Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την έκανα αλλά τους αλλαγές που λέει δε βλέπω (ίσως λόγω Nova launcher)

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Δουλεύω το Xiaomi Redmi Note 3 Pro (International edition) με MIUI Global 8.0 / Stable 8.0.4.0(MHRMIDG), και μαθημένος με OnePlus One και cyanogen μέχρι πριν λίγο καιρό, προσπαθώ και τώρα να βρω αν γίνεται η απενεργοποίηση του led όταν η μπαταρία είναι από 19% και κάτω. Εκτός του ότι θεωρώ πως καταναλώνει επιπλέον μπαταρία, είναι αρκετά ενοχλητικό το βράδυ. Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσω τη συγκεκριμένη λειτουργία?

 

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ψάχνουν για άμεσα διαθέσιμο (σε χρυσό ή μαύρο-γκρι) και σε πολύ καλή τιμή (152-157 € μόνο), από εδώ:

 

https://www.aliexpress.com/item/Official-Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-3-3i-pro-prime-special-Version-Smartphone-5-5-Inch/32717858702.html?spm=2114.01010208.3.1.vRtJr0&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10065_10068_10000007_10084_10083_10080_10082_10081_10060_10061_10062_10056_10055_10037_10054_10059_10032_10099_10078_10079_10077_10073_10097_10100_10096_10070_423_10052_10050_424_10051,searchweb201603_9&btsid=d888c2de-993a-474c-ab6a-715cba3c0794

 

Το αγόρασα από τον παραπάνω πωλητή στο ali και το παρέλαβα σε 19 μέρες (παραγγελία 13/10, παραλαβή 1/11), σφραγισμένο με official global stable rom. Ο πωλητής το έστειλε σε λιγότερο από 24 ώρες από την παραγγελία.

Πήρες θήκη κ τζάμι? Ταιριάζουν?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

H τελευταία αναβάθμιση στη dev

Διόρθωσε το Stagefright value ability,

Γνωστό από τον Ιουλιο

Με security patch 01/11/2016

Well done

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επείγον....το πρωι που ξυπνησα μου εβγαλε ειδοποιηση για αναβάθμιση την κατεβασε και πατησα επανεκκινηση για να την περάσει και από τοτε δειχνει το λογότυπο της miui γραφει''updating miui,dont reboot''και κάνει συνεχεια επανεκκινήσεις χωρίς αποτελεσμα.Τι να κανω ρε παιδια;;
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω την συσκευή, συνήθως προβλήματα με ΟΤΑ update υπάρχουν αν είσαι root ή/και έχεις custom recovery. Ισχύει κάτι τέτοιο;
Link to comment
Share on other sites

Στα καλά καθούμενα ενώ δούλευε μια χαρά το app weather δεν μπορεί ούτε να με εντοπίσει ούτε να βάλω την τοποθεσία manually.

Στην εφαρμογή φυσικά έχω δώσει permissions τοποθεσίας και δοκίμασα με clear cache και force stop να επανεκκίνησω την εφαρμογή αλλά τίποτα.

Ούτε με restart του κινητού έστρωσε....

Καμία ιδέα??

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Στα καλά καθούμενα ενώ δούλευε μια χαρά το app weather δεν μπορεί ούτε να με εντοπίσει ούτε να βάλω την τοποθεσία manually.

Στην εφαρμογή φυσικά έχω δώσει permissions τοποθεσίας και δοκίμασα με clear cache και force stop να επανεκκίνησω την εφαρμογή αλλά τίποτα.

Ούτε με restart του κινητού έστρωσε....

Καμία ιδέα??

Ομοίως, έχει να κάνει update 3 μέρες....

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα καλά καθούμενα ενώ δούλευε μια χαρά το app weather δεν μπορεί ούτε να με εντοπίσει ούτε να βάλω την τοποθεσία manually.

Στην εφαρμογή φυσικά έχω δώσει permissions τοποθεσίας και δοκίμασα με clear cache και force stop να επανεκκίνησω την εφαρμογή αλλά τίποτα.

Ούτε με restart του κινητού έστρωσε....

Καμία ιδέα??

 

 

Υπάρχει γενικότερο θέμα με την εφαρμογή του καιρού σε όλες τις συσκευές. Προσωρινό είναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θα ήθελα μία εξυπηρέτηση από κάποιον φίλο/η κάτοχο KATE σε έκδοση 3/32: μία καθαρή φωτογραφία από την πίσω όψη της συσκευασίας, ανεβασμένη π.χ. στο imgur.com, για να βοηθηθώ σε μία εξ αποστάσεως συναλλαγή με ιδιώτη που θέλω να κάνω.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων σε όποιον/α κάνει τον κόπο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα. Σκεφτομαι να αγορασω την internation version γιατι δεν θελω να μπλεξω με φλασαρισματα. Θελω με το που το παρω να ειναι λειτουργικο και να μου ερθει σφραφισμενο.

Σκεφτομαι να το παρω απο geekbying αυτο εδω http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-371103.html σωστα;

Κατι πολυ σημαντικο θελω να μου διευκρινισετε ομως. Οταν λετε εχει προβλημα με hands free ενοειτε τα ενσυρματα σωστα; Με το bluetooth του αυτοκινητου δουλευει κανονικα;

Link to comment
Share on other sites

Δε θα ταιριάξουν. Θα πρέπει οπωσδήποτε να λένε Special Edition ή international στην περιγραφή.

 

Κάπως έτσι δηλαδή ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ

Edited by stargr
Link to comment
Share on other sites

Σωραίος...Μόλις βρήκα και tempered από ali που είναι για την international έκδοση ;)

 

Που, που, που?

Του aliexpress δεν είναι nilkin 2.5. Και αν δεν είναι nilkin φοβάμαι να το πάρω.

Edited by nutrialex
http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

Που, που, που?

Του aliexpress δεν είναι nilkin 2.5. Και αν δεν είναι nilkin φοβάμαι να το πάρω.

 

Πάρε Νillkin H+ για Redmi note 2 μια χαρά κάθετε με ένα ελάχιστο κενό στο κάτω μέρος.Exω βάλει ένα και θα παραγγείλω άλλο ένα να έχω.

Link to comment
Share on other sites

Το έμαθα πρόσφατα αυτο. Εχεις βρει πουθενα το Η+ Pro? Αυτο με τα 0.2mm πάχος.
http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ομοίως, έχει να κάνει update 3 μέρες....

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Στα καλά καθούμενα ενώ δούλευε μια χαρά το app weather δεν μπορεί ούτε να με εντοπίσει ούτε να βάλω την τοποθεσία manually.

Στην εφαρμογή φυσικά έχω δώσει permissions τοποθεσίας και δοκίμασα με clear cache και force stop να επανεκκίνησω την εφαρμογή αλλά τίποτα.

Ούτε με restart του κινητού έστρωσε....

Καμία ιδέα??

 

Υπάρχει γενικότερο θέμα με την εφαρμογή του καιρού σε όλες τις συσκευές. Προσωρινό είναι.

 

Πρέπει να αντικαταστήσετε την εφαρμογή καιρού https://drive.google.com/open?id=0Bx5Fv74n-TBpckJDa1dsTjY1THM

1. copy signed Weather.apk back to its original place on the phone and overwrite the old one : /system/priv-app/Weather/Weather.apk

2. set permission: rw-r--r-- (0644)

3. reboot the phone

4. launch Weather app and allow location access, it is needed as always. Done!

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ.. Το πόσταρα στο άλλο τόπικ για το Redmi Note 3, αλλά από ό,τι κατάλαβα ταιριάζει περισσότερο εδώ αφού μάλλον πρόκειται για το KATE (προσωπικά δεν ήξερα καν ότι υπάρχει), οπότε κάνω αυτο-quote..

 

Καλησπέρα παιδιά, ενδιαφέρεται ένας φίλος για το Redmi Note 3 Pro, το βρήκε στο AliExpress πιο φθηνά, και βασικά μου έλεγε ότι το έψαχνε και αλλού (Gearbest κλπ) αλλά μόνο εδώ βρήκε αυτή την έκδοση:

 

https://www.aliexpress.com/item/Official-Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-3-3i-pro-prime-special-Version-Mobile-phone-5-5/32720577266.html?spm=2114.13010308.0.0.uDzClI

, μαζί με μια θήκη

https://www.aliexpress.com/item/152mm-Flip-Leather-Case-For-Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-Prime-Special-Edition-Phone-Back-Cover/32773943709.html?spm=2114.13010308.0.0.oxjTfIhttps://www.aliexpress.com/item/Fashion-Redmi-Note-3-3i-Pro-SE-152mm-Soft-Leather-Case-For-Xiaomi-Redmi-Note-3/32771842922.html?spm=2114.13010308.0.0.oxjTfI

 

Επειδή προσωπικά έχω μια δυσάρεστη εμπειρία από AliExpress, που πάλι είχα παραγγείλει για έναν φίλο ένα Lenovo (υποτίθεται ειδική έκδοση κι έτσι) και αποδείχθηκε τρελή μούφα και είχα μετά διαδικασίες με επιστροφές κλπ κι επειδή βλέπω κι εδώ να γράφει ένα "Special Version" και μου χτυπάνε κάτι καμπανάκια, μήπως έχει τύχει να το αγοράσει κανείς από εδώ;

 

Γράφει βέβαια 'Xiaomi Online Store' στο link, αλλά οκ...

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ.. Το πόσταρα στο άλλο τόπικ για το Redmi Note 3, αλλά από ό,τι κατάλαβα ταιριάζει περισσότερο εδώ αφού μάλλον πρόκειται για το KATE (προσωπικά δεν ήξερα καν ότι υπάρχει), οπότε κάνω αυτο-quote..

Δες post #1332 , έχει πάρει κάποιος. Δες και τις κριτικές!

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μακρια απο ali σε ακριβες αγορες... επισημο μαγαζι δεν εχει η xiaomi στο ali οποτε κοροιδευει ο κινεζος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...