Jump to content

Xiaomi Mi 5S


zakailiou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε λίγες μέρες θα δεις σκόνη κάτω από το γυαλί

Κολλάει μόνο γύρω γύρω

Και λογικά πρέπει να έχει πάνω κάτι σα κουκίδες σε μορφή καναβου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 988
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε λίγες μέρες θα δεις σκόνη κάτω από το γυαλί

Κολλάει μόνο γύρω γύρω

Και λογικά πρέπει να έχει πάνω κάτι σα κουκίδες σε μορφή καναβου

Ναι οι κουκίδες υπαρχουν όπως και σε άλλα tempered glasses. Δεν πειραζει, για 3 ευρώ ποσως με ενδιαφέρει. Ελπίζω να υπάρξει κάτι καλύτερο.

Πραγματικά δε μπορώ να καταλάβω πως δε μπορούν να φτιάξουν τζαμακια έστω και με curved edges ώστε να έχουν καλύτερη εφαρμογή στις συσκευές. Τόσο δύσκολο είναι να βγάλουν κάτι τέτοιο?

 

Στάλθηκε από το MI 5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Να έχεις το νου σου μην μπει σκονη από μέσα και σου κάνει σημάδι στην οθόνη

Νομίζω η καλύτερη λύση είναι φιλμ

Link to comment
Share on other sites

Να έχεις το νου σου μην μπει σκονη από μέσα και σου κάνει σημάδι στην οθόνη

Νομίζω η καλύτερη λύση είναι φιλμ

 

Και γω αυτο σκεφτηκα για φιλμακι, αλλα ειναι πιο δυσκολα στην τοποθετηση τους και ειναι πιο πιθανον να γεμισουν σκονες στην διαρκεια της εφαρμογης τους. Τις περισσοτερες φορες που προσπαθησα παντα εκανε φουσκαλες γιατι παντα κατι υπηρχε πανω στην οθονη οσο καλα και αν την καθαριζα πριν τα βαλω.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό όμως αν δεν κάνω λάθος κολλάει μόνο γύρω γύρω και όχι στην μέση της οθόνης

 

κανονικό τζαμακι είναι γιατί να μην κολλάει στην μέση? η διαφορά με τα άλλα είναι ότι δεν θα φαίνεται στα άκρα ότι δεν έχει κολλήσει επειδή είναι βαμμένα

Link to comment
Share on other sites

κανονικό τζαμακι είναι γιατί να μην κολλάει στην μέση? η διαφορά με τα άλλα είναι ότι δεν θα φαίνεται στα άκρα ότι δεν έχει κολλήσει επειδή είναι βαμμένα

 

οχι παιδια δεν ειναι κανονικα τζαμακια ειναι πλαστικα ολα αυτα και δεν βεντουζαρουν στην οθονη !!!ειχα βαλει ενα τετοιο στο galaxy s7 και ηταν πραγματικα ενα αισχος !!!χωρια που εκανε επαφη στην οθονη αλλα χαλουσε απιστευτα και την αναλυση της οθονης ηταν λες και ειχα τηλεφωνο με 360*640 αναλυση με φουλ πιξελιασμα!!!η καλυτερη για τα s7 s7 edge ηταν τοτε που τα ειχα ζελατινες υγρής τοποθέτησης iq shield δεν ξερω αν υπαρχει και για το mi5s!!αλλα ηταν και λιγο ακριβες !!

Link to comment
Share on other sites

οχι παιδια δεν ειναι κανονικα τζαμακια ειναι πλαστικα ολα αυτα και δεν βεντουζαρουν στην οθονη !!!ειχα βαλει ενα τετοιο στο galaxy s7 και ηταν πραγματικα ενα αισχος !!!χωρια που εκανε επαφη στην οθονη αλλα χαλουσε απιστευτα και την αναλυση της οθονης ηταν λες και ειχα τηλεφωνο με 360*640 αναλυση με φουλ πιξελιασμα!!!η καλυτερη για τα s7 s7 edge ηταν τοτε που τα ειχα ζελατινες υγρής τοποθέτησης iq shield δεν ξερω αν υπαρχει και για το mi5s!!αλλα ηταν και λιγο ακριβες !!

 

δεν ξέρω τι έβαλες στο s7 αλλά είναι κανονικά τζαμακια, τώρα τι ποιότητας θα είναι εξαρτάται, η μόνη διαφορά με τα διάφανα είναι τα βαμμένα άκρα για να μην φαίνεται ότι δεν έχει κολλήσει. επίσης δεν αλλοιώνουν ούτε ανάλυση ούτε χρώματα, προφανώς για να σου χάλασε την ανάλυση αυτό που έβαλες ήταν matte και όχι crystal clear

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τι έβαλες στο s7 αλλά είναι κανονικά τζαμακια, τώρα τι ποιότητας θα είναι εξαρτάται, η μόνη διαφορά με τα διάφανα είναι τα βαμμένα άκρα για να μην φαίνεται ότι δεν έχει κολλήσει. επίσης δεν αλλοιώνουν ούτε ανάλυση ούτε χρώματα, προφανώς για να σου χάλασε την ανάλυση αυτό που έβαλες ήταν matte και όχι crystal clear

 

οχι ηταν crystal clear και εγω απο οτι ξερω δεν ειναι τζαμια αλλα ειναι πλαιστικα για να γινει η καμπύλη ευκολα!!!αλλα τζαμι και 1,7 ευρω ειναι καπως δυσκολα θα ελεγα!!!δηλαδη δεν εχεις κανενα πιξελιασμα στην οθονη??(και αυτο που ειχα παρει εκανε και 10 ευρω μαλιστα για πετεμα ηταν!!)

Edited by manthosffvll
Link to comment
Share on other sites

οχι ηταν crystal clear και εγω απο οτι ξερω δεν ειναι τζαμια αλλα ειναι πλαιστικα για να γινει η καμπύλη ευκολα!!!αλλα τζαμι και 3ευρω ειναι καπως δυσκολα θα ελεγα!!!δηλαδη δεν εχεις κανενα πιξελιασμα στην οθονη??(και αυτο που ειχα παρει εκανε και 10 ευρω μαλιστα για πετεμα ηταν!!)

 

στο eBay βρίσκεις tempered glass και με 1.5 ευρώ, τώρα από ποιότητα δεν ξέρω, καμία αλλοίωση στην οθόνη, επίσης δεν κάνουν καμπύλη αλλά αφήνουν κενό (δεν κολλάνε) στα άκρα το οποίο δεν φαίνεται γιατί είναι βαμμένα

edit: στο νήμα του oneplus 3 είχα διαβάσει για κάτι σαν αυτό που περιγράφεις με τα άκρα να καμπυλωνουν για να κολλήσουν αλλά δεν μιλάμε για αυτά

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

Οι κινήσεις που πρέπει να κάνεις είναι διαφορετικές ανάλογα τη rom που φοράς. Εάν έχεις China Stable πρέπει να κάνεις αίτηση για unlock του bootloader. Εάν έχεις την fake global από κινεζομαγαζο μπορείς να κάνεις update από τον updater του κινητού κανονικά.

 

Sent from my MI 5s using Tapatalk

 

Μπήκα στο miui.gr αλλά δεν έχω βγάλει άκρη ούτε μπόρεσα να βρω κάτι. Μπορεί κάποιος να μου στείλει ένα λινκ για το πως να περάσω από την official κινεζική στην global η οποία θα έχει OTA; Έστω να διαβάσω τη διαδικασία. Και που κάνω αίτηση για ξεκλείδωμα του bootloader;

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στο miui.gr αλλά δεν έχω βγάλει άκρη ούτε μπόρεσα να βρω κάτι. Μπορεί κάποιος να μου στείλει ένα λινκ για το πως να περάσω από την official κινεζική στην global η οποία θα έχει OTA; Έστω να διαβάσω τη διαδικασία. Και που κάνω αίτηση για ξεκλείδωμα του bootloader;

Εδω ειναι ο οδηγος για ξεκλειδωμα του Bootloader.

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/11222-%CE%9E%CE%B5%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%B4%CF%89%CE%BC%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-Bootloader/?pageNo=1

 

Εχω την εντυπωση πως την Global μπορεις να την περασεις κατευθειαν απο αγγλοκινεζικη επισημη.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, νέος κάτοχος και εγώ

Γνωρίζουμε πότε θα βγει νέα global που από ότι άκουσα θα έχει και ελληνικά;

 

Sent from my MI 5s using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς ποιες πιστεύεται είναι η καλύτερες ρυθμίσεις για την κάμερα? (δηλαδή Ζωνοπωρετο φίλτρο κορεσμός κτλ.)
Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω για κάποιους που κάνουν ότι δεν γνωρίζουν ότι αγγελίες εκτός της ενότητας του buy&sell απαγορεύονται. Για όσους δεν έχουν πρόσβαση εκεί: Συχνές απορίες για το Buy and Sell

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Με στέλνουν φωτογραφίες στο viber και στην gallery δε μου τις εμφανίζει ούτε έχει κάποια επιλογή να διαλέξω ποιοι φάκελοι εμφανίζονται ώστε να προσθέσω τον φάκελο viber images. Ξέρει κανείς πως μπορώ να τις κάνω να φαίνονται κανονικά από τον φάκελό τους; Επίσης το ίδιο γίνεται και με αυτές που ανεβάζω στο Instagram. Δεν τις εμφανίζει.

 

 

Άκυρο τα βρήκα!

Edited by Simply_crystal
Link to comment
Share on other sites

https://www.youtube.com/embed/a2pP7ovBF4g

τσεκαρετε καμερα το κτηνος μας

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

https://www.youtube.com/embed/a2pP7ovBF4g

τσεκαρετε καμερα το κτηνος μας

 

Ναι το εβλεπα και εγω προχθες το βιντεο στο xiaomi.eu και ειλικρινα δεν το περιμενα. Πιστευω πως αν ασχοληθει η xiaomi σοβαρα με το software της καμερας του Mi5s θα εχει ακομα καλυτερα αποτελεσματα. Σιγουρα ειναι η κορυφαια της συσκευη σε θεμα καμερας αν και προσωπικα λιγο με ενδιαφερει η καμερα μιας και η εμπειρια χρησης για μενα ειναι υπερανω.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε είναι φυσιολογικά αυτά τα αποτελέσματα ? Εμένα μου φαίνονται σαν λίγο !

 

http://i.imgur.com/BCbijIE.jpg?1

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως αυτη ειναι η πικρη αληθεια για την μεχρι στιγμης αυτονομια της συσκευης.

1ημερα με 4-5 ωρες οθονης η δυομιση μερες αυτονομιας με 3 ωρες ενεργη οθονη. Ελπιζω να διορθωθει σε επομενα Updates αλλα δεν το βλεπω.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως αυτη ειναι η πικρη αληθεια για την μεχρι στιγμης αυτονομια της συσκευης.

1ημερα με 4-5 ωρες οθονης η δυομιση μερες αυτονομιας με 3 ωρες ενεργη οθονη. Ελπιζω να διορθωθει σε επομενα Updates αλλα δεν το βλεπω.

 

Εγώ επειδή έρχομαι από letv Le Max pro x910 που πιστέψτε με το κινητό ΔΕΝ ΈΧΕΙ ΚΑΝ ΜΠΑΤΑΡΊΑ, η αυτονομία του mi5s μου φαίνεται πραγματικά απίστευτη. Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τηλέφωνο σε εμένα με δύο κάρτες έτσι που παίζει μεγάλο ρόλο στην μπαταρία βγάζει 5 ώρες αυτονομία

Είναι μία χαρά !!!!Ποια τηλέφωνα με δύο κάρτες σε αυτό το μέγεθος έχουν καλύτερη μπαταρία???Και μην μου πείτε κανένα redmi note3 pro που έχει 4000 μπαταρία σας λέω σε αυτό το μέγεθος και με αυτήν την μπαταρία 3100 !!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τηλέφωνο σε εμένα με δύο κάρτες έτσι που παίζει μεγάλο ρόλο στην μπαταρία βγάζει 5 ώρες αυτονομία

Είναι μία χαρά !!!!Ποια τηλέφωνα με δύο κάρτες σε αυτό το μέγεθος έχουν καλύτερη μπαταρία???Και μην μου πείτε κανένα redmi note3 pro που έχει 4000 μπαταρία σας λέω σε αυτό το μέγεθος και με αυτήν την μπαταρία 3100 !!

Ποια ρομ φοράς?

 

Sent from my MI 5s using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ φοράς?

 

Sent from my MI 5s using Tapatalk

 

Έχω την προ τελευταία την ελληνική !!!Είμαι με δύο κάρτες με άθλιο σήμα και παρόλα αυτά το τηλέφωνο την ημέρα την βγάζει άνετα με αρκετό 3g με το ζόρι και αυτο:mad: bluetooth όλη μέρα και αρκετό wifi sharing !!! Και το φορτίζω κάθε δεύτερη μέρα!!Μία χαρά είναι παιδιά η αυτονομία!!

Link to comment
Share on other sites

Θα στρωσει κι αλλο το κινητο βρε παιδια μολις βγουν κι αλλες ρομ θα ειναι ποιο καλα οποτε λιγο υπομονη !!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Ξέρετε από Ευρώπη απο που μπορώ να το πάρω? Βασικά με ενδιαφέρει να το έχω γρήγορα. Λέγοντας Ευρώπη εννοώ και από ευρωπαϊκό κινέζικο κατάστημα.

 

ΥΓ: Και κάτι τελευταίο. Ραδιόφωνο έχει?

Edited by Georgema
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...