Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θελω να αγορασω νεο κινητο κι ειμαι αναμεσα στο redmi note3 pro sp ed(kate) κι το redmi note 4 global version (κι τα δυο λογο 800αρας μπαντας )

Απαιτησεις : σταθεροτητα συσκευης ,browsing γρηγορο, καλο wi-fi καλες φωτο (οχι παιχνιδια και απαιτητικες εφαρμογες) και διαρκεια μπαταριας.

Ποιο να προτιμησω ?

Γνωριζετε αν το redmi note 3 pro sp edition το εχει ο γερμανος (λογο δωροεπιταγης η οποια ειναι 40€ κι ληγει συντομα )?

Αν το χρυσαφι χρωμα ειναι ιδιαιτερα εντονο ?

Kι αν θα βρω ελλαδα η εξωτερικο Τemper glass κι soft tpu για kate (αυτο με πμ για να μην φανει οτι διαφημιζετε)

 

Kαλησπέρα φίλε μου...εγω πήρα τελικα΄το 3 γτ το ηθελα άμεσα..Ο γερμανος στο site το έχει...,πήρα το χρυσαφί και δεν ειναι και πολύ εντόνο...Θηκη και τζαμάκι πήρα απο ελλαδα εχει αρκετα

KTLK
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικα το update που βγηκε χτες ηταν nightly build beta κ με αρκετα προβληματακα. Σημερα που τσεκαρα για ενημερωση το εχουν αποσυρει

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σημερα κυκλοφορει σταδιακα σε τυχαιους χρηστες η σταθερη εκδοση MHOMIDL

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Το update το εκανες OTA ή μεσω recovery. Διαβασα αρκετες περιπτωσεις που το τηλεφωνο κλειδωσε μετα το update κ ζητουσε κωδικο για να ανοιξει με μονη λυση την επαναφορα εργοστασιακων

 

Το επιβεβαιωνω και εγω. Μεσω ota update εκανε μετα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων δυστυχώς..

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν διαπίστωσα κάποιο θέμα και δεν φαίνεται να είναι nightly ή Beta. Ούτε επαναφορά έκανε.. Τουλάχιστον μέχρι στιγμής..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ως παθών προσωπικά επιβεβαιώνω όσα είπαν οι προλαλήσαντες. Το update εμφανίστηκε αργά το βράδυ, μετά τη διαδικασία αναβάθμισης μου ζητήθηκε να βάλω κάποιον κωδικό που προφανώς δεν γνώριζα γιατί δεν είχα ορίσει ποτέ. Αφού εισήγαγα κάποιον κωδικό κατά πιθανολόγηση, μου έβγαλε ένα παράθυρο που έλεγε ότι έχουν διαγραφεί όλα τα δεδομένα μου. Στην συνέχεια έγινε επανεκκίνηση και για αρκετή ώρα είχε κολλήσει στην οθόνη φόρτωσης. Μετά από πολλή υπομονή το σεταρα από την αρχή αλλά είχα πρόβλημα με τις ρυθμίσεις του ίντερνετ για κάποιο λόγο. Μου έσπασε τα νεύρα!
Link to comment
Share on other sites

Και μενα μου ζήτησε επαναφορά ρυθμίσεων και μετα ειχα προβλημα με το internet της cosmote.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο. Σε εμένα όλα έγιναν κανονικά και δουλεύει το τηλέφωνο όπως και πριν

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα το πρωί την αναβάθμιση σε 8.2.1.0 και έχω θέμα με τα δεδομένα στο κινητό. Δεν μπορώ να μπω ίντερνετ πέρα από WiFi... Αντιμετωπίζει κανείς άλλος παρόμοιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα το πρωί την αναβάθμιση σε 8.2.1.0 και έχω θέμα με τα δεδομένα στο κινητό. Δεν μπορώ να μπω ίντερνετ πέρα από WiFi... Αντιμετωπίζει κανείς άλλος παρόμοιο πρόβλημα;

Ναι το έλυσα εγω σημερα το πρωι. Πρεπει να ρυθμίσεις το APN στις Ρυθμισεις- Κάρτες Sim και οι κινητα. Το προβλημα ομως ειναι οτι αν εχεις 2 κάρτες sim μεσα αυτη η επιλογη δεν εμφανίζεται οταν διαλέγεις την cosmote καρτα. Λυνεται αν κλείσεις το τηλ, βγαλεις την αλλη κάρτα sim αφήνοντας μεσα μονο την cosmote και τοτε εμφανίζονται στις ρυθμίσεις. Επειδη ομως δεν θυμαμαι ακριβως τις ρυθμίσεις βγαλε την δευτερη sim ασε μεσα την cosmote και παρε στο 13888, θα στις πουν.

 

Υ. Γ Τα δεδομενα στην 2η sim (wind) λειτουργουσαν κανονικα. Με την αναβαθμιση γινοταν τροποποίηση ενός πρωτοκόλλου που χρησιμοποιεί η cosmote και θελει ρύθμιση χειροκίνητα

Edited by gbuster
- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Ναι το έλυσα εγω σημερα το πρωι. Πρεπει να ρυθμίσεις το APN στις Ρυθμισεις- Κάρτες Sim και οι κινητα. Το προβλημα ομως ειναι οτι αν εχεις 2 κάρτες sim μεσα αυτη η επιλογη δεν εμφανίζεται οταν διαλέγεις την cosmote καρτα. Λυνεται αν κλείσεις το τηλ, βγαλεις την αλλη κάρτα sim αφήνοντας μεσα μονο την cosmote και τοτε εμφανίζονται στις ρυθμίσεις. Επειδη ομως δεν θυμαμαι ακριβως τις ρυθμίσεις βγαλε την δευτερη sim ασε μεσα την cosmote και παρε στο 13888, θα στις πουν.

 

Υ. Γ Τα δεδομενα στην 2η sim (wind) λειτουργουσαν κανονικα. Με την αναβαθμιση γινοταν τροποποίηση ενός πρωτοκόλλου που χρησιμοποιεί η cosmote και θελει ρύθμιση χειροκίνητα

 

Φίλε μου στο κινητό έχω μόνο μία κάρτα. Δεν μου βγάζει κάποια ρύθμιση όταν επιλέγω τη SIM1. Που θα πρέπει να πάω;

Link to comment
Share on other sites

Το update το εκανες OTA ή μεσω recovery. Διαβασα αρκετες περιπτωσεις που το τηλεφωνο κλειδωσε μετα το update κ ζητουσε κωδικο για να ανοιξει με μονη λυση την επαναφορα εργοστασιακων

 

Μέσω update. Σε εμένα μου ζήτησε κωδικό και έβαλα αυτόν που είναι για το δαχτυλικο αποτύπωμα. Μου είπε ότι κάτι πήγε στραβά και έπρεπε να κάνει factory reset. Δυστυχώς φωτογραφίες και επαφές που δεν είχα συγχρονίσει χαθηκαν. Από μπαταρία δεν είδα κάποια αλλαγή και μετά το σεταρισμα μου φάνηκε να ρολλαρει κάπως πιο γρηγορα.

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα φίλε μου...εγω πήρα τελικα΄το 3 γτ το ηθελα άμεσα..Ο γερμανος στο site το έχει...,πήρα το χρυσαφί και δεν ειναι και πολύ εντόνο...Θηκη και τζαμάκι πήρα απο ελλαδα εχει αρκετα

 

Μπορεις να στειλεις με p.m διεθυνσεις

 

Αν πηρε καποιος θηκη tpu lip και τον βολεψε ας μας ενημερωση.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου στο κινητό έχω μόνο μία κάρτα. Δεν μου βγάζει κάποια ρύθμιση όταν επιλέγω τη SIM1. Που θα πρέπει να πάω;

Παρε στο 13888 και θα λυθεί τι θέμα. Εγω εξυπηρετηθηκα και γρήγορα και απο καταρτισμενα άτομα. Να φανταστεις οτι καταλαβε απο την αρχη οτι εχω xiaomi κινητό χωρίς να του το πω. Σε παραπεμπω εκει επειδη δεν θυμαμαι ακριβως την διαδικασία πανω στη φούρια που με ειχε πιασει για να το λυσω.

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τα ντατα λύνεται με τηλέφωνο στην κοσμοτε. Επίσης στο θέμα με το απλό RedmiNote 3 pro έχουν δώσει απάντηση με λυση.

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζετε νεα sim για το κινητο αφου η προηγουμενη δεν ηταν 4g ?εχω wind

Ναι, αν θες 4g ταχύτητες χρειάζεσαι sim συμβατή με 4g αλλιώς θα έχεις ταχύτητες μέχρι H+ αν είναι λίγο παλαιότερη η sim σου. Για wind ξέρω οτι αν δεν έχεις κάρτα 4g σου ανταλλάσσουν δωρεάν την παλιά σου με μια νεα 4g την πρώτη φορά που θα το ζητήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αν θες 4g ταχύτητες χρειάζεσαι sim συμβατή με 4g αλλιώς θα έχεις ταχύτητες μέχρι H+ αν είναι λίγο παλαιότερη η sim σου. Για wind ξέρω οτι αν δεν έχεις κάρτα 4g σου ανταλλάσσουν δωρεάν την παλιά σου με μια νεα 4g την πρώτη φορά που θα το ζητήσεις.

Ευχαριστω για την πληροφορια.

Link to comment
Share on other sites

Μετά το update κι εγώ έχασα ότι δεν είχα συγχρονίσει. Φωτογραφίες, μουσική και κάποιες επαφές... R.I.P.

Όποιος γνωρίζει ας βοηθήσει για να μην την ξαναπατήσουμε. Πού και πώς πρέπει να αποθηκεύουμε;

Link to comment
Share on other sites

Μετά το update κι εγώ έχασα ότι δεν είχα συγχρονίσει. Φωτογραφίες, μουσική και κάποιες επαφές... R.I.P.

Όποιος γνωρίζει ας βοηθήσει για να μην την ξαναπατήσουμε. Πού και πώς πρέπει να αποθηκεύουμε;

 

Το ότι χρειάστηκε να κάνεις επαναφορά του κινητού ήταν bug του update για αυτό κ αποσύρθηκε. Κατά τα άλλα δεν καταλαβαίνω τι νόημα έχει η ερώτηση σου

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανένας την παρακάτω θήκη; Είναι όμορφη αλλά εχει μεταλικό frame και φοβάμαι μήπως επειρεάζει το σήμα. Τι λέτε;

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Real-Leather-Metal-Bumper-Case-Cover-For-Redmi-Note-3-Pro-Special-Edition-S001-/302244737269?var=&hash=item465f30b0f5:m:m8m2CE4ywMIyWVUQ5oulYCA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και καλή εβδομάδα. Η ειδοποίηση για το update 8.2.1.0 μου ήρθε από την Πέμπτη αλλά επειδή δεν ήμουν σε WiFi δεν το έκανα. Σήμερα διαβάζω ότι υπάρχουν θεματακια με αυτό. Τελικά, τι ισχύει; το προβληματικό update έχει αποσυρθεί ή όχι;

Και πάλι καλή βδομάδα σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και καλή εβδομάδα. Η ειδοποίηση για το update 8.2.1.0 μου ήρθε από την Πέμπτη αλλά επειδή δεν ήμουν σε WiFi δεν το έκανα. Σήμερα διαβάζω ότι υπάρχουν θεματακια με αυτό. Τελικά, τι ισχύει; το προβληματικό update έχει αποσυρθεί ή όχι;

Και πάλι καλή βδομάδα σε όλους.

 

Ρωτας κατι που εχει ηδη αναφερθει κ απαντηθει. Ακομη ρωτας κατι που το εχεις διαπιστωσει κ μονος σου σχετικα με την αποσυρση της ενημερωσης αφου πλεον δεν σου την εμφανιζει. Τι ακριβως θελεις να μαθεις δεν καταλαβαινω...Καλη εβδομαδα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν πρέπει να ρωτήσω εδώ,αλλά επειδή σκέφτομαι να προχωρήσω σε αγορά,το κινητό του λινκ,μπορούμε να ξέρουμε αν είναι το kate ή το kenzo?

Επίσης,ξέρετε αν είναι αξιόπιστο το μαγαζί?

 

https://www.kaizerstore.gr/xiaomi-redmi-note-3-pro-dual-32gb-gray-eu?mfp=manufacturers%5B73%5D&search=xiaomi

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν πρέπει να ρωτήσω εδώ,αλλά επειδή σκέφτομαι να προχωρήσω σε αγορά,το κινητό του λινκ,μπορούμε να ξέρουμε αν είναι το kate ή το kenzo?

Επίσης,ξέρετε αν είναι αξιόπιστο το μαγαζί?

 

https://www.kaizerstore.gr/xiaomi-redmi-note-3-pro-dual-32gb-gray-eu?mfp=manufacturers%5B73%5D&search=xiaomi

 

Στα χαρακτηριστικά , στις διαστάσεις, λέει 152 mm ύψος. Άρα είναι το Kate, αν όντως αυτό που αναγράφει στον πίνακα είναι και αυτό που εχει στο κατάστημα. Το kenzo είναι 150 mm ύψος.

Γιατί όμως δεν το παίρνεις από Κωτσόβολο με επίσημη εγγύηση 2 ετών ??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...