Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6680 & 6681


petrosbeli
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω εδω και ενα μηνα το 6680,του βαλα τη 3g sim καρτουλα του,ολα μια χαρα, ωσπου αποφασισα να του βαλω την αναβαθμιση του λογισμικου που ειχε βγει..! Το παω στη Νοκια ( Ζωοδοχου πηγης και σολωνος) ,μου βαζουν την αναβαθμιση,το παιρνω μετα απο 2 ωρες ,τους ρωταω απο περιεργεια,τι βελτιωνει η αναβαθμιση, το σημα μου λενε...!!!!! Και απο τοτε δεν ξαναειχα 3g σημα...!!!! :wacko: Θα το ξαναπηγαινα ..αλλα δουλευω και δε προλαβαινω, εχει συμβει σε κανεναν αλλο κατι παρομοιο; Τι προτεινετε; Μηπως να ξαναβαλω το παλιο λογισμικο..

Α,σιγουρα δε φταιει η καρτουλα sim,γιατι την εβαλα σε αλλο 6680,και ειχε μια χαρα 3g σημα..

Ασχετο ειχα ακουσει οτι η 3G καρτα δε δουλευει σε απλα κινητα,και οτι αναποδα η 2g δε δουλευει σε 3g κινητα, Δοκιμασα και τα δυο, μια χαρα μου δουλευουν!!

Εψαξες καθολου στις ρυθμισεις δικτυου αν ειναι σε διπλη λειτουργια?Αν εχεις αυτη τη ρυθμιση τοτε καλο ειναι να τους το παρεις να το δουν!Οι καρτες ολες λειτουργουν απο 3g και σε απλο 2g και το αντιθετο!

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω αυτην την εκδοση εβαλα για καλυτερα,και ειδες τι επαθα πιο πανω.. Απο την αλλη ο αδερφος μου που του κανανε την αναβαθμιση στο ηρακλειο,δεν ειχε κανενα προβλημα, Ρισκο δηλαδη!!
BED OF NAILS
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα ρυθμιση δυκτιου, και εχει gsm ,και διπλη λειτουργια, ηταν στο gsm,να βαλω διπλη λειτουργια;

 

Ναι ρε συ! Νομιζα οτι αυτο το ειχες αλλαξει! Διπλη λειτουργια βεβαια αν εχεις USIM! ;)

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Mipos iparxei kapoio programma oste otan me pairnei enas arithmos na min xtipaei alla oute kai sta sms tou? Taytoxrona omos na to exo se kanoniki leitourgeia to kinito kai oxi silent?

 

vale toy prosopiko ringtone ena keno mp3

Link to comment
Share on other sites

emena einai V 3.04.11 aksizei na to kano update? Akoma, mipos iparxei kapoia aplication opos to vis. Radio tis Nokia oste na pianei radio? (Oxi radio streaming meso GPRS/3G)
Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

emena einai V 3.04.11 aksizei na to kano update? Akoma, mipos iparxei kapoia aplication opos to vis. Radio tis Nokia oste na pianei radio? (Oxi radio streaming meso GPRS/3G)
Δεν ξερω να σου απαντησω για αναβαθμιση αλλα για το ραδιοφωνακι δες αυτο το μοντελο Ακουστικά ραδιοφώνου Nokia HS-2R απο εδω: http://www.nokia.gr/nokia/0,,5856,00.html αλλα μην περιμενεις και πολλα γιατι δεν εχει καλη ληψη!Δεν υπαρχει εφαρμογη που να μπορει να κανει το κινητο να εχει ραδιο :( !
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

thx Panayiotis! Basika simera, brika sto kinito enos filou mou (Nokia 3230) meso tou FExplorer, ston disko Z:System/Programs mia efarmogi me to onoma RadioServer.exe tin esteila me BT sto 6680 mou, kai me to idio programma piga na tin kano paste ston idio fakelo. Omos kathe fora pou pataga paste, to programma me petage ekso...
Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

thx Panayiotis! Basika simera, brika sto kinito enos filou mou (Nokia 3230) meso tou FExplorer, ston disko Z:System/Programs mia efarmogi me to onoma RadioServer.exe tin esteila me BT sto 6680 mou, kai me to idio programma piga na tin kano paste ston idio fakelo. Omos kathe fora pou pataga paste, to programma me petage ekso...
Στη καλυτερη περιπτωση που θα καταφερνες να το εγκαταστησεις και παλι δεν θα δουλευε γιατι το κινητο μας δεν εχει εσωτερικη κεραια για ραδιοφωνο :mad: !Η καλυτερη ιδεα ειναι το HandsFree που σου αναφερα! :O
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Μήπως καποιος μπορει να απαντήσει : Ο κωδικός ασφαλείας επανερχεται σε 12345 μετα απο κανονικό format ? [ *,3 , πράσινο τηλέφωνο ] . Σε 3 προσπαθειες μπλοκάρει το κινητό όπως το SX1 ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Όταν πάω να αποθηκεύσω στν gallery mp3 που μου έχουν στείλει με BT, 3εκινάει να αποθηκεύει, κάνει δέκα ώρες και μετά crasharei. Όταν 3αναbootarei ομως τα mp3 έχουν αποθηκευθεί. Έχει συμβεί αυτό σε κανέναν άλλον?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Όταν πάω να αποθηκεύσω στν gallery mp3 που μου έχουν στείλει με BT, 3εκινάει να αποθηκεύει, κάνει δέκα ώρες και μετά crasharei. Όταν 3αναbootarei ομως τα mp3 έχουν αποθηκευθεί. Έχει συμβεί αυτό σε κανέναν άλλον?

κανε φορματ στην μνημη τηλεφ. ειναι προβλημα που καθε τρεις και λιγο 6630,6680 το κανουν αυτο

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μηπως μπορειτε να με ενημερωσετε στα εξης:

 

1) Τι παραπανω εχει η V.3.04.37 απο την V. 2.04.15?

2) Aξιζει να την περασω ή δημιουργει προβληματα παρα να λυνει? :worry:

 

Σας παρακαλω να με ενημερωσει καποιος!

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

κανε φορματ στην μνημη τηλεφ. ειναι προβλημα που καθε τρεις και λιγο 6630,6680 το κανουν αυτο

 

1) argi_7 όταν με ρωτάει που να τα αποθηκεύσει του λέω να τα αποθηκεύσει στν memory card.

2) πως κάνουμε φορμάτ τν μνήμη του τηλεφώνου? μόνο πως θα κάνω τν mmc έχω βρεί.

Link to comment
Share on other sites

Paidia Ligo help me to 6680 mou!

 

Vazo ena game to trexo ksekinai epilogo pou ti kai pos kai molis paei na kanei load meta o patima tou koumpi mou leei den iparxei arketi mnimi parakalo kliste efarmoges kai ksana prospathiste!!!kamia lisi??

Link to comment
Share on other sites

ειναι μια χρεωσιμη υπηρεσια. η οποια δν παρεχεται στν ελλαδα! :down: συγκεκριμενα το τηλεφωνο διατηρει μεσω gprs συνεχομενη συνδεση με αλλο τηλεφωνο (η τηλεφωνα δν το 3ερω αυτο) και μπορεισ να εποικοινωνησεισ κατευθειαν μαζι τους. σαν walkie-talkie. αλλα οπως σου 3αναειπα δν ειναι για το ελλαδισταν! :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι? έχω κάνει εγκατάσταση το pc suite την τελευταία έκδοση (6.6.16) και παθαίνω το εξής, ενώ έχω πάρει backup τα πάντα από το κινητό δεν μπορώ στην επιλογή δεδομένων να πάρω πίσω στο κινητό μόνο τις επαφές η μόνο τα μηνύματα γιατί δεν μπορώ να βγάλω τα τσεκαρισμένα που έχει και έτσι μου τα στέλνει όλα πίσω. Ξέρει κανείς τι παίζει?? :mad:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...