Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξεκαθαρα ειναι stable

οταν πιανει 4g θα φαινεται αυτοματα 4g, εαν βεβαια εχεις preferred network type LTE kai oxi 3g ή 2g

Και φυσικά αρκεί να έχει ενεργοποιημένο το 4g η εταιρεία σου

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά πιο είναι αυτό το πολυδιαφημισμένο bug των ακουστικών? Εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι.. Είναι μόνο στο Kate ή και στο kenzo? Και παίζει ρόλο ή εκδοση ρομ?

 

Οτι αν δουλεύεις με Bluetooth, οταν κουμπώνεις ακουστικά δεν δουλεύει το μικρόφωνο των ακουστικών αλλά της συσκευής.

Για να δουλέψει το μικρόφωνο των ακουστικών, πρέπει να κλείσεις το Bluetooth και να κάνεις restart το τηλέφωνο.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω. Απο χθες και εγω νεος κατοχος,,,

Ερωτηση ειμαι με stable

Mπορω με καποιο τροπο να ξηλωσω τις εφαρμογες της google που εχει μεσα η οχι ?

Επισης απο οτι βλεπω αρχισε να βγαινει πραμα για το κινητο.....

 

https://www.aliexpress.com/af/xiaomi-redmi-note-3-pro-special-edition.html?aff_platform=aaf&sk=zj6qB6AIM%3A&cpt=1478813412220&af=1000088000000000137902785&cn=aliexpress&cv=banner&dp=19TZ1JN8DMZEoBR&tp2=3sg7&&aff_trace_key=af8466abe18a4cee8771e8d2d8fdd291-1478813412220-08780-zj6qB6AIM

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση ειμαι με stable

Mπορω με καποιο τροπο να ξηλωσω τις εφαρμογες της google που εχει μεσα η οχι ?

Μόνο με root, μπορείς όμως να τις απενεργοποιήσεις για να μην τραβάνε πόρους.

 

 

 

Στάλθηκε από RN3P

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες? Γιατί λετε η καμερα δεν είναι καλη, και η μπροστά και η πισω μαμαει. Τις έχω περάσει και στο pc. Απιστευτες φωτο. Και η μπαταρία σκυλι. Πεντε ωρες οθονη είμαι αυτή τη στιγμή με 30% υπόλοιπο μπαταρίας

Εχω και το Asus zenfone 2 και ειναι απλα μια κλαση πανω.Η μπαταρια του ομως ειναι οντως ειναι πολυ καλη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Μια βοήθεια βρε παιδιά .

Θέλω να το πάρω από Ali Express , βρίσκω το «Official Global Version Xiaomi Redmi Note 3 pro prime special Edition» που διαβάζοντας βλέπω ότι έχει περισσότερες μπάντες στο 4g (έχει και την 800 για wind )

Ερώτημα :blink: :

Τι rom φοράει αυτό, γιατί διαβάζοντας τα μηνύματα βρήκα να αναφέρεται σε προηγούμε post ότι υπάρχουν :

a)Official china stable. Αγγλοκινέζικη ρομ με κινέζικες εφαρμογές χωρίς playstore

b)Οfficial global stable. Δεν έχει Ελληνικά , έχει playstore

c)Οfficial dev. Αγγλοκινέζικη ρομ με κινέζικες εφαρμογές χωρίς playstore

d)Multi rom. Έχει Ελληνική γλώσσα

 

Επίσης αναφέρει ότι μπορώ να επιλέξω την “Official Standard” τι είναι αυτό ????

Κάθε γνώμη απάντηση δεκτή :)

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/odfituj9hy344nf/IMG_20161111_143119.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/9w63qdnq4d24w91/IMG_20161111_142258.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/jph0ywlxccf4dni/IMG_20161111_142231.jpg?dl=0

 

Δεν ταιριάζει 100%, αλλά δεν είναι και άσχημη. Αγκαλιάζει τέλεια το τηλέφωνο, το δακτυλικό δουλεύει μία χαρά και δεν επηρεάζει την φωτογραφία. Καθόλου άσχημα έως ότου βγάλουν την κανονική θήκη...

Το link της θήκης:

http://m.gearbest.com/other-cases-covers/pp_321560.html?wid=21

Link to comment
Share on other sites

Μία βοήθεια θέλω να αγοράσω αυτό το τηλ αλλά θέλω να έρθει με stable και αγγλοκινεζικα

Αυτό εδώ πια ρομ φοράει γιατί έχω μπερδευτεί

 

http://www.to2c.com/hk-warehouse-mi-xiaomi-redmi-note-3-pro-international-edition-gray-gold-silver.html

 

 

Sent from my x600 using Tapatalk

 

καμια βοηθεια σε εμενα?

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Έχει αντιμετωπίσει κανείς θέμα με Wi-Fi ως τώρα??? Το παράδοξο είναι το εξής : σπίτι παρόλο που το Wi-Fi μου είναι προβληματικό (λογικά φταίει το router) και κάνει συνεχείς αποσυνδέσεις τόσο στο laptop όσο και στα υπόλοιπα κινητά , εδώ και 2 μέρες πάει σφαίρα το note. Οι αποσυνδέσεις στις άλλες συσκευές συνεχίζουν !!!!!Όταν όμως πήγα στην βιβλιοθήκη της Πάντειου που έχει free Wi-Fi ενώ συνδέθηκε κανονικά με full σήμα δε με έβαζε στις σελίδες ούτε έστελνε Viber και έβγαζε μήνυμα ότι δεν έχω internet.... Καμία γνώμη ????

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Έχει αντιμετωπίσει κανείς θέμα με Wi-Fi ως τώρα??? Το παράδοξο είναι το εξής : σπίτι παρόλο που το Wi-Fi μου είναι προβληματικό (λογικά φταίει το router) και κάνει συνεχείς αποσυνδέσεις τόσο στο laptop όσο και στα υπόλοιπα κινητά , εδώ και 2 μέρες πάει σφαίρα το note. Οι αποσυνδέσεις στις άλλες συσκευές συνεχίζουν !!!!!Όταν όμως πήγα στην βιβλιοθήκη της Πάντειου που έχει free Wi-Fi ενώ συνδέθηκε κανονικά με full σήμα δε με έβαζε στις σελίδες ούτε έστελνε Viber και έβγαζε μήνυμα ότι δεν έχω internet.... Καμία γνώμη ????

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Δεν εχει σχεση το κινητο σου σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

Μία βοήθεια θέλω να αγοράσω αυτό το τηλ αλλά θέλω να έρθει με stable και αγγλοκινεζικα

Αυτό εδώ πια ρομ φοράει γιατί έχω μπερδευτεί

 

http://www.to2c.com/hk-warehouse-mi-xiaomi-redmi-note-3-pro-international-edition-gray-gold-silver.html

 

 

Sent from my x600 using Tapatalk

 

καμια βοηθεια σε εμενα?

 

τοσα "σοβαρα" (οκ οκ απλα σοβαροτερα) μαγαζια υπαρχουν... αυτο διαλεξες?

Link to comment
Share on other sites

Μία βοήθεια θέλω να αγοράσω αυτό το τηλ αλλά θέλω να έρθει με stable και αγγλοκινεζικα

Αυτό εδώ πια ρομ φοράει γιατί έχω μπερδευτεί

 

http://www.to2c.com/hk-warehouse-mi-xiaomi-redmi-note-3-pro-international-edition-gray-gold-silver.html

 

 

Sent from my x600 using Tapatalk

 

καμια βοηθεια σε εμενα?

 

που μπερδευτηκες το λεει

 

International Version, Official Global Stable Firmware,Support OTA

Link to comment
Share on other sites

τοσα "σοβαρα" (οκ οκ απλα σοβαροτερα) μαγαζια υπαρχουν... αυτο διαλεξες?

 

Πάντως απο το to2c.com είχα πάρει το lenovo μου.

Σοβαρότερο απο το geek που καθυστέρησε 20 μέρες να το στείλει.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη μου επιλογή είναι το vickmall μιας που δεν το είχαν πήγα στην δευτερη αξιόπιστη επιλογή μία και έχω και από το to2c αρκετές και απροβληματιστες αγορές...

 

Sent from my x600 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικα βρηκατε καμια καλη θηκη?

Αντε γιατι μια βδομαδα εχω που το πηρα και δεν το ανοιξα ακομη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικα βρηκατε καμια καλη θηκη?

Αντε γιατι μια βδομαδα εχω που το πηρα και δεν το ανοιξα ακομη

 

Χωρίς θήκη γλιστράει του κέρατά!!! Ειδικά αν είναι κρύα τα χέρια σου ασ' το καλύτερα. Δες μερικά σχόλια παραπάνω τη θήκη που πήρα εγώ. Δεν είναι τέλεια αλλά εφαρμόζει σχεδόν απολυτα. Είναι μία χαρά μέχρι να κυκλοφορήσει θήκη για τα κυβικά μας...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα βρηκατε καμια καλη θηκη?

Αντε γιατι μια βδομαδα εχω που το πηρα και δεν το ανοιξα ακομη

 

εχει αναφερθει και σε προηγουμενα ποστ, http://www.ebay.co.uk/itm/351689594485?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=620657005265&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

θα ελεγα πολυ καλη για τα λεφτα της, ομορφη, γερη φαινεται, οικονομικη. Εχω την μαυρη και εχω παραγγειλει και τη διαφανη. Μεγαλο + τα "πιασιματα" (εκει που φαινεται στη φωτο σαγρε) που εχει στο πλαι για να μην γλυστραει το κινητο. Ταιριαζει καλα και αν τη δοκιμασεις να τη βαλεις απο πανω πρωτα ή απο κατω πρωτα, στο τελος θα βρεις το ¨κουμπωμα" που σου αρεσει χωρις να ενοχλει οτιδηποτε!!

Link to comment
Share on other sites

For Xiaomi Redmi Note 3 Silicon Case 5.5inch 100% New Matte TPU Soft Protector Back Cover For Xiaomi Redmi Note 3 Prime PRO

http://s.aliexpress.com/JZBVNJbE

(from AliExpress Android) ταιριαζει σχεδον τελεια.

Το.ιδιο φανταζομαι.και η ακολουθη flip η οποια χρησιμοποιει την ιδια στο εσωτερικο...

Παντως οι γνησιες απι taiwan που πηραμε ειναι κορυφη..

:)

 

 

Lingmao Series for xiaomi redmi note 3 Case Litchi Pattern Luxury Leather Case with Stand Function and 2 Card Slots bag shell

http://s.aliexpress.com/ryuANj6F

(from AliExpress Android)

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Τελικα βρηκατε καμια καλη θηκη?

Αντε γιατι μια βδομαδα εχω που το πηρα και δεν το ανοιξα ακομη

 

Εχω δοκιμασει πολλες δες ποστ 1074 η αυθεντικη Xiaomi η καλυτερη !

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα.θελω να αγορασω 2 κινητα αλλα εχω μια ερωτηση σημαντικη,αν και θα ακουστει λιγο γελοια.το δευτερο εχει απαραιτητη προυποθεση να παιζει pokemon για να μην εχω γκρινιες.ξερω οτι απο τοτε που η niantic εβαλε το safetynet για να μπλοκαρει τις ρουτ συσκευες,μπλοκαρει και πολλα κινεζικα χωρις να ειναι ρουτ(ξερω 100%απο γνωστο για ena redmi note 3 pro την απλη εκδοση και ενα zte).εχει κανενας ιδεα γιατι?η αν υπαρχει καποιος που το παιζει να μου πει με ποια ρομ κυλανε ολα οκ για να το παραγγειλω?η εστω αν εχει καποιος χρονο και μπορει να μου κανει αυτη τη μεγαλη χαρη να το περασει να δει αν τρεχει να μου πει τα αποτελεσματα.βασικοτατος λογος που ρωταω ειναι γιατι σημερα μπορει ν σε αφηνει εκτος απο το ρημαδοπαιχνιδο,google pay και κατι app τραπεζων,αλλα ποιος ξερει αν αυριο μεθαυριο δε το βαλουν και σε καμια αλλη εφαρμογη που μου ειναι οντως απαραιτητη.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα.θελω να αγορασω 2 κινητα αλλα εχω μια ερωτηση σημαντικη,αν και θα ακουστει λιγο γελοια.το δευτερο εχει απαραιτητη προυποθεση να παιζει pokemon για να μην εχω γκρινιες.ξερω οτι απο τοτε που η niantic εβαλε το safetynet για να μπλοκαρει τις ρουτ συσκευες,μπλοκαρει και πολλα κινεζικα χωρις να ειναι ρουτ(ξερω 100%απο γνωστο για ena redmi note 3 pro την απλη εκδοση και ενα zte).εχει κανενας ιδεα γιατι?η αν υπαρχει καποιος που το παιζει να μου πει με ποια ρομ κυλανε ολα οκ για να το παραγγειλω?η εστω αν εχει καποιος χρονο και μπορει να μου κανει αυτη τη μεγαλη χαρη να το περασει να δει αν τρεχει να μου πει τα αποτελεσματα.βασικοτατος λογος που ρωταω ειναι γιατι σημερα μπορει ν σε αφηνει εκτος απο το ρημαδοπαιχνιδο,google pay και κατι app τραπεζων,αλλα ποιος ξερει αν αυριο μεθαυριο δε το βαλουν και σε καμια αλλη εφαρμογη που μου ειναι οντως απαραιτητη.ευχαριστω

 

Προταση μου είναι να σταματησεις να παιζεις αυτο το ρημαδοπαιχνίδι και όλα θα λυθούν αυτόματα :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...