Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρα ειναι ο πωλητης, προχωρα αφοβα, εγω εχω μεινει απολυτα ικανοποιημενος. Καινουργιο ( σφραγισμενο ζητησα) και original...

 

Στάλθηκε από το PIXELS DG350 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδες, μολις το παρελαβα απο vickmall, φοραει την global 7.3.7.0 stable. κατεβασα την 6.9.29 dev, την βαζω στο κινητο και κανω απλα update απ το system update?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το παρήγγειλα από aliexpress.com γιατί το geekbuyng δε το είχε σε γκρι όταν θα μου έρθει θα σας γράψω περισσότερα.
Link to comment
Share on other sites

Το aliexpress εχει την καλυτερη προστασια και υποστηριξη απο ολα..

Εχει support 24/24ωρο οχι σαν ebay και paypal που σε αφηνει να ανοιξεις case μονο μετα τις 45 ημερες και σου απαντανε με email οταν εχουν χρονο.. το ali δεν παιζεται κατα τη γνωμη μου σε support. Και αν φταιει ο πωλητης παιρνεις 100℅ τα χρηματα πισω

Μπορεις να κανεις επεκταση χρονου προστασιας επισης

 

φιλε μου δεν ξερω ποιος σε πληρωνει για να τα λες αυτα αλλα δεν ειναι ετσι τα πραγματα...

 

ουτε εγγυηση σου δινει οπως πολλα καταστηματα (gearbest geekbuying κλπ) ουτε την "εγγυηση" 180 ημερων του paypal που μαλιστα για το 2016 εχει και δωρεαν μεταφορικα την πρωτη φορα που θα το στειλεις πισω..

 

καλη τυχη σε οποιον πηρε/παιρνει απο το ali προιοντα αξιας...

Link to comment
Share on other sites

το έχω και εγώ εδώ και μερικές μέρες και το κινητό είναι αξιοπρεπέστατο.

Η αγορά έγινε από gearbest

 

Το μόνο bug που έχω βρει είναι με την συνεργασία της gallery με άλλες εφαρμογές.

π.χ. θέλω να κάνω σημείωση με φωτογραφία στο keep και κολλάει.

κάπου πήρε το μάτι μου ότι βάζοντας άλλη εφαρμογή διαχείρισης φωτογραφιών στρώνει, αλλά δε το δοκίμασα.

 

πάντως στο παρόν νήμα επικρατεί μια ατμόσφαιρα τρόμου...

πετάει κάποιος μια υποψία ότι κάτι δε πάει καλά και σπέρνει πανικό (βλέπε ερώτημα αν λειτουργεί η 800αρα μπάντα με την dev, ήμαρτον! 800 μηνύματα χωρίς λόγο!)

ηρεμήστε, το τηλέφωνο είναι μια χαρά.

στα λεφτά του απλά δεν έχει αντίπαλο.

 

επίσης η miui εξελίσσετε συνέχεια και τα bugs διορθώνονται γρήγορα.

αν κάποιος έχει εμπειρία με άλλα κινέζικα θα γνωρίζει ότι έτσι και έχει bug το κινέζικο, το παντρεύεσαι...

Link to comment
Share on other sites

το έχω και εγώ εδώ και μερικές μέρες και το κινητό είναι αξιοπρεπέστατο.

Η αγορά έγινε από gearbest

 

Το μόνο bug που έχω βρει είναι με την συνεργασία της gallery με άλλες εφαρμογές.

π.χ. θέλω να κάνω σημείωση με φωτογραφία στο keep και κολλάει.

κάπου πήρε το μάτι μου ότι βάζοντας άλλη εφαρμογή διαχείρισης φωτογραφιών στρώνει, αλλά δε το δοκίμασα.

 

πάντως στο παρόν νήμα επικρατεί μια ατμόσφαιρα τρόμου...

πετάει κάποιος μια υποψία ότι κάτι δε πάει καλά και σπέρνει πανικό (βλέπε ερώτημα αν λειτουργεί η 800αρα μπάντα με την dev, ήμαρτον! 800 μηνύματα χωρίς λόγο!)

ηρεμήστε, το τηλέφωνο είναι μια χαρά.

στα λεφτά του απλά δεν έχει αντίπαλο.

 

επίσης η miui εξελίσσετε συνέχεια και τα bugs διορθώνονται γρήγορα.

αν κάποιος έχει εμπειρία με άλλα κινέζικα θα γνωρίζει ότι έτσι και έχει bug το κινέζικο, το παντρεύεσαι...

 

Ή 800αρα δουλεύει άριστα.

Γενικά το σήμα 4G είναι ΚΟΡΥΦΗ.

 

Το bug με την εφαρμογή διαχείρισης των φωτογραφιών υπάρχει και σε εμένα αλλά διορθώνεται με άλλη εφαρμογή από το store.

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν ξερω ποιος σε πληρωνει για να τα λες αυτα αλλα δεν ειναι ετσι τα πραγματα...

 

ουτε εγγυηση σου δινει οπως πολλα καταστηματα (gearbest geekbuying κλπ) ουτε την "εγγυηση" 180 ημερων του paypal που μαλιστα για το 2016 εχει και δωρεαν μεταφορικα την πρωτη φορα που θα το στειλεις πισω..

 

καλη τυχη σε οποιον πηρε/παιρνει απο το ali προιοντα αξιας...

Ρε πας καλα?εμενα να με πληρωνει? Ο καθενας λεει τη γνωμη του εδω μεσα. Εσενα δεν ξερω αν πληρωνει κανενα μαγαζι. Την εγγυηση την εχεις απο την ιδια την εταιρια με το imei απο οπου και αν το εχεις παρει.

Εγω δεν εχω χασει ποτε απο ali χρηματα.

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω χάσει ποτέ βέβαια πάντα αγοράζω από πωλητές που έχουν καλή βαθμολογία και σχόλιά, περίπου 15 κινητά που έχω πάρει για εμένα και φίλους μου δεν είχαν ποτέ κανένα πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Το κουτί που έρχεται δεν γράφει ουτε καν "pro" απέξω?

Ναι δεν γράφει pro, αλλά πρέπει να γράφει κάπου "650", είναι ο επεξεργαστής, εκεί διαφέρουν με το απλό.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά το παρήγγειλα από aliexpress.com γιατί το geekbuyng δε το είχε σε γκρι όταν θα μου έρθει θα σας γράψω περισσότερα.

Με το καλό να παραλάβεις φίλε μου, μην φοβάσαι τίποτα, μία χαρά αγορες είναι από το aliexpres, αρκεί να έχει καλές αξιολόγησεις ο πωλητής, και σαν κατάστημα, αλλά και στο προϊόν που θέλουμε να αγοράσουμε.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μόλις παρέλαβα ένα RN3P international από Vickmall και μέσα δεν είχε ευρωπαϊκό φορτιστή αλλά αγγλικό όπως φαίνεται στην φώτο (βέβαια είχε κατάλληλο αντάπτορα). Συνέβη και σε άλλον αυτό; Πάντως έχει κανονικά official global stable rom marshmallow και είναι ελάχιστα μεγαλύτερο από την κινέζικη version. Τα έγγραφα μέσα στα αγγλικά ως επί το πλείστον και το κουτί πιο παχύ από την κινέζικη έκδοση με CE πιστοποίηση. Πολύ χαμηλό SAR by the way. Αλλά δεν αναφέρει στις μπάντες lte την 800. Να ανησυχήσω;

IMG_20161006_201803.jpg

IMG_20161006_202530.jpg

Edited by kosmasdel
Link to comment
Share on other sites

@kosmasdel νομίζω ότι ο ανταπτορας στρίβει- ξεβιδωνει και χωρίζει ο φορτιστής από το στρόγγυλο με τις ακιδες. Τουλάχιστον έτσι είναι ο φορτιστής που έχω από ένα mi4 intenational edision. Κατά τα άλλα, όλα καλά μου φαίνονται

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@kosmasdel νομίζω ότι ο ανταπτορας στρίβει- ξεβιδωνει και χωρίζει ο φορτιστής από το στρόγγυλο με τις ακιδες. Τουλάχιστον έτσι είναι ο φορτιστής που έχω από ένα mi4 intenational edision. Κατά τα άλλα, όλα καλά μου φαίνονται

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν το έπιασα αυτό που λες. Η απορία μου είναι γιατί δεν ήταν ο φορτιστής απευθείας ευρωπαϊκός και είναι αμερικάνικος. Απλά με ανησυχεί που δεν αναφέρει την 800 στο έγγραφο.

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και γω σήμερα το κινητό αλλά είχα ακούσει οτι ραδιόφωνο πιάνει χωρίς ακουστικά αλλα σε μενα πρεπει να βαλεις ακουστικα για να πιασει εχω την dev 6.9.29 σε σας πιάνει χωρίς ακουστικά?
Link to comment
Share on other sites

Παράσιτα και θόρυβος....

 

sent from my Redmi Note 3 pro Global Edition using tapatalk

 

καταλαβα...

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ χθες από Geek η θήκη και το τζάμι είναι για την απλή έκδοση .Ξεκλείδωσα bootloader με unofficial τρόπο και πέρασα CM13 από kenzo με radio από kate.Όλα καλά προς το παρόν. Εννοείτε ότι θα ανοίξω dispute εάν δεν μου δώσουν πίσω τα λεφτά από την θήκη και το τζάμι.

 

http://i63.tinypic.com/156y3xf.jpg

Edited by Damned7
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ χθες από Geek η θήκη και το τζάμι είναι για την απλή έκδοση .Ξεκλείδωσα bootloader με unofficial τρόπο και πέρασα CM13 από kenzo με radio από kate.Όλα καλά προς το παρόν. Εννοείτε ότι θα ανοίξω dispute εάν δεν μου δώσουν πίσω τα λεφτά από την θήκη και το τζάμι.

 

http://i63.tinypic.com/156y3xf.jpg

 

Aν θες μας λες την εμπειρία με τη cm

Και αν υπάρχει ασφαλής τρόπος να περαστεί

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ χθες από Geek η θήκη και το τζάμι είναι για την απλή έκδοση .Ξεκλείδωσα bootloader με unofficial τρόπο και πέρασα CM13 από kenzo με radio από kate.Όλα καλά προς το παρόν. Εννοείτε ότι θα ανοίξω dispute εάν δεν μου δώσουν πίσω τα λεφτά από την θήκη και το τζάμι.

 

http://i63.tinypic.com/156y3xf.jpg

 

και εμενα της απλης εκδοσης μου εστειλαν, αλλα μην υπερβαλλουμε κιολας παιδια.

το τζαμακι μια χαρα κανει, κολλαει, χωρις σχεδον καθολου κενα να αφηνει. και η θηκη επισης, με λιγο στριμωγμα, και μεγαλωμα των υποδοχων φορτισης κι ακουστικων, επισης ταιριαζει.

απ το να το εχουμε "γυμνο" εντελως, αφου τα σωστα αξεσουαρ από Ταιβαν' δε φαινεται και πολυ ευκολο/φθηνο να φτασουν Ελλαδα, καλυτερα με "ρούχα" λίγο μικρότερου μεγεθους.

Οι θηκες τυπου βιβλιο με εσωτερικό λαστιχο σιλικονης, μια χαρα κανουν με λιγο στριμωγμα επισης. εγω εβαλα την κοπελα μου να βρει τι δεν παει καλα με το κινητο που της πηρα κ της το ειχα μεσα σε θηκη τετοια, και αν δε της το ελεγα, ακομα θα εψαχνε που ειναι το προβλημα...

 

μεχρι και αν βρεθουν σωστα αξεσουαρ, βολευομαστε.

 

ΥΓ. πολυ σημαντικοτερο θεωρω το "προβλημα" με τις κοίλες οθονες στα πλάγια μερικων συσκευων, οπως το Lumia1020 που εχω μπροστα μου και τριγύρω στο πλαίσιο, όλο το τζαμακι ειναι στον αερα.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ χθες από Geek η θήκη και το τζάμι είναι για την απλή έκδοση .Ξεκλείδωσα bootloader με unofficial τρόπο και πέρασα CM13 από kenzo με radio από kate.Όλα καλά προς το παρόν. Εννοείτε ότι θα ανοίξω dispute εάν δεν μου δώσουν πίσω τα λεφτά από την θήκη και το τζάμι.

 

http://i63.tinypic.com/156y3xf.jpg

 

μπορεις να περιγραψεις την διαδικασια που εκανες?

Link to comment
Share on other sites

Aν θες μας λες την εμπειρία με τη cm

Και αν υπάρχει ασφαλής τρόπος να περαστεί

 

Πρωτη μερα με CM13 αλλα δεν εχω κανενα προβλημα προς το παρον.

 

Οδηγος για root και TWRP σε MIUI

http://forum.frandroid.com/topic/247685-redmi-note-3-pro-special-edition-kate-rom-dev-stable-bootloader-twrp-root-cm/?page=10#comment-3679944

 

Εδω οδηγος για unofficial bootloader unlock

http://forum.frandroid.com/topic/247685-redmi-note-3-pro-special-edition-kate-rom-dev-stable-bootloader-twrp-root-cm/?page=12#comment-3681158

 

Εδω για εγκατασταση CM13

http://forums.whirlpool.net.au/archive/2566258#r51587231

 

Radio for kate για φλασαρισμα μετα απο CM13

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=68631699&postcount=75

Edited by Damned7
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη μερα με CM13 αλλα δεν εχω κανενα προβλημα προς το παρον.

 

Οδηγος για root και TWRP σε MIUI

http://forum.frandroid.com/topic/247685-redmi-note-3-pro-special-edition-kate-rom-dev-stable-bootloader-twrp-root-cm/?page=10#comment-3679944

 

Εδω οδηγος για unofficial bootloader unlock

http://forum.frandroid.com/topic/247685-redmi-note-3-pro-special-edition-kate-rom-dev-stable-bootloader-twrp-root-cm/?page=12#comment-3681158

 

Εδω για εγκατασταση CM13

http://forums.whirlpool.net.au/archive/2566258#r51587231

 

Radio for kate για φλασαρισμα μετα απο CM13

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=68631699&postcount=75

 

περνει Nightlies κανονικα??αυτές που είναι για το ΚΕΝΖΟ?

 

Και αν περνας τις nightlies xaνεις το radio kαι πρεπει να το περνας κάθε φορά??

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

περνει Nightlies κανονικα??αυτές που είναι για το ΚΕΝΖΟ?

 

Και αν περνας τις nightlies xaνεις το radio kαι πρεπει να το περνας κάθε φορά??

 

13.0-20161006-NIGHTLY-kenzo εχω περασει

 

ναι πρεπει να φλασαρεις το radio μετα,λογικα

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ωραιος φιλε μου!!!

 

στην cm13 σου δουλευει το δαχτυλικο αποτύπωμα και η μπροστινη καμερα?

 

η μπροστα καμερα δουλευει,το δαχτυλικο αποτύπωμα υπαρχει αλλα δεν το χρησιμοποιώ

Link to comment
Share on other sites

 

η μπροστα καμερα δουλευει,το δαχτυλικο αποτύπωμα υπαρχει αλλα δεν το χρησιμοποιώ

 

Για δοκιμασε και το σενσορα του δακτυλου...

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...