Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6680 & 6681


petrosbeli
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\Quickpoint\()NPE.R()
   The system cannot find the file specified.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\Quickpoint\)PMT(.)
   The system cannot find the file specified.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\Quickpoint\)SQRT.()
   The system cannot find the file specified.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\Quickpoint\ATAN().
   The system cannot find the file specified.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\Quickpoint\OS()		D.EGR
   The system cannot find the file specified.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\Quickpoint\)int(.)
   The system cannot find the file specified.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\Quickpoint\()MOD.()
   The system cannot find the file specified.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\Quickpoint\ODUCT().		R
   The system cannot find the file specified.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\Quickpoint\rounddow.N()
   The file or directory is corrupted and unreadable.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\Quickpoint\()
   The system cannot find the file specified.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\Quickpoint\COUNTA.()
   The system cannot find the file specified.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\Quickpoint\SMALL(.)
   The system cannot find the file specified.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\Quickpoint\char().
   The system cannot find the file specified.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\Quickpoint\)LEFT.()
   The system cannot find the file specified.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\Quickpoint\timev.ALU
   The system cannot find the file specified.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\PoC\****
   The system cannot find the file specified.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\PoC\**
   The system cannot find the file specified.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\photoeditor\D&
   The system cannot find the file specified.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\photoeditor\_
   The system cannot find the file specified.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\photoeditor\- 
   The system cannot find the file specified.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\photoeditor\<7
   The system cannot find the file specified.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\photoeditor\UF
   The system cannot find the file specified.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\photoeditor\g_
   The system cannot find the file specified.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\photoeditor\6U
   The system cannot find the file specified.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\photoeditor\ \
   The system cannot find the path specified.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\photoeditor\F
   The system cannot find the file specified.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\photoeditor\&9
   The system cannot find the file specified.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\photoeditor\7q
   The system cannot find the file specified.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\photoeditor\LX
   The system cannot find the file specified.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\photoeditor\pa
   The system cannot find the file specified.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\photoeditor\<>
   The filename, directory name, or volume label syntax is incorrect.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\photoeditor\,C
   The system cannot find the file specified.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\photoeditor\B
   The system cannot find the file specified.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\photoeditor\V
   The system cannot find the file specified.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\photoeditor\*s
   The system cannot find the file specified.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\photoeditor\2<
   The system cannot find the file specified.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\photoeditor\u
   The system cannot find the file specified.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\photoeditor\t
   The system cannot find the file specified.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\photoeditor\s
   The system cannot find the file specified.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\photoeditor\r
   The system cannot find the file specified.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\photoeditor\!b
   The system cannot find the file specified.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\photoeditor\&j
   The system cannot find the file specified.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\photoeditor\'8
   The system cannot find the file specified.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\photoeditor\0'
   The system cannot find the file specified.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\photoeditor\B$
   The system cannot find the file specified.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\photoeditor\<%
   The system cannot find the file specified.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\photoeditor\6'
   The system cannot find the file specified.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\photoeditor\1a
   The system cannot find the file specified.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\photoeditor\1t
   The system cannot find the file specified.
!   C:\Documents and Settings\HellKnight\Desktop\ibiza.rar: Cannot open M:\System\Apps\photoeditor\LΥίωιά.*\
   The filename, directory name, or volume label syntax is incorrect.

 

Evala tin karta se ena card reades gia 2h fora , gia na parw backup ola ta arxeia ....giati kai egw antimetopizw to polysizitimeno problhma me thn karta mms ....

 

thn exw kanei format ... kai copy apo tin arxh ta arxeia ....alla den eida lysh sto problhma ....

 

to parapanw keimeno einai h ta "errors" poy bgazei to winrar sthn periptwsh moy na ta mazepsw ola se ena ".rar"

 

yparxei lysh sto problhma me ta corruptet? an paw se kana nokia club 8a vrw akrh .....h xlomo akomh?

Αν και Προγραμματιστής, με μπέρδεψε το παραπάνω σου. Τα τελευταία, φαίνονται να είναι όπως σε όλους, απλά corrupt αρχεία. Στα πρώτα, εμφανίζεται κάτι παράξενο, τύπου ΑΤΑΝ=αντίστροφο τόξο, SQRT=τετραγωνική ρίζα κλπ.

Σε κάθε περίπτωση, το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να προσπαθήσεις να δημιουργήσεις έναν φάκελο στον σκληρό δίσκο και Χειροκίνητα να αντιγράφεις έναν έναν τους κεντρικούς φακέλους της κάρτας. Images... Others... Videos... λογικά θα σου "κολλήσει" στο System λέγοντας ότι δεν μπορεί να αναγνωρίσει κάποιο αρχείο. Εκεί μετά, πρέπει να ΜΠΕΙΣ στον φάκελο System, και πάλι επίσης χειροκίνητα να αρχίσεις να αντιγράφεις τα αρχεία φάκελο φάκελο. Λογικά στον Apps θα κολήσει. Θα μπείς... και ούτο καθ' εξής.

Μόλις τελειώσεις αυτή τη διαδικασία, θα έχεις όλα τα αρχεία της κάρτας στον σκληρό (όπου και πλέον μπορείς να τα συμπιέσεις) χωρίς τα corrupt. Εκεί πλέον, προχωράς σε format της κάρτας...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν και Προγραμματιστής, με μπέρδεψε το παραπάνω σου. Τα τελευταία, φαίνονται να είναι όπως σε όλους, απλά corrupt αρχεία. Στα πρώτα, εμφανίζεται κάτι παράξενο, τύπου ΑΤΑΝ=αντίστροφο τόξο, SQRT=τετραγωνική ρίζα κλπ.

Σε κάθε περίπτωση, το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να προσπαθήσεις να δημιουργήσεις έναν φάκελο στον σκληρό δίσκο και Χειροκίνητα να αντιγράφεις έναν έναν τους κεντρικούς φακέλους της κάρτας. Images... Others... Videos... λογικά θα σου "κολλήσει" στο System λέγοντας ότι δεν μπορεί να αναγνωρίσει κάποιο αρχείο. Εκεί μετά, πρέπει να ΜΠΕΙΣ στον φάκελο System, και πάλι επίσης χειροκίνητα να αρχίσεις να αντιγράφεις τα αρχεία φάκελο φάκελο. Λογικά στον Apps θα κολήσει. Θα μπείς... και ούτο καθ' εξής.

Μόλις τελειώσεις αυτή τη διαδικασία, θα έχεις όλα τα αρχεία της κάρτας στον σκληρό (όπου και πλέον μπορείς να τα συμπιέσεις) χωρίς τα corrupt. Εκεί πλέον, προχωράς σε format της κάρτας...

 

To sigkekrimeno problhma to bgazei to winrar oti den einai se 8esh na diavasei ta antistixa arxeia ..... "gia ton logo oti einai corrupted" ... opws akrivos aneferes kai esy stin xeirokinith diadikasia antigrafhs ....olwn ton fakelwnme thn mia ...exei ws apotelesma na mhn mporei na ta antigrapsei...

 

par'ola ayta to winrar , DEN antigrafei ta corrupter arxeia , apla synexizei sta epomena arxeia kai dimiourgei ena simpiesmeno arxeio ....me ta "swsta" arxeia ...

 

opote , paizei format meta , kai decompress sthn mmc....

 

h diadikasia ......anepitixhs giati ta corrupted files dimiourgoynte pali...

 

ta SQRT... ATAN ....profanos einai arxeia apo kapia efarmogh poy exw sto kinhto mesa .... "prof. calc" ....

 

den yparxei logikh eksigish dimiourgias aytwn twn corrupted files.... kai den sizitame gia tis photos poy exw xasei..... poy prin apo 2 lepta tis evlepa..... :(

 

paroti , texnikos kai programatisths kai egw gia xronia..... adynato na dwsw mia eksigish ........ isws na fteei h mnhmh .....isws kai o reader toy kinhtoy....

Link to comment
Share on other sites

To sigkekrimeno problhma to bgazei to winrar oti den einai se 8esh na diavasei ta antistixa arxeia ..... "gia ton logo oti einai corrupted" ... opws akrivos aneferes kai esy stin xeirokinith diadikasia antigrafhs ....olwn ton fakelwnme thn mia ...exei ws apotelesma na mhn mporei na ta antigrapsei...

 

par'ola ayta to winrar , DEN antigrafei ta corrupter arxeia , apla synexizei sta epomena arxeia kai dimiourgei ena simpiesmeno arxeio ....me ta "swsta" arxeia ...

 

opote , paizei format meta , kai decompress sthn mmc....

 

h diadikasia ......anepitixhs giati ta corrupted files dimiourgoynte pali...

 

ta SQRT... ATAN ....profanos einai arxeia apo kapia efarmogh poy exw sto kinhto mesa .... "prof. calc" ....

 

den yparxei logikh eksigish dimiourgias aytwn twn corrupted files.... kai den sizitame gia tis photos poy exw xasei..... poy prin apo 2 lepta tis evlepa..... :(

 

paroti , texnikos kai programatisths kai egw gia xronia..... adynato na dwsw mia eksigish ........ isws na fteei h mnhmh .....isws kai o reader toy kinhtoy....

Εγώ λέω ότι είναι ο Reader. Και επίσης λέω ότι η Nokia θα γλυτώσει χωρίς να της κόψουνε τον θώλο (κ*λο...) όπως θα έπρεπε... σε πάω και στοίχημα αν θες... ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους εχω δοκιμασει να περασω αρκετες εφαρμογες του 6600 αλλα λιγες παιζανε συμβατες εφαρμογες για 6680 που μπορω να βρω??? :confused:

 

THKS in advance

Try Me
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους εχω δοκιμασει να περασω αρκετες εφαρμογες του 6600 αλλα λιγες παιζανε συμβατες εφαρμογες για 6680 που μπορω να βρω??? :confused:

 

THKS in advance

 

Φιλε μου τσεκαρεις την λιστα που εχει φτιαχτει στη 1η σελιδα του θεματος

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=860223#post860223

 

Οσο για το που μπορεις να τις βρεις

irc

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=14396

&

Links σε δικτυακούς τόπους με εφαρμογές για κινητά Series 60

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Eμένα μου εξαφάνισε στα καλά καθούμενα τα μηνύματα (sms) που ήταν αποθηκευμένα στα 64ΜΒ. Δεν έμπαινε στα μηνύματα, έκανα επανεκκίνηση και χάθηκαν τα sms!

 

Οι φωτογραφίες και τα βίντεο ακόμη είναι ΟΚ....!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε κατάστημα tim στου ζωγράφου που το παρήγγειλα, θα το έχουν την παρασκευή.

 

Πάντως ρε παιδιά διαβάζω για αρκετά προβλήματά του.Μήπως δεν αξίζει η αγορά του τελικά???

 

Και έχω μπει στο εξης δίλλημα: Μήπως θα ήταν προτιμότερο να περιοριστώ σε ένα 3230 και να περιμένω την σειρά N? Και αυτό γιατί δεν είναι και λίγα τα παραπάνω χρήματα που πρέπει να δώσω (160 ευρώ) για να πάρω το 6680 το οποίο δεν είμαι και σίγουρος αν θα δουλέψει σωστά...Περιμένω τα φώτα σας....

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο full antivirus για το 6680??

Μπορει να μου το στειλει στο gtsia1982@yahoo.gr

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Σας βρήκα ένα προγραμματάκι για όποιους έχουν προβλημα με την καρτα μνημης.

Σας το ανέβασα εδώ

Είναι ακόμα σε beta αλλα έχω ακούσει οτι κάνει καλή δουλειά.

Διαβάστε τις αδηγίες:

What is MCFixer? well quite simply if you have ever managed to corrupt your MMC,

Format it NTFS/FAT32. You will find that the N-Gage just refuses to work with it.

This Symbian (.sis) app sits in your phones user memory (only 31k), should you run into problems

with your MMC, it is capable to rebuilding the entire partition table/Formatting it at a speed

that would make even Nokia envious.

 

Please Remember this is BETA software, so it could still contain a few bugs.

Make sure you read the instructions before you use it.

 

This software is developed and distributed for free. It's only goal is to help other

Nokia N-Gage users. Although it has passed some tests, by using the software you do so

at your own risk. In no event shall the author be responsible for any damages

whatsoever (for example, hardware and software damage, loss of data, or any other

pecuniary loss or any other real or consequential damages) arising out of the use or

inability to use this product. Please remember that this is a BETA version, which

needs more tests. After running the repairing routine it is expected that the

reported card size will be equal to it's original value, and it will be detected by

N-Gage USB conection, but all data stored on it will be lost!

 

---------------------------------------USAGE------------------------------------------

 

Following are described the steps needed to carry through the memory card recovery:

Warning: Read all the steps before starting the procedure.

 

1º - Make sure that there’s no important data in the card that have no backup of

which in another physical media, therefore the card will be completely erased.

 

2º - The MCFixer came in a .sis installation file that can be installed from the

N-Gage application manager. For such, is necessary that .sis installation file be

copied for the N-Gage (memory card or internal memory). Any of the common ways of

transmission can be used (ie. send by mail, Bluetooth, memory card...). After

installation the .sis file can be deleted if needed.

 

3º - IMPORTANT: The MCFixer must be installed in the device's INTERNAL MEMORY (not

in memory card). In the current version it occupies only 31Kb, then this should not be

a problem. Any way, make sure that there’s available space for the installation.

 

4º - After the MCFixer installation, the program can be accessed from the device's

menu. When the program is opened the current selected drive can be seen in the status

bar (E.g.: "Current drive: E:"). Make sure that the selected drive is the memory card.

In the case it it's not, the correct drive can be chosen from menu:

"Options->Select drive". In N-Gage, E: is usually the memory card drive.

 

5º - The card restore process is done by the Wizard in 4 steps:

1 - Find card's first sector.

2 - Find card's last sector.

3 - Write card's boot sector

4 - Format card.

To start the wizard, select the menu item: "Options->Fix MC Wizard->Start wizard"

The application have another options that are mere informative and they do not modify

the device or memory card, except the item: "Options->Format drive" that obviously

formats currently selected drive and erases all its data.

 

6º - To execute each wizard step, select the menu item:

"Options->Fix MC Wizard->Execute". To cancel the wizard execution select:

"Options->Fix MC Wizard->Cancel". The execution can be cancelled in any step of

wizard, however, steps 1 and 2 do not modify the card. In the other hand, after the

step 3 execution the card is already modified and is recommended that wizard is executed

until the end.

 

7º - Close the MCFixer selecting "Exit" option and restart the device.

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Σε κατάστημα tim στου ζωγράφου που το παρήγγειλα, θα το έχουν την παρασκευή.

 

Πάντως ρε παιδιά διαβάζω για αρκετά προβλήματά του.Μήπως δεν αξίζει η αγορά του τελικά???

 

Και έχω μπει στο εξης δίλλημα: Μήπως θα ήταν προτιμότερο να περιοριστώ σε ένα 3230 και να περιμένω την σειρά N? Και αυτό γιατί δεν είναι και λίγα τα παραπάνω χρήματα που πρέπει να δώσω (160 ευρώ) για να πάρω το 6680 το οποίο δεν είμαι και σίγουρος αν θα δουλέψει σωστά...Περιμένω τα φώτα σας....

Η γνώμη μου είναι να το πάρεις. Επίσης η γνώμη μου είναι να μην το πάρεις...

 

Κοινώς, ειλικρινά η φάση αυτή είναι πολύ ρευστή, και δεν ξέρει ακόμη κανείς μας τι γίνεται. Εγώ εντυπωσιάζομαι που δεν βλέπω και κάποια επίσημη ανακοίνωση από πλευράς MyPhone. Θα περίμενα να υπάρξει μια αναφορά στην κεντρική σελίδα πάνω στο θέμα στα Νέα του MyPhone, και κυρίως, την ερώτηση από τους ίδιους τους υπευθύνους προς την Άλφα Κόπυ...

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ, χτυπάω το κεφάλι μου να καταλάβω αν το νέο (και καλά πολύ εξελιγμένο) N70 είναι απλώς ένα 6680 με 2Mp κάμερα αντί 1.3, και με FM Radio; Και με ποιός ξέρει πόσα προβλήματα; Ευχαριστώ, Δε θα "πάρω"... (Το λέω συχνά αυτό τελευταία. Μήπως είμαι σε μια καλή φάση για την απεξάρτηση από το ναρκωτικό Nokia?)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμιά έκδοση του Bounce που να παίζει καλά; Αυτή που πήρα απο την 3650 support page κολλάει συχνά πυκνά στην κίνηση...
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ, χτυπάω το κεφάλι μου να καταλάβω αν το νέο (και καλά πολύ εξελιγμένο) N70 είναι απλώς ένα 6680 με 2Mp κάμερα αντί 1.3, και με FM Radio; Και με ποιός ξέρει πόσα προβλήματα; Ευχαριστώ, Δε θα "πάρω"... (Το λέω συχνά αυτό τελευταία. Μήπως είμαι σε μια καλή φάση για την απεξάρτηση από το ναρκωτικό Nokia?)

εγω φιλε μου ηθελα να παρω το 6630 μετα απο 15 μερες αρχισαν να ανακοινωνοντε τα προβληματα στο forum.τωρα σκεφτομουν για 6680 και φτου και απο την αρχη.μηπως πρεπει να τους φτισουμε και να πεταξουμε τις συσκευες τους στο κεφαλι τους για να μην χτυπαμε τα δικα μας τα κεφαλια στον τοιχο?

Link to comment
Share on other sites

εγω φιλε μου ηθελα να παρω το 6630 μετα απο 15 μερες αρχισαν να ανακοινωνοντε τα προβληματα στο forum.τωρα σκεφτομουν για 6680 και φτου και απο την αρχη.μηπως πρεπει να τους φτισουμε και να πεταξουμε τις συσκευες τους στο κεφαλι τους για να μην χτυπαμε τα δικα μας τα κεφαλια στον τοιχο?

Εγώ ΔΥΣΤΥΧΩΣ, έχω λιγό πιο -έντονες- και -αληθινές- εμπειριες... Απλούστατα, γιατί ΑΓΟΡΑΣΑ το 6630, παρουσίασε τα προβλήματα, ΑΓΟΡΑΣΑ το 6680, παρουσίασε τα προβλήματα, και σίγουρα ΔΕΝ θα τους κάνω ξανά τη χάρη. ;-) Ας φτιαχθεί το 6680 μου, και μετά η επόμενη συσκευή μου θα είναι ΜΟΝΟ κάτι το ΠΟΛΥ εντυπωσιακό και καινούριο. Όχι δηλαδή άλλες -και καλά εξελιγμένες- συσκευές S60 που οι μόνες αναβαθμίσεις που έχουν είναι τα νέα τους bugs κολλήματα και προβλήματα (βλέπε: το 7650 δεν είχε κανένα πρόβλημα, το n-gage επίσης!) Μπορεί να πάρω κάτι με τεράστια οθόνη π.χ. εξελιγμένο, γραφίδες κλπ και καλύτερα όχι Nokia!

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε μπαγάσα, και συ αγοράζεις κάθε 4 μήνες κινητό; :) Πολύ σπαστική η κατάσταση. Πάνω που ψήνω τον κολλητό να αγοράσει 6630, διαβάζω για προβλήματα και λέω "όπα, θα βγει το 6680", του λέω, "περίμενε". Βγαίνει το 6680 (κοντεύω να το πάρω και γω παρόλο που δεν το χρειάζομαι), τον ψήνω για τα καλά να το αγοράσει και να παρατήσει το 8310 αλλά πέφτει για δεύτερη φορά άκυρο, όχι γιατί ανακοινώθηκε η σειρά Ν αλλά γιατί εδώ και 15 σελίδες στο συγκεκριμένο θέμα, δεν υπάρχει ούτε ένα μήνυμα που να μην αναφέρεται σε πρόβλημα. Εννοείται ότι δε λέει να πετάξει κανείς τα λεφτά του για να διαπιστώσει αν όντως αυτά που λέγονται είναι αληθή ή όχι. Τι να πω;...
Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε μπαγάσα, και συ αγοράζεις κάθε 4 μήνες κινητό; :) Πολύ σπαστική η κατάσταση. Πάνω που ψήνω τον κολλητό να αγοράσει 6630, διαβάζω για προβλήματα και λέω "όπα, θα βγει το 6680", του λέω, "περίμενε". Βγαίνει το 6680 (κοντεύω να το πάρω και γω παρόλο που δεν το χρειάζομαι), τον ψήνω για τα καλά να το αγοράσει και να παρατήσει το 8310 αλλά πέφτει για δεύτερη φορά άκυρο, όχι γιατί ανακοινώθηκε η σειρά Ν αλλά γιατί εδώ και 15 σελίδες στο συγκεκριμένο θέμα, δεν υπάρχει ούτε ένα μήνυμα που να μην αναφέρεται σε πρόβλημα. Εννοείται ότι δε λέει να πετάξει κανείς τα λεφτά του για να διαπιστώσει αν όντως αυτά που λέγονται είναι αληθή ή όχι. Τι να πω;...

To 6630 μου το αντικατέστησαν με το 6680 τελικά. Θα θεωρούσα χαζό τον εαυτό μου αν πήγαινα να το αγοράσω. :-) Το άλλαξε η Cosmote μετά από διαδικασίες που έκανα με ΙΝΚΑ κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Στον χωρό των προβλημάτων θα προσθέσω και γω την δική μου πρόσφατη ανακάλυψη (δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί παλιότερα καθώς δεν παρακολουθώ το συγκεκριμένο θέμα).

 

Ο txt editor της συσκευής, και προφανώς όλων των Symbian 8 μοντέλων (καθώς παρουσιάζεται και στο 6630), παρουσιάζει πρόβλημα στην ανάγνωση txt αρχείων γραμμένων μς Ελληνικούς χαρακτήρες.

 

Αυτό που κάνω συνέχεια σε όλα τα παλαιότερα 60άρια μου (7650, 3650, n-Gage, 6600, 7610), είναι να γράφω ένα κείμενο-σημείωση ως μήνυμα πολυμέσων, και να το αποθηκεύω στα πρόχειρα. Ανοίγοντας λοιπόν έναν File Manager (οποιονδήποτε, με όλους γίνεται), ψάχνεις για ένα αρχείο txt στον φάκελο mail του system, και βρίσκεις το κείμενο που είχες γράψει στο multimedia message που είχες δημιουργήσει νωρίτερα. Τα αντιγράφω λοιπόν αυτά τα κείμενα σε έναν φάκελο της επιλογής μου της κάρτας μνήμης και έτσι κρατάω τις σημειώσεις μου στην κάρτα μνήμης οπου είναι ανεπιρέαστες απο φορμάτ και αλλαγή συσκευής.

 

Το πρόβλημα λοιπόν εστιάζεται στο οτι όταν ανοίγω το κείμενο αυτό στο 6680 αλλά και στο 6630, δεν μου αναγνωρίζει τους Ελληνικούς χαρακτήρες παρά μόνο τους Αγγλικούς και αριθμούς. Όλα τα προαναφερθέντα μοντέλα δεν αντιμετόπιζαν το συγκεκριμένο πρόβλημα.

 

Ερώτηση:

Υπάρχει τρόπος να ξεπεραστεί το πρόβλημα και να αναγνωρίζει ο ενσωματωμένος txt editor τους Ελληνικούς χαρακτήρες;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Υπάρχει τρόπος να ξεπεραστεί το πρόβλημα και να αναγνωρίζει ο ενσωματωμένος txt editor τους Ελληνικούς χαρακτήρες;

 

Aν χρησιμοποιήσεις κάποια άλλη γραμματοσειρά από την default ίσως;

Link to comment
Share on other sites

πάντως και με το sx1 έτσι έγινε.Διάβαζα για κολλήματα τρελλά...Τελικά το πήρα και δεν έβγαλε τίποτα μέχρι σήμερα.Λέω να το ρισκάρω.....
Link to comment
Share on other sites

Στον χωρό των προβλημάτων θα προσθέσω και γω την δική μου πρόσφατη ανακάλυψη (δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί παλιότερα καθώς δεν παρακολουθώ το συγκεκριμένο θέμα).

 

Ο txt editor της συσκευής, και προφανώς όλων των Symbian 8 μοντέλων (καθώς παρουσιάζεται και στο 6630), παρουσιάζει πρόβλημα στην ανάγνωση txt αρχείων γραμμένων μς Ελληνικούς χαρακτήρες.

 

Αυτό που κάνω συνέχεια σε όλα τα παλαιότερα 60άρια μου (7650, 3650, n-Gage, 6600, 7610), είναι να γράφω ένα κείμενο-σημείωση ως μήνυμα πολυμέσων, και να το αποθηκεύω στα πρόχειρα. Ανοίγοντας λοιπόν έναν File Manager (οποιονδήποτε, με όλους γίνεται), ψάχνεις για ένα αρχείο txt στον φάκελο mail του system, και βρίσκεις το κείμενο που είχες γράψει στο multimedia message που είχες δημιουργήσει νωρίτερα. Τα αντιγράφω λοιπόν αυτά τα κείμενα σε έναν φάκελο της επιλογής μου της κάρτας μνήμης και έτσι κρατάω τις σημειώσεις μου στην κάρτα μνήμης οπου είναι ανεπιρέαστες απο φορμάτ και αλλαγή συσκευής.

 

Το πρόβλημα λοιπόν εστιάζεται στο οτι όταν ανοίγω το κείμενο αυτό στο 6680 αλλά και στο 6630, δεν μου αναγνωρίζει τους Ελληνικούς χαρακτήρες παρά μόνο τους Αγγλικούς και αριθμούς. Όλα τα προαναφερθέντα μοντέλα δεν αντιμετόπιζαν το συγκεκριμένο πρόβλημα.

 

Ερώτηση:

Υπάρχει τρόπος να ξεπεραστεί το πρόβλημα και να αναγνωρίζει ο ενσωματωμένος txt editor τους Ελληνικούς χαρακτήρες;

Νομίζω ότι αν από το Σημειωματάριο των Windows παίξεις στην Αποθήκευση Ως... με τις υπόλοιπες Κωδικοποιήσεις εκτός της ASCII, μπορεί να το ανοίξει. Δοκίμασε. Δεν είμαι σίγουρος, αλλά δεν έχω και χρόνο αυτό το διήμερο να δοκιμάσω...

Link to comment
Share on other sites

Trobocop® και Gimme6630, αυτό που προτείνετε, δεν μπορεί να γίνει στα Series 60 κινητά καθώς δεν σου δίνεται η δυνατότητα να επιλέξεις το φορμάτ με το οποίο θα αποθηκεύσεις το έγγραφο. Αν προσπαθήσω να σώσω τις σημειώσεις μου μέσω υπολογιστή, δεν υπάρχει πρόβλημα, καθώς γράφοντας μια σημείωση στο Notepad των Windows και επιλέγοντας τις κωδικοποιήσεις UTF-8, unicode και unicode big endian, αυτές αναγνωρίζονται μια χαρά απο τον ενσωματωμένο viewer των 6630 και 6680. Το θέμα είναι να έκανα την διαδικασία αυτή απο το κινητό εξολοκλήρου.

 

Άλλωστε το συγκεκριμένο δεν είναι κάτι σημαντικό και σίγουρα δε νομίζω να απασχολήσει κάποιον άλλο. Εκεί που θα χρειαστεί είναι αν θέλετε να έχετε κρυφές σημειώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Η δικη μου γνωμη: Το κινητο ειναι πρωτο φανερα πρωτοπορο κανενα κολλημα μεχρι στιγμης και το ΣΥΝΙΣΤΩ ανεπιφυλακτα σε καποιον που ασχολειται και γουσταρει smartphones κινητα με υψηλες δυνατοτητες.Τωρα οσον αφορα τα προβληματα μπορουν να βγουν σε οποιοδηποτε νεο κινητο με τοσες εφαρμογες!Εδω ολοκληρα λειτουργικα συστηματα υπολογιστων ειχαν bugs οι πρωτες τους εκδοσεις και αναγκαστηκαν να βγαλουν service package δεν θα εχουν τα κινητα??Βέβαια παιζει ρόλο και το ποσο τυχερος-ατυχος εισαι!!!
Try Me
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΟ ΑΜΗΝ

εχω παει το 6680 για service στις 10/5 και τι γινεται ?

σημερα τεταρτη 18/5 παω στο nokia club στην εθν.αντιστασεως στην θεσσαλονικη

μου λενε το κινητο εγινε ελατε να το παρετε.

παω εκει για καλο και για κακο παιρνω και το κουτι μαζι μου

ερχεται ο τεχνικος και μου δινει το κινητο και μου λεει ολα καλα

το κοιταζω και χαιρομαι που εχω το 6680 παλι στα χερια μου

το καλοκοιταζω και ΤΙ ΝΑ ΔΩ....

ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΗΤΑΝ ΧΤΥΠΗΜΕΝΟ ΑΠΟ ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΙΤΙΑ!!!

ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΜΕ ΠΙΑΣΑΝ ΟΙ ΔΑΙΜΟΝΕΣ ΚΑΙ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ

"ΘΕΛΩ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΙΝΗΤΟΥ ΤΩΡΑ" τους λεω

-ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ

 

 

ΜΟΥ ΔΩΣΑΝ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΒΛΑΚΑ ΥΠΕΥΘΥΝΟ ΤΗΣ ALPHA COPY ΟΝΟΜΑΤΙ ΜΑΥΡΟΣ...

 

ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΤΟΝ ΞΕΧ///ΣΩ ΚΙ ΑΥΤΟΝΑ...

 

 

 

 

 

 

 

****************** ΕΕΕΕΕΕΕ ΞΥΠΝΑΤΕ ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ ΜΑΣ ΠΗΡΑΝ ΚΑΛΑ 600 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΑΣ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝΕ!!!!!!**********

ΠΑΡΤΕ ΜΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ ΣΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΙΝΚΑ

ΣΤΕΙΛΤΕ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΑΣ ΜΕ Ε-ΜΑΙΛ ΣΤΟ TRIGLIDIS@YAHOO.GR

 

**********************ΦΩΝΑΞΤΕ ΔΙΑΜΑΡΤΗΡΗΘΗΤΕ********************

ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΥΡΙΟ ΣΤΗΝ ALPHA COPY

ΜΗΝ ΠΑΙΔΕΥΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΤΙΣ ΚΑΡΤΕΣ ΜΝΗΜΗΣ ΚΑΙ ΜΑΛ....ΙΕΣ

 

******ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΤΟΥΣ**********************

 

 

 

ευχαριστω παρα πολυ.... φιλικα ΑΡΧΟΝΤΗΣ

masterD
Link to comment
Share on other sites

Η δικη μου γνωμη: Το κινητο ειναι πρωτο φανερα πρωτοπορο κανενα κολλημα μεχρι στιγμης και το ΣΥΝΙΣΤΩ ανεπιφυλακτα σε καποιον που ασχολειται και γουσταρει smartphones κινητα με υψηλες δυνατοτητες.Τωρα οσον αφορα τα προβληματα μπορουν να βγουν σε οποιοδηποτε νεο κινητο με τοσες εφαρμογες!Εδω ολοκληρα λειτουργικα συστηματα υπολογιστων ειχαν bugs οι πρωτες τους εκδοσεις και αναγκαστηκαν να βγαλουν service package δεν θα εχουν τα κινητα??Βέβαια παιζει ρόλο και το ποσο τυχερος-ατυχος εισαι!!!

 

 

ΕΛΑ ΒΡΕ ΤΑ WINDOWS τα βρισκουμε τζαμπα εδω το κινητο το πληρωσαμε....

δεν εχω δικιο/.....??????????

masterD
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...