Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να κάνω μια ερώτηση κύριοι; η συσκευή όπως έρχεται έχει ελληνικά μέσα; ποια έκδοση έχει;

Ευχαριστώ

Στο δικό μου από κότσο είχε 8.1.1.0.MHRMIDI stable με ελληνικά κανονικα

 

Και αμέσως πήγα σε 8.1.3.0

Edited by raven84
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι εννοείς?

Στην προηγούμενη σελίδα στο ποστ #2075 έχει δώσει link ο άνθρωπος

Zip για απεγκατασταση θέλω... Δεν έχει δώσει τέτοιο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Τους πηρα τηλεφωνο δεν εχουν διαθεσιμη,βρηκα μια στους Αμπελοκηπους ( ολοκληρο ταξιδι)

https://www.minya.gr/index.php?route=product/product&path=107_76&product_id=1018

 

Τι λες για αυτην ;

 

10 ευρω για διαφανη θηκη μου φαινονται πολλα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

θηκη αυτη https://www.aliexpress.com/item/152mm-xiaomi-redmi-note-3-pro-special-edition-TPU-Case-Official-Global-international-Version-Taiwan-Edition/32778225691.html?spm=2114.13010608.0.0.Kd9Xe6

και τζαμακι αυτο https://www.aliexpress.com/item/LEPHEE-Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-Prime-Special-Edition-Tempered-Glass-Screen-Protector-Official-international-Global/32769684534.html?spm=2114.13010608.0.0.Kd9Xe6

πηρα και της lenuo αλλα δεν προστατευει καθολου το κινητο και το υλικο της ειναι μαπα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πειτε γνωμη για 8.1.3.0

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα παρέλαβα αυτή και είναι άψογη

http://microcenter.gr/index.php?route=product/product&product_id=9674

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα παρέλαβα αυτή και είναι άψογη

http://microcenter.gr/index.php?route=product/product&product_id=9674

 

Βγάλε μια φωτογραφία με φλας .Αυτές με τρύπα για το φλας έχουν συνήθως θέμα.Δεν λέει πουθενά ότι είναι για international edition.

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε μια φωτογραφία με φλας .Αυτές με τρύπα για το φλας έχουν συνήθως θέμα.Δεν λέει πουθενά ότι είναι για international edition.

 

Δεν είναι όπως στην φωτογραφία από πίσω,έχει μονομπλόκ κενό από την κάμερα μέχρι και το δακτυλικο αποτύπωμα και όχι ξεχωριστά

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι στο ψάξιμο και εγω για θήκη και temperat glass από Αθήνα για άμεση αγορά έχετε κάτι σίγουρο γιατί βλέπω αυτή που αναφέρει ο συντοπιτης #vazos δεν πρέπει να είναι για το Kate αλλά το kenzo...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα που είναι το μεγάλο(kate) 152mm και όχι το 150 mm ήταν άψογο

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας,

αγόρασα κι εγώ το Kate .

 

Εξαιρετική ποιότητα κατασκευής, η κάμερα μου φαίνεται μια χαρά (εκανα μετάβαση απο Z1Compact) . Μου αρέσει οτι τραβάει στιγμιαία τις φωτογραφίες χωρίς καθυστέρηση, όπως το iphone.

 

Τώρα οσον αφορά ταχύητητα οθόνη αυτονομία άψογο.

 

ΤΟ μόνο θεματάκι ειναι οτι μου ζεσταίνεται λιγάκι στην τσέπη για κάποιο λόγο. Εκτός τσέπης ειναι δροσερό.

 

Επίσης ενω το ηχείο οταν ακους ενα τραγούδι ειναι δυνατό και εχει και ωραίο ήχο , σε ανοιχτή ακρόαση κλήσης δεν ειναι τόσο δυνατό.

Ισως και το ακουστικό θέλει ένα κλίκ ποιο δυνατό.

 

Αν εχει βρει κανείς δοκιμασμένη λύση να ανεβάσουμε ένταση ας μας το γράψει. Ευχαριστώ.

Edited by Prof_Chaos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αντιμετωπίζω ένα θέμα με το titanium backup. Δεν ολοκληρώνεται η διακοπή εφαρμογών. Έχει ρουτ κανονικά, αλλά κάτι γίνεται.. Παλιά έκανα κάτι δοκιμές για να κρύψω το ρουτ από μια εφαρμογή για να δουλέψει και φοβάμαι ότι μάλλον πειραχτηκε το ρουτ. Είχα βάλει μια εφαρμογή η οποία κάτι πείραξε στο ρουτ όπως έλεγε, δεν κατάλαβα τι, αλλά τελικά την έβγαλα. Ξαναέβαλα το ρουτ από twrp. Φαίνεται ότι έχω ρουτ κανονικά αλλά υπάρχει θέμα με το titanium. Υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή να δοκιμάσω να απενεργοποιησω τις εφαρμογές;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Greenify δοκίμασες? Αν και το MIUI έχει δικά του εργαλεία για διαχείριση εφαρμογών. Edited by stargr
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν είναι μόνιμο....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, στο redmi note 2 όταν έκανα στο wallpaper swipe προς τα επάνω μπορούσα να ψάξω για μια εφαρμογή με βάση το όνομα. Υπάρχει αυτή η δυνατότητα και εδώ;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση ...αυτα που πουλαει η Infoquest ειναι root απο την μανα τους ;

 

Οχι φυσικα.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

αξιζει το ρουτ σε αυτη την συσκευη ;

 

Τι θέλεις να κάνεις με το ρουτ;

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει νόημα η ερώτηση αυτή. Ανάλογα τι θες να κάνεις και γιατί το θες. Απλά έτσι για να λες ότι έκανες όχι, δεν αξίζει. Αλλά για εμένα, ας πούμε, αξίζει για να έχω AdAway (δεν μου αρέσουν οι λύσεις που κάνουν adblock με VPN) και Titanium. Επίσης εγώ θέλω και Xposed για XInternal και Flat Style Bar Indicators κυρίως, οπότε δεν πάω σε LineageOS 14 αλλά 13. Για άλλον μπορεί να μην έχουν καμία σημασία όλα αυτά και να το ευχαριστιέται τελείως στοκ σε Miui.
Link to comment
Share on other sites

Τι θέλεις να κάνεις με το ρουτ;

 

δεν θελω να κανω κατι συγκεκριμενο..απλα ρωταω αν αξιζει να το κανω !!!

 

Στα samsung παραδειγμα ( s 2 ) θυμαμαι αξιζε γιατι εκανες την εσωτερικη μνημη πιο γρηγορη με καποιους τροπους,σε αυτο δεν ξερω τι παιζει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχει νόημα η ερώτηση αυτή. Ανάλογα τι θες να κάνεις και γιατί το θες. Απλά έτσι για να λες ότι έκανες όχι, δεν αξίζει. Αλλά για εμένα, ας πούμε, αξίζει για να έχω AdAway (δεν μου αρέσουν οι λύσεις που κάνουν adblock με VPN) και Titanium. Επίσης εγώ θέλω και Xposed για XInternal και Flat Style Bar Indicators κυρίως, οπότε δεν πάω σε LineageOS 14 αλλά 13. Για άλλον μπορεί να μην έχουν καμία σημασία όλα αυτά και να το ευχαριστιέται τελείως στοκ σε Miui.

 

αρα αξιζει μονο τις τις διαφημισεις ( σπανε νευρα) .

 

Κατι ακομα για ποτε προβλεπεται nougat ; ( πιο γρηγορα απο P9 lite;; Το ειχα κ το πουλησα για το redmi)

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει νόημα η ερώτηση αυτή. Ανάλογα τι θες να κάνεις και γιατί το θες. Απλά έτσι για να λες ότι έκανες όχι, δεν αξίζει. Αλλά για εμένα, ας πούμε, αξίζει για να έχω AdAway (δεν μου αρέσουν οι λύσεις που κάνουν adblock με VPN) και Titanium. Επίσης εγώ θέλω και Xposed για XInternal και Flat Style Bar Indicators κυρίως, οπότε δεν πάω σε LineageOS 14 αλλά 13. Για άλλον μπορεί να μην έχουν καμία σημασία όλα αυτά και να το ευχαριστιέται τελείως στοκ σε Miui.

Καλησπέρα

Μπορείς να εξηγήσεις λίγο τα παραπάνω. Είμαι ρουτ και με ενδιαφέρει αυτό που έκανες αλλά δεν το κατάλαβα..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πριν 2 μέρες απέκτησα και εγώ το τηλεφωνο και αντιμετωπίζω 2-3 προβλήματα:

 

1. Δε μπορώ να συνδε΄σω το τηλ ασύρματα με smart tv. Εντοπίζει κανονικά την τηλεόραση, προσπαθεί να συνδεθεί και αποτυγχάνει.

2. Στα μηνύματα με χρεώνει με διπλό μήνυμα μόλις περάσω τους 60 χαρακτήρες. Στην παλιά μου συσκευη (LG L9ii) μου έδινε σίγουρα παραπάνω.

3. Χρησιμοποιώ το app IMDB και όταν πάω να κάνω Sign In with IMDB το κινητό με βγάζει σε λευκή οθόνη κι ύστερα τίποτα.

 

Υπάρχει κάποια λύση για τα παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Απέκτησα πριν δύο μήνες ένα Note 3 Pro, με official Rom, το οποίο μόλις το πήρα είχε αμέσως έτοιμη αναβάθμιση την οποία και έκανα. Σήμερα ήρθε και άλλη αναβάθμιση που πάλι έκανα.

 

Οι τρεις ROM είναι οι ακόλουθες:

1. Αρχική: MIUI GLOBAL 7.9 Stable 7.3.7.0. (MHRMIDE).

2. 1η αναβάθμιση: MIUI GLOBAL 8.0 Stable 8.0.5.0. (MHRMIDG).

3. 2η αναβάθμιση: MIUI GLOBAL 8.1 Stable 8.1.3.0. (MHRMIDI).

 

α. Δεν έχω επιλογή Βίντεο κλήσης.

β. Αν και πως μπορώ να χρωματίσω τις sim ώστε στις εισερχόμενες να φαίνεται, με διαφορετικό χρώμα, σε ποια sim με καλούν και όχι μόνο με τον αριθμό τους.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...