Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6680 & 6681


petrosbeli
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το 6681 στη λευκή-ασημί έκδοση. Όταν ανάβει το backlight στο πληκτρολόγιο, το φως περνά και από το λευκό πλαστικό γύρω από τα πλήκτρα με αποτέλεσμα να φαίνεται άσχημα τη νύχτα.

 

Πάραυτα σε σχετικά reviews που έχουν εικόνες του 6681 σε λευκό, κατά τον φωτισμό του πληκτρολογίου το φως δεν διαπερνά το πλαστικό. Δεν φαίνεται ίχνος φωτός ακόμα και σε εικόνες που τραβήχτηκαν νύχτα.

 

Μήπως αυτό συμβαίνει μόνο στη συσκευή μου;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά τα φώτα σας...

 

Πήγα χτες στο Nokia Shop της Δράμας για να βάλω το τελευταίο software (4.04.17?). Είχα κάνει εκεί πριν κανα δίμηνο αναβάθμιση στην 3.04.37 από την αρχική που είχε. Τέλος πάντων όταν το πρωτοσύνδεσε, άρχισε να σφυρίζει το Theft που είχα εγκατεστημένο, οπότε πήρα και έβγαλα όλα τα προγράμματα κι έκανα κι ένα *#7370# καλού κακού. Μετά δοκίμαζε για κανα 40λεπτο να τη βάλει αλλά έβγαζε πρόβλημα. Κάτι για την επικοινωνία νομίζω, αν και το εντόπιζε μια χαρά στην αρχή. Δεν μπορούσε να περάσει σε normal mode το κινητό από το Phoenix, οπότε μετά απο καμιά 15-20 δοκιμές το παρατήσαμε. Έχει κανείς καμιά ιδέα γιατί; Το παλικάρι εκεί μου είπε ότι την είχε περάσει την ίδια μερα και σε άλλους χωρίς πρόβλημα. Υπάρχει περίπτωση να φταίει κάτι που είχα εγκαταστήσει ασχέτως αν έκανα soft reset;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας.

Χτες το βράδυ ξαφνικά κόλλησε η MMC. Εκεί που διάβαζα ενα sms ξαφνικά κόλλησε. (Έχω επιλέξει όλα τα μηνύματα να αποθηκεύονται στην καρτα).

Προσπάθούσα να ανοιξω ένα μήνυμα να το διαβάσω αλλά τίποτα.

Έκανα restart κ δε μου εμφανίζει τίποτα απο ότι έχω βάλει στην καρτα.

Software και games, λείπουν όλα.

Ακόμα και στα inbox των μηνυμάτων, εμφανίζονται μόνο κάποια παλιά sms (πριν επιλέξω να αποθηκεύονται στην κάρτα).

Ακόμα κ restore πήγα να κάνω (σε όλα κ C και E), αλλά μου βγάζει μήνυμα ότι "η μνήμη του τηλεφώνου είναι πλήρης κ δεν μπορεί να κάνει restore".

Έβαλα την κάρτα στο pc με σκοπό να αντιγράψω ότι έχει μέσα, να την κάνω format κ μετά να τα ξαναπεράσω, αλλά όταν κάνω το copy paste μου βγάζει μηνύματα για corrypted files.

Μπορείς κάποιος παρακαλώ πολύ να με βοηθήσει?

(Συγνώμη για την έκταση του post αλλά προσοπάθησα να είμαι αναλυτικός).

Ευχαριστώ πάρα πολύ a priori.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου τι καρτα μνημης εχεις?αν ειναι αυτη που δινει η νοκια ειναι πιθανο να ειναι προβληματικη γιατι κυκλοφορησε μια παρτιδα με προβληματα οπου εξαφανιζονταν εικονες απο την εκθεση ειτε μηνυματα!
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι αυτή που ήταν στο κουτί.

Βασικά μόνο τα μηνύματα θελω απο κει μέσα.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να τα σώσω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχει βγεί κάποια έκδοση του Opera που να υποστήριζει την εμφάνιση ελληνικών ιστοσελίδων ;

 

γιατί με αυτή που έχω δεν εμφανιζει τους ελλήνικους χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι αυτή που ήταν στο κουτί.

Βασικά μόνο τα μηνύματα θελω απο κει μέσα.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να τα σώσω?

Δυστυχως δεν υπαρχει τροπος να σωσεις τα μηνυματα σου αλλα καλο θα ηταν να πας στη Νοκια, αυτοι θα το αναβαθμισουν ή θα σου αντικαταστησουν τη καρτα! :O
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχει βγεί κάποια έκδοση του Opera που να υποστήριζει την εμφάνιση ελληνικών ιστοσελίδων ;

 

γιατί με αυτή που έχω δεν εμφανιζει τους ελλήνικους χαρακτήρες.

Αυτη εδω http://opera.eastweb.ru/series60/2.x/850/emea/opera_s60_850_EMEA_70s_20.sis

:)

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Epeidh paizei na to parw, 8elw na rwthsw an sto kouti toy periexetai kai kalwdio gia sindesh sto pc. Giati sto review den eida tpt tetoio na leei. (an den exei kalwdio sto kouti einai poli... eleos afti i NOKIA) :P
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν υπαρχει τροπος να σωσεις τα μηνυματα σου αλλα καλο θα ηταν να πας στη Νοκια, αυτοι θα το αναβαθμισουν ή θα σου αντικαταστησουν τη καρτα! :O

 

 

Όταν όμως βλέπω την κάρτα απο έναν file manager (είτε απο το κινητό είτε απο το pc) μου λέει οτι έχει 40MB used και 20MB free.

Link to comment
Share on other sites

Epeidh paizei na to parw, 8elw na rwthsw an sto kouti toy periexetai kai kalwdio gia sindesh sto pc. Giati sto review den eida tpt tetoio na leei. (an den exei kalwdio sto kouti einai poli... eleos afti i NOKIA) :P

 

Ναι ,καλωδιο περιεχεται στο πακετο .

http://www.europe.nokia.com/nokia/0,8764,70878,00.html

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Epeidh paizei na to parw, 8elw na rwthsw an sto kouti toy periexetai kai kalwdio gia sindesh sto pc. Giati sto review den eida tpt tetoio na leei. (an den exei kalwdio sto kouti einai poli... eleos afti i NOKIA) :P

Υπάρχει και το καλώδιο και cd με τα προγραμματα διαχείρισης

Link to comment
Share on other sites

Sas efxaristw poly paidia, kai mia teleftaia erwthsh:

 

H diafora toy N70 me to Nokia 6680 einai i camera? (ousiastika)? Kai mono afti? H mou diafebgei kati?

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

σας παρακαλω πειτε μου πως να κανω αναβαθμηση στο κινιτο ΝΟΚΙΑ 6680. πειτε μου ολα τα σχετικα. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

σας παρακαλω πειτε μου πως να κανω αναβαθμηση στο κινιτο ΝΟΚΙΑ 6680. πειτε μου ολα τα σχετικα. ευχαριστω

Arxika kane ena backup tou kinitou sou me to PC Suite giati 8a xa8oune ola...

(thlefwnikos katalogos,hmerologeio,shmeiwseis,mhnhmata an ta apo8ykeysei sth mnhmh thlefwnou C: kai genika oti allo exeis sth C:)

meta pas to kinito se ena Nokia Club h sta kentrika,tous les oti 8es update (pes oti kollaei pou kai pou an se rwthsoun) kai meta apo kana 45lepto (mporei kai parapanw) 8a einai etoimo...

8a sou poune na krathsoun kai thn mmc alla mporeis na tous peis eite oti den thn exeis(afou thn exeis bgalei;)) hte oti apla den 8eleis na thn afeiseis....8a sou dwsoun sto xeri to pisw kapakh mpatatias,th mpataria kai th Sim card...

MHN AFEISEIS THN MMC(emena mou thn fagane giati eixe paei o pateras mou to kin den h3ere oti exei mmc kai tou dwsane xarti pou elenge NO ΣΙΜ NO BAT NO KAΠ NO MMC xwris na tou dwsoune thn mmc :mad: )

Einai dwrean.

Link to comment
Share on other sites

Sas efxaristw poly paidia, kai mia teleftaia erwthsh:

 

H diafora toy N70 me to Nokia 6680 einai i camera? (ousiastika)? Kai mono afti? H mou diafebgei kati?


  • H kamera einai 2MP einai sto 6680 einai 1.3MP(1.2MP sth pragmatikothta)

  • "Flash modes: on, off, automatic, and anti red-eye" enw sto 6680 den exei anti red-eye

  • "Up to 30 MB of internal dynamic memory" enw to 6680 exei 10MB:(

  • "Ενσωματωμένο FM Radio" pou dystixws to 6680 den exei

  • "Λειτουργικό Σύστημα: Symbian OS v8.1a" enw to 6680 "Symbian OS v8.0"

kai kapoies alles mikro diafores....

Aytes kata thn apopsh mou einai oi shmantikoteres biafores pou entwpisa...

elpizw na boh8hsa.....;)

Link to comment
Share on other sites

Όταν όμως βλέπω την κάρτα απο έναν file manager (είτε απο το κινητό είτε απο το pc) μου λέει οτι έχει 40MB used και 20MB free.

mesw tou file manages sto kinhto blepeis arxeia h thn blepeis adia (asxeta me to ti leei o manager sta Properties)? an blepeis arxeia prospa8hse na kaneis copy xhma sto c: to fakelo: "E:\System\Mail" wste na ton pareis sto pc me to pc suite apo th C:

To oti sta SMS blepeis ta palia mhnhmata prin ta apo8hkeyeis sth mmc einai giati stis ry8mhseis twn mhnhmatwn einai ephlegmenh san "Mnhmh se xrhsh" h Mnhmh thlefwnou.Gia prospa8hse na ephle3eis eky thn MMC.Den 3erw an 8a leitourghsei apla prothnw...

Petyxei de petyxei peigene sth Nokia na sou thn alla3oun(afou einai ayth pou eixe mesa to kouti)

Kalh tyxh...

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργικό Σύστημα: Symbian OS v8.1a" enw to 6680 "Symbian OS v8.0"

 

Και ποιά είναη η διαφορά μεταξύ των 2; Οτι παίρνει το Ν70 δεν το παίρνει και το 6680; (Από προγράμματα);

 

Πού μπορώ να δω φωτογραφίες τραβηγμένες από το 6680;

 

Ευχαριστώ για την απάντηση :)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδία έχω το nokia 6680 και με το καλώδιό του το συνδέω το βρίσκει κανονικά το nokia pc suite 6.6 αλλά μετά από λίγο καιρό προσπάθησα να το ξανασυνδέσω, το έβρισκε κανονικά αλλά όταν έμπαινα μέσα στην διαχείρηση αρχείων από το πρόγραμμα μου έλεγε "δεν ήταν δυνατή η ολοκλήρωση της διαδικασίας" έχω winXP με Service pack 2 αλλά πριν δούλευε, τι φταίει?
Fiat Uno 1.0 i.e
Link to comment
Share on other sites

Παιδία έχω το nokia 6680 και με το καλώδιό του το συνδέω το βρίσκει κανονικά το nokia pc suite 6.6 αλλά μετά από λίγο καιρό προσπάθησα να το ξανασυνδέσω, το έβρισκε κανονικά αλλά όταν έμπαινα μέσα στην διαχείρηση αρχείων από το πρόγραμμα μου έλεγε "δεν ήταν δυνατή η ολοκλήρωση της διαδικασίας" έχω winXP με Service pack 2 αλλά πριν δούλευε, τι φταίει?

Prospa8hse na kaneis uninstall to pc suite kai 3ana egkatastash...

Mhpws empodeizei thn ephkoinwnia kanena programma pou egkatesthses(Antivirus/Firewall klp)??

Link to comment
Share on other sites

Και ποιά είναη η διαφορά μεταξύ των 2; Οτι παίρνει το Ν70 δεν το παίρνει και το 6680; (Από προγράμματα);

 

Πού μπορώ να δω φωτογραφίες τραβηγμένες από το 6680;

 

Ευχαριστώ για την απάντηση :)

Δεν ειμαι σιγουρος για τις διαφορες του 8.0 απο το 8.1 αλλα νομιζω οτι στο Ν70 τα εικονιδια των θεματων τα δειχνει τρισδιαστατα και οτι εχει ενα κουμπι επιπλεων για αμεση προσβαση στη μουσικη,αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος!Απο οσο ξερω ολα τα προγραμματα που λειτουργει το Ν70 λειτουργουν και στο 6680! :O

Φωτογραφιες μπορεις να δεις εδω http://www.mobile-review.com/review/nokia-6680-camera.shtml και τρεις απο το δικο μου 6680 εδω http://www.myphone.gr/gallery/showgallery.php/cat/500/ppuser/22210 :)

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφίες του 6680 και κυρίως με φως ημέρας είναι μια χαρά. Σε λίγο σκοτεινές συνθήκες είναι κάπως...

Αυτό που δεν είναι και πολύ καλό στο 6680 και είναι ίσως και η σοβαρότερη πρακτική διαφορά με το Ν70 είναι το βίντεο, όπου εκεί απλά δεν συγκρίνονται... :O

Link to comment
Share on other sites


  • H kamera einai 2MP einai sto 6680 einai 1.3MP(1.2MP sth pragmatikothta)

  • "Flash modes: on, off, automatic, and anti red-eye" enw sto 6680 den exei anti red-eye

  • "Up to 30 MB of internal dynamic memory" enw to 6680 exei 10MB:(

  • "Ενσωματωμένο FM Radio" pou dystixws to 6680 den exei

  • "Λειτουργικό Σύστημα: Symbian OS v8.1a" enw to 6680 "Symbian OS v8.0"

kai kapoies alles mikro diafores....

Aytes kata thn apopsh mou einai oi shmantikoteres biafores pou entwpisa...

elpizw na boh8hsa.....;)

kai to mp4 video poy travaei to N70 min xehaseis..megali diafora kai 20x zoom..kai to menu einai pio grigoro syn kapoioa alles diafores sto menu ktl ktl

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά από μΔευτέρα λογικά θα έχω και εγώ το 6680 στα χέρια μου.Πρώτη φορά παίρνω Symbian και είμαι πολύ περιέργος να δω τι παίζει! :D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...