Jump to content

Pizza Lovers


DENIOR
 Κοινοποίηση

Ποια πιτσαρία κάνει την καλύτερη πίτσα?  

462 members have voted

  1. 1. Ποια πιτσαρία κάνει την καλύτερη πίτσα?

    • pizza Hut
      186
    • pizza Fun
      53
    • Roma pizza
      41
    • Dominos
      73
    • Αλλη? Ποιά?
      109


Recommended Posts

παραγγελνω μεσω νετ dominos , ερχεται παντα στην ωρα που λεει.

και ιδια ποιοτητα παντα. για μενα η καλυτερη πιτσα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 347
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν και είναι φαρμακείο στις τιμές, pizza hut... Ειδικά Greek lover's και Cyprus lover's....

 

ΥΓ: πωωω μου άνοιξε την όρεξη το θέμα :p

Link to comment
Share on other sites

Πιτσα Σακης... στην Θεσσαλονικη.. Λεωφ.Στρατου με ΑΕΤΟΡΑΧΗΣ γωνια.. οποιος βρεθει ας δοκιμασει μια... δεν πωλειται οικογενιακη κτλ μονο ατομικη.. χαρακτηριστικη γευση γλυκια... που δεν ξεχνας ποτε.. οποτε παω απο εκει παντα παιρνω...

Tα σπαει ο Σακης. Η πιο ιδιαιτερη πιτσα στην Θεσσαλονικη,επισης top το πεινιρλι και η μπουγατσα.Παντως εχει εντελως Psycho προσωπικο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

μπορει καπιος να μου πει πιο ειναι το τηλ για να παραγγειλεις πιτσα φαν στην θεσσαλονικη;; και μη μου πειτε για online pizza through facebook:p γιατι δεν ασχολουμαι.

Παντως δοκιμασα την ντομινος και εχει ΣΟΥΠΕΡ γευση....Καμια αλλη παρομοια με ντομινος περα πιτσα φαν ειπαρχει;;η χατ πλεον εκτος οτι ειναι ακριβη την εχω ΒΑΡΕΘΕΙ:O

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

μπορει καπιος να μου πει πιο ειναι το τηλ για να παραγγειλεις πιτσα φαν στην θεσσαλονικη;; και μη μου πειτε για online pizza through facebook:p γιατι δεν ασχολουμαι.

Παντως δοκιμασα την ντομινος και εχει ΣΟΥΠΕΡ γευση....Καμια αλλη παρομοια με ντομινος περα πιτσα φαν ειπαρχει;;η χατ πλεον εκτος οτι ειναι ακριβη την εχω ΒΑΡΕΘΕΙ:O

 

18111

νομιζω ειναι για ολη την ελλαδα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται,μοιράζει πλέον ατελείωτα κουπόνια στις γειτονιές για προσφορές κάθε καταστήματος της περιοχής :)
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ειμαι οπαδος της ιταλικης πιτσα.

Ολες αυτες οι αμερικανικου στυλ μου φαινονται β ποιοτητας.

Εμενα μ αρεσει η πολυ λεπτη ζυμη με 4-5 υλικα το παρα πολυ.

Βεβαια τα καλα μαγαζια που φτιαχνουν τετοια πιτσα στην Ελλαδα συνηθως ειναι αρκετα ακριβα...

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ειμαι οπαδος της ιταλικης πιτσα.

Ολες αυτες οι αμερικανικου στυλ μου φαινονται β ποιοτητας.

Εμενα μ αρεσει η πολυ λεπτη ζυμη με 4-5 υλικα το παρα πολυ.

Βεβαια τα καλα μαγαζια που φτιαχνουν τετοια πιτσα στην Ελλαδα συνηθως ειναι αρκετα ακριβα...

 

υπαρχουν μαγαζια στην Αθηνα που φτιαχνουν καλη ιταλικη πιτσα και ειναι φθηνα , αρκει να ψαξεις λιγο , και να φας και καμια φολα που και που για να τα βρεις , εχει και ενα σχετικα κοντα σου αν μενεις Πευκη , προς τα βορεια.

Edited by alexasso
Link to comment
Share on other sites

H pizza hut με την αφράτη ζύμη είναι ωραία. Δεν την θεωρώ πίτσα-πίτσα, αλλά αυτή η βουτυράτη αίσθηση της ζύμης μου κάθεται πολύ καλά. Λίγα υλικά πάνω (μοτσαρέλα,μπέίκον, πιπεριά, μανιτάρια), να μην γίνεται υπερβολική. Αλλά και πολύ ακριβή.

Από εκεί και πέρα στη Θεσσαλονίκη υπάρχει μία Leo d'oro. Λεπτή ζύμη, φούρνος με ξύλα, πάρα πολύ καλή.

Και επίσης η Pizza Greca στη Θεσσαλονίκη. Παλιά πιτσαρία και αντίστοιχη γεύση πίτσας, όπως ήταν παντού στην Ελλάδα στη δεκαετία του '80. Ηλεκτρικός φούρνος, ζύμη ούτε παχιά ούτε λεπτή, αλλά πολύ γενναιόδωρη και ποιοτική στα υλικά και σε τιμή ό,τι πρέπει.

Η πρώτη πίτσα που είχα φάει το '80 στη Θεσσαλονίκη και ξέφευγε από αυτά που ήξερα ήταν σε μία αλυσίδα φαγητών ονόματι corner, τρομερή, αλλά δεν πρέπει να υπάρχει πια.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν μαγαζια στην Αθηνα που φτιαχνουν καλη ιταλικη πιτσα και ειναι φθηνα , αρκει να ψαξεις λιγο , και να φας και καμια φολα που και που για να τα βρεις , εχει και ενα σχετικα κοντα σου αν μενεις Πευκη , προς τα βορεια.

 

Δεν αμφιβαλλω οτι σιγουρα υπαρχουν μαγαζια φτηνα που φτιαχνουν καλη ιταλικη πιτσα.

Απλα σε αυτα που ειχε τυχει να φαω εγω την κατα την γνωμη μου κορυφαια ηταν ακριβα.

Θελει ψαξιμο οπως λες.

Παντως και αυτη η αλυσιδα zio peppe που πουλαει πιτσα και καλα με το μετρο δεν ειναι ασχημη.Εχει καποιες γευσεις που ειναι πολυ καλες

Link to comment
Share on other sites

Τα zio peppe έχουν συνήθως ετοιμα κομμάτια την πίτσα, και την ζεσταίνουν προτου την πάρεις:cry:
Link to comment
Share on other sites

Δεν αμφιβαλλω οτι σιγουρα υπαρχουν μαγαζια φτηνα που φτιαχνουν καλη ιταλικη πιτσα.

Απλα σε αυτα που ειχε τυχει να φαω εγω την κατα την γνωμη μου κορυφαια ηταν ακριβα.

Θελει ψαξιμο οπως λες.

Παντως και αυτη η αλυσιδα zio peppe που πουλαει πιτσα και καλα με το μετρο δεν ειναι ασχημη.Εχει καποιες γευσεις που ειναι πολυ καλες

 

Αν θες κορυφαιο και λογικη τιμη μπορω να σου πω προς τα μερη σου , εκει προς τα βορεια ,κατα την γνωμη μου ειναι πολυ καλη πιτσα ,στειλε pm ,ο τυπος ειναι καθαρος ναπολετανος και ξερει να κανει καλη πιτσα ,για τον ουρανισκο καποιον που εχουν καποια γνωμη σε οτι αφορα πιτσα.

 

Βεβαια παντα να τονισω οτι το θεμα τιμης και γευσης ειναι εντελως υποκειμενικό,για καποιον πχ 15 ευρω για πιτσα ειναι ακριβα , για καποιον που ξερει τι τρωει και μπορει να καταλαβει την ποιοτητα ισως να ειναι fair τιμη σε σχεση με της σαβουρες τυπου πιτσες που τρωει.Γενικα στην Ελλαδα αυτοι που κανουν καλη πιτσα την χτυπανε λιγο στην τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Τα zio peppe έχουν συνήθως ετοιμα κομμάτια την πίτσα, και την ζεσταίνουν προτου την πάρεις:cry:

ανάλογα τη κίνηση του καταστηματος και τη πίτσα που επιλέγεις, πχ αλεξάνδρας συνηθως περιμένεις κι ολας να ψηθεί πολλές φορές γιατί τελείωνουν αμέσως μιας και μαζεύεται κόσμος και ειδικα η πικαντικη που παίρνω πάντα περιμένω να βγει

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλα ενταξει να ξεκαθαρισουμε οτι η zio peppe ειναι πιτσα στο χερι στυλ φαστ φουντ και σε καμια περιπτωση δεν θα ειναι η καλυτερη πιτσα που θα φατε ποτε στην ζωη σας.

Νομιζω ομως για καποιον που θελει απλα να φαει ενα κομματι στα γρηγορα (30 ποντους μηκος αν δεν κανω λαθος) ειναι καλη επιλογη.

Αν καποιος φιλος παει στην Συρο καμια βολτα,εκει κοντα στο λιμανι εχει ενα ιταλικο με φοβερη πιτσα και απαιχτο ριζοτο.Οποιος θελει το ονομα πμ.

Μην με κατηγορησει και κανεις οτι κανω διαφημιση:p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 5 years later...

-Roma (Η πιο ιδιαιτερη γευση.Το Μυστικό της είναι στη Σάλτσα. Απο αυτες που αναφερονται είναι Πίτσα με .."Επίπεδο". Σαν να Τρως Ιταλική Pizza.)

 

-Dominos ("Πλαστικουρα". Η χειροτερη πιτσα που εχω δοκιμασει. Σαν να Τρως ...Γερμανικη Πιτσα -παροτι ειναι αμερικανικη-.)

 

-Hut ("Εφετζίδικη"... Νόστιμη αλλά .."δεν έχει γέυση Πίτσας". Όταν την Τρως νιώθεις ότι οι "Συνωμοσιολόγοι" περί μεταλλαγμένων Ίσως να έχουν ένα δίκαιο... Σαν να Τρως Αμερικάνικη Πιτσα... )

 

-Fan ("Πιτσα Wannabe Αμερικάνα -aka γυφτονεοελληνική προχειροδουλειά για εφέ -να πουλήσουμε λίγο -βλαχό-μαγκιά, -λέγε με ότι να ναι διαφήμιση-, λίγο -ψευτό-καλωσύνη λέγε με στις 2 η μία δώρο- να κονομήσουμε τάλαρα. ΨευτοΠίτσα, ΨευτοΕλληνική, που απλώς υποφέρεται. Σαν να Τρως ΝεοΕλληνική Πίτσα.)

 

Απο αυτές που δεν αναφέρονται: "Ciao Italia" Χορταστική , Ιδιαίτερη Γεύση, Φρέσκα Υλικά. Σαν να τρως Ιταλο-Ελληνική Πίτσα.

Link to comment
Share on other sites

-Roma (Η πιο ιδιαιτερη γευση.Το Μυστικό της είναι στη Σάλτσα. Απο αυτες που αναφερονται είναι Πίτσα με .."Επίπεδο". Σαν να Τρως Ιταλική Pizza.)

 

-Dominos ("Πλαστικουρα". Η χειροτερη πιτσα που εχω δοκιμασει. Σαν να Τρως ...Γερμανικη Πιτσα -παροτι ειναι αμερικανικη-.)

 

-Hut ("Εφετζίδικη"... Νόστιμη αλλά .."δεν έχει γέυση Πίτσας". Όταν την Τρως νιώθεις ότι οι "Συνωμοσιολόγοι" περί μεταλλαγμένων Ίσως να έχουν ένα δίκαιο... Σαν να Τρως Αμερικάνικη Πιτσα... )

 

-Fan ("Πιτσα Wannabe Αμερικάνα -aka γυφτονεοελληνική προχειροδουλειά για εφέ -να πουλήσουμε λίγο -βλαχό-μαγκιά, -λέγε με ότι να ναι διαφήμιση-, λίγο -ψευτό-καλωσύνη λέγε με στις 2 η μία δώρο- να κονομήσουμε τάλαρα. ΨευτοΠίτσα, ΨευτοΕλληνική, που απλώς υποφέρεται. Σαν να Τρως ΝεοΕλληνική Πίτσα.)

 

Απο αυτές που δεν αναφέρονται: "Ciao Italia" Χορταστική , Ιδιαίτερη Γεύση, Φρέσκα Υλικά. Σαν να τρως Ιταλο-Ελληνική Πίτσα.

Domino's σπέσιαλ που έφαγα τις προάλλες ήταν εξαιρετική. Η pizza fan καθαρά λόγω τιμών και ψευτοκουπονιων υπάρχει.

 

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...