Jump to content

AsusPegasus 2 Plus X550


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 70
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο δικό μου ASUS στο slot 1 δεν πιάνει 4g ούτε με vodafone ούτε με τη wind..Στο slot 2 πιάνω 4g με την wind παντού ενώ με την vodafone πουθενά..
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου ASUS στο slot 1 δεν πιάνει 4g ούτε με vodafone ούτε με τη wind..Στο slot 2 πιάνω 4g με την wind παντού ενώ με την vodafone πουθενά..

 

καλα αυτο πως γινεται....αφου η νο 1 καρτα ειναι για δικτυο 4g υποτιθεται....χαχα πρεπει να κανουμε μια κουβεντα με τους κινεζους αλλα σε ποια γλωσσα!!:ninja:

Link to comment
Share on other sites

καλα αυτο πως γινεται....αφου η νο 1 καρτα ειναι για δικτυο 4g υποτιθεται....χαχα πρεπει να κανουμε μια κουβεντα με τους κινεζους αλλα σε ποια γλωσσα!!:ninja:

 

Στα περισσότερα snapdragon πριν τον 810 η κύρια κάρτα είναι η δύο για Data κι ας υποτίθεται ότι είναι η 1. Βέβαια αυτό θα έπρεπε να το ορίζει ο χρήστης αλλά δεν βαριέσαι.. :lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

μια τελευταια παρατηρηση....στις ρυθμισεις και συγκεκριμενα στα preferred ntworks εχει μια λιστα με πεναψηφιους αριθμους και σε παρενθεση gsm δηλαδη π.χ 22210(GSM)....Πανω δεξια λοιπον στην υποκατηγορια αυτη (preferred networks) γραφει ενα NEW PLMN και πατωντας εκει με βγαζει σε μια αλλη ρυθμιση 1)network id =(δεν εχει ρυθμιστει) 2)πριοριτυ =0 3)Network mode = GSM....μηπως καποιος γνωριζει αν πρεπει να ορισω καποιο δικτυο απ αυτα με τους πενταψηφιους αριθμους και στο priority καποιο συγκεριμενο νουμερο (πατωντας πανω στο priority με βγαζει σε ενα πινακα αριθμων απο 0-9)...αυταααα :X
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπόρεσε κανείς να το κάνει root?

 

Μπορείς μέσω adb εντολών σε fastboot Mode. Κοίτα στο YouTube για αντίστοιχα βίντεο. Κατέβασε το τελευταίο SUPERSU από εδώ >> https://forum.xda-developers.com/apps/supersu/v2-64-2-66-supersu-mode-t3286120

Μπες fastboot και κάνε push το ζιπ στο σύστημα. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να το κάνω αλλά κόλλησε το κινητό...Τώρα?:mad::mad:

 

Κάτι ΔΕΝ θα έγινε σωστά τότε...Πρέπει να είσαι σίγουρος τι κάνεις πριν το κάνεις..;)

Βγες στο recovery και κάνε factory reset.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το έχω 2 εβδομάδες τώρα και έχω 2 παράπονα μόνο..

1}δεν κρατάει καθόλου μπαταριά αν το χρησιμοποιείς,οπωσδήποτε power bank και συνέχεια smart saving ενεργό

2}έχει android 5.1 και δεν μπορώ με τίποτα να το αναβαθμίσω

ξέρει κανένας πως;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

το εχω κι εγω , εδω και 2-3 βδομαδες .

ειναι ενα κινητο πολυ καλο σε ολα !

το μονο μου θεμα ειναι οτι δεν βρισκω θηκη στο εβαυ .

απο ποια μοντελα ταιριαζουν ? δεν μιλαμε να ειναι ιδια , να καθεται κανονικα μεσα και ας θελει ενα κοψιματακι στην καμερα .

Link to comment
Share on other sites

το εχω κι εγω , εδω και 2-3 βδομαδες .

ειναι ενα κινητο πολυ καλο σε ολα !

το μονο μου θεμα ειναι οτι δεν βρισκω θηκη στο εβαυ .

απο ποια μοντελα ταιριαζουν ? δεν μιλαμε να ειναι ιδια , να καθεται κανονικα μεσα και ας θελει ενα κοψιματακι στην καμερα .

 

Πήρα από μαγαζάκι με κινέζικα αξεσουάρ από lenovo k note 5 Αν θυμάμαι καλά και κάθεται σούπερ με ένα μικρό κόψιμο για το Flash Led.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

μολις ανακαλυψα ενα προβλημα . τα μηνυματα εχουν μονο 70 γραμματα !

πως το αλλαζω αυτο ?

Χρησιμοποιεις καποια αλλη εφαρμογη απο το store ή γραφεις μονο με κεφαλαια και χωρις τονους κ ειδικους χαρακτηρες γενικοτερα. ειδαλλως greeklish.

Link to comment
Share on other sites

οχι . κανονικα γραφει . μαλιστα μου ερχεται να το πεταξω και στον τοιχο οταν αλλα γραφω και αλλα στελνει ... χαχαχα αλλα αυτο το κανουν ολα .

μονο αυτο με τα 70 γραμματα ειναι προβλημα .

να κατεβασω καμια εφαρμογη μηνυματων ? προτεινεις καποια ?

Edited by jakjak
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

παιδιά καλησπέρα..μόλις παρέλαβα το asus pegasus 2

plus 550x από κίνα και μετά από ψάξιμο βλέπω οτι έχει προβλημα στο σημα με κάρτα sim cosmote...4G λογικο να μη πιανει σε μερικα σημεια αλλα γενικοτερα δεν εχει καθολου σημα σαν να μη το συχρονιζει και το χανει αμεσως..ειναι σαν να μην εχω καρτα sim στη συσκευη..μια βοήθεια στο πως θα το ρυθμισω ώστε να δουλευει ευχαριστώ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα..μόλις παρέλαβα το asus pegasus 2

plus 550x από κίνα και μετά από ψάξιμο βλέπω οτι έχει προβλημα στο σημα με κάρτα sim cosmote...4G λογικο να μη πιανει σε μερικα σημεια αλλα γενικοτερα δεν εχει καθολου σημα σαν να μη το συχρονιζει και το χανει αμεσως..ειναι σαν να μην εχω καρτα sim στη συσκευη..μια βοήθεια στο πως θα το ρυθμισω ώστε να δουλευει ευχαριστώ εκ των προτερων

 

Καλημέρα. Κάνε factory reset κατευθείαν και δοκίμασε. Αν πάλι δεν έχεις 4G βάλε χειροκίνητα ΑΡΝ για COSMOTE σύμφωνα με τα στοιχεία από το site. Γενικά αφού δεν έχει την band. 20 800αρα με wind ή όπου δεν έχει Β3 Β7 θα έχει θέμα με 4G.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έκανα το reset παρ´ολ´αυτά πάλι 4G δε πιάνει και λογικό ανάλογα και την περιοχή,μια βοήθεια στο πως θα κανώ τις ρυθμίσεις με το APN γιατί δε γνωρίζω καθόλου πού υπάρχουν στο site..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to AsusPegasus 2 Plus X550

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...