Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα

πως μπορω να χρησιμοποιώ τις επαφες και το ημερολογιο μου που εχω από windows phone χωρις να χρειαστεί να τα εισαγω στον λογαριασμο google??

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απο το κρυο και τα νερα στα χερια εσκασε το δερμα και τωρα δεν μπορω να χρησιμοποιησω δαχτυλικο αποτυπωμα, ξερετε καμια καλη κρεμα για τα χερια? :lol:
Link to comment
Share on other sites

Κανένα καλό powerbank για το συγκεκριμένο κινητό έχετε να προτείνετε; Γιατί 2 που έχω θέλει να τα έχω όλα κλειστά και πάλι θα κάνει κάνα 10ωρω να φορτίσει στο 50%. Οι υψηλές του απαιτήσεις στην φόρτιση ουσιαστικά θέτουν άχρηστους τους φορτιστές των φίλων μας. Αυτο το "να το βάλω 20 λεπτακια να φορτίσει να βγάλω μέχρι το βράδυ που θα παω σπίτι μου δεν παίζει.

Παρατήρησα ότι ενώ φορτίζει γρήγορα με τον φορτιστή του μέχρι το 90% απο εκει και περα χαμηλώνει την ταχύτητα φόρτισης, και το είδα και στα δυο κινητα αυτό. Γιατι το κανει αυτό; Για προστασία ή παίζει κάτι άλλο;

Επίσης δεν συνδέεται με καλώδιο στην tv, οπότε για μεταφορά προβολης απο το κινητο στην Tv θέλετε οπωσδήποτε chromecast ( ή smart tv με mirocast)

Edited by antoni18s
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Σκεφτομαι να αντικαταστησω το lg g2 με το redmi note 3 (εκδοση που φερνει info quest). Σε καμερα ειναι εστω ισαξιο με το g2 ( η πισω καμερα ειναι ιδια με lg g3 και παρομοια με samsung s5). Ακομη εχω δει διαφορα posts οπου ριχνουν το shutter μεχρι 0.5 seconds. Μια ταχυτητα 1/4 ας πουμε ειναι ευκολα εφικτη ή θελει χερια χειρουργου :p . Η μπροστινη πως τα παει;

 

Κατα τα αλλα αξιζει η μεταβαση; Σε θεμα CM/AOSP και kernels υπαρχει development ?

Link to comment
Share on other sites

απο το κρυο και τα νερα στα χερια εσκασε το δερμα και τωρα δεν μπορω να χρησιμοποιησω δαχτυλικο αποτυπωμα, ξερετε καμια καλη κρεμα για τα χερια? :lol:

 

φτιάξε νεο αποτύπωμα με το σκασμένο δέρμα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μόλις εχθες πήρα και εγώ το θηρίο από κοτσωβολο ,το ετρξα και antutu και το νούμερο σε σκορ εντυπωσιακό 78700!! Εχέι πάνω την clobal αλλά ήθελα να το ρουταρω και να περάσω την developer .ρωταω εγώ θα χάσω εγγύηση από την info quest?

 

Είναι η international έκδοση? Επειδή στη σελίδα που το διαφημίζει λέει για διαστάσεις 150mm.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μόλις εχθες πήρα και εγώ το θηρίο από κοτσωβολο ,το ετρξα και antutu και το νούμερο σε σκορ εντυπωσιακό 78700!! Εχέι πάνω την clobal αλλά ήθελα να το ρουταρω και να περάσω την developer .ρωταω εγώ θα χάσω εγγύηση από την info quest?

 

Μπορείς να περάσεις developper rom χωρίς να ρουτάρεις και χωρίς να ξεκλειδώσεις bootloader.

Αυτά χρειάζονται για να περάσεις unofficial ή custom (CM)

Link to comment
Share on other sites

Δώσε link για σωστή rom μη γίνει καμία στραβή

 

Όλα είναι στο πρώτο ποστ.............

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Είναι η international έκδοση? Επειδή στη σελίδα που το διαφημίζει λέει για διαστάσεις 150mm.

 

Είναι με τα 152mm δηλαδή το kate παίζει όλες τις μπάντες κομπλε

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορείς να περάσεις developper rom χωρίς να ρουτάρεις και χωρίς να ξεκλειδώσεις bootloader.

Αυτά χρειάζονται για να περάσεις unofficial ή custom (CM)

 

Δεν ξέρω καθόλου την διαδικασία είμαι λίγο άσχετος στο θέμα αυτό . υπάρχει κάπου οδηγός αναλυτικός για να με κατατοπισει ή να μου πει κάποιος περίπου την διαδικασία για την περάσω?

Link to comment
Share on other sites

Είναι με τα 152mm δηλαδή το kate παίζει όλες τις μπάντες κομπλε

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν ξέρω καθόλου την διαδικασία είμαι λίγο άσχετος στο θέμα αυτό . υπάρχει κάπου οδηγός αναλυτικός για να με κατατοπισει ή να μου πει κάποιος περίπου την διαδικασία για την περάσω?

 

ΔΕΣ ΤΟ ΠΡΏΤΟ ΠΟΣΤ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΝΗΜΑΤΟς

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Υπάρχει κάτι σαν το glance screen των Lumia phones;

 

Sent from mTalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Τις είδα, αλλα δεν ξέρω αν λειτουργούν ικανοποιητικά και με μικρή σχετικά κατανάλωση...

 

Sent from mTalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι νεος στο android, προερχομενος αο windows phone, πως μπορείς να ελέγξεις ποιες εφαρμογές τρέχουν στο παρασκήνιο; ποιες εμφανίζονται στον χώρο ειδοποιήσεων;

 

 

 

Sent from mTalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη μερα χρησης για μενα με το note που αγορασα χτες και δηλωνω απολυτα ικανοποιημενος.Προερχομαι απο moto g 2014 οποτε ειναι μερα με τη νυχτα για μενα.Αυτο που μ εχει αφησει με ανοιχτο το στομα ειναι η μπαταρια του.Με ανοιχτο το wifi συνεχεια πλεον ειμαι στο 50% μπαταρια και εχω περασει τις 5 ωρες οθονη.

Μια ερωτηση μονο αν ξερει καποιος να μου πει αν και οι δυο καρτες εχουν δυνατοτητα για 4g.Απλα για να ξερω ποια απ τις δυο να κουρεψω για να βαλω στο δευτερο slot που χρειαζεται nano sim.

My Devices (Απ' όσες θυμάμαι δηλαδή) Philips DIGA/Ericsson 768/Ericsson 788/Ericsson T28/Nokia 3200/Siemens SL55/Nokia 6210/Nokia 6510/Ericsson W600/Nokia E52/Nokia E65/Sony Ericsson Neo V/Moto G/Xiaomi Redmi Note 3/Xiaomi Redmi Note 5
Link to comment
Share on other sites

και οι 2 παιζουν σε 4G.εγω εχω βοντα στο πρωτο για να μιλαω και wind στο δευτερο για το ιντερνετ.και οταν μου κανει νερα η wind και δε πιανει καλα,βαζω τα data στη πρωτη.στο λεω για να σου δειξω οτι το εχω δοκιμασμενο 100%.το μονο που εχεις να κανεις ειναι να δηλωσεις στο μενου για τις sim ποια καρτα θες να κανει τις κλησεις και ποια να σου δινει ιντερνετ
Link to comment
Share on other sites

Αν ειχε και καμερα επιπεδου εστω galaxy s3 θα ηταν οτι καλυτερο μπορει να παρει καποιος....

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, root χωρίς ξεκλείδωμα bootloader έχουμε?

 

Όχι.

Δες εδώ, αλλά είναι για παλιά developer rom (Σεπτεμβρίου)

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/how-to/method-to-flash-twrp-recovery-unlock-t3473294

Link to comment
Share on other sites

και οι 2 παιζουν σε 4G.εγω εχω βοντα στο πρωτο για να μιλαω και wind στο δευτερο για το ιντερνετ.και οταν μου κανει νερα η wind και δε πιανει καλα,βαζω τα data στη πρωτη.στο λεω για να σου δειξω οτι το εχω δοκιμασμενο 100%.το μονο που εχεις να κανεις ειναι να δηλωσεις στο μενου για τις sim ποια καρτα θες να κανει τις κλησεις και ποια να σου δινει ιντερνετ

Θέλω να κάνω το ίδιο ακριβώς με εσένα απλά δεν ξέρω ότι αν χρήσιμοποιω την wind αν μπορεί να δουλεύει ταυτόχρονα και ή vondafone.γινεται?

Link to comment
Share on other sites

http://en.miui.com/download-301.html#449

 

Πρώτα πρέπει να κατεβάσω αυτή την ρομ για το κινητό? Και μετά? Τι? Την φλασαρω?

 

Την περνάς στο κινητό σε έναν φάκελο και μετά από την εφαρμογή για update, τη φλασάρεις (έχει επιλογή για να επιλέξεις το αρχείο).

Από stable σε developer θα σβηστούν τα πάντα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδη ειμαι νεος στο android, προερχομενος αο windows phone, πως μπορείς να ελέγξεις ποιες εφαρμογές τρέχουν στο παρασκήνιο; ποιες εμφανίζονται στον χώρο ειδοποιήσεων;

 

Sent from mTalk

 

ΝΑι, αναλυτικά

Link to comment
Share on other sites

Την περνάς στο κινητό σε έναν φάκελο και μετά από την εφαρμογή για update, τη φλασάρεις (έχει επιλογή για να επιλέξεις το αρχείο).

Από stable σε developer θα σβηστούν τα πάντα

 

Ποια εφαρμογή είναι για update? Και κάτι άλλο, την ρομ την κατεβάζω από υπολογιστή και μετά την περνάω στο κινητό ή την κατεβάζω κατευθείαν από το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...