Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως παρήγγειλα από Aliexpress την συγκεκριμένη θήκη και tempered με prepaid Πειραιώς χωρίς κανένα πρόβλημα.
Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παρήγγειλα από Aliexpress την συγκεκριμένη θήκη και tempered με prepaid Πειραιώς χωρίς κανένα πρόβλημα.

Φίλε, έχεις pm...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την xtrv 6.11. 10. Αλλα δεν εχει σχεση το θεμα με την ρομ. Παντου περνιεται

 

τι ακριβως να κανουμε για να εχουμε τη συγκεκριμενη οθονη, ειναι εφαρμογη, ειναι launcher?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,νεος κάτοχος,μια ερώτηση,ποια υποδοχή από τις sim δείνει 4g γιατί δοκιμασα στην πρώτη ,τη micro και δεν έχει data

Και οι δύο παίζουν 4g

 

Sent from my Redmi Note 3 international

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως να κανουμε για να εχουμε τη συγκεκριμενη οθονη, ειναι εφαρμογη, ειναι launcher?

 

θεμα ειναι.το περνας μεσα απο το Theme store

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα παιδιά,ήθελα να ρωτήσω 2 πραγματάκια αν γνωρίζεται που μου δημιουργούν πρόβλημα......1ο) Πως γίνεται να ρυθμίσουμε το notification led για εφαρμογές όπως facebook,messenger,viber κτλπ;;Εγώ έχω βρεί μόνο απο τις ρυθμίσεις->πρόσθετες ρυθμίσεις->φλας ειδοποιησης διαλέγω τα χρώματα που θέλω παρόλα αυτά όταν παίρνω μήνυμα απο facebook,viber δεν μου ανάβει το φωτάκι. 2ο)Πως κλειδώνουμε εφαρμογές να δουλεύουν στο παρασκήνιο?Γιατί όταν πχ τις σκοτώνω και δεν ξαναμπω στην εφαρμογη δεν μου δειχνουν ειδοποιησεις.Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!!:)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παρήγγειλα από Aliexpress την συγκεκριμένη θήκη και tempered με prepaid Πειραιώς χωρίς κανένα πρόβλημα.

oταν τα παραλαβεις πες καμια εντυπωση γιατι η θηκη φαινεται μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα παιδιά,ήθελα να ρωτήσω 2 πραγματάκια αν γνωρίζεται που μου δημιουργούν πρόβλημα......1ο) Πως γίνεται να ρυθμίσουμε το notification led για εφαρμογές όπως facebook,messenger,viber κτλπ;;Εγώ έχω βρεί μόνο απο τις ρυθμίσεις->πρόσθετες ρυθμίσεις->φλας ειδοποιησης διαλέγω τα χρώματα που θέλω παρόλα αυτά όταν παίρνω μήνυμα απο facebook,viber δεν μου ανάβει το φωτάκι. 2ο)Πως κλειδώνουμε εφαρμογές να δουλεύουν στο παρασκήνιο?Γιατί όταν πχ τις σκοτώνω και δεν ξαναμπω στην εφαρμογη δεν μου δειχνουν ειδοποιησεις.Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!!:)

 

Για τα led, αφού σιγουρευτείς ότι το έχεις ενεργοποιημένο από το settings, additional settings, notification light, pulse notification light, μετά θα πας settings, notifications & status bar, app notifications, διαλέγεις την εδαφική που θες και τικάρεις το notification light.

 

Για το 2:

Ανοίγεις την εφαρμογή που θες

πατάς το home button για να σε βγάλει από την εφαρμογή

πατάς το κουμπί με τις 3 γραμμές (αυτό που σου δείχνει τις εφαρμογές που τρέχουν),

βρίσκεις την εφαρμογή και την τραβάς προς τα κάτω και πατάς στο εικονίδιο με το λουκετάκι.

Πας στο security, permissions, autostart, και το ενεργοποιείς στις εφαρμογές που δε θες να κλείνουν.

Link to comment
Share on other sites

Για τα led, αφού σιγουρευτείς ότι το έχεις ενεργοποιημένο από το settings, additional settings, notification light, pulse notification light, μετά θα πας settings, notifications & status bar, app notifications, διαλέγεις την εδαφική που θες και τικάρεις το notification light.

 

Για το 2:

Ανοίγεις την εφαρμογή που θες

πατάς το home button για να σε βγάλει από την εφαρμογή

πατάς το κουμπί με τις 3 γραμμές (αυτό που σου δείχνει τις εφαρμογές που τρέχουν),

βρίσκεις την εφαρμογή και την τραβάς προς τα κάτω και πατάς στο εικονίδιο με το λουκετάκι.

Πας στο security, permissions, autostart, και το ενεργοποιείς στις εφαρμογές που δε θες να κλείνουν.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ ειλικρινά για την απάντηση σου και τον χρόνο σου.....το χρώμα όμως δεν μπορω να το επιλέξω έτσι;;Γιατί πχ το messenger μου το δειχνει με πράσινο ενώ στις ρυθμίσεις έχω βάλει μπλε στο χρώμα ειδοποιήσεων

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις την τελευταία εικόνα φαίνεται καθαρά ότι δεν κάνει για την συσκευή μας,ας λέει ο πωλητής ότι θέλει.

 

Τι εννοείς;

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση γιατι δεν εχω ιδεα.οταν στη περιγραφη του λειτουργικου λεει MIUI Global stable εννοει αυτο που λεμε oficial global stable ή υπρχει η πιθανοτητα να μην ειναι official?
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ ειλικρινά για την απάντηση σου και τον χρόνο σου.....το χρώμα όμως δεν μπορω να το επιλέξω έτσι;;Γιατί πχ το messenger μου το δειχνει με πράσινο ενώ στις ρυθμίσεις έχω βάλει μπλε στο χρώμα ειδοποιήσεων

 

Θύμισέ μου τι ROM έχεις.

Κανονικά μπορείς, αλλά εδώ και μερικές εκδόσεις υπάρχει ακριβώς αυτό το θέμα, ότι δεν εμφανίζει το χρώμα που θες. Λογικά θα λυθεί σε μελλοντικό update, μιας και κάποτε δούλευε κανονικά.

Edit: το messenger κι εμένα πράσινο μου το δείχνει. Αν εννοείς την επιλογή "messages light color", αυτή είναι για τα SMS.

Edited by LoukG
Link to comment
Share on other sites

...τo bug με το "ανοιγοκλεισιμο της οθόνης κατά τη διάρκεια της κλήσης" είναι σίγουρο ότι δεν εμφανίζεται συστηματικά; Σε γνωστό που του έστησα το kate με την Official Stable 8.0.4.0, μου παραπονιέται ότι κάθε φορά που κλείνει το κινητό (κατά τη διάρκεια της νύχτας, τί να κάνουμε "παραξενιές") χάνεται η λειτουργία και πρέπει να γίνει calibration του proximity sensor και επανεκκίνηση για ορθή λειτουργία της οθόνης κατά τη διάρκεια κλήσης (μετά δεν το χάνει, μέχρι να ξανακλείσει όμως)...έχετε διαπιστώσει κάτι ανάλογο;

 

Αφου του ξαναανάβει το κινητό είναι σε καλό δρόμο.

Εμένα ή αργεί και κάνει 10 δευτερόλεπτα πατημένο το power για να ανοίξει, ή σήμερα το άνοιξα με Volume UP + Power και στη συνέχεια reboot system

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Θύμισέ μου τι ROM έχεις.

Κανονικά μπορείς, αλλά εδώ και μερικές εκδόσεις υπάρχει ακριβώς αυτό το θέμα, ότι δεν εμφανίζει το χρώμα που θες. Λογικά θα λυθεί σε μελλοντικό update, μιας και κάποτε δούλευε κανονικά.

Edit: το messenger κι εμένα πράσινο μου το δείχνει. Αν εννοείς την επιλογή "messages light color", αυτή είναι για τα SMS.

 

Καλή ερώτηση είναι αυτή για το τι ρομ έχω.....MIUI 8 Global 6.10.13 beta λέει στην έκδοση,δεν ξέρω αν βοηθάει :O

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει πάρει κανείς τώρα τελευταία απο banggood να μας πει τι ρομ βαζουν?, νομιζω την multi!

 

Xiaomi Redmi Note 3 Pro Global Edition 3GB RAM 32GB

Link to comment
Share on other sites

περα του οτι ειναι πανακριβο το bangood τα δεινει και ανοιγμενα με προβληματικες και πειραγμενες ρομ... απο geekbuying ειναι 100% σφραγισμενο και με την official rom (οπως βγηκε απο το εργοστασιο...).
Link to comment
Share on other sites

περα του οτι ειναι πανακριβο το bangood τα δεινει και ανοιγμενα με προβληματικες και πειραγμενες ρομ... απο geekbuying ειναι 100% σφραγισμενο και με την official rom (οπως βγηκε απο το εργοστασιο...).

 

πανακριβο στα 178€? οσον αφορά το δεύτερο που λες συμφωνώ! Δυστυχώς δεν το εχει το vickmall.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα, το έχω αγοράσει από vickmall, δυστυχώς κάποια στιγμή το έβαλε 'out of stock', κατι τώρα δεν το έχει καν...

Θα περιμένω μήπως το φέρει geekbuing... Το έχει αγοράσει κανένας από εσάς σε χρυσό; Το θέλω για το κορίτσι μου και της έχει κολλήσει το χρυσό, αλλά δεν ξέρω αν το ΚΑΤΕ βγαίνει χρυσό

Επίσης μήπως έχει κάνει κανένας ερώτημα στο geekbuing πόσο καιρό θα κάνει να το ξανά φέρει;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας και πάλι, μεταξύ των xiaomi redmi note 3 pro SE (KATE) και Redmi 3S prime international version (λόγο μπάντας 800) επέλεξα το redmi note 3 pro SE (KATE)...

 

Πρώτη φορά σε xiaomi οπότε με συγχωρείτε για τις ερωτήσεις που θα κάνω...

 

1. μεταξύ αυτών των δυο είναι σωστή επιλογή;

 

2. Με τα λίγα που έψαξα το βρήκα σε official global version και πειραγμένο σε μη official global version. Δεδομένου ότι πιθανόν να το πειράξω, αν το αγοράσω official ή πειραγμένο, αυτό μπορεί να μου γίνει εμπόδιο σε οτιδήποτε (πχ αλλαγή rom, route κτλ) ή θα μπορώ να κάνω και πάλι ότι θέλω; Ποια έκδοση μπορεί να προκαλέσει προβλήματα; η official η η πειραγμένη;

 

3. Σύμφωνα με τα specs του έχει android5/miui7, μετά από αναβάθμισή του γίνεται android5/miui8 ή android6/miui8;

 

4. Αν δε βάλω ελληνική rom, η τελευταία αναβάθμιση της official global version που είναι stable περιλαμβάνει ελληνικά ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, για έναν μέσο χρήστη(σαν εμένα) με βασικές γνώσεις Αγγλικών, το τηλέφωνο μαμάει. Εμένα φοράει την Global Stable και όλα όσα χρειάζομαι δουλεύουν ρολόι. Τώρα αν οι φίλοι που διαμαρτύρονται έχουν ειδικές απαιτήσεις, πάω πάσο.

Κοινώς, όποιος δεν πολυψάχνεται ας καθήσει με την Global Stable και δεν θα έχει προβλήματα. Η 800άρα βοηθάει πολύ και αυτό κυρίως το καταλαβαίνεις σε κλειστό χώρο.

Και μία καλοπροαίρετη ερώτηση. Όλοι όσοι αλλάζετε ρομ, τι κερδίζετε σε σχέση με την official της μαμάς; Αξίζει τον κόπο ή στο τέλος βαζετε μπελά στο κεφάλι; Αδυνατώ να πιστέψω πως ο λόγος είναι η γλώσσα. Σιγά μην έχετε πρόβλημα με τα Αγγλικά αφού μπορείτε και αλλάζετε ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται πάντως για αγορά από τα γνωστά αξιόπιστα sites φίλος παρήγγειλε το κινητό από to2c όταν υποτίθεται θα το είχαν διαθέσιμο για αποστολή στις 10.11 ~11.11

Η ενημέρωση που είχε τότε ήταν ότι θα είναι διαθέσιμο τελικά στις 29.11 ~ 30.11

Σε νέα επικοινωνία χθες του είπαν ότι τελικά δεν ξέρουν αν θα το έχουν τότε και πότε θα το έχουν ξανά γενικά.

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...