Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε παιδιά...

Σήμερα με 2ωρες SOT και ή μπαταρία στο 46%

Και ή εφαρμογή "συλλογή"κατανάλωσε το 30%!!!! Της μπαταρίας και δε τη χρησιμοποίησα καθόλου.

Την έχω μάλιστα και στις "περιορισμένες"

 

Λύσεις;

Σκέψεις;

Προτάσεις;

Η μόνη πιθανότητα που μου έρχεται στο μυαλό, είναι να έκανε backup στο cloud τις φωτογραφίες σου και τα βίντεο...

 

Στάλθηκε από MI 5 με gkalen rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_436890.html?wid=4

 

Αυτο δεν είναι? Βλέπω να το έχει ετοιμοπαράδοτο.

 

 

Γνωρίζει κανείς με βεβαιότητα για να το παραγγείλω?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς με βεβαιότητα για να το παραγγείλω?

 

Αυτο ειναι. Απλώς δεν έχει "δωρο" tempered glass και μαλακή θήκη όπως άλλοι.

Link to comment
Share on other sites

Εγω βλεπω οτι δωρο δεν τα δινει κανεις, ομως μπορεις να τα αποκτησεις με μια εξτρα χρεωση (πχ geekbuying), η οποια δεν ειναι μικρη συγκριτικα με τις τιμες που βρισκεις στο ebay αυτα τα 2 απαραιτητα αξεσουαρ και με την παραδοχη οτι θα ειναι τουλαχιστον εφαμιλλης ποιοτητας.
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά...

Σήμερα με 2ωρες SOT και ή μπαταρία στο 46%

Και ή εφαρμογή "συλλογή"κατανάλωσε το 30%!!!! Της μπαταρίας και δε τη χρησιμοποίησα καθόλου.

Την έχω μάλιστα και στις "περιορισμένες"

 

Λύσεις;

Σκέψεις;

Προτάσεις;

 

Έχει πρόβλημα η ρομ σου φιλε μου. Το χεις καταλαβει νομιζω. Επαναφορα εργοστασιακων ρυθμίσεων γι αρχη, αλλιως αλλσγη ρομ

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν ειναι ακριβως ετσι..

αυτα τα λινκ δεν ειναι ολα σωστα.. οπως αναφερουν παρακατω υπαρχουν καποια αξεσουαρ στην Taiwan εδω αλλα δε στελνουν εκτος, οποτε εγινε προσπαθεια να απευθυνθουν σε shopping agent εδω που αναλαμβανει με extra κοστος να παραλαβει την παραγγελια και να τη στειλει εκτος..

αυτο το προσπαθησε ενα παιδι απο το εκει forum και περιμενει να δει τι θα γινει..

Just donate some blood !!
Link to comment
Share on other sites

Έχει πρόβλημα η ρομ σου φιλε μου. Το χεις καταλαβει νομιζω. Επαναφορα εργοστασιακων ρυθμίσεων γι αρχη, αλλιως αλλσγη ρομ

Ή global dev είναι για το ΚΑΤΕ

Επίσημη από το σαητ της ΧΙΑΟΜΙ

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως οι άλλοι το εχουν και κανα 40€ παραπάνω???

μπα.. στο geekbbuying εχει 156 euro (preorder τωρα γιατι τα πηραμε ολα..:lol:) και 163euro με soft case και tempered glass (που μαλλον δεν θα ταιριαζουν :p)

Just donate some blood !!
Link to comment
Share on other sites

:blink:

Δεν ειναι ακριβως ετσι..

αυτα τα λινκ δεν ειναι ολα σωστα.. οπως αναφερουν παρακατω υπαρχουν καποια αξεσουαρ στην Taiwan εδω αλλα δε στελνουν εκτος, οποτε εγινε προσπαθεια να απευθυνθουν σε shopping agent εδω που αναλαμβανει με extra κοστος να παραλαβει την παραγγελια και να τη στειλει εκτος..

αυτο το προσπαθησε ενα παιδι απο το εκει forum και περιμενει να δει τι θα γινει..

 

Τα διαβασα ολα αυτα.. λεει και οτι δεν συμφερει να παρεις μια ,(με τη βοηθεια του ταιβανεζου μεσαζοντα αλλα 10 γιατι τα μεταφορικα ειναι 25 ευρωπουλα...

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

μπα.. στο geekbbuying εχει 156 euro (preorder τωρα γιατι τα πηραμε ολα..:lol:) και 163euro με soft case και tempered glass (που μαλλον δεν θα ταιριαζουν :p)

 

εγω παντως αφησα την τραπεζα να κανει την μετατροπη απο δολλαρια και μου κρατησε 151ε απο geekbuying. Ενημερωτικα...

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως αφησα την τραπεζα να κανει την μετατροπη απο δολλαρια και μου κρατησε 151ε απο geekbuying. Ενημερωτικα...

 

Η καλύτερη κίνηση. Το paypal βγάζει κέρδος και απο την μετατροπή συναλλάγματος αν το αφήσεις.

Link to comment
Share on other sites

μπα.. στο geekbbuying εχει 156 euro (preorder τωρα γιατι τα πηραμε ολα..:lol:) και 163euro με soft case και tempered glass (που μαλλον δεν θα ταιριαζουν :p)

Αρα 10 ευρώ παραπάνω για κάτι που έχει 2€.

Ο μόνος λογος να πάρεις το πακέτο ήταν επειδή δεν έδινε άμεσα διαθέσιμο το χρυσό μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι. Απλώς δεν έχει "δωρο" tempered glass και μαλακή θήκη όπως άλλοι.

 

Δώρα τα οποία δεν ταιριάζουν στο κινητό, και ταυτόχρονα θα περιμένω 10 μέρες για να σταλεί.

Σωστά?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη κίνηση. Το paypal βγάζει κέρδος και απο την μετατροπή συναλλάγματος αν το αφήσεις.

 

ναι ειναι καλυτερα να πληρωνεις απευθειας με την καρτα για καλυτερο rate συναλλαγματος, αλλα με το paypal αφενος δεν δινεις στοιχεια καρτας στον πωλητη, αφετερου εχεις to resolution center αν προκυψει θεμα με πωλητη. Οποτε πληρωνεις κατι παραπανω και εχεις κατι παραπανω. Εγω πληρωσα και ασφαλεια €1,83 ωστε αν χαθει κλπ να στειλουν αλλο αμεσα χωρις dispute κλπ

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω αν αγοράσω το κινητο,μπορεί να μου πει κάποιος ποιά έκδοση πρέπει να πάρω και αν υπάρχει κατάστημα στην Ελλάδα να το αγοράσω??ακόμη και με p.m.

Γιατί μπερδέυτηκα λίγο στην προσπάθεια μου να βγάλω άκρη μόνος μου διαβάζοντας εδώ,είδα πως έχει γίνει ίδιο ερώτημα και απο άλλο χρήστη αλλά και πάλι δεν πολυκαατάλαβα

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι καλυτερα να πληρωνεις απευθειας με την καρτα για καλυτερο rate συναλλαγματος, αλλα με το paypal αφενος δεν δινεις στοιχεια καρτας στον πωλητη, αφετερου εχεις to resolution center αν προκυψει θεμα με πωλητη. Οποτε πληρωνεις κατι παραπανω και εχεις κατι παραπανω. Εγω πληρωσα και ασφαλεια €1,83 ωστε αν χαθει κλπ να στειλουν αλλο αμεσα χωρις dispute κλπ

 

Φιλε μου μεσω paypal πληρωσα κι εγω, οχι απευθειας με την καρτα! απλα αφησα παντου τα δολλαρια! και στο σαιτ και στο paypal. και αφησα να κανει την μετατροπη η πειραιως (την οποια εχω προσθεσει στο paypal).

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μεσω paypal πληρωσα κι εγω, οχι απευθειας με την καρτα! απλα αφησα παντου τα δολλαρια! και στο σαιτ και στο paypal. και αφησα να κανει την μετατροπη η πειραιως (την οποια εχω προσθεσει στο paypal).

 

A ok , ειχα μεινει στα καπιταλ κοντρολ που δεν μπορουσες μεσω λογαριασμου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή θέλω αν αγοράσω το κινητο,μπορεί να μου πει κάποιος ποιά έκδοση πρέπει να πάρω και αν υπάρχει κατάστημα στην Ελλάδα να το αγοράσω??ακόμη και με p.m.

Γιατί μπερδέυτηκα λίγο στην προσπάθεια μου να βγάλω άκρη μόνος μου διαβάζοντας εδώ,είδα πως έχει γίνει ίδιο ερώτημα και απο άλλο χρήστη αλλά και πάλι δεν πολυκαατάλαβα

 

αν εχεις wind την international version, αν δεν εχεις wind alla cosmote, vodafone τοτε οποια θες (προτιμησε την international αν θες μελλοντικα να μπορεις να πας και wind) ή αυτην που δεν αναφερει international version (αν δεν σε ενδιαφερει wind) και επιλεγεις rom αναλογα με τις αναγκες σου. Αν δεν θελεις καθε παρασκευη να ερχεται ενημερωση της εκδοσης με αλλαγες και εκπληξεις επιλεγεις global stable η οποια εχει ελληνικους χαρακτηρες αλλα οχι ελληνικο μενου οποτε θα εχεις αγγλικο μενου (και καποια στιγμη θα εχει μαλον και ελληνικο μενου σε καποια επομενη ενημερωση), αν σου αρεσουν οι προκλησεις τοτε global dev που εχει και ελληνικο μενου. Αν εισαι εξοικοιωμενος με ρουταρισματα φλασαρισματα κλπ παιρνεις οποια να ειναι και την αλλαζεις με τις οδηγιες που θα βρεις εδω σε διαφορα links. Αν δεν τα λεω σωστα παρακαλω οποιον ειναι πιο ενημερωμενος να κανει διορθωσεις.

Link to comment
Share on other sites

A ok , ειχα μεινει στα καπιταλ κοντρολ που δεν μπορουσες μεσω λογαριασμου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

αν εχεις wind την international version, αν δεν εχεις wind alla cosmote, vodafone τοτε οποια θες (προτιμησε την international αν θες μελλοντικα να μπορεις να πας και wind) ή αυτην που δεν αναφερει international version (αν δεν σε ενδιαφερει wind) και επιλεγεις rom αναλογα με τις αναγκες σου. Αν δεν θελεις καθε παρασκευη να ερχεται ενημερωση της εκδοσης με αλλαγες και εκπληξεις επιλεγεις global stable η οποια εχει ελληνικους χαρακτηρες αλλα οχι ελληνικο μενου οποτε θα εχεις αγγλικο μενου (και καποια στιγμη θα εχει μαλον και ελληνικο μενου σε καποια επομενη ενημερωση), αν σου αρεσουν οι προκλησεις τοτε global dev που εχει και ελληνικο μενου. Αν εισαι εξοικοιωμενος με ρουταρισματα φλασαρισματα κλπ παιρνεις οποια να ειναι και την αλλαζεις με τις οδηγιες που θα βρεις εδω σε διαφορα links. Αν δεν τα λεω σωστα παρακαλω οποιον ειναι πιο ενημερωμενος να κανει διορθωσεις.

Ακόμα δεν υπάρχει ασφαλής τρόπος για ρουτάρισμα κτλ. Ας κάνει απλά αίτημα για ξεκλείδωμα του bootloader και περιμένει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro International Version

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

εχει καταφερει εστω και ενας να ξεκλειδωσει bootloader με τον official τροπο?

 

μου έχει έρθει ο κωδικός και κλασικά κολλάει στο 50%.

Έχω κάνει και το κόλπο με το i.mi.com (find my device) αλλά τίποτα, πάλι κολλάει στο 50%.

 

Λένε ότι αν βάλεις dev rom δεν κολλάει, αλλά θέλω να μείνω με την stable, στην οποία δεν έχω κανένα πρόβλημα απολύτως.

Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω δοκιμασει τα παντα και κολλαει στο 50%.... εχω διαβασει/δοκιμασει τα παντα επισης απο το eng miui forum...

 

μονο την dev rom δεν εχω δοκιμασει να περασω αλλα δεν νομιζω οτι θα αλλαξει κατι... που το εχεις δει/ακουσει? καποιο λινκ? πραγματικα θα βοηθαγες ΠΟΛΥ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...