Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό έκανα και εγώ... Αλλά κόλλησα στο σημείο να την διεύθυνση, του έβαλα την διεύθυνση και από κάτω τον ταχυδρομικά κωδικό (στα αγγλικά η διεύθυνση) και βγάζει ένα σφάλμα στο οποίο λέει να βάλω την σωστή κινεζική διεύθυνση για να γίνει σωστά η αποστολή... Μήπως σου έβγαζε το ίδιο θέμα; και πως το έλυσες;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Το εχω αναφερει πολλες φορες καναμε ομαδικη παραγγελια μεσω agent στο Taiwan. Δεν συμφερει μια θηκη αλλα πολλες. Πάνω απο 6-7. Ρωτα ποιος θελει μαζεψε μια ποσοτητα και την διαδικασια θα σου την πω οταν εχει φτιαξει την ομαδα που ενδιαφερεται.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αναθεμα το ειχα παραγγειλη απο geekbyuing αλλα μου εστειλαν εμαιλ οτι τελειωσε .Τελικα κατα την γνωμη σας αξιζει σαν αγορα να επιμεινω η οχι στην επιλογη του???????????????:(:( το χρωμα το χρυσο -κοκιννο πως ειναι το κανει χαλια το τηλεφωνο ?
Link to comment
Share on other sites

αναθεμα το ειχα παραγγειλη απο geekbyuing αλλα μου εστειλαν εμαιλ οτι τελειωσε .Τελικα κατα την γνωμη σας αξιζει σαν αγορα να επιμεινω η οχι στην επιλογη του???????????????:(:( το χρωμα το χρυσο -κοκιννο πως ειναι το κανει χαλια το τηλεφωνο ?

 

Το Χρυσό καλό είναι.

Εγώ δεν θα το ξαναέπαιρνα πάντως. Εχει προβλήματα σε βασικές λειτουργίες του.

Θα κοίταγα κάτι σε άλλο μοντέλο ή καλύτερα και άλλη μάρκα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα προβλήματα που έχει η rom είναι το ότι δεν δουλεύει με Bluetooth? Εμένα πάντως με το Bluetooth του αυτοκινήτου συνδέθηκε αμέσως και η συνομιλία ήταν άριστη.

Το θέμα είναι ότι δεν με ικανοποιεί η κάμερα τόσο στις φωτογραφίες όσο και στα βίντεο......

 

Το πρόβλημα είναι ότι όταν δουλεύεις με bluetooth όλη μέρα, και καρφώσεις κάποια στιγμή Hands free, ενώ τα αναγνωρίζει, δεν δουλεύει το μικρόφωνο τους.

Πρέπει να κάνεις restart το τηλέφωνο, και λογικά θα δουλέψουν.

Εχω συναντήσει πρόβλημα και μετα απο restart στο τηλέφωνο.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

εντάξει το bug με το handsfree ειναι ενοχλητικό και παιδαριώδες λάθος της xiaomi ,έχετε την εντύπωση οτι λειτουργούσε καλύτερα με την miui 7 ? προς το παρόν είμαι με ένα xiaomi mi4c με ώριμη miui 8 χωρίς πολλά bug Να μπλέξω η όχι????Απο hardware ειναι vmf αλλά απο software στην καλύτερη μετριότητα!!! το κακο ειναι οτι μπορει σιγα σιγα να βελτιωθει αλλα μεχρι τοτε ζησε με τισ ατελειες ?απο πλευρας μεγεθους και βαρος κανενα σχολιο ανεκτο ?

Από πλευράς ποιότητας κλησεων παράπονα ?

Edited by spykal
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι τι να επιλέξει κανείς όμως στην ίδια κατηγορία Hardware/τιμής που να έχει λιγότερα bugs. Υπάρχει κάτι; :)
Link to comment
Share on other sites

Με τι συγκρινεις για να εχουμε μια ιδεα.

 

Με το letv x600 που ειχα οποτε ειμαστε στην ιδια κατηγορια τιμης

Προφανως και δεν θα συγκρινω το note με ναυαρχιδα των 600 ευρω

Εχω βγαλει φωτο στον ιδιο χωρο και με τα δυο με παρομοιο φωτισμο και την ιδια εφαρμογη καμερας

Οι φωτο του letv μου φαινονται να εχουν πολυ λιγοτερο κοκο ενω και τα χρωματα ειναι καλυτερα , πιο φυσικα....

Πολλες φορες οι φωτο του note φαινονται η ξεθωριασμενες (βγαζω φωτο τον μπεμπη και λες και εχει αναιμια χαχαχα) η με παραμορφωμενα χρωματα....

Edited by kritikos4
Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι τι να επιλέξει κανείς όμως στην ίδια κατηγορία Hardware/τιμής που να έχει λιγότερα bugs. Υπάρχει κάτι; :)

Αν ήμουν Αθήνα και αγόραζα τώρα θα έπαιρνα ένα μεταχειρισμένο one plus 1 η 2, ανάλογα τις sim.

Link to comment
Share on other sites

Αν ήμουν Αθήνα και αγόραζα τώρα θα έπαιρνα ένα μεταχειρισμένο one plus 1 η 2, ανάλογα τις sim.

 

 

Ρε παιδια ολα εχουν, bugs.. ακομη και η apple κανει.αναβσθμισεις ολη την ωρα και διορθωνει..

Που το ios ειναι κομμενο και ραμμενο στις συσκευες της..

Εγω και το le max 2 και το note 3 pro τα βλεπω μια χαρα.. το le max ειχε κατι μικρα θεματακια και με την τελευταια αναβαθμιση δεν βρισκω κανενα! Εφτιαξαν καμερα, μπαταρια .. πεταει.

Υπομονη και για το xiaomi..

Αν ηταν ολα τελεια θα τα εβγαζαν στην διεθνη αγορα..

Κατι ξερουν που το πανε σιγα σιγα.. :)

Τετοια specs σε αυτη τη τιμη δεν βρισκεις .. αν το αφησεις απειραχτο με την official stable νομιζω αξιζει το καθε ευρω.. και με καθε αναβαθμιση θα βελτιωνεται..

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

εντάξει το bug με το handsfree ειναι ενοχλητικό και παιδαριώδες λάθος της xiaomi ,έχετε την εντύπωση οτι λειτουργούσε καλύτερα με την miui 7 ? προς το παρόν είμαι με ένα xiaomi mi4c με ώριμη miui 8 χωρίς πολλά bug Να μπλέξω η όχι????Απο hardware ειναι vmf αλλά απο software στην καλύτερη μετριότητα!!! το κακο ειναι οτι μπορει σιγα σιγα να βελτιωθει αλλα μεχρι τοτε ζησε με τισ ατελειες ?απο πλευρας μεγεθους και βαρος κανενα σχολιο ανεκτο ?

Από πλευράς ποιότητας κλησεων παράπονα ?

 

Εγώ έχω μέτριο σήμα σε σχέση με τις παλιότερες συσκευές μου, και η γυναίκα μου που το πήρε από πιο πρόσφατη παρτίδα του geekbuying σε σχεση με εμενα, έχει ακόμα χειρότερο σήμα, παρόλο που έχουμε και οι δύο Vodafone.

Τα βάζουμε δίπλα δίπλα και το ένα έχει σήμα ενώ το άλλο όχι. Μάλιστα έκανε και αλλαγή της sim γιατί ήταν παλιά και ενώ υπήρξε βελτίωση, το πρόβλημα υπάρχει ακόμα. Το σήμα που είχε με το S3 neo ήταν πολύ καλύτερο με διαφορά. Γενικά η ποιότητα ομιλίας με έχει απογοητεύσει, αφού δεν είναι λίγες οι φορές που δεν με ακούνε καλά οι συνομιλιτές μου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μέτριο σήμα σε σχέση με τις παλιότερες συσκευές μου, και η γυναίκα μου που το πήρε από πιο πρόσφατη παρτίδα του geekbuying σε σχεση με εμενα, έχει ακόμα χειρότερο σήμα, παρόλο που έχουμε και οι δύο Vodafone.

Τα βάζουμε δίπλα δίπλα και το ένα έχει σήμα ενώ το άλλο όχι. Μάλιστα έκανε και αλλαγή της sim γιατί ήταν παλιά και ενώ υπήρξε βελτίωση, το πρόβλημα υπάρχει ακόμα. Το σήμα που είχε με το S3 neo ήταν πολύ καλύτερο με διαφορά. Γενικά η ποιότητα ομιλίας με έχει απογοητεύσει, αφού δεν είναι λίγες οι φορές που δεν με ακούνε καλά οι συνομιλιτές μου.

 

Δοκιμασε να τα βαλεις μονιμα 3g.. το s3 ηταν 3g. Και δες ξανα το σημα..

Επισης αν κρατας απο ψηλα τη συσκευη κοντα στη κεραια , χανεται λιγο το σημα .. τσεκαρε και δες αν εχει διαφορα..

Πχ εγω στο lemax εχω 2 καρτες . Η wind που ειναι στο 4g εχει μια παυλα λιγοτερη απο τη vodafone που ειναι στο gsm... :)

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Αν ήμουν Αθήνα και αγόραζα τώρα θα έπαιρνα ένα μεταχειρισμένο one plus 1 η 2, ανάλογα τις sim.

 

1+1 ναι διοτι οσο κανει το Note καινουριο τα δινουν 150-160 αναλογα την κατασταση

Θα εδινες για κινητο 2 χρονων single sim οσα κανει ενα ποιοτικοτατο καινουριο ?

Καταρχην δεν εχει την 800 που ειναι ο λογος που πολλοι το εχουν παρει...

Τα θεματα με τα bluetooth 110% θα φτιαξουν (Bασικα ηδη λυμμενα ειναι -->CM)

1+2 ξεχνα το πας πανω απο 200

 

Ερωτηση μηπως εχει κανεις αυτη την θηκη και δεν την θελει/την πουλαει/εχει δευτερη

Εχω παραγγειλει απο ebay , τις περιμενω αλλα θα μπορουσε καποιος να με εξυπηρετησει μεχρι να ερθει αυτη που παρηγγειλα ?

Στειλτε ΠΜ αν υπαρχει καποιος

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Με wind έχω ξεχάσει τις "κρυσταλλινες" συνομιλίες που είχα με το κινέζικο εντός δικτύου πάντα, σε 2g και σε 3g.

Στο xiaomi γενικότερα αναφέρετε αυτο το μεγάλο πρόβλημα.

Και λύση τα σαΐνια δεν δίνουν, τους λες για 2g και σου λένε οι ηλίθιοι αν έχεις το volte ανοιχτό.

Το θετικό που διάβασα ειναι οτι με cm ο ήχος είναι όπως πρέπει,.κρυστάλλινος.

Μονόδρομος η cm πρέπει να το πάρω απόφαση η να πάρω ενα άλλο κινητό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1+1 ναι διοτι οσο κανει το Note καινουριο τα δινουν 150-160 αναλογα την κατασταση

Θα εδινες για κινητο 2 χρονων single sim οσα κανει ενα ποιοτικοτατο καινουριο ?

Καταρχην δεν εχει την 800 που ειναι ο λογος που πολλοι το εχουν παρει...

Τα θεματα με τα bluetooth 110% θα φτιαξουν (Bασικα ηδη λυμμενα ειναι -->CM)

1+2 ξεχνα το πας πανω απο 200

 

Ερωτηση μηπως εχει κανεις αυτη την θηκη και δεν την θελει/την πουλαει/εχει δευτερη

Εχω παραγγειλει απο ebay , τις περιμενω αλλα θα μπορουσε καποιος να με εξυπηρετησει μεχρι να ερθει αυτη που παρηγγειλα ?

Στειλτε ΠΜ αν υπαρχει καποιος

Να σου πω το είχα ξεχάσει οτι δεν έχει 800.

Αλλα για το 2 δεν το συζητάω.

Τα 200 τα αξίζει και ας ειναι και μεταχειρισμένο.

Για εμενα ειναι η επιλογή των έξυπνων σήμερα.

Αναβαθμίσεις/4K recording/ois.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Με wind έχω ξεχάσει τις "κρυσταλλινες" συνομιλίες που είχα με το κινέζικο εντός δικτύου πάντα, σε 2g και σε 3g.

Στο xiaomi γενικότερα αναφέρετε αυτο το μεγάλο πρόβλημα.

Και λύση τα σαΐνια δεν δίνουν, τους λες για 2g και σου λένε οι ηλίθιοι αν έχεις το volte ανοιχτό.

Το θετικό που διάβασα ειναι οτι με cm ο ήχος είναι όπως πρέπει,.κρυστάλλινος.

Μονόδρομος η cm πρέπει να το πάρω απόφαση η να πάρω ενα άλλο κινητό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να σου πω το είχα ξεχάσει οτι δεν έχει 800.

Αλλα για το 2 δεν το συζητάω.

Τα 200 τα αξίζει και ας ειναι και μεταχειρισμένο.

Για εμενα ειναι η επιλογή των έξυπνων σήμερα.

Αναβαθμίσεις/4K recording/ois.

Αν έχεις πρόβλημα με το σήμα κάνε επαναφορά εργοστασιακή ρυθμίσεων και θα φτιάξει. Είχα το ίδιο θέμα με την stable 8.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To θεμα ειναι οτι με το προβλημα με τα hands free θα ασχοληθει η xiaomi ? ξερει κανενας φιλος αν ειναι γνωστο το προβλημα στα ξενα forums? γενικα το κινητο μου αρεσε αλλα οντως θα περιμενα με 16 καμερα πολυ καλυτερη ποιοτητα φωτογραφιας (αν και δεν πολυασχολουμαι) γενικα πιστευετε θα εχει διαρκης βελτιωση το κινητο με τα updates η οτι καναμε καναμε?
Link to comment
Share on other sites

To θεμα ειναι οτι με το προβλημα με τα hands free θα ασχοληθει η xiaomi ? ξερει κανενας φιλος αν ειναι γνωστο το προβλημα στα ξενα forums? γενικα το κινητο μου αρεσε αλλα οντως θα περιμενα με 16 καμερα πολυ καλυτερη ποιοτητα φωτογραφιας (αν και δεν πολυασχολουμαι) γενικα πιστευετε θα εχει διαρκης βελτιωση το κινητο με τα updates η οτι καναμε καναμε?

 

Το.μονο που περιμένω σε αυτά τα χρήματα είναι 2-3 ακόμα ουσιαστικά updates, ίσως android N, και βελτίωση των bugs.

Το Hardware είναι κορυφή παιδιά στα 165€....

Στα λεφτά αυτά από Ελλαδα.....ψοφος

 

Επισης, Έχει κάμποσο SAR το κινητό αυτο??

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Από που το αγοράζουμε ρε παιδιά το συγκεκριμένο?

Δεν θα ήθελα κάποιο κινεζομαγαζο που δεν το ξέρει ούτε η μάνα του και ας πληρώσω λίγο παραπάνω.

Για καλή τιμή από Ελλάδα ή Ευρώπη να υποθέσω ότι δεν παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις πρόβλημα με το σήμα κάνε επαναφορά εργοστασιακή ρυθμίσεων και θα φτιάξει. Είχα το ίδιο θέμα με την stable 8.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Δεν εχω θέμα με το σήμα.

Δεν το έχω τσεκάρει σε ακραίες καταστάσεις βέβαια αλλά είμαι αρκετά ευχαριστημένος μέχρι στιγμής.

Άλλο λέω.

Θα σας το πω με παράδειγμα..

 

Είναι σαν να μιλάς πχ στο viber με 3g/4g .

Ο ήχος εκεί συνήθως ακούγετε ας πουμε κρυστάλλινος, με αρκετά πρίμα.

Ξαφνικά γυρνάει σε edge οπότε επειδή το ping αλλάζει το αντιλαμβάνεται αυτο το viber και αλλάζει codec η ρίχνει το bitrate.

Όλα αυτά μέχρι να ξαναγυρίσουμε σε γρήγορο internet η να δει το viber ότι υπάρχει ανεκτό ping και bandwidth για να επαναφέρει την ποιότητα του ήχου.

 

Λοιπόν αρκετά κοντινό με τον κρυστάλλινο του viber προσφέρουν και οι εταιρίες κινητής εντός του δικτύου της η καθε μία.

Η wind συγκεκριμένα το προσφέρει ΚΑΙ στο 2g .

Ε λοιπόν τον ηχο αυτό που μίλαγα κοντά ένα χρόνο, ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΑ, δεν τον έχω συναντήσει με το δικό μας κινητό.

Όσοι εχουν wind και συνομιλούν με φιλους με wind με συμβατές συσκευές θα το εχουν παρατηρήσει.

Ίσως και σεσε άλλες εταιρείες.

Η διαφορά στον ήχο ειναι κραυγαλέα και γίνεται ιδιαίτερα αντιληπτή οταν ο ένας μετακινείται και βρεθεί σε κυψέλη που δεν το υποστηρίζει.

Οπότε στιγμιαία ο ήχος γίνετε χάλια/νορμαλ, όπως δηλαδή σε όλα τα υπόλοιπα τηλεφώνηματα που έχουμε συνηθίσει.

 

Πολλές συσκευές θέλουν απο το service menu ενεργοποίηση για το 2g αλλά άλλες θέλουν και για το 3g.

 

Εδω σίγουρα υπάρχει πρόβλημα, στα Samsung μπαίνεις στα mtk μπαίνεις, το θέμα είναι πως μπαίνουμε εμεις στο service menu του xiaomi να το ενεργοποιήσουμε ?

 

Με cm διάβασα οτι δεν υπάρχει πρόβλημα.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επειδή σήμερα έμαθα για την International εκδοση, μιας κ ψάχνομαι ελέο Wind, αυτό παίζει κανονικά?

Επίσης η ρομ του, φαντάζομαι είναι η global stable(?), θα έχει κανονικά ΟΤΑ?

 

Κ ποια κινεζομάγαζα το έχουν αυτό, γιατί κάποια που είδα στην ουσία ήταν το redmi 3s.........

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΔΕΣ ΕΔΩ ΓΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ BANDS KAI ΑΛΛΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

 

Αλλα να παρει πουθενα δεν το εχουν ετοιμοπαραδοτο μαλλον εχουν ελλειψη ,εκανα cansel order στο geekbyuing αλλα καμμια απαντηση

Link to comment
Share on other sites

οταν ακουω μουσικη με hands free και με παρουν τηλ δεν με ακουνε, οταν βγαλω και ξανασυνδεσω το καλωδιο με ακουν κανονικα, , μηπως αυτο βοηθησει μεχρι να μας βρει η xiaomi λυση....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα,εχω αυριο ραντεβου με ενα παληκαρι να αγορασω το rn3p international .-να το παρω λογω 800ρας η να παω στο rn3p το απλο?αξιζει η θα ταλαιπωρηθω?
Link to comment
Share on other sites

Ακούμπησα τα tempered από το honorbuy που ήρθαν στο κινητό (χωρίς να τα τοποθετήσω) και μου φάνηκαν μια χαρά.

Θα δω στις επόμενες μέρες τι παίζει.

Link to comment
Share on other sites

οταν ακουω μουσικη με hands free και με παρουν τηλ δεν με ακουνε, οταν βγαλω και ξανασυνδεσω το καλωδιο με ακουν κανονικα, , μηπως αυτο βοηθησει μεχρι να μας βρει η xiaomi λυση....

 

Θα ασχοληθεί κανείς να το φτιάξει αραγε?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...