Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακόμα κι αν υφίστατε το πρόβλημα με το 4G στην developer, όπως είπε και ο kyrgeo1978, το πρόβλημα θα λυθεί στην επόμενη έκδοση η οποία βγαίνει κάθε βδομάδα. Εκτός αυτού, μιας κι αυτό είναι σημαντικό πρόβλημα θα είχε βγει σίγουρα πολύ πιο γρήγορα διορθωμένη έκδοση, όπως έχει γίνει στο παρελθόν.

Και πέραν όλων των άλλων σκέψου το εξής: αν είναι η Xiaomi να έβγαζε ROM για το International μοντέλο του οποίου το ατού είναι η b20, χωρίς να υποστηρίζει η ROM την b20, τότε ποιο το νόημα να βγάλει εξ αρχής το μοντέλο από τη στιγμή που υπάρχει το Kenzo και ακόμα πουλάει σαν τρελό. Θα την περνάνε με τις πέτρες όσοι το αγόραζαν :P

 

Και τέλος το link που παραθέτεις είναι custom ROM. Αυτές ναι, μπορεί να εμφανίσουν τέτοια προβλήματα όπως να μη δουλεύει το 4G.

 

(αν φάνηκε κάπου ειρωνικό ύφος, δεν ηταν ο σκοπός μου)

Όχι κομπλέ είναι το ύφος. Kατάλαβα τι λες. Σόρρυ κι εγώ τώρα ασχολούμαι πρώτη φορά με Xiaomi και ακόμα ψάχνομαι. Μπορεί να γράφω και καμμια βλακεία.

 

Να τονίσω εδώ ότι εξαρχής ήθελα να περάσω οπωσδήποτε ελληνικά στο κινητό καθώς χρειάζονται για το άτομο που θα το χρησιμοποιεί. Και η global dev τώρα που το ξανασκέφτομαι δεν έχει ελληνικά έτσι; Αν ισχύει αυτό, μάλλον τα προηγούμενα σχόλιά μου ήταν άκυρα καθώς πιθανότατα έχω ψαχτεί κυρίως για custom roms και το θέμα με το radio θα ήταν γι' αυτές.

Edited by GreenMob
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η global dev έχει Ελληνικά, radio φλασάρεις μονο αν περάσεις cm που είναι μια room διαφορετική από miui

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Οκ τότε προφανώς δεν τα έχω ξεκαθαρίσει ακόμα στο κεφάλι μου. Ευχαριστώ.

 

H DEV rom που είναι για το ΚΑΤΕ φτιαγμενη, δε βρισκω το λογο να μην υποστηριζει το radio της ΚΑΤΕ.....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Εχεις dev ομως.. αυτο ρωταει αν καταλαβα καλα...

Καλά κατάλαβες φίλε μου...ρωτουσα αν η μανίσια rom (όχι η dev) που φοραει η International Version έχει ελληνικά μενού.

Link to comment
Share on other sites

Καλά κατάλαβες φίλε μου...ρωτουσα αν η μανίσια rom (όχι η dev) που φοραει η International Version έχει ελληνικά μενού.

Δεν είχες διαβάσει όμως όλα τα μηνύματα από την αρχή αλλά μόνο τη συγκεκριμένη παράθεση. Μιλούσα για την dev και εσύ νόμιζες ότι μιλούσα για την stable. ΚΑΝΕΝΑ Xiaomi που έχει stable rom δεν έχει ελληνικό μενού. Αν θέλεις out of the box κινητό δεν πας σε Xiaomi.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro International Version

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχες διαβάσει όμως όλα τα μηνύματα από την αρχή αλλά μόνο τη συγκεκριμένη παράθεση. Μιλούσα για την dev και εσύ νόμιζες ότι μιλούσα για την stable. ΚΑΝΕΝΑ Xiaomi που έχει stable rom δεν έχει ελληνικό μενού. Αν θέλεις out of the box κινητό δεν πας σε Xiaomi.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro International Version

 

σωστα

αν και φλασαρισμα της dev δεν ειναι και τοσο ζορικο...

 

Να σε ρωτησΩ: δεν ειχες προβλημα με την 800αρα μπαντα περνώντας τη dev για το "ΚΑΤΕ", σωστα?

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

σωστα

αν και φλασαρισμα της dev δεν ειναι και τοσο ζορικο...

 

Να σε ρωτησΩ: δεν ειχες προβλημα με την 800αρα μπαντα περνώντας τη dev για το "ΚΑΤΕ", σωστα?

Για μερικούς ακόμα κι αυτό τους φαίνεται βουνό. Όλα καλά με το 4g.

Έχω Cosmote. Ούτε με το Kenzo είχα θέμα.

και αυτο που περιμένω και ελπίζω να το έχω την Δευτέρα τι φοράει ?

 

Xiaomi Redmi Note 3 PRO 32 GB (Έως 6 Άτοκες Δόσεις)(Grey) Special Edition /EU MODEL/GREEK/MIUI 8/ANDROID 6

Λογικά Stable. Από που το πήρες;

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από youhou.gr μου την έκαναν την λαδιά όμως γιατί το περίμενα χθες Σαββατο....θα τα ακούσουν την δευτέρα τα κάλαντα....

 

Από το youhou διάβασα για κάποιον που του ήρθε με dev.

Link to comment
Share on other sites

Μιλούσα για την dev και εσύ νόμιζες ότι μιλούσα για την stable. ΚΑΝΕΝΑ Xiaomi που έχει stable rom δεν έχει ελληνικό μενού.

Το φαντάστηκα και γι'αυτό και επεμενα λίγο. Μάλλον θα περάσω και εγώ την dev τοτε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την εβδομάδα περιμένω και το δικό μου και αν κατάλαβα καλά από ότι έχω διαβάσει περνώντας τη dev το τηλέφωνο γίνεται root. Σωστά έχω καταλάβει;

 

Sent from my ZTE A2016 using Tapatalk

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα κι εγώ το International edition από geek και θήκες από ebay ΠΡΙΝ διαβάσω ότι έχουν άλλες διαστάσεις!

Για καλή μου τύχη η θήκη τύπου sline που διάλεξα εφαρμόζει άνετα και πάρα πολύ καλά στο κινητό. Εχει μεγάλα ανοίγματα για υπέρυθρες, jack, κάμερα, fingerprint κλπ οπότε δεν καλύπτεται τίποτα από τη θήκη.

Ειναι αυτή εδώ

http://www.ebay.com/itm/351689594485?_trksid=p2057872.m2749.l2649&var=620657005265&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Edited by xetasa

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s9 plus 6/64

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την εβδομάδα περιμένω και το δικό μου και αν κατάλαβα καλά από ότι έχω διαβάσει περνώντας τη dev το τηλέφωνο γίνεται root. Σωστά έχω καταλάβει;

 

Sent from my ZTE A2016 using Tapatalk

Όχι λάθος κατάλαβες. Για να ρουτάρεις πρέπει να ξεκλειδώσεις και να περάσεις custom recovery (πχ TWRP). Καλό είναι να περιμένεις λίγο καιρό αν θες να ρουτάρεις. Κάνε απλά αίτημα για ξεκλείδωμα του bootloader.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro International Version

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά ,

Με την ειδική developer ROM που υπάρχει για το κινητό. μας, χάνεται ή όχι η δυνατότητα για μπάντα 800-20 στο 4G?????

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κάποιο τρόπο να το τσεκάρω; Δες ένα screenshot από μέτρηση ταχύτητας με dev.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160925/0cb26a9c188beee121cdcbbb38b421f8.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro International Version

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κάποιο τρόπο να το τσεκάρω; Δες ένα screenshot από μέτρηση ταχύτητας με dev.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160925/0cb26a9c188beee121cdcbbb38b421f8.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro International Version

 

Network signal guru.

δοκιμασε το με κάρτα wind/q

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Network signal guru.

δοκιμασε το με κάρτα wind/q

Θα προσπαθήσω να βρω καμία κάρτα της wind και θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

και αυτο που περιμένω και ελπίζω να το έχω την Δευτέρα τι φοράει ?

 

Από το youhou διάβασα για κάποιον που του ήρθε με dev.

 

Παρέλαβα κι εγώ από youhou και φοράει dev.

 

Τελικά ρε παιδιά ,

Με την ειδική developer ROM που υπάρχει για το κινητό. μας, χάνεται ή όχι η δυνατότητα για μπάντα 800-20 στο 4G?????

 

Όχι, είναι ζήτημα hardware η 800άρα και όχι software. Γι αυτό και είναι 2.5mm παραπάνω.

 

 

Με το ρουτάρισμα κατάφερε κανείς τίποτα?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι κομπλέ είναι το ύφος. Kατάλαβα τι λες. Σόρρυ κι εγώ τώρα ασχολούμαι πρώτη φορά με Xiaomi και ακόμα ψάχνομαι. Μπορεί να γράφω και καμμια βλακεία.

 

Μην αγχώνεσαι, όλοι έτσι μάθαμε / μαθαίνουμε. :)

Link to comment
Share on other sites

Οχι, είναι ζήτημα hardware η 800άρα και όχι software. Γι αυτό και είναι 2.5mm παραπανω

 

Δεν χάνονται δηλαδή οι ρυθμίσεις για τα 800mhz στο 4G στο software-εκπομπής radio με developer rom

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνονται δηλαδή οι ρυθμίσεις για τα 800mhz στο 4G στο software-εκπομπής radio με developer rom

 

Παραλαμβανω αύριο-μεθαυριο......

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Μπαταρία ποια ΡΟΜ ΕΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ;;;

STABLE Ĥ INTERNATIONAL????????

Δείτε και αυτο:

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13290-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Unbrick-Flash-Official-Rom-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi-Note-3-Pro-Kenzo/#post131353

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά ,

Με την ειδική developer ROM που υπάρχει για το κινητό. μας, χάνεται ή όχι η δυνατότητα για μπάντα 800-20 στο 4G?????

 

Γιατι να χανεται..?? Το διαβασες καπου?

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνονται δηλαδή οι ρυθμίσεις για τα 800mhz στο 4G στο software-εκπομπής radio με developer rom

 

Απ όσο ξέρω με Xiaomi Rom για Kate δεν χάνεται κάτι. Με cm χάνεται γιατί είναι για το Kenzo και τα ξαναπερνάς.

 

@stelios_85_07 πότε έκανες την παραγγελία και που βρίσκεσαι αν επιτρέπεται? Γιατί εμένα με κρέμασαν κανονικά...

 

Πέμπτη μεσημέρι και παρέλαβα Παρασκευή πρωί. Θεσσαλονίκη γαρ.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να χανεται..?? Το διαβασες καπου?

 

Κάνα δυο παιδιά εδώ μέσα το υπέθεσαν...

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Οσοι περάσατε την dev κάνατε πριν+μετά factory reset ή δεν χρειάζεται?

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s9 plus 6/64

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...