Jump to content

Xiaomi Mi 5S


zakailiou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, από geekbuying Πόσο καιρό κάνουν να έρθουν από Ισπανία; Με ε΄γγύηση τί παίζει;

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 988
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ προχτές δούλεψα και τα 2 μαζί με ένα mi5s ενός φίλου από εδώ.. Σε συνθήκες μέρας με καλό φως και ίδιες ρυθμίσεις το Mi5 έβγαζε φώτο με λιγότερο θόρυβο που το έβλεπες καθαρά.. Τώρα για βράδυ δεν το δοκιμάσαμε..

 

 

Μιας και τα δοκιμασες και τα δυο ρε αδερφε,δεν μου λες και εμενα που ειμαι σε διλημμα αναμεσα στο Mi5s/Mi5 ποιο αξιζει να παρω?

Σε θεμα ταχυτητας ειναι το ιδιο?Γιατι απο οτι εχω καταλαβει μετα απο ψαξιμο ο snapdragon 820/821 ιδια ρυθμιση εχουν (2.15ghz) στο mi5pro και στα mi5s,μονο στο mi5s plus και στα xiaomi mi note 2 /xiaomi mi mix διαφερει ο χρονισμος. Απο οτι βλεπω στην καμερα πανω κατω τα ιδια ειναι..Το Μι5 το μαυρο ειναι ερωτας με το κεραμικο νομιζω..εχει και υπερυθρες και ραδιοφωνο ενω το mi5s εκτος της μεταλλικης πλατης δεν εχει κατι παραπανω απο το mi5(αν εξαιρεσουμε την καμερα που λενε ειναι καλυτερη).Εσυ τι θα μου προτινες?

Link to comment
Share on other sites

Μιας και τα δοκιμασες και τα δυο ρε αδερφε,δεν μου λες και εμενα που ειμαι σε διλημμα αναμεσα στο Mi5s/Mi5 ποιο αξιζει να παρω?

Σε θεμα ταχυτητας ειναι το ιδιο?Γιατι απο οτι εχω καταλαβει μετα απο ψαξιμο ο snapdragon 820/821 ιδια ρυθμιση εχουν (2.15ghz) στο mi5pro και στα mi5s,μονο στο mi5s plus και στα xiaomi mi note 2 /xiaomi mi mix διαφερει ο χρονισμος. Απο οτι βλεπω στην καμερα πανω κατω τα ιδια ειναι..Το Μι5 το μαυρο ειναι ερωτας με το κεραμικο νομιζω..εχει και υπερυθρες και ραδιοφωνο ενω το mi5s εκτος της μεταλλικης πλατης δεν εχει κατι παραπανω απο το mi5(αν εξαιρεσουμε την καμερα που λενε ειναι καλυτερη).Εσυ τι θα μου προτινες?

 

Φίλε μου τι να σου πω. Από ταχύτητα δεν θα καταλάβεις διαφορά. Είναι στα ίδια επίπεδα αρκεί να πάρεις το Mi5 64gb που είναι καυτό στα 2.15 ghz.. Η κάμερα είναι στα ίδια όπως λες χωρίς να ξέρω τι κάνει το mi5s για βράδυ αν και το Mi5 έχει Ois που το mi5s δεν έχει και αυτή η λειτουργία είναι σημαντική.. Έχει υπέρυθρες το Mi5 αλλά όχι ραδιόφωνο.. Εγω έχω το Mi5 με το γυαλί όχι με το κεραμικο.. Επίσης το mi5s έχει fingerprint αλλά one plus 3.. Είναι καθαρά θέμα εμφάνισης οποίο σου αρέσει στο μάτι ποιο πολύ.. Το μαύρο mi5 τα σπάει το mi5s σε λευκό που το είδα δεν μου άρεσε.. Ότι θες εσύ μικρές διαφορές..

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τι να σου πω. Από ταχύτητα δεν θα καταλάβεις διαφορά. Είναι στα ίδια επίπεδα αρκεί να πάρεις το Mi5 64gb που είναι καυτό στα 2.15 ghz.. Η κάμερα είναι στα ίδια όπως λες χωρίς να ξέρω τι κάνει το mi5s για βράδυ αν και το Mi5 έχει Ois που το mi5s δεν έχει και αυτή η λειτουργία είναι σημαντική.. Έχει υπέρυθρες το Mi5 αλλά όχι ραδιόφωνο.. Εγω έχω το Mi5 με το γυαλί όχι με το κεραμικο.. Επίσης το mi5s έχει fingerprint αλλά one plus 3.. Είναι καθαρά θέμα εμφάνισης οποίο σου αρέσει στο μάτι ποιο πολύ.. Το μαύρο mi5 τα σπάει το mi5s σε λευκό που το είδα δεν μου άρεσε.. Ότι θες εσύ μικρές διαφορές..

 

Eχει οντως τοση διαφορα το Ois?Γιαιτ απο οτι εχω δει σε βιντεο ψιλομουφα φαινεται,δεν ξερω στην πραγματικοτητα..στο mi5s δεν μου αρεσει καθολου αυτο το fingerprint το εχω δει σε One plus 3 και δεν με τρελανε..Με το γυαλι απο πισω γενικα σαν συσκευη και αισθηση ωραιο ειναι το mi5?Αν και το mi5s πρεπει να το νιωθεις πιο premium λογο μεταλικης κατασκευης ε?

Link to comment
Share on other sites

Eχει οντως τοση διαφορα το Ois?Γιαιτ απο οτι εχω δει σε βιντεο ψιλομουφα φαινεται,δεν ξερω στην πραγματικοτητα..στο mi5s δεν μου αρεσει καθολου αυτο το fingerprint το εχω δει σε One plus 3 και δεν με τρελανε..Με το γυαλι απο πισω γενικα σαν συσκευη και αισθηση ωραιο ειναι το mi5?Αν και το mi5s πρεπει να το νιωθεις πιο premium λογο μεταλικης κατασκευης ε?

 

Το Mi5 με γυαλί μπρος πίσω δείχνει πάρα πολύ ωραίο. Ειδικά το μαύρο που μπροστά έχει και το λογότυπο της Mi συν το νικελ κουμπί και το νικελ στα πλαϊνά μπεζελ κάνουν ένα απίστευτο όμορφο σύνολο και σούπερ premium.. Και το mi5s είναι ωραίο και στο μαύρο του ίσως είναι και ποιο πολύ αλλά μπροστά είναι σκέτο μαύρο χωρίς να ξεχωρίζει κάτι.. Για μένα είναι 2 πολύ όμορφες συσκευές που ίσως λέω ίσως για μένα το Mi5 νικάει λίγο στα σημεία.. :D

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα , είμαι κάτοχος ενος xiaomi mi5s

το πρόβλημα με το viber είναι ότι δεν μου έρχεται κανένα μήνυμα εκτός κ

αν ανοίξω την εφαρμογή, ενώ νομίζω ότι έχω κάνει όλες τις ρυθμίσεις, ξέρει κάνεις τι φταίει;

Link to comment
Share on other sites

security - autostart ενεργοποίηση viber.

 

Επίσης έχοντας το ανοιχτό πατάς το αριστερό button και το εικονίδιο του viber το πατάς προς τα κάτω να κλειδώσει.

 

Λογικά με αυτά τα δύο είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Επειδή έχω λίγο μπερδευτεί από το γεγονός ότι γίνεται αναφορά σε πέρασμα της Χ, Υ, Ζ rom θα ήθελα όποιος μπορεί να μου δώσει τα φώτα του:

 

1. Η συσκευή όπως έρχεται, γιατί χρειάζεται να αλλαχτεί η rom; Υπάρχουν κάποιες λειτουργίες που δεν υποστηρίζονται από την "μαμά" ROM;

2. Η συσκευή έρχεται rooted;

3. Αν χρειάζεται να περαστεί κάποια από τις αναφερθείσες rom, απαιτείται root;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα , είμαι κάτοχος ενος xiaomi mi5s

το πρόβλημα με το viber είναι ότι δεν μου έρχεται κανένα μήνυμα εκτός κ

αν ανοίξω την εφαρμογή, ενώ νομίζω ότι έχω κάνει όλες τις ρυθμίσεις, ξέρει κάνεις τι φταίει;

 

Settings-->Additional Settings--> Battery-->Manage apps battery usage και βαλτο off..

επισης σιγουρεψου οτι στα notifications εχει βαλει στο viber να μπορει να σου στελνει..

Ριξε μια ματια εδω http://en.miui.com/thread-268224-1-1.html το ιδιο θεμα με σενα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Απο αυριο μαλλον θα ειμαι και εγω κατοχος της συσκευης (4/128 silver) και ευχομαι να δουλευει απροβληματιστα.

Θα ξεκινησω τα ξεκλειδωματα, τα περασματα του TWRP, μετα την τελευταια XTRV και αργοτερα θα γραψω μαλλον εντυπωσεις.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το παρήγγειλα και εγώ από vickmall σε γκρι το 3/64 άλλα μου λένε ότι δεν βγαίνει σε brussed όπως το δείχνει η xiaomi άλλα σε ματ γκρι ξέρετε αν ισχύει? Η ελληνική ρομ κάνει τακτικά update?

 

ματ γκρι ειναι, σωστα σου ειπαν.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

ματ γκρι ειναι, σωστα σου ειπαν.

 

Πλέον και στο official site της Xiaomi το έχουν ματ γκρι ενώ το είχαν brussed.

ταυτόχρονα έχω δει και βίντεο από Mi5s όχι plus που είναι brussed

μάλλον για θέμα κόστους το άλλαξαν.

...ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος τι συμβαίνει με τη διαθεσιμότητα του κινητού σε γκρι 4GB - 128GB???Έχω μπερδευτεί. Βλέπω στα περισσότερα μαγαζάκια presale και τιμή στα ύψη. Μόνο το silver κυκλοφορεί και στις 2 εκδόσεις???Όσοι το αγοράσατε από που κάνατε την αγορά????Ευχαριστώ. Edited by tempelakos
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Πόσες εκδόσεις έχει το mi5s?Eγω ξέρω δύο 3/64 4/128.Το λέω γιατί στο vickmall εχει μια εκδοση 4gb 32gb http://www.vickmall.com/original-xiaomi-mi5s-mi-5s-ram-4gb-rom-32gb-4g-lte-smartphone.html

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Πόσες εκδόσεις έχει το mi5s?Eγω ξέρω δύο 3/64 4/128.Το λέω γιατί στο vickmall εχει μια εκδοση 4gb 32gb http://www.vickmall.com/original-xiaomi-mi5s-mi-5s-ram-4gb-rom-32gb-4g-lte-smartphone.html

 

Χτες την ανακοίνωσαν. Υποθέτω καλή για όσους θέλουν 4άρα ραμ αλλά δεν καίγονται για αποθηκευτικό χώρο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι μεταξύ mi 5s και oneplus 3. Πείτε μερικές απόψεις.
Τι κινητό έχω; Ένα που παίρνει και τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι μεταξύ mi 5s και oneplus 3. Πείτε μερικές απόψεις.

 

αμα θες μια μικρη συσκευη πας σε mi5s αν δεν σε ενοχλουν τα 5.5 πας σε one plus 3T

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Χτες την ανακοίνωσαν. Υποθέτω καλή για όσους θέλουν 4άρα ραμ αλλά δεν καίγονται για αποθηκευτικό χώρο.

 

Όντως από εχθές την έχει το vickmall, αλλά και στα υπόλοιπα site το 4GB-128GB το έχουν presale, ανεξαρτήτου χρώματος. Τελικά κυκλοφορεί ή όχι το Mi5s 4GB/128GB??????

tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.,εχει παραγγείλει κανεις απο geekbuyingτπ πλήρωσα στις 08/11 και ακομα ειναι κατασταση ''Processing'',λενε 2-7 εργασιμες αλλα περασαν .εστειλα και μαιλ ,δεν πηρα απαντηση
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση (συγνώμη αν έχει απαντηθεί), η μπάντα που δεν υποστιρίζεται από τον SD821(800) επηρεάζει κάτι στην Ελλάδα???

Επίσης, το Forced touch δεν υπάρχει στην έκδοση 64gb (νομίζω είναι από τι λίγες διαφορές τους), αλλά στο kimovil δείχνει πως υπάρχει στο 4bg/32GB-4GB/128GB. Πιστεύετε είναι σημαντική διαφορά???? Το 32GB το έχει το vickmall. Είναι μια καλή πρόταση για κάποιον που δεν θέλει μεγάλο αποθηκευτικό χώρο με τα ίδια καλούδια των άλλων δυο.

Edited by tempelakos
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.,εχει παραγγείλει κανεις απο geekbuyingτπ πλήρωσα στις 08/11 και ακομα ειναι κατασταση ''Processing'',λενε 2-7 εργασιμες αλλα περασαν .εστειλα και μαιλ ,δεν πηρα απαντηση

 

Μου εδωσαν κωδικο στο http://www.17track.net και το βλεπω απο εκει σε καμμια περιπτωση αυτα τα κομματια δεν θελουν 2-7 μερες δυστυχως θελει 20+ μερες

Link to comment
Share on other sites

αποτι βλεπω στην παραγγελιαμ δεν το εχουτν στςιλει καν,αλλιως θα ειχε tracking mumber.η παραγγελια εγινε και πληρωθηκε μεσω πιστωτικης αμμεσα στις 08/11.μεχρι σημερα κανενα νεο,ουτε απαντανε στο μειλ μου..τι να κανω υπομονή,εχω ακουσει οτι ειναι σοβαρο καταστημα,αν και πρωτη φορά περνω απο εκει.
Link to comment
Share on other sites

αποτι βλεπω στην παραγγελιαμ δεν το εχουτν στςιλει καν,αλλιως θα ειχε tracking mumber.η παραγγελια εγινε και πληρωθηκε μεσω πιστωτικης αμμεσα στις 08/11.μεχρι σημερα κανενα νεο,ουτε απαντανε στο μειλ μου..τι να κανω υπομονή,εχω ακουσει οτι ειναι σοβαρο καταστημα,αν και πρωτη φορά περνω απο εκει.

 

Υπομονή , εγώ έκανα τη παραγγελία 01/11 , και τώρα έρχεται !!!

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή , εγώ έκανα τη παραγγελία 01/11 , και τώρα έρχεται !!!

 

που βρισκεται φιλε εσενα τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...