Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν, για έναν μέσο χρήστη(σαν εμένα) με βασικές γνώσεις Αγγλικών, το τηλέφωνο μαμάει. Εμένα φοράει την Global Stable και όλα όσα χρειάζομαι δουλεύουν ρολόι. Τώρα αν οι φίλοι που διαμαρτύρονται έχουν ειδικές απαιτήσεις, πάω πάσο.

Κοινώς, όποιος δεν πολυψάχνεται ας καθήσει με την Global Stable και δεν θα έχει προβλήματα. Η 800άρα βοηθάει πολύ και αυτό κυρίως το καταλαβαίνεις σε κλειστό χώρο.

Και μία καλοπροαίρετη ερώτηση. Όλοι όσοι αλλάζετε ρομ, τι κερδίζετε σε σχέση με την official της μαμάς; Αξίζει τον κόπο ή στο τέλος βαζετε μπελά στο κεφάλι; Αδυνατώ να πιστέψω πως ο λόγος είναι η γλώσσα. Σιγά μην έχετε πρόβλημα με τα Αγγλικά αφού μπορείτε και αλλάζετε ρομ.

 

Εγώ πάντως προσπαθώ να φτιάξω το θέμα με τα ακουστικά. Για αυτό άλλαξα rom.

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

3. Σύμφωνα με τα specs του έχει android5/miui7, μετά από αναβάθμισή του γίνεται android5/miui8 ή android6/miui8;

4. Αν δε βάλω ελληνική rom, η τελευταία αναβάθμιση της official global version που είναι stable περιλαμβάνει ελληνικά ή όχι;

 

Android 6 είναι το MIUI 8.

Ελληνικό πληκτρολόγιο περιλαμβάνει. Το Menu δεν είναι στα Ελληνικά. (καλύτερα κιόλας για μένα. Και την ελληνική που έχω βάλει στα αγγλικά το έχω γυρισμένο το τηλέφωνο.)

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες καλησπέρα, το έχω αγοράσει από vickmall, δυστυχώς κάποια στιγμή το έβαλε 'out of stock', κατι τώρα δεν το έχει καν...

Θα περιμένω μήπως το φέρει geekbuing... Το έχει αγοράσει κανένας από εσάς σε χρυσό; Το θέλω για το κορίτσι μου και της έχει κολλήσει το χρυσό, αλλά δεν ξέρω αν το ΚΑΤΕ βγαίνει χρυσό

Επίσης μήπως έχει κάνει κανένας ερώτημα στο geekbuing πόσο καιρό θα κάνει να το ξανά φέρει;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

εγω αν και δεν εχω σχεση με κοριτσι ειμαι αγορακι :P το πηρα σε χρυσο και ειναι γαμάτο (χρυσο μπρος πισω). Γενικα το κινητο αν ειχε καλυτερη καμερα και δεν ειχε και το προβλημα με τα ακουστικα επρεπε να κοστιζει πανω απο 250 ευρω. Δεν ψαχνομαι με ρομ και δεν επεμβαινω στο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείτε και πάλι αλλά 1η φορά ασχολούμαι με xiaomi και έχω χαθεί με τόσες πληροφορίες απανωτές...

 

Κατέληξα ότι θέλω να πάρω είτε το xiaomi redmi note 3 pro SE (KATE) είτε το Redmi 3S prime international version με χαρακτηριστικά και για τα δυο 3g ram, 32g rοm, official global stable rom, διαθέσιμη την μπάντα 20(800) για 4g και χρώμα λευκό....

 

Έχω βρει είτε είτε το ένα κινητό είτε το άλλο με όλα τα πιο επάνω χαρακτηριστικά αλλά όχι διαθέσιμο σε λευκό...

 

Το λευκό το βρήκα μόνο με πειραγμένη - ΜΗ official rom....

 

Μπορεί να μπει κάποιος στον κόπο να μου στείλει ένα link από οποιονδήποτε πωλητή είτε του ενός είτε του άλλου κινητού καλύπτοντας όμως όλες τις πιο πάνω προϋποθέσεις (3g ram, 32g rοm, official global stable rom, διαθέσιμη την μπάντα 20(800) για 4g και χρώμα λευκό...);

 

Ευχαριστώ πολύ....

Link to comment
Share on other sites

Aς με διορθωσει καποιος αλλα το redmi note 3 pro τουλαχιστον η internatioanl version δεν βγαινει σε λευκο (προφανως αναφερεσε στην πισω οψη)
Link to comment
Share on other sites

Aς με διορθωσει καποιος αλλα το redmi note 3 pro τουλαχιστον η internatioanl version δεν βγαινει σε λευκο (προφανως αναφερεσε στην πισω οψη)

 

Είσαι σίγουρος; κανείς άλλος;

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείτε και πάλι αλλά 1η φορά ασχολούμαι με xiaomi και έχω χαθεί με τόσες πληροφορίες απανωτές...

 

Κατέληξα ότι θέλω να πάρω είτε το xiaomi redmi note 3 pro SE (KATE) είτε το Redmi 3S prime international version με χαρακτηριστικά και για τα δυο 3g ram, 32g rοm, official global stable rom, διαθέσιμη την μπάντα 20(800) για 4g και χρώμα λευκό....

 

Έχω βρει είτε είτε το ένα κινητό είτε το άλλο με όλα τα πιο επάνω χαρακτηριστικά αλλά όχι διαθέσιμο σε λευκό...

 

Το λευκό το βρήκα μόνο με πειραγμένη - ΜΗ official rom....

 

Μπορεί να μπει κάποιος στον κόπο να μου στείλει ένα link από οποιονδήποτε πωλητή είτε του ενός είτε του άλλου κινητού καλύπτοντας όμως όλες τις πιο πάνω προϋποθέσεις (3g ram, 32g rοm, official global stable rom, διαθέσιμη την μπάντα 20(800) για 4g και χρώμα λευκό...);

 

Ευχαριστώ πολύ....

 

Πάρ το ακόμα και λαχανί :)

Κι εγώ το ήθελα άσπρο αλλά τελικά νομίζω πως το γκρι-μαύρο που πήρα είναι το πιο όμορφο.

Link to comment
Share on other sites

Eχω και εγω καταμπερδευτει .

Ψαχνοντας στα διαφορα μαγαζια για το Redmi Note 3 Pro νιώθω οτι καθε site εχει τη δικη του version για καθε παρτιδα ...:wacko::wacko::wacko::wacko::wacko:

 

κατεληξα εδω http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-note-3-pro-3gb-ram-32gb-rom-stock-in-eu-warehouse-silver.html ,

και η απορια μου ειναι η εξης : Aυτη η εκδοση ειναι η international (KATE) ?

 

θα παιζει 4G απο WIND ? :worry:

Με τα ελληνικα αυτης της εκδοσης υπαρχει καποιο προβλημα ?

 

Αν καποιος γνωριζει ας μου απαντησει σας παρακαλω.

Link to comment
Share on other sites

κατεληξα εδω http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-note-3-pro-3gb-ram-32gb-rom-stock-in-eu-warehouse-silver.html ,

και η απορια μου ειναι η εξης : Aυτη η εκδοση ειναι η international (KATE) ?

Όχι δεν είναι. Αν δε δεις στις μπάντες του 4G την 800άρα μπάντα είναι ένας εύκολος τρόπος να το καταλάβεις.

 

Η Kate είναι αυτή:

https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-xiaomi-redmi-note-3-pro-special-editionl-3gb-32gb

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι. Αν δε δεις στις μπάντες του 4G την 800άρα μπάντα είναι ένας εύκολος τρόπος να το καταλάβεις.

 

Η Kate είναι αυτή:

https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-xiaomi-redmi-note-3-pro-special-editionl-3gb-32gb

 

σε ευχαριστω πολύ . Αυτο ακριβως με προβληματισε , οτι δεν εβλεπα στα χαρακτηριστικα του την 800αρα μπάντα. :confused:

Link to comment
Share on other sites

4G θα έχει βέβαια και από την wind. Δεν θα έχει απλά όπου εκπέμπουν 4G με την 800
Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

4G θα έχει βέβαια και από την wind. Δεν θα έχει απλά όπου εκπέμπουν 4G με την 800

 

Aααααα ωραία ...τώρα επανηλθα στην προηγουμενη κατασταση της συγχυσης ..:lol::lol::lol:

 

 

και σε ποιες περιοχες εκπεμπει 4G με την 800αρα η wind ?

 

Στην Αθήνα πως εκπεμπει ?

Link to comment
Share on other sites

Όλοι βάζουν 800 οχι μόνο στην επαρχία αλλά και στο κέντρο.

Απλά η wind κάνει την "εξυπνη" κίνηση στην παρούσα χρονική στιγμή και βάζει σχεδόν μονο 800.

Παρά τις ανακοινώσεις πατάει και η voda επάνω της γι'αυτό και βλέπεις να επεκτείνονται και οι 2 σχετικά παράλληλα σχεδόν μόνο με 800.

Πχ η Κρήτη βάφτηκε μπλε και κόκκινη σχεδον παντού μόνο με 800 ακόμα και στο κέντρο των πόλεων.

Μην ακούς μπούρδες ότι η 800 είναι της wind και παίζει επαρχία.

Παίζει παντού ακόμα και στο κέντρο στις 2 μεγάλες πόλεις

Είναι η μπάντα της Ευρώπης και να χαιρόμαστε που υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Aααααα ωραία ...τώρα επανηλθα στην προηγουμενη κατασταση της συγχυσης ..:lol::lol::lol:

 

 

και σε ποιες περιοχες εκπεμπει 4G με την 800αρα η wind ?

 

Στην Αθήνα πως εκπεμπει ?

 

Όλες οι εταιρίες έχουν 800, απλά η WIND τη χρησιμοποιεί περισσότερο. Στην Αθήνα παίζουν όλες οι συχνότητες 800/1800/2600.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορουμίτες.

 

Θέλω να πάρω ένα Kate 3/32, όμως δε μπορώ να ρισκάρω την αναμονή από Κίνα, γιατί 14 Δεκέμβρη φεύγω εξωτερικό.

 

Από που θα με συμβουλεύατε να το αγοράσω; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

ελλαδα δεν υπαρχει kate, απο εξωτερικο θα κανει καιρο να ερθει και πιθανοτατα δεν θα το προλαβεις. αγορασε το οταν πας στο εξωτερικο...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορουμίτες.

 

Θέλω να πάρω ένα Kate 3/32, όμως δε μπορώ να ρισκάρω την αναμονή από Κίνα, γιατί 14 Δεκέμβρη φεύγω εξωτερικό.

 

Από που θα με συμβουλεύατε να το αγοράσω; Ευχαριστώ!

https://www.minya.gr/index.php?route=product/product&path=107_75&product_id=931

Εδω λεει οτι υπαρχει διαθέσιμο..

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ψάχνουν για άμεσα διαθέσιμο (σε χρυσό ή μαύρο-γκρι) και σε πολύ καλή τιμή (152-157 € μόνο), από εδώ:

 

https://www.aliexpress.com/item/Official-Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-3-3i-pro-prime-special-Version-Smartphone-5-5-Inch/32717858702.html?spm=2114.01010208.3.1.vRtJr0&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10065_10068_10000007_10084_10083_10080_10082_10081_10060_10061_10062_10056_10055_10037_10054_10059_10032_10099_10078_10079_10077_10073_10097_10100_10096_10070_423_10052_10050_424_10051,searchweb201603_9&btsid=d888c2de-993a-474c-ab6a-715cba3c0794

 

Το αγόρασα από τον παραπάνω πωλητή στο ali και το παρέλαβα σε 19 μέρες (παραγγελία 13/10, παραλαβή 1/11), σφραγισμένο με official global stable rom. Ο πωλητής το έστειλε σε λιγότερο από 24 ώρες από την παραγγελία.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Επειδή είχα πάρει το ΚΕΝΖΟ και πλέον έχω το ΚΑΤΕ, η διαφορά στο 4g (με wind) είναι τεράστια, είτε μέσα στην πόλη είτε εκτός πόλης.(πάνω στα βουνά της ναυπακτίας, στην Πάτρα, στην Αχαΐα σταθερά 4g με πολύ καλή ποιότητα browsing... Και για όσους ενδιαφέρονται για νούμερα, σε εκείνα τα μέρη, πάνω από 28 mbps)

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ψάχνουν για άμεσα διαθέσιμο (σε χρυσό ή μαύρο-γκρι) και σε πολύ καλή τιμή (152-157 € μόνο), από εδώ:

 

https://www.aliexpress.com/item/Official-Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-3-3i-pro-prime-special-Version-Smartphone-5-5-Inch/32717858702.html?spm=2114.01010208.3.1.vRtJr0&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10065_10068_10000007_10084_10083_10080_10082_10081_10060_10061_10062_10056_10055_10037_10054_10059_10032_10099_10078_10079_10077_10073_10097_10100_10096_10070_423_10052_10050_424_10051,searchweb201603_9&btsid=d888c2de-993a-474c-ab6a-715cba3c0794

 

Το αγόρασα από τον παραπάνω πωλητή στο ali και το παρέλαβα σε 19 μέρες (παραγγελία 13/10, παραλαβή 1/11), σφραγισμένο με official global stable rom. Ο πωλητής το έστειλε σε λιγότερο από 24 ώρες από την παραγγελία.

Φίλε μου του ζητησες να στο στείλει χωρίς να το ανοίξει ή το κάνει μόνος του;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! το κινητο μου εχει φουσκωσει στο back cover στο υψος των πληκτρων εντασης και εισοδου καρτας σιμ..ειδικα απο την μερια των πληκτρων εχει σηκωθει αρκετα με αποτελεσμα να μην μπορω να πατησω τα πληκτρα.. το εχει παθει κανεις αλλος;
Link to comment
Share on other sites

πιθανοτατα προβληματικη μπαταρια, μην το ξαναχρησιμοποιησεις και μιλα με το μαγαζι που το πηρες για αντικατασταση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! το κινητο μου εχει φουσκωσει στο back cover στο υψος των πληκτρων εντασης και εισοδου καρτας σιμ..ειδικα απο την μερια των πληκτρων εχει σηκωθει αρκετα με αποτελεσμα να μην μπορω να πατησω τα πληκτρα.. το εχει παθει κανεις αλλος;

 

Φούσκωσε ή μπαταρία

Επέστρεψε το

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! το κινητο μου εχει φουσκωσει στο back cover στο υψος των πληκτρων εντασης και εισοδου καρτας σιμ..ειδικα απο την μερια των πληκτρων εχει σηκωθει αρκετα με αποτελεσμα να μην μπορω να πατησω τα πληκτρα.. το εχει παθει κανεις αλλος;

 

πιθανοτατα προβληματικη μπαταρια, μην το ξαναχρησιμοποιησεις και μιλα με το μαγαζι που το πηρες για αντικατασταση.

 

Φούσκωσε ή μπαταρία

Επέστρεψε το

 

Καμιά σχέση με μπαταρία. Το είχε στη τσέπη του και λύγισε λίγο όταν κάπου έκατσε.

Βγάλε το back cover (με πολύ προσοχή), τα πατάς λίγο για να έρθουν στη θέση τους και το βάζεις ξανά.

Link to comment
Share on other sites

δεν το βαζω σε τσεπη.. το εχω απο αρχες αυγουστου και το εχω σε θηκη και το βαζω στην τσαντα..δεν εχει φαει πτωσεις... και φουσκωνε σταδιακα..στην αρχη ηταν πολυ λιγο και τωρα εχει πεταχτει ειδικα απο την μερια των πληκτρων αρκετα
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου του ζητησες να στο στείλει χωρίς να το ανοίξει ή το κάνει μόνος του;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μόνος του, έτσι τα στέλνει, σφραγισμένα με official global stable.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...