Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι hands free ακουστικά θα πάρω που να λειτουργεί και το ακουστικό;

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Θες τελείως φτηνά, να κάνεις τη δουλειά σου ή πιο ακριβά;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα το κινητό από kaizerstore Αθήνα.πολυ δυνατό αλλά μου έπεσε και έσπασε η οθόνη τη δεύτερη μέρα.εχω αλλάξει τρία μαγαζιά και μου λένε ότι δεν υπάρχει οθόνη.τωρα το έχω σε άλλο το οποίο μου είπαν φέρνει ανταλλακτικά από Κίνα.ξερει κανείς κανένα μαγαζί που φτιάχνει σίγουρα?Δεν γίνεται να φέρνουν κινητά στην αγορά χωρίς να υπάρχουν ανταλλακτικά για αυτά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα το κινητό από kaizerstore Αθήνα.πολυ δυνατό αλλά μου έπεσε και έσπασε η οθόνη τη δεύτερη μέρα.εχω αλλάξει τρία μαγαζιά και μου λένε ότι δεν υπάρχει οθόνη.τωρα το έχω σε άλλο το οποίο μου είπαν φέρνει ανταλλακτικά από Κίνα.ξερει κανείς κανένα μαγαζί που φτιάχνει σίγουρα?Δεν γίνεται να φέρνουν κινητά στην αγορά χωρίς να υπάρχουν ανταλλακτικά για αυτά.

 

Χωρίς να έχω πάθει ζημιά, έψαχνα έτσι απο περιέργεια να δω που έχει για να ξέρω αν χρειαστεί. Δεν βρήκα πουθενά. Ουτε σε ebay ούτε σε Ali. Μόνη λύση που βλέπω είναι να απευθυνθείς στον εισαγωγέα (infoquest) που έχει και επίσημο service.

Link to comment
Share on other sites

Θες τελείως φτηνά, να κάνεις τη δουλειά σου ή πιο ακριβά;

Να κάνω τη δουλειά μου. Δε θα ήθελα κάτι φθηνό που ίσως μου βγει πιο ακριβό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα το κινητό από kaizerstore Αθήνα.πολυ δυνατό αλλά μου έπεσε και έσπασε η οθόνη τη δεύτερη μέρα.εχω αλλάξει τρία μαγαζιά και μου λένε ότι δεν υπάρχει οθόνη.τωρα το έχω σε άλλο το οποίο μου είπαν φέρνει ανταλλακτικά από Κίνα.ξερει κανείς κανένα μαγαζί που φτιάχνει σίγουρα?Δεν γίνεται να φέρνουν κινητά στην αγορά χωρίς να υπάρχουν ανταλλακτικά για αυτά.

Α) πας στην infoquest (το κινητο σου ειναι παραεισαγωγης αρα δεν εχει επισημη εγγυηση ) και ρωτας αν γινετε το κοστουμι κανα 100+€ αν υπαρχει κι εισε τυχερος αλλιως

Β) παραγγελνεις απο εδω με διαθεσημοτητα απο Μαιο 96€(αρα Ιουνιο θα το εχεις αν γλυτωσεις και το τελωνειο) και το περνας εσυ η κανα μαγαζι.

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε αγγελίες για κανένα με καμμένη μητρική για να το πάρειε για spare parts. Αν δουλεύει η οθόνη τα μοντάρεις ή πας σε μαγαζί να στο κάνουν.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω τη δουλειά μου. Δε θα ήθελα κάτι φθηνό που ίσως μου βγει πιο ακριβό.

 

https://www.bestprice.gr/item/2154987526/oem-golf-m1.html?qid=3aJbDJkXpVO_50d23&seq=2

 

Αυτά πήρα, σε λευκό χρώμα. Καλή ένταση και αρκετό μπάσο. Τελείως πλαστικά σε ποιότητα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να κάνει restore τα wifi η calls/sms με titanium?

Είμαι με dev και όταν δοκιμάζω με οποιονδήποτε file explorer να βρω το αρχείο μου πετάει το titanium.. operation cancelled.

Δεν είμαι root αλλά νομίζω για να τα επαναφερεις δεν χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά χρειάζεται root, και χειροκίνητα να ήθελες να το κάνεις νομίζω είναι μέσα στο /system το αρχείο.
Link to comment
Share on other sites

Το αρχείο το έχω στο downloads γιατί όπως είπα θέλω να το επαναφέρω.

Δεν θέλω να το σώσω.

Για αυτό λέω ότι μάλλον δεν χρειάζεται root.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ΟΚ, αλλά το Titanium πρέπει να επαναφέρει το αρχείο: /data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf (το έψαξα) και αυτό θέλει root, δεν μπορείς ούτε εσύ ούτε το Titanium να το πειράξεις χωρίς. Αν υπάρχει τρόπος θα είναι με adb μέσω PC, ίσως βρεις τίποτα στο XDA.
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος που μπορουμε απο ελλαδα να βρουμε αυθεντικο φορτιστη xiaomi note 3 se eu?επισης να εχετε στο νου οτι titanium και miui δεν συνεργαζονται και πολυ καλα
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

η μιυι έχει δικο της "τινανιουμ"

 

οσο για τον φορτιστη, γιατι να παρεις το αυθεντικο? προτιμησε καποιον επωνυμο στα ιδια specs

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος που μπορουμε απο ελλαδα να βρουμε αυθεντικο φορτιστη xiaomi note 3 se eu?επισης να εχετε στο νου οτι titanium και miui δεν συνεργαζονται και πολυ καλα

 

Μήπως το πήρες από Γερμανό; :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

https://www.bestprice.gr/item/2154987526/oem-golf-m1.html?qid=3aJbDJkXpVO_50d23&seq=2

 

Αυτά πήρα, σε λευκό χρώμα. Καλή ένταση και αρκετό μπάσο. Τελείως πλαστικά σε ποιότητα.

Δουλεύει το ακουστικό στις κλήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει το ακουστικό στις κλήσεις;

 

Ναι, έβγαλα κλήση κανονικά και μετά, που έπρεπε να δω ένα βίντεο, δεν είχα κανένα θέμα με τον ήχο. Το κουμπί δεν έχω δοκιμάσει, γιατί από συνήθεια απαντάω πάντα από την οθόνη...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πως μπορώ, αν γίνεται, να αλλάξω το χρώμα του φλας της κάμερας. Είναι κίτρινο και επηρεάζει πολύ την φωτογραφία ειδικά νύχτα σε μαγαζί.. Υπάρχει καμία λύση;

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει, ειδικά αν είσαι σε miui. Αλλά αυτό υποτίθεται ότι είναι το True Tone flash, ρυθμίζει το χρώμα του φλας για να μην βγει ψυχρό το white balance. Και εμένα με ξένισε στην αρχή αλλά είδα τις φωτό ότι ήταν σωστές χρωματικά. Εσένα δεν είναι;

 

Δες εδώ: https://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/help/how-to-disable-yellow-flash-t3391314

Edited by mindtrapper
Link to comment
Share on other sites

πως το ρυθμιζω αυτο?

στις νυχτερινες, χτες, το διαπιστωσα..

εβγαιναν πολυ κιτρινες.. υπαρχει λυση??

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Το λένε στο link που σου έβαλα. Βασικά πατάς στο kernel info μερικές φορές και ανοίγει ένα κρυφό μενού στις ρυθμίσεις που μπορείς να ανοιγοκλείσεις μερικά πράγματα, συμπεριλαμβανομένων των δύο χρωμάτων φλας. Ή απλά να διαλέγεις daylight στο white balance, έτσι ανάβει μόνο το ψυχρό φλας.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ΟΚ, αλλά το Titanium πρέπει να επαναφέρει το αρχείο: /data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf (το έψαξα) και αυτό θέλει root, δεν μπορείς ούτε εσύ ούτε το Titanium να το πειράξεις χωρίς. Αν υπάρχει τρόπος θα είναι με adb μέσω PC, ίσως βρεις τίποτα στο XDA.

Είσαι σίγουρος για αυτό?

Αν θυμάμαι καλά έκανα root ένα τηλ και πήρα το xml και το περασα στο επόμενο.

Δεν θυμάμαι να ηταν root αλλά δεν είμαι και σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε με έναν file explorer να ανοίξεις το αρχείο αυτό και κάνε ένα edit και πάτα save. Θα μας λυθεί η απορία πιστεύω. :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...