Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το mail δεν ξερω αλλα γενικοτερα αν δεν θες καποια εφαρμογη και εχεις ρουταρισμενη συσκευη μπορεις να σβησεις το app ειτε χειροκινητα μπαινοντας στο system ειτε κατεβαζοντας καποιο app τυπου system app remover και να τα αφαιρεσεις. Βεβαια λιγη προσοχη στο τι θα σβησεις (αυτα που ειπες ειναι οκ, μπορεις να τα σβησεις)

Δεν είμαι ρουτ και δυστυχώς δεν μπορώ να τα απενεργοποιησω όπως σε όλα τα άλλα τηλέφωνα... είναι γκρίζα η επιλογή για απενεργοποιηση..

 

Send via LG G4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πρόβλημα με το email το έχω και εγώ και συγκεκριμένα έχω το ίδιο(blue mail).Δεν κάνει push τα email και τα έχω όλα ρυθμισμένα έτσι.μονο η εφαρμογή της xiaomi δόυλευει ψιλοκαλα
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ έχει κανείς καμιά ιδέα γιατί ενώ μου έκανε την πρώτη ενημέρωση ΟΤΑ κανονικά όταν το πήρα σε 8.0.5.0 μου βγάζει έκτοτε "No updates available" ; Αφού έχει βγεί νεότερη Global Stable. :blink:
- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ έχει κανείς καμιά ιδέα γιατί ενώ μου έκανε την πρώτη ενημέρωση ΟΤΑ κανονικά όταν το πήρα σε 8.0.5.0 μου βγάζει έκτοτε "No updates available" ; Αφού έχει βγεί νεότερη Global Stable. :blink:

 

Ποσο καιρο εισαι στο τελευταιο update?

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα δεδομένα, εχω δύο περιπτώσεις που χειροτερα κινητά μπήκαν στο ίντερνετ ενω εμενα φορτωωωνε. Επαρχιακο δρομο ιδιο καρ, ιδιο δίκτυο. Κ δευτερον περιοχη με 4g επιανε 4g εκλεινα ανοιγα οθόνη πήγαινε E και δεν ξαναεπιανε 4g

 

Εχω σιμ νεα, Q

Global stable

Settings Lte

 

Γενικα ειν οκ το 4g. Αλλα χειρότερο κινητο ν μπορει ν κανει αναζήτηση και το δικο μας ν βγαζει αδυνατη συνδεση?

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες 2 μερες που και που σε κληση δεν αναβει η οθονη αν και απομακρυνω το προσωπο μου.

Global stable 8.1.1.0.

 

και μενα το κανει οταν τελειωνει η κληση δεν αναβει η οθονη να τερματισω την κληση/θελουν διορθωμα αυτα τα bugs απο xiaomi/ Global stable 8.1.1.0 δουλευω κι εγω

Link to comment
Share on other sites

Τη βοήθειά σας παίδες.

Έχω το Xiaomi Redmi Note 3 Pro [international Version] (3GB/32GB) με Global MIUI 8.0.5.0 Stable (MHRMIDG)

Δεν έχει ελληνικά στις επιλογές γλώσσας. Στο update δεν μου βγάζει ενημερώσεις.

Είναι αυτό εδώ και λέει πως υποστηρίζει την 800άρα μπάντα 4G.

Είναι λοιπόν το Kate που αναφέρεται ως Redmi Note 3 Special Edition Global?

Ποιο είναι το λινκ για official Global 8.1.1.0 με recovery που απ'όσα διάβασα έχει ελληνικά μενού;

Στη σελίδα του θα επιλέξω το Redmi Note 3 Special Edition Global?

EDIT: Τελικά η σωστή ROM είναι η Redmi Note 3 Special Edition Global

Edited by aristarhos
Link to comment
Share on other sites

Τα καταστήματα στην Ελλάδα φέρνουν την international έκδοση η την απλή; εννοώ κωτσοβολος και τα υπόλοιπα.
Link to comment
Share on other sites

Τα καταστήματα στην Ελλάδα φέρνουν την international έκδοση η την απλή; εννοώ κωτσοβολος και τα υπόλοιπα.

 

Την international, που κανονικά ονομάζεται Special edition

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .τελικά εχθές πήγα εχθές στο γνωστό μαγαζί του Κορυδαλλού για θήκη και tempered για το κινητό και λέει από θήκη δεν έχει τίποτα και λέει θα φέρει πάλι σε 2βδομάδες και για tempered λέει δεν έχει πάλι τίποτα ,έχει μόνο για τo note 2 που αφήνει ένα κενό κοντά στην κάμερα αλλά μου είπε ότι δεν είναι της nilkin .αυτά. Από Ali έχεις πάρει κανείς τίποτα που να κάθεται καλά στο κινητό μας?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να ορίσουμε ο φάκελος downloads να βρίσκεται στην SD;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το email το έχω και εγώ και συγκεκριμένα έχω το ίδιο(blue mail).Δεν κάνει push τα email και τα έχω όλα ρυθμισμένα έτσι.μονο η εφαρμογή της xiaomi δόυλευει ψιλοκαλα

 

Εχω ταλαιπωρηθει με πολλες εφαρμογες για email

 

Η μονη που μου δουλευει μπαμ στα push ειναι το maildroid

 

Δυστυχως η δωρεαν εχει διαφημισεις. Με το adaway δεν εμφανιζονται. Εχω βρει την premium απο το θειο αλλα φοβαμαι να περασω τους κωδικους μου. Ειναι ακριβη στα 10€ αλλιως θα την αγοραζα. Παντως δουλευει ρολοι στο λεω σιγουρα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .τελικά εχθές πήγα εχθές στο γνωστό μαγαζί του Κορυδαλλού .....

Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος; Ποιό εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους...Αποφασισα και γω λοιπόν να αγορασω το κινητο απο τον Κωτσοβολο.Δυο μερες μετα την αγορα αφου βρηκα επιτελους λιγο χρονο να ασχοληθω ανοιγοντας το παρατηρησα οτι το δεξι πληκτρο αφης δεν αναβει σε αντιθεση με τα αλλα δυο.Εχει τυχει κατι παρομοιο σε καποιον αλλον;;Εκλεισα αμεσως το κινητο και αυριο το απογευματακι βουρ πισω στον Κωτσοβολο με την εγγυηση ανα χειρας.....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους...Αποφασισα και γω λοιπόν να αγορασω το κινητο απο τον Κωτσοβολο.Δυο μερες μετα την αγορα αφου βρηκα επιτελους λιγο χρονο να ασχοληθω ανοιγοντας το παρατηρησα οτι το δεξι πληκτρο αφης δεν αναβει σε αντιθεση με τα αλλα δυο.Εχει τυχει κατι παρομοιο σε καποιον αλλον;;Εκλεισα αμεσως το κινητο και αυριο το απογευματακι βουρ πισω στον Κωτσοβολο με την εγγυηση ανα χειρας.....

 

Καμμενο το led στο πληκτρο επιστροφης; Ναι εννοειται το πας πισω για εγγυηση. Παντως νομιζω δεν ειναι συχνο αυτο που λες.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει καλό τζαμακι αυτό είναι πολύ καλή ποιότητα και είναι γι αυτό το κινητό. Το αγόρασα από το ebay και είμαι πολύ ευχαριστημένος. http://m.ebay.com/itm/Glass-Screen-Protective-Film-for-Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-International-Edition-/252683114023?txnId=1972114574015
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει καλό τζαμακι αυτό είναι πολύ καλή ποιότητα και είναι γι αυτό το κινητό. Το αγόρασα από το ebay και είμαι πολύ ευχαριστημένος. http://m.ebay.com/itm/Glass-Screen-Protective-Film-for-Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-International-Edition-/252683114023?txnId=1972114574015

 

Ωραιος. Παιζει να παρηγγειλα το ιδιο. Ποσο καιρο εκανε για να σου ερθει;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θα ήθελα να κάνω μία άκυρη ερώτηση. Σκέφτομαι σοβαρά να πάρω το κινητό αυτό κάνοντας τη μετάβαση από windows phone. Ένας microsoft λογαριασμός μπορεί να συνδεθεί με android κινητο;
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει καλό τζαμακι αυτό είναι πολύ καλή ποιότητα και είναι γι αυτό το κινητό. Το αγόρασα από το ebay και είμαι πολύ ευχαριστημένος. http://m.ebay.com/itm/Glass-Screen-Protective-Film-for-Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-International-Edition-/252683114023?txnId=1972114574015

Μπαίνει κουτί στις γωνίες του κινητού? Είναι δύσκολο να το τοποθετήσουμε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους...Αποφασισα και γω λοιπόν να αγορασω το κινητο απο τον Κωτσοβολο.Δυο μερες μετα την αγορα αφου βρηκα επιτελους λιγο χρονο να ασχοληθω ανοιγοντας το παρατηρησα οτι το δεξι πληκτρο αφης δεν αναβει σε αντιθεση με τα αλλα δυο.Εχει τυχει κατι παρομοιο σε καποιον αλλον;;Εκλεισα αμεσως το κινητο και αυριο το απογευματακι βουρ πισω στον Κωτσοβολο με την εγγυηση ανα χειρας.....

Μην ασχοληθεις με την εγγυηση.

Καντο επιστροφη και ξανααγορασε το.

Εχεις δικαιωμα επιστροφης μέσα σε 15 μερες αν δεν κανω λαθος.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει καλό τζαμακι αυτό είναι πολύ καλή ποιότητα και είναι γι αυτό το κινητό. Το αγόρασα από το ebay και είμαι πολύ ευχαριστημένος. http://m.ebay.com/itm/Glass-Screen-Protective-Film-for-Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-International-Edition-/252683114023?txnId=1972114574015

 

Product Size(L x W x H): 13.54 x 6.60 x 0.03 cm / 5.33 x 2.6 x 0.01 inches

Παραπανω ειναι οι διαστασεις στην περιγραφη του τζαμιου. Γιατι λεει 13,54 αντι για 15,2 που ειναι η σωστη διασταση? Και τελικα μπαινει ακριβως το τζαμι αυτο, αρα εχουν κανει λαθος μονο στην περιγραφη?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αγορασα για ενα φιλο το Xiaomi Note 3 απτον kotsovolo.

 

Απο οτι εχω καταλαβει ειμαι στη σωστη ενοτητα...

 

Εχετε να προτεινετε καποια θηκη folding και καποιο τζαμακι για την οθονη που να ταιριαζουν σιγουρα γιατι εχω δει οτι υπαρχει καποια συγχυση?

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...