Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6680 & 6681


petrosbeli
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι μήπως λίγο μεγάλο για κινητό ; Δεν το είχα δει ποτέ εγώ έχω το 6670 αλλά είχα μείνει με την εντύπωση ότι το 6680 ήταν πιο μικρό. Μέχρι που το είδα.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχασα το photoeditor ξέρει κανένας που θα το βρω?

 

Εδω ;)

http://www.nokia.com/nokia/0,,71436,00.html

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Έχει καλέσει κανείς το ΙΝΚΑ ή το υπουργείο ανάπτυξης για τιο πρόβλημα που αντιμετωπίζετε;
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γιασας που θα βρω καρτα μνυμης 256 για το 6680 ειναι ειδια με το 6681? Εαν υπαρχη ξερεται καμια διευθινση να παραγκιλω μεσο ιντερνετ με αντικαταβολη μενο στην επαρχια ευχαριστο
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γιασας που θα βρω καρτα μνυμης 256 για το 6680 ειναι ειδια με το 6681? Εαν υπαρχη ξερεται καμια διευθινση να παραγκιλω μεσο ιντερνετ με αντικαταβολη μενο στην επαρχια ευχαριστο

http://www.play247.gr

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος να μου πει αν γίνεται κάποιος equalizer να μπορεί να μπει στο 6680???

Υπαρχει το mp3player με εκδοση 213 με equalizer!

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

μολις το πηρα ,απο ενα καταστημα oteshop, στη λ.αλεξανδρας με συνδεση. νομιζω σκετη η συσκευη εκανε γυρω στα 525 ευρω

εντυπωσεις; :)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει το mp3player με εκδοση 213 με equalizer!

Ωπα! Για πες περισσοτερα? Ποιό ειναι αυτό; Σελίδα;;;...

 

EDIT: Το 2.16 Mp3Player (http://www.viking.tm) δεν είναι για κινητά με Στερεοφωνικό ήχο. Το 3.32 που τα υποστηρίζει (και πραγματικά παιδιά... είναι ΤΑΧΥΤΑΤΟ και ΜΕ Stereo ήχο), δεν υποστηρίζει ακόμη equalizer. Το E.Q. του 2.16 είναι αποδοτικό, αλλά ο ήχος είναι γενικά χάλια. Αν βγει E.Q. στο κανονικό Mp3Player (3.32+++) τότε θα είναι ΟΤΙ καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το πρόβλημα με την κάρτα μνήμης που εχει το 6680;;; :worry:
Link to comment
Share on other sites

ΆΑΑΑΑλλο φρούτο πάλι. Εγκατέστησα κάποιες εφαρμογές, μια εκ των οποίων το Talker (που υποτίθεται ότι διαβάζει ότι είναι στην οθόνη στα αγγλικά), και μου εμφάνισε το κινητό System Error. Παρ'όλο που το απεγκατέστησα, το System Error συνεχίζει, και προς μεγάλη μου λύπη είδα ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΠΟΥΘΕΝΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΝΑ ΒΑΛΩ ΓΡΑΜΜΑΤΑ, παρά μόνο Νούμερα. Το μολύβι δεν λειτουργεί.

 

Νομίζω έχει ξαναπαρουσιαστεί κάπου. Καμιά πρόταση;...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το 3.31 και ήταν απαράδεκτο. ΟΚ, έπαιζε μια χαρά και stereo και πιο δυνατά από τον κανονικο player... όταν δεν έκανα κάτι άλλο. Με το που πατούσα το κόκκινο ή το μενού έκανε διακοπές ο ήχος. Το ίδιο βέβαια κι αν πήγαινα να ανοίξω κάποια άλλη εφαρμογή. Δε φαντάζομαι η 3.32 να είναι πολύ διαφορετική σε αυτό το θέμα. Τώρα, αν ποτέ βγάλουν κάποια έκδοση με EQ και πιο ελαφριά ίσως να είναι όντως Ο,ΤΙ καλύτερο.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά

 

Μήπως ξέρει να μου πει κάποιος τις ρυθμίσεις cosmote για να σερφάρω στο ίντερνετ με την 3g σύνδεση?Δημιούργησα ένα access point με τις ρυθμίσεις του gprs και άλλαξα το όνομα του access point name από wap σε 3g-internet αλλά τζίφος(ενώ αν το αφήσω σαν wap σερφάρω κανονικά,αλλά μάλλον με gprs ταχύτητα και όχι 3g).Μήπως πρέπει να αλλάξω κάτι και στο Packet data?

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

για να φορμαρω την μνημνη του κινητου,μπορει να μου πει καποιος πως?!

 

Για μια ακομα φορα,(θα μπορουσες να το βρεις με μια http://www.myphone.gr/mp1/sm_search.gif αναζήτηση ) ;)

 

*#7370# soft format

Hard reset: Πατας πρασινο ακουστικο ,3,* και ανοιγεις το τηλεφωνο.

Να εχεις φορτισμενη μπαταρια :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=9927&page=1

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά

 

Μήπως ξέρει να μου πει κάποιος τις ρυθμίσεις cosmote για να σερφάρω στο ίντερνετ με την 3g σύνδεση?Δημιούργησα ένα access point με τις ρυθμίσεις του gprs και άλλαξα το όνομα του access point name από wap σε 3g-internet αλλά τζίφος(ενώ αν το αφήσω σαν wap σερφάρω κανονικά,αλλά μάλλον με gprs ταχύτητα και όχι 3g).Μήπως πρέπει να αλλάξω κάτι και στο Packet data?

 

Πρίν 2-3 ώρες πήρα την Cosmote γιατί είχα πρόβλημα με το Internet Easy. Το ενεργοποίησα πριν 2-3 βδομάδες, αλλά δεν συνδεόταν με το access point που είχε στη συσκευή (στην USIM μάλλον). Μου έστειλαν το παρακάτω mail και έκανα νέο access point. Τώρα είναι OK.

 

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ WIRELESS INTERNET

 

NOKIA 6630 - 6680

 

 

Προκειμένου να έχετε τη δυνατότητα να κάνετε πλοήγηση στο internet μέσω της υπηρεσίας Wireless Internet,

μέσω του ίδιου του κινητού σας, ακολουθείτε τα παρακάτω βήματα:

 

Eπιλέξτε από το μενού Εργαλεία / Tools, στη συνέχεια Ρυθμίσεις/ Settings και μετά το μενού Σύνδεση/ Connection και στην συνέχεια Σημεία Πρόσβασης/ Access Points.

• Επιλέξτε το μενού Επιλογές/ Options και στην συνέχεια επιλέγετε διαδοχικά Νέο Σημείο Πρόσβασης/ New access point και Χρήση Προεπιλεγμένων Ρυθμίσεων / Use default settings και Επιλογή/ Select.

Εμφανίζεται μια λίστα από υπομενού που θα χρειαστεί να ρυθμίσετε:

• Όνομα σύνδεσης/ Connection Name: Πληκτρολογείτε το όνομα του προφίλ π.χ GPRS-INTERNET

• Φορέας Δεδομένων/ Data Bearer: Επιλέγετε GPRS

• Σημείο Πρόσβασης/ Access Point Name: Πληκτρολογείτε internet ( ή 3g-internet αν έχετε usim )

 

Στις υπόλοιπες ρυθμίσεις δεν κάνετε κάποια αλλαγή. Πιέζετε ΠΙΣΩ/Back με τη δεξιά παύλα μέχρι να επιστρέψετε στο βασικό μενού.

 

Επιλέγετε το μενού ΠΕΡΙΗΓΗΣΗ, πιέζετε Επιλογές/ Options με τη δεξιά παύλα και με το κάτω βελάκι επιλέγετε ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ/ Settings και Επιλογή/ Select. Στο Προεπιλεγμένο Σημείο Πρόσβασης/ Default Access Point επιλέγετε Επιλογές/ Options και Αλλαγή/ Change για να επιλέξετε το προφίλ GPRS-INTERNET

 

 

Για να ανοίξετε κάποια σελίδα, π.χ. την ιστοσελίδα της Cosmote, επιλέγετε το μενού ΠΕΡΙΗΓΗΣΗ/ WEB, πιέζετε Επιλογές/ Options με τη δεξιά παύλα και με το κάτω βελάκι επιλέγετε Προσθήκη Σελιδοδείκτη/ Add Bookmark, όπου πληκτρολογείτε στο ONOMA/ Νame : COSMOTE ή οποιοδήποτε άλλο όνομα επιθυμείτε να δώσετε στο σελιδοδείκτη, και στη Διεύθυνση/ Address : http://www.cosmote.gr , πιέζετε ΠΙΣΩ και κάνετε ΛΗΨΗ στο σελιδοδείκτη που δημιουργήσατε.

 

 

Μάλλον τη διαφορά την κάνει το "3g-internet" στο Access point name. Αυτό που είχε στη συσκευή όταν την πήρα, είχε απλα "internet". Ελπίζω να βρεις άκρη...

Link to comment
Share on other sites

ΆΑΑΑΑλλο φρούτο πάλι. Εγκατέστησα κάποιες εφαρμογές, μια εκ των οποίων το Talker (που υποτίθεται ότι διαβάζει ότι είναι στην οθόνη στα αγγλικά), και μου εμφάνισε το κινητό System Error. Παρ'όλο που το απεγκατέστησα, το System Error συνεχίζει, και προς μεγάλη μου λύπη είδα ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΠΟΥΘΕΝΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΝΑ ΒΑΛΩ ΓΡΑΜΜΑΤΑ, παρά μόνο Νούμερα. Το μολύβι δεν λειτουργεί.

 

Νομίζω έχει ξαναπαρουσιαστεί κάπου. Καμιά πρόταση;...

Για όσους πιθανόν το παρουσιάσει: Διέγραψα από τον κατάλογο c:\system\bootdata ΟΛΑ τα αρχεία, και το πρόβλημα διορθώθηκε με την επόμενη επανεκκίνηση...

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα τις ρυθμίσεις από το site της nokia.com και στα access points μου έβγαλε:

1. ΤΙΜ MMS

2. TIM GPRS

3. TIM IMAGINE

Δηλαδή το '3' είναι η πρόσβαση μου για 3G???

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

πάντως και με το sx1 έτσι έγινε.Διάβαζα για κολλήματα τρελλά...Τελικά το πήρα και δεν έβγαλε τίποτα μέχρι σήμερα.Λέω να το ρισκάρω.....

Έτσι είναι πάντα αυτά ρε. Διαβάζω για προβλήματα που ούτε φανταζόμουν θα μπορούσαν να συμβαίνουν. Βέβαια εγώ έχω το 6680 με ιταλικό μενού. Μάλλον είναι άλλη παρτίδα.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω 3 μερες ουτε ενα κολημα ουτε με την καρτα μνιμης ουτε με το τηλεφωνο πολυ ωραιο ειναι ιδια καρτα με το 6680 ? Που μπορω να βρω καρτα 256 μενω σε επαρχια και δεν εχωμαι εδω Μπορη να μου στιλη καπιο παιδι ενα προγραμα να στελνη ολους τους ηχους ? Τ0 mail μου ειναι- mpekatsa61@yahoo.gr -ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ
Link to comment
Share on other sites

Πρίν 2-3 ώρες πήρα την Cosmote γιατί είχα πρόβλημα με το Internet Easy. Το ενεργοποίησα πριν 2-3 βδομάδες, αλλά δεν συνδεόταν με το access point που είχε στη συσκευή (στην USIM μάλλον). Μου έστειλαν το παρακάτω mail και έκανα νέο access point. Τώρα είναι OK.

 

 

 

 

Μάλλον τη διαφορά την κάνει το "3g-internet" στο Access point name. Αυτό που είχε στη συσκευή όταν την πήρα, είχε απλα "internet". Ελπίζω να βρεις άκρη...

 

Στο Data bearer δεν υπάρχει η επιλογή "GPRS",παρά μόνο η επιλογή "Packet data".Τέλος πάντων το άφησα έτσι(Packet data) αλλά πήγα στη ρύθμιση που έχει ξεχωριστά για το Packet data και έβαλα σαν access point το GPRS και φαίνεται να δουλεύει γιατί οι σελίδεσ κατεβαίνουν "σφαίρα".Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

προσωπικα πάντως σχετικά με τα προβληματα,από τότε που φόρμαρα κινητό-κάρτα δεν μου ξαναπαρουσίασε τίποτα,εκτός μιας φοράς που έβαλα σαν φόντο μια φωτο που είχα τραβήξει.δεν ξέρω αν σχετιζόταν αυτό ή αν έτυχε,πάντως δεν το ξαναρισκάρω να κάνω το ίδιο.εδώ κι ένα μήνα ουσιαστικά δεν έχει πάθει τίποτα.κι έχω βάλει-βγάλει πολλές εφαρμογές-φωτογραφίες
Link to comment
Share on other sites

προσωπικα πάντως σχετικά με τα προβληματα,από τότε που φόρμαρα κινητό-κάρτα δεν μου ξαναπαρουσίασε τίποτα,εκτός μιας φοράς που έβαλα σαν φόντο μια φωτο που είχα τραβήξει.δεν ξέρω αν σχετιζόταν αυτό ή αν έτυχε,πάντως δεν το ξαναρισκάρω να κάνω το ίδιο.εδώ κι ένα μήνα ουσιαστικά δεν έχει πάθει τίποτα.κι έχω βάλει-βγάλει πολλές εφαρμογές-φωτογραφίες

 

Εγώ το έχω από την Πέμπτη 19/05,του έβαλα κατ' ευθείαν άλλη κάρτα μνήμης (αυτήν που έχει στο πακέτο δεν την έχω δει καν πως είναι λες και είναι ο σατανάς :D :rolleyes: ),δεν του έχω περάσει ακόμα καμία εφαρμογή εκτός από το Space impact που δίνει δωρεάν για κατέβασμα μέσω κινητού η nokia στο site της(σήμερα λέω να κάνω την αρχή και να εγκαταστήσω και άλλα προγράμματα) και προς το παρόν δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα.Μάλιστα είμαι τόσο ενθουσιασμένος με το κινητό που θα πάω να πάρω άλλα δύο για τον αδελφό μου και τη μάνα μου(γιατί αυτή την στιγμή δεν έχω κάποιον να δοκιμάσω την βίντεοκλήση και μου την έχει δώσει :( ).Το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όσους δεν φοβούνται να το ρισκάρουν εκτός αν περιμένετε το Ν70 το οποίο θα είναι ακόμα καλύτερο.

 

Υ.Γ,βέβαια ο άκρατος ενθουσιασμός μου και οι παραπάνω απόψεις εννοείται ότι θα αντικατασταθούν από κατηγορίες,απογοήτευση και βρισιές αν μία από αυτές τις μέρες διαπιστώσω ότι μου έχουν σβηστεί όλες οι φωτογραφίες ή τα sms ή οτιδήποτε άλλο(εύχομαι μόνο αν είναι να γίνει,να γίνει πριν πάω να πάρω και τα άλλα δύο ;) )

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...