της λεκανης ενα πραγμα....το κακο ειναι οτι δεν εχουμε επιλογη ωστε να εχουμε μεγαλη γραμματοσειρα....μηπως εχει βρει καποιος την τελευταια εκδοση του resco keyboard pro gia vga screen?

Eγώ χρησιμοποιώ την Resco Keyboard PRO v4.33.

Είναι ok.:)

 

pm for more...

 

p.s. Ό,τι αναφέρω εδώ το έχω δοκιμάσει και εννοείται το έχω, αν χρειάζεστε κάτι στείλτε μου pm.

Link to comment
Share on other sites

Εστω οτι χρησιμοποιω se_real vga , σε ολο το συστημα , μερικα προγραμματα δεν μπορουν να τρεξουν πχ vito remote. Μπορω στο συστημα μου μερικα προγραμματα να τα τρεχω σε real vga και αλλα σε επιλεκτικα σε qvga? Πρακτικα το brute force ποτε το χρησιμοποιουμε ?(σε real vga συστημα για να τρεξει εφαρμογη σε qvga , η σε qvga συστημα να τρεξει εφαρμογη σε realvga)

 

μηπως εχω μπλεξει τα μπουτια μου? λεω μηπως...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ένας FREE μετατροπέας με απλό design, VGA / Landscape support και άλλες πολλές επιλογές. Δοκιμάστε το και πείτε μου τις εντυπώσεις σας αν θέλετε.. Προβλέπεται και ελληνική έκδοση.

 

http://www.geocities.com/ppcgtapps/index.htm

y4
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Ας ξηγηθώ ένα ξέθαμα!:p

Ψάχνω εφαρμογή Instant messenger, κυρίως το msn με ενδιαφέρει, για VGA οθόνη και να είναι πολύ εύχρηστη!:D

Παίζει τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...