Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.

Τον τελευταίο καιρό (ίσως και απο την αρχή) έχω το εξίς πρόβλημα.

 

Μου έκαναν παράπονα με όποιον μίλαγα με τα ακουστικά ότι ακούν τον εαυτό τους. Θεωρούσα απλά ότι δεν είχα καλό Internet και έκανε echo.

Προχτές όμως ενώ μίλαγα στο Viber και ανοίγω music , μου παραπονέθηκε ο συνομιλητής ότι ακούει την μουσική μου.

Έτσι είπα να κάνω δοκιμές, βάζω μουσική να παίζει, πηγαίνω στο audio recorder και πατάω record... και ο recorder γράφει κανονικότατα την μουσική που παίζει στα ακουστικά.

Εννοείται δοκίμασα διάφορα ζευγάρια ακόμα και της xiaomi και είχα πάντα το ίδιο θέμα.

Χωρίς τα ακουστικά συνδεδεμένα το πρόβλημα εξαφανίζεται.

 

Συμβαίνει και σε άλλους;

 

 

 

 

υγ έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και δεν είδα καμία αλλαγή

Edited by anemobroxhs

At the edge of infinity a true man stands alone

Huawei Honor 8 64/4 - Xiaomi Note 3 Special Edition - Sony xperia Z3

Asus Nexus 7 3G 32GB - Cube iWork8 Ultimate

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η 8.2.3 ανακλήθηκε (μάλλον λόγω προβλημάτων). Οπότε αναμένουμε νεο update για διόρθωση των προβλημάτων όσοι την βάλαμε. Αν σου δημιουργεί σοβαρό πρόβλημα μπορείς φυσικά να πας σε προηγούμενη έκδοση αλλά μέσα στο Μάιο θα έχουμε λογικά update.

 

Που μπορούμε να δούμε οτι η 8.2.3.0 ανακλήθηκε?

Link to comment
Share on other sites

Που μπορούμε να δούμε οτι η 8.2.3.0 ανακλήθηκε?

 

Δεν υπαρχει επισημα ο λογος της ανακλησης απλα εχει αφαιρεθει το περιεχομενο της απο το συνδεσμο γι κατεβασμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει επισημα ο λογος της ανακλησης απλα εχει αφαιρεθει το περιεχομενο της απο το συνδεσμο γι κατεβασμα.

 

Η η 8.2.3.0 εμενα δεν μου δημιουργει κανενα προβλημα με την μπαταρια αντιθετα η προηγουμενη εκδοση μου δημιουργουσε σοβαρο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Η η 8.2.3.0 εμενα δεν μου δημιουργει κανενα προβλημα με την μπαταρια αντιθετα η προηγουμενη εκδοση μου δημιουργουσε σοβαρο προβλημα

 

Δεν δημιουργεί σε όλους. Ούτε σε μένα έχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Η η 8.2.3.0 εμενα δεν μου δημιουργει κανενα προβλημα με την μπαταρια αντιθετα η προηγουμενη εκδοση μου δημιουργουσε σοβαρο προβλημα

 

Κι σε μενα δεν δημιουργησε θεμα μπαταριας ,αλλα για να μην ειναι διαθεσημη θα ειχε τα θεματακια της ,εν αναμονη της νεας εκδοσης firmware.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος ας μου δώσει το link με τα firmware

 

http://en.miui.com/a-234.html

 

Η ρομ η τελευταια σταθερη λεγεται Redmi Note 3 Special Edition Latest Global Stable

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε νέα Global ROM V8.2.4.0.MHΡMIDL nightly

 

τι εννοεις εμφανιστηκε? εμενα δεν μου εχει βγει καινουριο update

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις εμφανιστηκε? εμενα δεν μου εχει βγει καινουριο update

 

Δεν εμφανίζεται σε όλους ταυτόχρονα. Σε όλες τις εταιρείες τα updates δίνονται σταδιακά ανα ομάδες χρηστών.

 

 

Εμφανίστηκε νέα Global ROM V8.2.4.0.MHΡMIDL nightly

 

Με παραξενεύει που δίνουν nightly update (που δεν θεωρείται σταθερή έκδοση) ως update σε stable/σταθερή έκδοση. Έχει ξανασυμβεί όμως, μου έχει έρθει κι εμένα nightly update στο παρελθόν.

Link to comment
Share on other sites

α ειναι beta ακομα. ασε δεν πειραζει που δεν μου ηρθε!

 

ε ναι, δεν είναι όπως η τελευταία που ήταν ΣΤΑΘΕΡΗ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

σαν ζελές :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

 

ακόμα δεν έχω βρει χρόνο να ασχοληθώ με το πέρασμα της προηγούμενης και κάθε μέρα είναι ένας άθλος για να μην το σαβουριάσω :cry:

Link to comment
Share on other sites

ε ναι, δεν είναι όπως η τελευταία που ήταν ΣΤΑΘΕΡΗ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

σαν ζελές :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

 

ακόμα δεν έχω βρει χρόνο να ασχοληθώ με το πέρασμα της προηγούμενης και κάθε μέρα είναι ένας άθλος για να μην το σαβουριάσω :cry:

 

.......... Συμπάσχω!

Link to comment
Share on other sites

Πριν βάζετε οτιδήποτε νέα έκδοση, να παίρνετε backup με το twrp, οπότε όποτε θέλετε γυρνάτε στην παλιά...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Κάποια βάση για το κινητό στο αυτοκίνητο. Κάποια που έχει δοκιμαστεί;;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποια βάση για το κινητό στο αυτοκίνητο. Κάποια που έχει δοκιμαστεί;;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://www.banggood.com/REMAX-Fairy-Mini-Multifunction-Soft-Silicone-Desktop-Stand-Holder-for-Phone-p-996286.html

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Από την αρχή που πηραμε το κινητο (εδω 7-8 μήνες σχεδόν) όλοι ειχαμε το προβλημα ότι με το ενσυρματο ακουστικο handfree οταν μιλας δεν λειτουργει το μικροφωνο του handsfree αλλα το μικροφωνο του τηλεφώνου. Αυτο εξακολουθει να συμβαινει εως και τωρα τουλαχιστον σε μένα. Εχω ξαναρωτησει μηνες πριν αλλα απαντηση δεν έλαβα από κάποιον.

Μηπως να εχω τυχη σήμερα ? Σε εσας οταν μιλατε από handsfree λειτουργει το μικρόφωνο του handsfree ή του κινητού ?

Link to comment
Share on other sites

 

Thanks.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το hands free βάλε το sound about και δώσε δικαιώματα αυτόματη έναρξη κτλ

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Εγώ workaround που έχω βρει για τα handsfree είναι μόλις τα συνδέσω, τα αποσυνδέω και τα ξανασυνδέω.

Έχω τα pistons.

Όσες φορές το έχω κάνει μου παίζουν κανονικά :)

Link to comment
Share on other sites

Χμ.... Πριν από λίγο που είπα να ανοίξω το ραδιόφωνο, δε δουλεύει. Ενώ μέχρι χτες κανονικά. Δοκίμασα και με 4 άλλα handsfree, αλλά τίποτα. Σε όλα τα άλλα apps, δουλεύουν κανονικά. Ξέρουμε τι μπορεί να παίζει;

 

Edit: Στο συνημμένο screenshot, που προσπαθώ να ανεβάσω χωρίς αποτέλεσμα, εμφανίζονται 2 radio apps. 1 με γαλάζιο εικονίδιο κι ένα με λευκό.....

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...