Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6680 & 6681


petrosbeli
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θέματα υπαρχουν και που μπορω να βρω?

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θέματα υπαρχουν και που μπορω να βρω?

 

Ριξε μια ματια εδω : [ΕΠΙΣΗΜΟ] Themes για 6600 και 7610 . :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

απο οτι ειδα και εγω δεν ειχε ετικετα απλα εγραφε <<new>>.εμενα μου ειχανε πει απο ΝΟΚΙΑ(ηρακλειου κρητης) οτι θα ερθει μετα το πασχα.μου φαινεται οτι ειναι αρκετα ακριβο αφου το 6680 κανει 561 απο ΝΟΚΙΑ και αυτο κανει 525.καλυτερα,κατα τη γνωμη παντα, να παρει καποιος το 6680 που ειναι και τριτης γενιας.

γιατι το 6630 σε μεταχειρισμενο με 200-300 ευρω δεν ειναι και ασχιμο

Link to comment
Share on other sites

Παντως η nokia εχει μπερδεψει τα μπουτια της :X ποιος θα παρει το 6681 με τοσα λεφτα,μπορει να δωσει 50 παραπανω και να παρει το 6680 η 70 λιγοτερα και να παρει και καινουργιο το 6630,μιλαμε οτι τα εχουν κανει μπαχαλο :D
Όταν ενας άνθρωπος ειναι περιτυλιγμένος γύρω απο τον εαυτό του,δημιουργεί πολυ μικρό δέμα.
Link to comment
Share on other sites

σε vodafone μαγαζιά κυκλοφόρησε το κινητό(σαλόνικα,athens)??αν ναι,μπορείτε να μου πείτε και περιοχές??
Link to comment
Share on other sites

Girisa oli tin plateia N.Smirnis kai den to brika pouthena. Mporei o kathenas na mou pei apo pou to agourase giati kaigomai na paro to kinito!!!

 

Γειτονα tsapman σου προτεινω να αρχισεις τα τηλεφωνα στα Nokia shops

τα οποια θα τα βρεις εδω.

http://www.nokia.com.gr/nokia/storeLocator_main.html

(Νοκια shop N.Σμυρνης ρωτησες ?)

Εγω το πηρα απο Nokia shop ,Ζωοδοχου Πηγης 13 & Σολωνος ,αρκετο καιρο τωρα.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Παρακολουθώ εδώ και 2 μήνες το ποιοτικό forum σας και πήρα την απόφαση μετά τα τόσα καλά που διάβασα για το 6680 να το αγοράσω το Σάββατο 23-04 από τη Vodafon Π. Φαλήρου στο πρόγραμμα 240 με πιστωτική 357 ευρώ. Υπήρχε ετοιμοπαράδοτο και στη κοσμοτέ στην Πανεπιστημίου στην ίδια περίπου τιμή. Σήμερα Δευτέρα πρέπει να είναι και στο πλαίσιο και στα υπόλοιπα σχετικά κατ/τα.

Λοιπόν τα όσα καλά διάβασα πριν το πάρω δεν είναι τίποτα μπροστά στην πραγματικότητα. Το τηλεφωνάκι είναι Α Ψ Ο Γ Ο σε όλα. Γρήγορο, χωρίς κολλήματα, το θεωρώ το καλύτερο στην ελληνική αγορά αυτή τη στιγμή με μεγάλη διαφορά από το δεύτερο. Η εκτύπωση φωτογραφίας του, βάζει κάτω πολλά τοπ μοντέλα όπως το 902 της sharp που θεωρείται ότι καλύτερο από πλευράς οθόνης. Μην καθυστερείτε όσοι το θέλετε, πάρτε το τώρα, αφού έτσι κι αλλιώς (από ασφαλείς πληροφορίες) δεν πρόκειται να πέσει η τιμή του. Μην ξεχνάτε βέβαια ότι σε λίγο θα κυκλοφορήσει (6681) και χωρίς 3g και 2η κάμερα, όμως το ίδιο άριστο κατά τα άλλα σε software, αλλά αρκετά φτηνότερο.

Καλή συνέχεια σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Exo pari ke ego to 6680 apo vodafone shop alla exo merika provlimata:

 

1. To kinito den anigi otan exo mesa karta mmc (tin arxiki 64ara tis nokia). Opote ya na to anikso vgazo karta, to anigo , vazo karta ke ola kala...

 

2. Ixa vgali kamia 15ria photos ke mia mera eksafanistikan. Itan oles stin mmc , autes pou itan stin esoteriki mnimi pareminan.

 

3. Kamia fora to bt de doulevi , de stelni oute lamvani. Svino-anigo to kinito ke meta ola kala

 

4. Teleutea oles oi efarmoges pou egathisto den emfanixone sto Manager ke opote de mporo na tis kano uninstall... Iparxi alos tropos na tis sviso?

 

Parakalo voithiste me me ola auta ta peirerga bugs pou exo... Exo to idio firmware pou exi anaferthi parapano

 

Παιδιά, κι εγώ έχω παρόμοια προβλήματα με τον φίλο gemikon. Κυρίως σε οτι αφορά στην αποθήκευση και επεξεργασία εικόνων, ήχων κλπ απο την MMC. Έχω μια ΑΤΡ αλλα και με την ΝΟΚΙΑ τα ίδια κάνει. Το πήγα στη ΝΟΚΙΑ και περιμένω να δώ τι θα μου πούν. Κρίμα γιατι με το 6630 δεν είχα το παραμικρό πορόβλημα (εκτός απο το ότι ειχα κολήσει τον Cabir :p )

Link to comment
Share on other sites

Stamkok apo vodafone to pires????

Sto site tous lei oti tha to feroun stios 30/05, pira kiolas kai sto katastima tou P. Falirou ( stin Amfitheas ) kai ipan tin epomeni bdomada. Pira kai sta misa katastimata tou plaisiou kai tous teliose. Mallon tha to paro Tetarti pou tha to ferei o OTE ( to exei kai poli ftina ) an kai den polifoustaro na paro cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, από την Βόνταφον στην αρχή της Αγ. Αλεξάνδρου στο Π. Φάληρο. Αρχικά μου είπαν οτι δεν έχουν και θα έχουν σίγουρα από Δευτέρα, αλλά επιμένοντας και ρωτώντας τον υπεύθυνο (διευθυντή;) του καταστήματος, αυτός έκανε κάπου ένα τηλέφωνο και εντόπισε μια δεύτερη συσκευή κάπου και μου είπε οτι θα μου δώσει ένα που εχει κρατημένο για κάποιον άλλο που θα ερθει τη Δευτέρα και ως τότε θα το αντικαταστήσει. Ετσι κι έγινε. Πολύ εξυπηρετητικός πάντως απέναντι μου, και στο παρελθόν το ίδιο και στον αδελφό μου, χωρίς να μας ξέρει. ζητήστε τον ίδιο και σίγουρα θα σας το βρει, αρκει να ξέρει οτι σίγουρα θα αγοραστεί λιανική ή μεσω βονταφον προγράμματος. Θύμησέ του κιόλας αν θές αυτό που μου πούλησε το σάββατο το πρωι στις 10.

 

tsapman και μενα μου τη σπάει η κοσμοτε, τόσα χρονια και στην Παρθενωνος στο Φάληρο που μένω εχει από ελάχιστο ως καθόλου σήμα. Γιαυτο και πήρα βόνταφον αυτή τη φορά. επέμεινε πάντως στο ψαξιμο, ίσως λόγω πάσχα να έχει αυξημένη ζήτηση το τηλέφωνο και να παιδευτείς. αξίζει τα διπλά παντως... καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,θα ηθελα να ρωτησω αν ειναι δυνατο να χρησιμοποιησω το 6680 σαν webcam και πως.....ευχαριστώ!

 

Θεωρητικα τουλαχιστον ναι αλλα δεν το εχω δοκιμασει για να σου πω 100% σιγουρα.Θα χρειαστεις 2 προγραμματακια : το remote s60 pro και το soft cam.

Επισης ειχε βγει τωρα τελευταια αλλο ενα προγραμμα αλλα δεν θυμαμαι το ονομα του. :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,θα ηθελα να ρωτησω αν ειναι δυνατο να χρησιμοποιησω το 6680 σαν webcam και πως.....ευχαριστώ!

file ipirxe kapoio prog sto aivanet alla pleon ekleise to aivanet kai paei kai to prog den thimame to onoma tou programmatos alla iparxei kati kai douleue me bluetooth

Link to comment
Share on other sites

An pareis to 6680 me Vodafone exeis 3G ipiresies ( tileorasi ktl )????

3g εχω με βονταφον, βονταφον λαιβ δεν έχει ακόμα άρα ούτε τηλεόραση. μου είπαν όμως αν κατάλαβα καλά, οτι μέσα στο μαιο προς το τέλος, θα υπαρχει vodafon live kai gia to 6680 και οτι θα συνεχιστεί και πέραν του μαίου το δωρεάν των συγκεκριμένων υπηρεσιών, αφού ούτως ή άλλως το 3g είναι στα σπάργανα.

Link to comment
Share on other sites

εγκατέστησα πολλές εφαρμογές.είναι φυσιολογικό να καθυστερεί η πλοήγηση?μηπως έπρεπε να τις οργανώσω(τις εφαρμογές)με κάποιο τρόπο?συγνώμη για την ερώτηση,αλλά είμαι καινούριος στα S60

 

προσπάθησα να συνδεθώ με το remote s60 αλλά τίποτα....χρησιμοποιώ το καλώδιο της συσκευασίας.το remote δεν γράφει τίποτα για κάτι τέτοιο,αλλά αναφέρει για ir bluetooth και com ports.εχει καταφέρει κανείς να συνδεθεί με το καλώδιο?

Link to comment
Share on other sites

παιδες το πηρα και γω σημερα.....

φοβερο....

λοιπον εβγαλα την 250καρτουλα μνημης απο το 6630 μου την εβαλα στο 6680 εκανα backup αλλα δεν μπορω να μπω καν στο βασικο μενου....(με πεταει εξω....) :w00t:

να κανω format την καρτα(αφου κρατησω τα "δεδομενα" της στο pc) και να ξαναπροσπαθησω...????

Link to comment
Share on other sites

παιδες το πηρα και γω σημερα.....

φοβερο....

λοιπον εβγαλα την 250καρτουλα μνημης απο το 6630 μου την εβαλα στο 6680 εκανα backup αλλα δεν μπορω να μπω καν στο βασικο μενου....(με πεταει εξω....) :w00t:

να κανω format την καρτα(αφου κρατησω τα "δεδομενα" της στο pc) και να ξαναπροσπαθησω...????

 

Kαλοριζικο και σε σενα freddara. :)

Θα σου συνιστουσα φορματ την καρτα και εγκατασταση των εφαμρογων απο την αρχη.Για μεταφορα επαφων χρησιμοποιησε την τελευταια εκδοση του contacts manager (1.06) . Δοκιμασε και την εφαρμογη Μεταφορα"

 

εγκατέστησα πολλές εφαρμογές.είναι φυσιολογικό να καθυστερεί η πλοήγηση?μηπως έπρεπε να τις οργανώσω(τις εφαρμογές)με κάποιο τρόπο?συγνώμη για την ερώτηση,αλλά είμαι καινούριος στα S60

 

Φυσιολογικο ειναι να καθυστερει καπως φιλε DlMlTRlS

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

φιλε nervous εβγαλα την καρτα αλλα παλι δεν μπορω να μπω στο βασικο μενου!!!!

:w00t: :w00t: :w00t:

πο πο ακομη δεν αρχισαμε.....

μπορει να μου θυμισει καποιος πως κανουμε format....????

Link to comment
Share on other sites

Re paidia mporeis na me boithisei kapoios na epilexo diktio gia na paro to kinito. Eimai namesa se ayta:

Me TIM 130 sta 370 eyro

Me Voda 120 sta idia

Me Cosmote 120 apo OTESHOP me 300 eyro!!!!

 

Sigoura me cosmote paei poli pio kato i timi alla de xero... den tin pao ayti ti cosmote... An i Vodafone diethete oles tis 3G ipiresies tis gia to 6680 tote tha to eperna apo ekei 10000% alla ayto den einai sigouro. Eseis ti lete?

Link to comment
Share on other sites

φιλε nervous εβγαλα την καρτα αλλα παλι δεν μπορω να μπω στο βασικο μενου!!!!

:w00t: :w00t: :w00t:

πο πο ακομη δεν αρχισαμε.....

μπορει να μου θυμισει καποιος πως κανουμε format....????

 

Για το τηλεφωνο λες ?

Soft reset : *#7370#

Hard reset : πρασινο ακουστικο,*,3 και ανοιγεις το κινητο

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ακούστηκε tpt για καινούργιο firmware,πολλά bugs διάβασα (από το topic) ότι έχει!!

 

Δεν εχει τιποτα ιδιαιτερο , απο τα πιο σταθερα τηλεφωνα που εχουν περασει απο τα χερια μου. :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...