Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Κι εγώ τα ίδια έχω βάλει και το κινητάκι είναι μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτο το τηλεφωνο είναι αυτό που πωλείται από κωτσοβολο; Αν ναι τι θήκη και προστατευτικό οθόνης προτείνετε; που να μπορω να το παρω αμεσα από ελλαδα!!!
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το τηλεφωνο είναι αυτό που πωλείται από κωτσοβολο; Αν ναι τι θήκη και προστατευτικό οθόνης προτείνετε; που να μπορω να το παρω αμεσα από ελλαδα!!!

 

Στην προηγούμενη και δύο πίσω σελίδες εχουν απαντηθεί κ τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση! Κάτι άλλο να ρωτήσω ένας φίλος έχει πάρει το κινητό από vickmall ,αν πάθει κάτι μπορεί πλέον να το πάει στην info tecnologes να του το φτιάξει που έχει ακόμα εγγύηση? Η δεν γίνεται αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο σήμερα πήγα σε έναν κοτσοβολο και το είδα το κινητό ,είδα όμως ότι η ram από τα 3 έχουν μείνει μόνο 1.5 giga.Γιατί πιάνει σχεδόν την μισή ram? Και το εκθεσιακό ήταν σχεδόν άδειο από εφαρμογές και τέτοια! Περίεργο μου φαίνεται! Σε όλους σας την ίδια ram πιάνει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι έτοιμος να πάρω αυτό με $140 - είναι το ΚΑΤΕ σωστά?

 

https://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-Mi-Redmi-Note-3-Snapdragon-650-Hexa-CoreFingerprint-Metal-Body/32718553033.html?spm=2114.13010208.99999999.264.Ium8Ho

 

Εκτός από τον μεγάλο χρόνο παράδοσης βλέπετε κάποιον άλλο λόγο να μην προχωρήσω?

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο σήμερα πήγα σε έναν κοτσοβολο και το είδα το κινητό ,είδα όμως ότι η ram από τα 3 έχουν μείνει μόνο 1.5 giga.Γιατί πιάνει σχεδόν την μισή ram? Και το εκθεσιακό ήταν σχεδόν άδειο από εφαρμογές και τέτοια! Περίεργο μου φαίνεται! Σε όλους σας την ίδια ram πιάνει?

 

Σε όλα τα κινητά σε γενικές γραμμές έτσι εμφανίζεται η μνήμη. Περίπου η μισή ήδη να χρησιμοποιείται. Εκτός κι αν κάνω λάθος :p

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ ένα απο τον Κωτσοβολο αλλα έχω ένα θέμα. Για να φορτήσει απο το 30% στο 100% θέλει περίπου 7 ώρες. Ξέρετε κάτι?

 

Ωχ, αυτό είναι σοβαρό.....

 

Υπάρχει άποψη επ αυτού;

 

Sent from mTalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ ένα απο τον Κωτσοβολο αλλα έχω ένα θέμα. Για να φορτήσει απο το 30% στο 100% θέλει περίπου 7 ώρες. Ξέρετε κάτι?

 

Το φορτίζεις με τον δικό του φορτιστή και καλώδιο;

Αν ναι, άλλαξε πρίζα. Και γενικά να αποφεύγεις τα πολύπριζα. Αν και πάλι σου αργεί τόσο πολύ, ίσως να έπεσες σε ελαττωματικό φορτιστή/καλώδιο/μπαταρία.

Κάνε διάφορους συνδυασμούς μέχρι να δεις τι φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ ένα απο τον Κωτσοβολο αλλα έχω ένα θέμα. Για να φορτήσει απο το 30% στο 100% θέλει περίπου 7 ώρες. Ξέρετε κάτι?

 

Κανε εγκατάσταση το Ampere να δεις τι ρεύμα παίρνει αφού πέσει η μπαταρία κάτω από το 50%

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gombosdev.ampere&hl=en

Link to comment
Share on other sites

Θα ξεκινήσω δοκιμές απο σήμερα.

Δοκίμασε και άλλο καλώδιο/φορτιστή

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Παντως οταν μιλαω με τα hands free με ακουνε τωρα αν ειναι παροδικο δεν ξερω. το μονο θεμα που εχει το κινητο ειναι η φωτογραφικη τελικα. Θα περιμενα κατι λιγο καλυτερο. εχει κανενανς καμια ιδεα για βελτιωση της ποιοτητας της φωτογραφιας η καποια εφαρμογη που βοηθαει. εννοειται για τα λεφτα του ειναι σουπερ το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω μπας και ξερει κανενας.εχει αρχισει και μου κανει κατι κουλο με το δαχτ αποτυπωμα.παω να το ξεκλειδωσω με το αποτυπωμα,αναβει στιγμιαια και ξανακλεινει η οθονη.παντως αν κανω επανεκκινηση του κινητου ξεκολαει και δουλευει κανονικα.εχουμε καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Παντως οταν μιλαω με τα hands free με ακουνε τωρα αν ειναι παροδικο δεν ξερω. το μονο θεμα που εχει το κινητο ειναι η φωτογραφικη τελικα. Θα περιμενα κατι λιγο καλυτερο. εχει κανενανς καμια ιδεα για βελτιωση της ποιοτητας της φωτογραφιας η καποια εφαρμογη που βοηθαει. εννοειται για τα λεφτα του ειναι σουπερ το κινητο.

 

απο οτι φαινεται ακουνε απο το μικροφωνο της συσκευης, οποτε εγω εχω τα ακουστικα για να ακουω και κραταω μπροστα μου τη συσκευη ωστε να με ακουνε απο το μικροφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Το φορτίζεις με τον δικό του φορτιστή και καλώδιο;

Αν ναι, άλλαξε πρίζα. Και γενικά να αποφεύγεις τα πολύπριζα. Αν και πάλι σου αργεί τόσο πολύ, ίσως να έπεσες σε ελαττωματικό φορτιστή/καλώδιο/μπαταρία.

Κάνε διάφορους συνδυασμούς μέχρι να δεις τι φταίει.

Παιδια και εγώ το έχω αυτό το θέμα όταν είναι σβηστό και το φορτισω

 

Στάλθηκε από το Lenovo A3500-FL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αποκτήθηκαν εχθές 2 xiaomi, ένα για εμένα και ένα για την γυναίκα, απο Κωτσόβολο.

Κρίμα που δεν έχει NFC, αλλα αυτό το ξέραμε.

Στις φωτογραφίες του όμως είναι σκέτη απογοήτευση (λογικά και στο βιντεο) για ότι αφορά μέσα στο σπίτι και σε λίγο φωτισμό. Δεν πίστευα κινητά του 2016 να είχε τόσο κακό φακό.

Με το που το πήρα έτρεξα αμέσως για να τους φορέσω ανθεκτικές θήκες και τζαμάκι, γιατι όπως έχουν δείξει τα test πρέπει να ενισχύσεις το πλαίσιο του ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ.

Φυσικά το κινητό είναι τεράστιο απο μόνο του και γίνεται ακόμα πιο μεγάλο και βαρύ αλλά καλύτερα έτσι παρά να τρέχεις για άλλο.

Πάει πάντως σφαίρα. Σε δοκιμες που του κανω να δω που θα φτάσει έχω φορτώσει επιπλέον 120 εφαρμογές ( φυσικά για την κανονική του χρήση θα αφαιρεθούν αρκετές) και έχω ανοίξει παράλληλα αρκετες και μου δείχνει 900ΜΒ ελεύθερα !!! :w00t:

Εχει πολύ καλή διαχείριση μνήμης και μπαταρίας, αφού όλη την νυχτα με ανοικτό το wifi έπεσε σε 6 ωρες απο το 46 στο 44%, σαν να το είχες σε airplane mode δηλαδή και έχω widgets καιρού- μουσικής- mails κ.α ανοικτά να συγχρονίζουν.

Με τον φορτιστή του φορτίζει απο το 23% στο 100% περίπου σε 1-1(1/4) ώρες. Απο θερμοκρασία το κινητό παιζει στους 22-25 βαθμούς στα φυσιολογικά του πλαίσια. Με 1 ωρα και κατι φόρτιση μου έφτασε στους 27, πάρα πολύ καλά.

Είπα, NFC και καλή κάμερα του λείπει. Κατά τα άλλα είναι φοβερό.

Link to comment
Share on other sites

σίγουρα θέλει αλλά μας περνάνε για μην πω συνέλληνα :(

 

όπως ίσως ακούσατε-μάθατε η infoquest-you, kotsos δεν στέκονται στο ύψος των περιστάσεων θα αναρτήσω που πήγα για case+temper αθήνα (έχει & σαλονίκη) κι έμεινα υπερικανοποιημένος από την επάρκεια γνώσεων του ανθρώπου, επαγγελματίας!! (btw ote-german δεν εχουν ακομα στο site τους xiaomi)

 

http://www.stoucky.gr/index.php?route=product/search&search=xiaomi+redmi+note+3&description=true&sort=p.price&order=ASC&limit=25

 

 

 

γιατί τα international note 3 που δινει η info quest ΔΕΝ ειναι 150mm που λανθασμένα γράφεται στη σελίδα τους αλλά 152mm!!! με αποτέλεσμα σκληρές θήκες τύπου NILLKIN κλπ να μην μπαίνουν. δεν ειναι υπερβολή ουτε λεπτομερειες αλλά προχειρότητες αυτά που κάνουν :mad:

 

http://www.xiaomi-greece.gr/note3/specs/

 

ΤΡΑΓΙΚΑ ΛΑΘΗ ΓΙΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΣΗ. τα αποτελέσματα του να πουλας κάτι που ΔΕΝ εχεις δει δοκιμάσει πρώτα :X

 

 

 

anyway πληροφοριακά όλα τα κινητα note 3 (kate) που εχουν & την 800Mhz 4G band

 

είτε λέγονται international, special, overseas, global, exterior(spain) είναι στα 152mm υπόψη για case+temper (μαΣκαταμπέρδεψαν ήμαρτον)

 

ισχύει για 2/16 & 3/32 RAM/ROM

 

Σχετικά με αυτό μόνο η σιλικόνης ταιριάζει και η προστασία οθόνης αφήνει κενό από κάτω.

 

Sent from mTalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με αυτό μόνο η σιλικόνης ταιριάζει και η προστασία οθόνης αφήνει κενό από κάτω.

 

Sent from mTalk

 

...δεν ισχύει αυτό...και η Lenuo flip case ταιριάζει ακριβώς (είναι για το συγκεκριμένο μοντέλο)...

Link to comment
Share on other sites

...δεν ισχύει αυτό...και η Lenuo flip case ταιριάζει ακριβώς (είναι για το συγκεκριμένο μοντέλο)...

 

Από το ίδιο μαγαζί;

 

Sent from mTalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

τελικα φταιει ο φορτιστης.

Βαζοντας το "Ampere" ο φορτηστής έδινε απο 120mA έως 1800.

Διαφορετικό νομερο κάθε φορά που το συνδεα.

Με τον παλιο φορτιστή του Mi4c παίρνει 1800 σταθερά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...