Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6680 & 6681


petrosbeli
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ FORUM ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ!

 

ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΩ ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΤΙΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΣΑΣ!

 

ΕΓΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 10 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΟ 6680 (ΑΓΟΡΑΣΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΑ EXPERT) ME THN DV RS MMC ATP 128 MB ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

 

ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΧΩ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ ΤΟ SELEQ 1.70,SVCARD 1.0,OGGPLAY 1.64,ZIPMAN 2.31,CALLCHEATER 1.02,FLASH PLAYER,ROUTE66!!!

 

ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΣΑΣ,ΣΕ ΜΕΝΑ ΑΠΛΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΕΙ ΛΙΓΟ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ.ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΟ IMAGE MANAGER ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟ ΗΔΗ ΑΠΟ ΤΗ ΝΟΚΙΑ.

 

ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΟΣΟ ΚΑΛΟ ΚΙΝΗΤΟ 6680!!

:lol: FREE SMS :lol:
Link to comment
Share on other sites

Yparxoyn ena-dyo melh toy MYPHONE poy amfisvhtoyn thn aksiopistia toy 6680.Exoyn dikio;

δεν ξερω αν εχουν δικιο η οχι αλλα εγω οπως ειπα και πιο πανω δεν εχω κανενα προβλημα....

θα λεγα οτι και τα μικροπροβληματα που ειχα με το 6630(να μην ανοιγουν μερικες φορες τα mms κτλ..) εδω εχουν εξαφανιστει....

απλα ξανατονιζω οτι δεν εβαλα μεσα καθολου την 64καρτα....

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολους!Χθες η κοπελα μου με εταιρικη συνδεση απεκτησε το νυν κινητο αλλα της κανει ορισμενα νερα και θα ηθελα την γνωμη σας μιας και δεν γνωριζω απο SymbianOS.

 

Αφου το φορτισε και επαιξε μαζι του για κανα δυο λεπτα αρχισε να στελνει φωτογραφιες μεσω bt απο το παλιο της κινητο-χωρις να εχει την καρτα μνημης μεσα.Μετα απο καμμια 10αρια φωτογρ.της κολλησε και δεν της εμπαινε σε μηνυματα,καμερα κτλ οποτε αναγκαστηκε να το ανοιγοκλεισει.

 

Σημερα το πρωι ενω επαιζε μαζι του,αλλα χωρις να κανει κατι το απαιτητικο,παλι της κολλησε και δεν εμπαινε πουθενα.Αυτο ξανασυνεβει ακομα μια φορα.

 

Επειδη η κοπελα δεν διαθετει σταθερο και δεν ζει Ελλαδα για να μπορει να το παει στην ΑlphaCopy πριν το καλοκαιρι,μου ζητησε να ρωτησω την γνωμη σας για το αν καλυτερα να το επιστρεψει ως προβληματικο,(εχει φροντισει να μην κανει κλησεις)

 

Προσωπικα αισθανομαι&υπευθυνος αφου η επιλογη ηταν μεταξυ D500&6680 αλλα την επιρρεασα εγω λογω της δικιας μου εμπειριας με διαφορα λειτουργικα και το τηλεφωνο της ειναι απαραιτητο.

 

Αν και το ξερω οτι ειναι βραδυ Αναστασης θα εκτιμουσα τις απαντησεις σας το συντομοτερον δυνατο γιατι εχει μεχρι την Κυριακη για να το αλλαξει ή οχι.Το ξερω οτι πολλοι δεν εχουν αντιμετωπισει καποιο προβλημα αλλα στο συγγεκριμενο υπαρχει και δεν ξερω κατα ποσο αυτα τα κολληματα οφειλονται στο firmware,στην προβληματικη συσκευη,ειναι εμφυτα στο SymbianOS ή οφειλονται οτι δεν εχει "στρωσει" το λειτουργικο.

 

 

Δυο τεχνικες αποριες:

1.Το *#7370# αποτελει ενα soft reset στο οποιο γινεται επανεκκινηση του κινητου χωρις την απωλεια δεδομενων?

2.Το hard reset που χανονται ολα τα δεδομενα πως γινεται?Υπαρχουν προγραμματα φορτωμενα απ'το εργοστασιο που θα τα χασει αν κανει hard reset?(Πχ αν καταλαβα καλα υπαρχουν ορισμενες εφαρμογες στηκ καρτα,ετσι ωστε αν κανεις φορματ στην καρτα πρεπει να τις ξανακατεβασεις απ'το site της μαμας Νοκια).

3.Υπαρχει καποιο SymbianΟS FAQ για να μην σας κουρασω με αλλες τεχνικες ερωτησεις?

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6680/1.0 (2.04.14) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Xerei kaneis kamia efapmogh gia padiofono???

 

Παντα μεσω gprs

Virgin Radio Player,Virtual.Radio. :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

επιτελους βγηκαν τα profimail 2.24 και smartmovie 2.73 που υποστηριζουν το nokia 6680. τα δοκιμασα και λειτουργουν τελεια. οσο για τα προβληματα που αντιμετωπιζουν μερικοι εγω εκανα τα εξης: format σε κινητο και καρτα μνημης και τωρα ολα δουλευουν ρολοι. κανενα προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

επιτελους βγηκαν τα profimail 2.24 και smartmovie 2.73 που υποστηριζουν το nokia 6680. τα δοκιμασα και λειτουργουν τελεια.

πλακα με κανεις τωρα...????

το ΚΑΛΛΥΤΕΡΟ νεο της ημερας....

πως μπορουμε να τα "βρουμε" γνωριζει κανεις...????

Link to comment
Share on other sites

πλακα με κανεις τωρα...????

το ΚΑΛΛΥΤΕΡΟ νεο της ημερας....

πως μπορουμε να τα "βρουμε" γνωριζει κανεις...????

Το profimail το εχω στο group μου το smartmovie θα το βρεις στο i-phone ;)
Link to comment
Share on other sites

To καλυτερο νεο της ημερας ,πασχαλιατικο δωρο :cool: :D

Οντως ετσι ειναι

2.24 - Compatibility with Nokia 6680 :up:

2.73 - Compatibility with Nokia 6680, Panasonic X700, X800 :up:

Oπως επισης και το παιχνιδι Mau Mau.v2.35 :)

& UltraMP3 v1.41

 

thanks djspiros :)

(iphone :secret: :secret: )

 

Εγινε update στη λιστα με τις εφαρμογες/παιχνιδια

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=860223#post860223

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Το συνδυασα με το γεγονος οτι σχεδον ιδιες περιπτωσεις μου εχουν τυχει στο pc με corrupted folders και επισης ιδια περιπτωση στο n-gage πριν λιγο καιρο.

 

 

 

Καλη ειναι η ΑΤP την χρησιμοποιω απο το 6630 χωρις προβλημα.

Αν δεν κανω λαθος ομως, ο φιλος nkmosch αντιμετωπισε προβλημα και με την συγκεκριμενη στο 6680.

Εγώ αντιμετωπίζω πρόβλημα ΚΑΙ με την 64αρα της ΝΟΚΙΑ οπότε δεν φταίει η ΑΤΡ. Πάρτε την άφοβα.

Link to comment
Share on other sites

Τις θερμότερες ευχές μου σε όλους. Οτι επιθυμείτε!

Πήρα κι εγώ το κιν τη Μεγάλη Πέμπτη, αντικαθιστώντας έτσι το 6630 που κάποιος άναδρος φρόντισε να μου λείψει.

Εχω εγκαταστήσει μόνο το skyforce, το superminers κ το Fexplorer.

Ηδη παρατηρώ τα πρώτα προβλήματα αστάθειας τα οποία δεν είχα με το 6630 :(

οκ το ξέρω κανουμε υπομονη για νέο filmware upgrade κλπ.

¨Ενα πράγμα μόνο: Δοκίμασε κανείς να στείλει mms?

προσπαθώντας να επισυνάψω εικόνα δεν ανοίγει με τίποτα ο φάκελος. Συνεπώς mms= άχρηστο. Το έχει αντιμετωπήσει κάποιος από εσάς???

Θα πάω την Τετάρτη στο nokia shop που έχω ρεπό από τη δουλεία κ θας σας ενημερώσω.

Παρακαλώ επιβεβαιώστε οτι το τελευταίο upgrade είναι το 3.04 ..κλπ

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων κ πάντα στη διάθεση σας στα λιμέρια του efnet/irc :cool:

Link to comment
Share on other sites

e, το superminers κ το Fexplorer.

Ηδη παρατηρώ τα πρώτα προβλήματα αστάθειας τα οποία δεν είχα με το 6630 :(

οκ το ξέρω κανουμε υπομονη για νέο filmware upgrade κλπ.

¨Ενα πράγμα μόνο: Δοκίμασε κανείς να στείλει mms?

προσπαθώντας να επισυνάψω εικόνα δεν ανοίγει με τίποτα ο φάκελος. Συνεπώς mms= άχρηστο. Το έχει αντιμετωπήσει κάποιος από εσάς???

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων κ πάντα στη διάθεση σας στα λιμέρια του efnet/irc :cool:

χρονια πολλα και απο μενα....

κανενα προβλημα σε μενα φιλε μου....

και στελνει mms κανονικοτατα....

(ουτε καθυστερηση ουτε τιποτα...).....

γενικα το χω κοντα μια βδομαδα και δεν εχω κανενα απο τα προβληματα που λετε...

καντο ενα format προτου το πας πισω...

(εγω εκανα format το κινητακι-μολις το πηρα και μετα την καρτα και ολα δουλευουν ρολοι...)....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο πρωτον ειναι κορυφη δεν το συζητω και το πηρα απο Λ.Πεντέλης στη vodafone 570 και εχει μεσα προγραμματακια για word acces excel pdf επεξεργασια video και εικονας και γενικα ειναι τζετ το προτεινω τρελα ηδη δυο κολλητοι μου το πηραν αφου το ειδαν και ειχαν 7610 και 3650 ειναι πολυ καλο
nikWli nikWli me to trofanto k...li
Link to comment
Share on other sites

none ? :worry:

580 το ειχε η vodafone.....

(παιδες ασχετο οι 3g κλησεις στη vodafone ειναι δωρεαν μεχρι και 31/5....???)

Link to comment
Share on other sites

μου συνεβη 2 φορες σε μια εβδομαδα χρησης το εξης:

στα καλα των καθουμενων σβηστηκαν ολες οι φωτο και βιντεο,κι ακομη την δευτερη φορα μου εβγαζε σφαλμα συστηματος καθε φορα που προσπαθουσα να χρησιμοποιησω την καμερα.μαλιστα αναγκαστηκα να φορμαρω την καρτα μου για να επανελθει!

εχει κανεις αντιστοιχη εμπειρια και τι προτεινετε να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Δυο τεχνικες αποριες:

1.Το *#7370# αποτελει ενα soft reset στο οποιο γινεται επανεκκινηση του κινητου χωρις την απωλεια δεδομενων?

2.Το hard reset που χανονται ολα τα δεδομενα πως γινεται?Υπαρχουν προγραμματα φορτωμενα απ'το εργοστασιο που θα τα χασει αν κανει hard reset?(Πχ αν καταλαβα καλα υπαρχουν ορισμενες εφαρμογες στηκ καρτα,ετσι ωστε αν κανεις φορματ στην καρτα πρεπει να τις ξανακατεβασεις απ'το site της μαμας Νοκια).

3.Υπαρχει καποιο SymbianΟS FAQ για να μην σας κουρασω με αλλες τεχνικες ερωτησεις?

Το *#7370# σβηνει τα παντα απο την μνημη του τηλεφωνου,οπως και ο κωδικος για format a.k.a hard reset,ο οποιος ειναι *+πρασινο ακουστικο+3 κατα την εκκινηση της συσκευης.

Πραγματοποιοντας hard reset θα χαθουν οτιδηποτε εχει το τηλεφωνο στην εσωτερικη μνημη(contacts,calendar,φωτος,προγραμματα φορτωμενα στην εσωτερικη μνημη)...το μανισια προγραμματα ειναι αποθηκευμενα στην ROM και δεν διαγραφονται σε καμια περιπτωση.

Δεν ξερω ποια ειναι η διαφορα μεταξυ του *#7370# και του αλλου κωδικου...Ομως σε καθε περιπτωση ειναι καλυτερα να χρησιμοποιησει τον συνδυασμο *+πρασινο ακουστικο+3.

 

Αν κανει φορματ σε καρτα μνημης τα προγραμματα που ηταν εγκατεστημενα υπαρχουν στο support του τηλεφωνου στο site της Νοκια.

Αν ενδιαφερεται για επιπλεον add-ons προγραμματα (υπαρχουν αρκετα) ας ριξει μια ματια στο software catalog του my-symbian.

 

http://my-symbian.com/7650/applications/index.php

 

Σημερα το πρωι ενω επαιζε μαζι του,αλλα χωρις να κανει κατι το απαιτητικο,παλι της κολλησε και δεν εμπαινε πουθενα.Αυτο ξανασυνεβει ακομα μια φορα.

 

Αν και το ξερω οτι ειναι βραδυ Αναστασης θα εκτιμουσα τις απαντησεις σας το συντομοτερον δυνατο γιατι εχει μεχρι την Κυριακη για να το αλλαξει ή οχι.Το ξερω οτι πολλοι δεν εχουν αντιμετωπισει καποιο προβλημα αλλα στο συγγεκριμενο υπαρχει και δεν ξερω κατα ποσο αυτα τα κολληματα οφειλονται στο firmware,στην προβληματικη συσκευη,ειναι εμφυτα στο SymbianOS ή οφειλονται οτι δεν εχει "στρωσει" το λειτουργικο.

Σιγουρα δεν ειναι φυσιολογικη συμπεριφορα,αν και ειναι δυσκολο να ειναι προβληματικη συσκευη.

 

Ας δοκιμασει ενα format στην συσκευη που μαλλον θα λυσει το προβλημα με τα "κολληματα".

Επισης μια συμβουλη...Ας προσπαθησει να μην γεμιζει την εσωτερικη μνημη, παρα μονο με τα απαραιτητα για να εξασφαλισει την απροβληματιστη λειτουργια της συσκευης.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον να ξαναπω ότι με το 6680(το δικο μου τουλαχιστων) λυνονται όλα τα προβληματακια που ειχα με το 6630(στο οποιο δεν ειχα βαλει την τελευταια αναβαθμιση… )

1)διαβαζω ΟΛΑ τα mms…(με το 6630 μερικες φορες δεν μπορουσα να διαβασω τα βιντεο mms….εβγαινε μονο ηχος η κατι τετοια….)…

2)πολύ πιο γρηγορο…και στο μενου και στα sms mms κτλ…

3)δεν «χανω» την καρτα μνημης….(με το 6630 την "εχανα" η πολλες φορες «εβγαιναν» από τους φακελους μου στο βασικο μενου τα προγραμματακια.... )

4)γενικα αριστες εντυπωσεις από μενα….μεχρι στιγμης…..

Παιδες το ξαναλεω καντε format και στο κινητο και στην καρτα…

….

Link to comment
Share on other sites

Και ξαναρωτάω...

 

Με το νέο software, λύνεται το αρχικό πρόβλημα που έχουν κάποιοι με την κάρτα μνήμης ή η συγκεκριμένη έκδοση είναι αυτή που αποσύρθηκε;

 

Θα το πάρω αυτό το Σάββατο. Να το πάω κατευθείαν για αναβάθμιση ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Και ξαναρωτάω...

Να το πάω κατευθείαν για αναβάθμιση ή όχι;

 

Φιλε μου καλυτερα να περιμενεις ,ακομα δεν γνωριζουμε αν διορθωνει ή χαλαει κατι .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Και ξαναρωτάω...

 

Με το νέο software, λύνεται το αρχικό πρόβλημα που έχουν κάποιοι με την κάρτα μνήμης ή η συγκεκριμένη έκδοση είναι αυτή που αποσύρθηκε;

 

Θα το πάρω αυτό το Σάββατο. Να το πάω κατευθείαν για αναβάθμιση ή όχι;

 

εγω παντως εχω την Version 2.04.15(αν δεν κανω λαθος ειναι η προηγουμενη) και ολα δουλευουν ρολοι...

παιδια κατι αλλο....

το operator δουλευει στο 6680...???

ειναι μερικες φορες που θελω μονο 3g σημα(για να μην ψαχνομαστε τωρα που ακομη ειναι δωρεαν :p ) αλλα την "φοβαμαι" λιγο την συγκεκριμενη εφαρμογη..... γνωριζει κανεις...???

Link to comment
Share on other sites

το operator δουλευει στο 6680...???

ειναι μερικες φορες που θελω μονο 3g σημα(για να μην ψαχνομαστε τωρα που ακομη ειναι δωρεαν :p ) αλλα την "φοβαμαι" λιγο την συγκεκριμενη εφαρμογη..... γνωριζει κανεις...???

 

Δουλευει κανονικα φιλε freddara το operator :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει κανονικα φιλε freddara το operator :)

ωραια μετα απο αυτο νομιζω οτι το κινητο μου εχει τα παντα πλεον..... ;)

(ολα αυτα βεβαια μεχρι να βγει αυτο το 70... :X :lol: ).....

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν εχω καμια σχεση με το 6680, ουτε προκειτε να εχω, το προβλημα με τις mmc πρεπει να οφειλετε ειτε στην κακη ποιοτητα αυτων, ειτε ο reader του κινητου διμιουργει corrupted αρχεια και ουσιαστηκα καταστρεφει την καρτα, το ειχα παθει με κακης ποιοτητας mmc, η οποια συχνα κατα την αντιγραφη αρχειων εβγαζε προβλημα.

Επισεις και σε ενα 6630 που ειδα σημερα δεν διαβαζε την καρτα, ρωτησα των ιδιοκτητη και μου ειπε στα ξαφνικα ενω του ηρθε ενα μυνημα το κινητο κρασαρε και απο κει και επειτα δεν εβλεπε καθολου την καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...