Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6680 & 6681


petrosbeli
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα ιδια ισχυουν και για μενα ,κανενα προβλημα,θα περιμενω την επομενη ,αν βγει :X :p

 

Me 2... Μια χαρά είναι...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η όλη φάση των firmware μου θυμίζει update με BIOS σε Η/Υ. Αξίζει μονάχα αν έχεις πρόβλημα σταθερότητας. Αλλιώς τα ρίσκα κάτι να μην πάει καλά μετά το backup/restore είναι μεγαλύτερα.

 

BTW, θα βγει επόμενη. Σχεδόν πάντα βγαίνουν [τουλάχιστον] 2 μετά την αρχική:

  • μία ένα-δυο μήνες αφότου βγει το κινητό σε κυκλοφορία για τα πολλά και σίγουρα bugs
  • μία μετά από αρκετούς μήνες, όταν έχει κυκλοφορήσει το κινητό καλά κι έχουν βγει και πιο σπάνια bugs κυρίως με 3rd-party progies

 

Τουλάχιστον έτσι συνέβει με το 6600 μου. Το πρώτο patch που έκανα το βρήκα τελείως άχρηστο μιας που δεν είχα προβλήματα σταθερότητας, ούτε προσέθετε κάτι το συνταρακτικό.

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες έπιασα σταθερό download στα 40.7K/s (325.6kbps) με ΤΙΜ Ιταλίας... Το αρχείο ήταν αρκετά μεγάλο (το iTunes 4.8) και όσο περνούσε η ώρα βελτιωνόταν!

 

I luv broadband... :up:

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες έπιασα σταθερό download στα 40.7K/s (325.6kbps) με ΤΙΜ Ιταλίας... Το αρχείο ήταν αρκετά μεγάλο (το iTunes 4.8) και όσο περνούσε η ώρα βελτιωνόταν!

 

I luv broadband... :up:

Επιτελους πραγματικη 3G ταχυτητα! Θα το δουμε ποτε αυτο εδω? ? ? :worry:

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

Εχμ, θα το ξαναδοκιμάσω. Πάντως πρόσεξα να μην είναι buffered (burst) ταχύτητα, δηλαδή πλασματικό νούμερο. Το έπιασε σε streaming download. Είναι μέσα στο θεωρητικό max (384kbps) και μην ξεχνάς πως είναι 4ήμερο αργίας εδώ στην Ιταλία (λόγω εθνικής εορτής) και πολλά γραφεία και ιδιώτες έχουν κλείσει/φύγει για το σαββατοκύριακο.

 

Κοινώς το bandwidth ήταν μπόλικο για ΜΕΝΑ! :p

Link to comment
Share on other sites

μόνο dual voltage; ευτυχώς που δεν έκανα καμία κίνηση για να την πατήσω...

μπορεί κάποιος να μου πεί που μπορώ να βρώ το acrobat reader που έχασα... όταν έκανα back up δεν φρόντισα να εμφανίσω τα κρυφά αρχεία και την πάτησα... :( επίσης γίνεται με καποιον τρόπο φορμάτ στην μνήμη του τηλεφώνου;

το πρόβλημα της ξαφνικής διαγραφής τελικά λύνεται με ενα απλό φορμάτ...

υπάρχει κάποιος που εξακολουθεί να εχει πρόβλημα;

επίσης όταν στέλνω ενα *.mp3 αρχειο δεν μπορείς να το αποθηκεύσεις στην κάρτα... ο μόνος τρόπος για να μπεί εκει ειναι ενας reader/writer :O

 

Μπορείς με έναν file manager να μπείς στο c:\system\mail ή στο αντίστοιχο Ε:\...(ανάλογα που έχεις βάλει να αποθηκεύονται τα μηνύματα σου) και να το κάνεις copy/paste στην κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (3.45.113) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

 

Επιτελους πραγματικη 3G ταχυτητα! Θα το δουμε ποτε αυτο εδω? ? ? :worry:

 

Δεν την είδες ακόμα;; εγώ βαρέθηκα να τη βλέπω! :p (τη δευτέρα θα ανεβάσω βίντεο να σας δείξω με τι ταχύτητες κατέβαζω...)

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω το 6680 απο τις 10/05/05 χωρίς κανένα πρόβλημα.Βέβαια εχοντας διαβάσει για το πρόβλημα με την κάρτα την αλλαξα κατευθείαν με μία Transcend 256 mb rs dv mobile. Τώρα αντιμετωπίζω το εξής κουφό : Με κάρτα sim της Κοτε αλλαξα το λογότυπο δικτύου με τη μία εφαρμόζοντας τη γνωστή μέθοδο :) :) .Με sim της Tim δεν αλλάζει με καμμία Παναγία. Τι μπορεί να συμβαίνει ;;;; :O :mad: :w00t: :!: .Any suggestions????? :cry: :cry:

 

 

ΚΑΝΕΙΣ ?????????????[/B]

Nobody's perfect
Link to comment
Share on other sites

Paides skeftomai edw kai arketo kairo na parw to 6680..parola osa diabazw gia ta problhmata pou parousiazei me thn karta to apofasisa,prepei na alla3w kinhto!Poia karta proteinete na parw ws extra prokeimenou na mhn antimetwpisw ki egw ta idia problhmata?(gia 256mb 3hnomai)!
My emotional outlet is consuming the better part of me....
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου μολις το πηρα και εχω "σαν νεος" καποιες ερωτησεις που δεν εχω το χρονο να ψαξω στις τοσσες σελιδες...

 

Μπορω να επαναφερω το image του 6670 που ειχα παρει με το Nokia pc suite ???? Προσπαθησα αλλα δεν εντοπιζει το image.Δοκιμασα με το pc suite 6.41.6 .

Ποιο προγραμμα ειναι συμβατο για αυτοματο κλειδωμα πληκτρολογιου ???

 

Ευχαριστω προκαταβολικα οποιον με βοηθησει... :D :D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Paides skeftomai edw kai arketo kairo na parw to 6680..parola osa diabazw gia ta problhmata pou parousiazei me thn karta to apofasisa,prepei na alla3w kinhto!Poia karta proteinete na parw ws extra prokeimenou na mhn antimetwpisw ki egw ta idia problhmata?(gia 256mb 3hnomai)!

Υπαρχουν της ATP(play247), της Kingston(shop21) και Trascend(πλαισιο). όλες κάνουν και δεν εχουν παρουσιασει προβληματα. για πιο πολλες πληροφοριες μπορεις να δεις στο αναλογο θεμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=50039&goto=lastpost

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου μολις το πηρα και εχω "σαν νεος" καποιες ερωτησεις που δεν εχω το χρονο να ψαξω στις τοσσες σελιδες...

 

Μπορω να επαναφερω το image του 6670 που ειχα παρει με το Nokia pc suite ???? Προσπαθησα αλλα δεν εντοπιζει το image.Δοκιμασα με το pc suite 6.41.6 .

Ποιο προγραμμα ειναι συμβατο για αυτοματο κλειδωμα πληκτρολογιου ???

 

Ευχαριστω προκαταβολικα οποιον με βοηθησει... :D :D

Συμβατο είναι το autolock ver. 0.5 που υποστηριζει και αυτοματο startup. Αν θες στειλε μου το email σου να στο στειλω.Για την επαναφορα του image και εγω δοκιμασα αλλα δεν το εβρισκε. Μαλλον ειναι διαφορετικος ο τρόπος που αποθηκευει το image. Αν καποιος γνωριζει πιο πολλα ας απαντησει.

Link to comment
Share on other sites

Που μπορ'ω να βρώ το quickword μαζί και τα αλλα quick..... που είχε η καρτα γιατί τα έσβησα καταλάθο :worry: ς.
Link to comment
Share on other sites

Που μπορ'ω να βρώ το quickword μαζί και τα αλλα quick..... που είχε η καρτα γιατί τα έσβησα καταλάθο :worry: ς.

Μπορεις να πας εδω και να το κατεβασεις! :)

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

εχει παρει αλλοs το 6681 να μαs πει αν εχει το προβλημα του 6680 η καποιο αλλο προβλημα που εχει προκυψει απο την ενασχοληση του με το κινητο?
Link to comment
Share on other sites

525 eyro einai polla xrhmata gia to 6681.To 6630 symferei perissotero.

Άντε πάλι τα ίδια. Σε κάθε thread το ίδιο τροπάριο. Έλεος ρε φίλε, διάβασε τα specs πριν μιλήσεις.

 

Το 6681 έχει βελτιώσεις που ΔΕΝ έχει το 6630. Δες το FAQ του 6681 και θα το καταλάβεις. Το μόνο που λείπει απ'το 6681 είναι η υποστήριξη UMTS που ΔΕΝ είναι απαραίτητη αν κάποιος δεν ενδιαφέρεται για advanced packet-based services ή στην περιοχή του δεν προβλέπεται να έρθουν υπηρεσίες UMTS για στα επόμενα 1,5-2 χρόνια. Και είναι αρκετές εν Ελλάδι οι κυψέλες αυτές.

 

Και για αισθητική δε μιλάμε καν.

Link to comment
Share on other sites

What are the new features in the Nokia 6681 imaging smartphone compared to previous Nokia imaging devices?

  • Camera slide and LED flash
  • 262,144-color display
  • Direct printing via USB (PictBridge)
  • Active standby screen
  • New imaging features: white balance settings and color tones (including option for black and white)
  • New improved music player application

 

Τα παραπάνω δεν τα έχει το 6630. Βελτιώνουν σημαντικά την αξία του τηλεφώνου σε σχέση με το ίδιας τιμής 6630, κι ας λείπει το WCDMA.

Link to comment
Share on other sites

What are the new features in the Nokia 6681 imaging smartphone compared to previous Nokia imaging devices?

  • Camera slide and LED flash
  • 262,144-color display
  • Direct printing via USB (PictBridge)
  • Active standby screen
  • New imaging features: white balance settings and color tones (including option for black and white)
  • New improved music player application

 

Τα παραπάνω δεν τα έχει το 6630. Βελτιώνουν σημαντικά την αξία του τηλεφώνου σε σχέση με το ίδιας τιμής 6630, κι ας λείπει το WCDMA.

Apo ola ayta poy aneferes,ta perissotera einai LEPTOMEREIES.Mono ta dyo prota einai oysiastika pleonekthmata.

Omos kai pali tha protimoysa tis yphresies 3G kai tis megales taxythtes poy prosferoyn.

 

Se kathe thread sxetiko me to 6681 prospatheis na apodeikseis oti aksizei...Otan yparxei to 6680,molis 40 eyro akrivotero,kai to 6630 sthn idia timh,posoi nomizeis oti tha protimisoyn to 6681;

H etiketa 3G einai poly pio emporikh apo to Pictbridge ktlp.

Eksalloy hdh OLES oi megales poleis,opoy kai poloyntai ta perissotera kinhta thlefona,kalyptontai apo 3G diktyo...

Link to comment
Share on other sites

Apo ola ayta poy aneferes,ta perissotera einai LEPTOMEREIES.Mono ta dyo prota einai oysiastika pleonekthmata.

Omos kai pali tha protimoysa tis yphresies 3G kai tis megales taxythtes poy prosferoyn.

 

Se kathe thread sxetiko me to 6681 prospatheis na apodeikseis oti aksizei...Otan yparxei to 6680,molis 40 eyro akrivotero,kai to 6630 sthn idia timh,posoi nomizeis oti tha protimisoyn to 6681;

H etiketa 3G einai poly pio emporikh apo to Pictbridge ktlp.

Eksalloy hdh OLES oi megales poleis,opoy kai poloyntai ta perissotera kinhta thlefona,kalyptontai apo 3G diktyo...

 

Κοιτα,ειναι λεπτομεριες...για σενα.Για αλλους μπορει να ειναι και ειναι σημαντικα:!:

 

Εγω αυτο που ζηλευω πολυ απο τα 668* ειναι η today screen,κατι που θα ηθελα να ειχα στο 3230.

Σε αυτη την τιμη των μολις -40 ευρω δεν πιστευω οτι θα πουλησει το 6681,οχι ΦΥΣΙΚΑ λογο του 6630 αλλα λογο του 6680.

Αν συντομα αποκτησει μια λογικη διαφορα των 70-100 ευρω,θα πουλησει πολυ καλα,να εισαι σιγουρος.

 

Επισης εκτος απο τις διαφορες που εγραψε πιο πανω ο Prof. θεωρω το design του 6630 πολυ κατωτερο απο το -αντικειμενικα- ομορφοτερο 6681.

 

Επισης τα φθηνα υλικα των πλαστικων του 6630 ειναι ενας αλλος πολυ καλος λογος, καποιος, να προτιμησει το πολυ καλυτερο ποιοτικα 6681.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου μολις το πηρα και εχω "σαν νεος" καποιες ερωτησεις που δεν εχω το χρονο να ψαξω στις τοσσες σελιδες...

 

Μπορω να επαναφερω το image του 6670 που ειχα παρει με το Nokia pc suite ???? Προσπαθησα αλλα δεν εντοπιζει το image.Δοκιμασα με το pc suite 6.41.6 .

Ποιο προγραμμα ειναι συμβατο για αυτοματο κλειδωμα πληκτρολογιου ???

 

Ευχαριστω προκαταβολικα οποιον με βοηθησει... :D :D

 

Τελικα μετεφερα απο το 6670 στο 6680 κατα κατηγορια (επαφες, εκθεση κλπ) τα περιεχομενα με bluetooth. :D :D :D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

παιδια SOS!ξερει κανείς πως βγάζω ένα λογότυπο και επαναφέρω το κλασικό cosmote?ευχαριστώ.........μονο μην μου πείτε κανά hard reset .........!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε που θα βρω έναν video converter για τι κινητό γιατί με τον real player τα video που έχω στον υπολογιστή και έχουν κατάληξη .wmv δεν τα παίζει
Link to comment
Share on other sites

παιδια SOS!ξερει κανείς πως βγάζω ένα λογότυπο και επαναφέρω το κλασικό cosmote?ευχαριστώ.........μονο μην μου πείτε κανά hard reset .........!

οπως εχουμε ξαναπει πολλες φορες πας στο c:\system\apps\phone\oplogo και σβηνεις το bmp αρχειο που εχει μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε που θα βρω έναν video converter για τι κινητό γιατί με τον real player τα video που έχω στον υπολογιστή και έχουν κατάληξη .wmv δεν τα παίζει

 

Aνοιγεις τον *** ΠΙΝΑΚΑ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΩΝ*** οπου βρισκεις το αντιστοιχο θεμα

Μετατροπή & Αναπαραγωγή Video στο κινητό. Eκει θα βρεις τις απαντησεις που ζητας φιλε μου .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...