Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Ποιες εφαρμογές συστήματος μπορούμε να απενεργοποιησουμε με ασφάλεια; με ρουτ...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο mi unlock status προσπαθώ να προσθέσω την συσκευή μου για ξεκλείδωμα αλλά μου βγάζει σφάλμα ότι δεν έχω ιντερνέτ, το έχει αντιμετωπίσει κανείς?

 

b30d2c91ee01279f34deb6511313f0a2.jpg

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου εχει σπασει τα νευρα.. αλλαξα ROM σε Developer ROM 7.2.16 (MIUI 8) και προσπαθω παλι με βασει τον οδηγο να το ξεκλειδωσω.. Ωστοσο και παλι.. με τον 1ο τροπο με κοβει στο 50% και με τον 2ο τροπο (στο Mi Unlock status) μου λεει "couldn't verify..."

Τι αλλο μπορω να κανω? Εχω συνδεθει κανονικα με Mi Account αλλα δεν βλεπω φως.. Please help.. :(

 

Σε κάποια άλλα forum είδα ότι μετά από λίγες μέρες τους δούλεψε χωρίς να κάνουν κάτι άλλο, απλά ήταν θέμα server της xiaomi. Αν ο 2ος τρόπος δεν λειτουργεί σημαίνει ότι δεν έχει γίνει verified η sim σου ή ο λογαριασμός σου. Μήπως δεν έχεις μονάδες στο κινητό και δεν μπορεί να στείλει sms? Αν στο mi unlock status δεν σε αφήνει να κάνεις add account σημαίνει ότι το κινητό δεν βλέπει σωστά το account σου. Στο mi account του κινητού σου βλέπεις στο devices ένα άσπρο redmi note 3? Όταν κάνεις login στο account.xiaomi.com από υπολογιστή δείχνει "100points-account secure"?

Link to comment
Share on other sites

Στο mi unlock status προσπαθώ να προσθέσω την συσκευή μου για ξεκλείδωμα αλλά μου βγάζει σφάλμα ότι δεν έχω ιντερνέτ, το έχει αντιμετωπίσει κανείς?

 

b30d2c91ee01279f34deb6511313f0a2.jpg

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Μπράβο εκεί είσαι. Το βλέπεις αυτό κάτω κάτω που λέει add account;

Καντο add και μετά ξεκλειδώνει!

Το έψαχνα για βδομάδες μέχρι να το βρω και δεν το αναφέρει κανένας οδηγός!

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια άλλα forum είδα ότι μετά από λίγες μέρες τους δούλεψε χωρίς να κάνουν κάτι άλλο, απλά ήταν θέμα server της xiaomi. Αν ο 2ος τρόπος δεν λειτουργεί σημαίνει ότι δεν έχει γίνει verified η sim σου ή ο λογαριασμός σου. Μήπως δεν έχεις μονάδες στο κινητό και δεν μπορεί να στείλει sms? Αν στο mi unlock status δεν σε αφήνει να κάνεις add account σημαίνει ότι το κινητό δεν βλέπει σωστά το account σου. Στο mi account του κινητού σου βλέπεις στο devices ένα άσπρο redmi note 3? Όταν κάνεις login στο account.xiaomi.com από υπολογιστή δείχνει "100points-account secure"?

 

1) Στο κινητο εχω 2 καρτες sim και στον λογαριασμο της xiaomi εχω δηλωσει τον αριθμο της 1η καρτας sim (vodafone) που ειναι κιολας συμβολαιο (οποτε δεν παιζει να μην εχω μοναδες για να στειλει sms). Στο κινητο εχω 2 καρτες sim (slot1=vodafone & slot2=cosmote) και οι 2 καρτες ειναι με συμβολαιο.

2) Στο mi account του κινητου όντως βλεπω στο devices ενα ασπρο redmi note 3

3) Οντως οταν κανω login στον υπολογιστη στο account.xiaomi.com μου δειχνει "100points=account secure"

 

Απο την στιγμη που αρχισα το ξεκλειδωμα του BL καθε φορα κανω σχεδον ενα πακετο τσιγαρα απο το αγχος μου.. Δεν το περιμενα τοσο πολυ μπερδεμενο το ολο θεμα.. και ελπιζω μελλοντικα και με την βοηθεια σας να τα καταφερω..

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

εγώ για καλό και για κακό έβγαλα τη μία σιμ όταν ξεκλείδωσα και άφησα μόνο αυτή που είναι δηλωμένη στο λογαριασμό ΜΙ
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

εγώ για καλό και για κακό έβγαλα τη μία σιμ όταν ξεκλείδωσα και άφησα μόνο αυτή που είναι δηλωμένη στο λογαριασμό ΜΙ

Δυστυχως ουτε κι αυτο πετυχε.. :(

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ουτε κι αυτο πετυχε.. :(
αυτό που γράφω πιο πάνω το έκανες;

 

μηπώς έχεις πρόβλημα με drivers; μέσα από το adb ή Mi flash τι βλέπεις;

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Kedacom USB device problem (new)

For those who received permission to unlock but still stuck, please check out this section. You might be facing problem due to kedacom USB problem especially for those who are using Windows 10 which causes your PC fail to detect device in fastboot mode. Download Mi Flash Here.

 

1. Boot into fastboot mode (Hold Volume Down+Power), a Mi bunny image will be shown. Plug your device into the computer.

2. Open Device Manager and search for Kedacom USB Device, double click on Android Bootloader Interface, then click Uninstall, tick Delete Driver Software for this device then OK

3. Unplug and reconnect your phone (phone state is still in fastboot mode)

 

In this stage, you will see that driver is reinstalling and show Android Device as Android Bootloader Interface, once the driver finished updating it will revert back to Kedacom. The Kedacom driver won't allow you to unlock or perform any kind of fastboot commands. To solve this,

 

4. Double click on Android Bootloader Interface again under Kedacom again

5. Under 'Driver' tab, click Roll Back Driver, press OK

 

Since the driver is all right now, head towards Mi Unlock Tool and you should be able to unlock without problem now.

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Ηλίθια ερώτηση, τα εικονίδια στην αρχική οθόνη γίνεται να φύγουν?

Εννοώ να αφήσεις μόνο μια σειρά στο κάτω μέρος της οθόνης η είναι σαν τα Apple που αναγκαστικά τα έχει όλα στην πρώτη σελίδα?

Link to comment
Share on other sites

Ηλίθια ερώτηση, τα εικονίδια στην αρχική οθόνη γίνεται να φύγουν?

Εννοώ να αφήσεις μόνο μια σειρά στο κάτω μέρος της οθόνης η είναι σαν τα Apple που αναγκαστικά τα έχει όλα στην πρώτη σελίδα?

 

Καμια ερωτηση δεν ειναι ηλιθια.. φυσικα και μπορεις να τα μετακινησεις.. πατας πανω τους και τα σερνεις εκει που θελεις..

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Καμια ερωτηση δεν ειναι ηλιθια.. φυσικα και μπορεις να τα μετακινησεις.. πατας πανω τους και τα σερνεις εκει που θελεις..

 

Να είσαι καλά.

Απλά μερικές φορές κάνεις μια ερώτηση για τεχνικά θέματα και μερικοί έχουν ύφος Steve Jobs όταν σου απαντάνε!

Ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ουτε κι αυτο πετυχε.. :(

Κατάλαβα, πάει το πακέτο με τα τσιγάρα :lol: Πριν δοκιμάσω το tutorial που σου είπα, έκανα restart τον υπολογιστή και έπαιζα με διαφορετικές version του unlock tool (MiFlashUnlock_1.1.0317.1_en και miflash_unlock-1.1.1111.11231). Όχι πως άλλαξε κάτι αλλά έκανα δοκιμές! Πάντως αν δεις στο επίσημο forum en.miui.com οι περισσότεροι έχουν αυτό το πρόβλημα. Αν δεν είχες πρόβλημα με τον 2ο τρόπο πιο πάνω θα σου έλεγα να δοκιμάσεις από άλλο PC τη διαδικασία μήπως ήταν θέμα usb.

Link to comment
Share on other sites

αυτό που γράφω πιο πάνω το έκανες;

 

μηπώς έχεις πρόβλημα με drivers; μέσα από το adb ή Mi flash τι βλέπεις;

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Kedacom USB device problem (new)

For those who received permission to unlock but still stuck, please check out this section. You might be facing problem due to kedacom USB problem especially for those who are using Windows 10 which causes your PC fail to detect device in fastboot mode. Download Mi Flash Here.

 

1. Boot into fastboot mode (Hold Volume Down+Power), a Mi bunny image will be shown. Plug your device into the computer.

2. Open Device Manager and search for Kedacom USB Device, double click on Android Bootloader Interface, then click Uninstall, tick Delete Driver Software for this device then OK

3. Unplug and reconnect your phone (phone state is still in fastboot mode)

 

In this stage, you will see that driver is reinstalling and show Android Device as Android Bootloader Interface, once the driver finished updating it will revert back to Kedacom. The Kedacom driver won't allow you to unlock or perform any kind of fastboot commands. To solve this,

 

4. Double click on Android Bootloader Interface again under Kedacom again

5. Under 'Driver' tab, click Roll Back Driver, press OK

 

Since the driver is all right now, head towards Mi Unlock Tool and you should be able to unlock without problem now.

 

Εκανα τα παραπανω αλλα δεν ειδα και παλι φως.. Αυτο μου βγαζει στην διαχειριση συσκευων αφου εκανα ολα τα παραπανω.. 0JeEqPe.jpg

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

@Aeriko

Αφού έβαλα λινκ πως θα το κανεις.Εγω το έκανα έτσι από την πρώτη μέρα τι mi account,unlock permission και p@p@ries

Link to comment
Share on other sites

@Aeriko

Αφού έβαλα λινκ πως θα το κανεις.Εγω το έκανα έτσι από την πρώτη μέρα τι mi account,unlock permission και p@p@ries

 

Το εκανα κι αυτο που μου λες.. Ολα καλα πηγαιναν μεχρι το σημειο που γραφει "..15. Και τώρα πληκτρολογούμε την εντολή που θα ξεκλειδώσει τον bootlosdr και είναι η fastboot oem unlock-go"

Οταν δινω την παραπανω εντολη μου βγαζει το εξης αποτελεσμα:

" C:\RN3\unlock_tip\ADB_Kate>fastboot oem unlock-go

...

FAILED (remote: oem unlock is not allowed)

finished. total time: 0.007s "

και στο παρακατω βημα οπως φαινεται:

" C:\RN3\unlock_tip\ADB_Kate>fastboot oem device-info

...

(bootloader) Device tampered: false

(bootloader) Device unlocked: false

(bootloader) Device critical unlocked: false

(bootloader) Charger screen enabled: true

(bootloader) Display panel:

OKAY [ 0.007s]

finished. total time: 0.010s "

 

Δυστυχως και παλι το κινητο επιμενει να μην θελει να ξεκλειδωθει... μου 'ρχεται να το σπασω.. :(

 

ΥΓ: Επειδη μου εχουν σπασει τα νευρα.. παρακαλω οποιος πιστευει οτι μπορει να βοηθησει περισσοτερο μεσω teamviewer να μου το πει, μπας και βγαλουμε καποια ακρη.. Τωρα το κινητο μου εχει την Global Dev 7.2.16

Edited by Aeriko
Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν έκανες σωστά μάλλον.Εκανες Enable OEM Unlock και USB Debugging on απο Developer menu Edited by Damned7
Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν έκανες σωστά μάλλον.

 

Θα σε παρακαλεσω αν εχεις χρονο ειτε εσυ ή καποιο αλλο μελος, να με βοηθησει με το teamviewer αν πιστευει οτι κατι δεν κανω καλα στις διαδικασιες, γιατι οχι μονο δεν τις κανω μια φορα.. αλλα 2 και 3 φορες.. αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι παει στραβα..

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Άλλος οδηγός για unofficial unlock αλλά είναι πάνω κάτω το ίδια.

http://en.miui.com/thread-345728-1-1.html

 

Με teamviewer δεν νομίζω να γίνει,καλύτερα να συναντηθείς με κάποιον που ξέρει να στο φτιάξει γιατί δεν ξέρεις τι μπορεί να βγάλει στην διαδικασία του unofficial unlock.

Edited by Damned7
Link to comment
Share on other sites

Άλλος οδηγός για unofficial unlock αλλά είναι πάνω κάτω το ίδια.

http://en.miui.com/thread-345728-1-1.html

 

Με teamviewer δεν νομίζω να γίνει,καλύτερα να συναντηθείς με κάποιον που ξέρει να στο φτιάξει γιατί δεν ξέρεις τι μπορεί να βγάλει στην διαδικασία του unofficial unlock.

 

ΟΚ.. παρακαλειται λοιπον.. οποιος μενει Χανια ή κοντα στα Χανια, να μου δωσει ενα χερι βοηθειας για το ξεκλειδωμα.. Ευχαριστω!!!

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις εμπειρια με τετοιες θηκες?

http://www.ebay.com/itm/Metal-Aluminum-Frame-Bumper-Case-PC-Mirror-Slim-Back-Cover-For-Xiaomi-Redmi-S002-/112140404717?var=412680559338&hash=item1a1c16c7ed:g:C~MAAOSw3v5Ypmzj

 

επισης ξερει κανεις καμια σιλικονης καλη? οχι αυτη του κενζο εννοω

 

εχει κανεις αλλος περα απο μενα battery drain μεγαλο στην 8.1.3?ΕΙδικα σε idle κατεβαινει αρκετα πιο γρηγορα σε σχεση με 8.1.1.0

 

μου φαινεται οτι οντως η μπαταρια πεφτει πιο γρηγορα.. οχι τιποτα το τραγικο ομως

Edited by Tazzz
Link to comment
Share on other sites

θηκη ημερολογιο με smart wake up : sto ali καντε search me - xiaomi note 3 capa case και έχει να επιλέξετε ανάμεσα στις δύο εκδόσεις . to link βγαίνει πάρα πολυ μεγάλο .

Περιμένω να έρθει .

 

Το κινητό έχει θέμα τρελό με την μπαταρία του μετά απο την τελευταία αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

 

 

μου φαινεται οτι οντως η μπαταρια πεφτει πιο γρηγορα.. οχι τιποτα το τραγικο ομως

 

Άκου να δεις! το αντίθετο για μένα! εγώ είδα βελτίωση ...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άκου να δεις! το αντίθετο για μένα! εγώ είδα βελτίωση ...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Συμφωνώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...