Jump to content

Φοιτητικό what's up


MIKU
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις έκανα ανανέωση 10 ευρώ σε φοιτητικό what's up με χρεωστική κάρτα χρησιμοποιώντας την εφαρμογή. Ενεργοποίησα το πακέτο των 7,06 ευρώ, και πήρα από το πακέτο 1200' , 1200 sms και 600mb , τα οποία (mb) προστέθηκαν σε προηγούμενα που είχα και ανανεώθηκε η ημερομηνία λήξης τους. Επίσης πήρα 500mb από το τώρα data που έχω ενεργοποιήσει, με ξεχωριστή ημερομηνία λήξης. Και τέλος πήρα τα 1200mb από το reload it , επίσης με ξεχωριστή ημερομηνία λήξης.

Σύνολο 2300mb (δίχως το πάρε-δώσε). Όχι και άσχημα. Αν αθροίζονταν όλα μαζί θα ήταν ιδανικά.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, ειμαι συνδρομητης cosmote πολλα χρονια τωρα και επειδη εχω βεβαιωση σπουδων απο το πανεπιστημιο ειπα να το γυρισω σε φοιτητικο. Κανω λοιπον την αιτηση χτες σε εναν γνωστο που εχω στον γερμανο και παιρνω σημερα την εξυπ. πελατων στην cosmote να μαθω την εξελιξη της. Μου ειπαν απορριφθηκε επειδη εχω συμπληρωσει τα βασικα ετη φοιτησης. Τους πιεσα λιγο λεγοντας τους οτι στη wind μου εκαναν φοιτητικο f2g [ο δευτερος αριθμος μου] αλλα τιποτα. Υπαρχει κανενας τροπος να κανω το whatsup φοιτητικο ρε παιδια τι λετε; Δε θελω να ψαχνω για dual sim full active τηλεφωνο ειναι πολυ δυσευρετα πλεον. Γι αυτο θα ηθελα να κανω τον πρωτο μου αριθμο φοιτητικο και το wind να το πεταξω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, ειμαι συνδρομητης cosmote πολλα χρονια τωρα και επειδη εχω βεβαιωση σπουδων απο το πανεπιστημιο ειπα να το γυρισω σε φοιτητικο. Κανω λοιπον την αιτηση χτες σε εναν γνωστο που εχω στον γερμανο και παιρνω σημερα την εξυπ. πελατων στην cosmote να μαθω την εξελιξη της. Μου ειπαν απορριφθηκε επειδη εχω συμπληρωσει τα βασικα ετη φοιτησης. Τους πιεσα λιγο λεγοντας τους οτι στη wind μου εκαναν φοιτητικο f2g [ο δευτερος αριθμος μου] αλλα τιποτα. Υπαρχει κανενας τροπος να κανω το whatsup φοιτητικο ρε παιδια τι λετε; Δε θελω να ψαχνω για dual sim full active τηλεφωνο ειναι πολυ δυσευρετα πλεον. Γι αυτο θα ηθελα να κανω τον πρωτο μου αριθμο φοιτητικο και το wind να το πεταξω.

Πάρε ένα από όλα τα διαθεσιμα Xiaomi που είναι όλα full active dual sim και ησύχασες! :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, ειμαι συνδρομητης cosmote πολλα χρονια τωρα και επειδη εχω βεβαιωση σπουδων απο το πανεπιστημιο ειπα να το γυρισω σε φοιτητικο. Κανω λοιπον την αιτηση χτες σε εναν γνωστο που εχω στον γερμανο και παιρνω σημερα την εξυπ. πελατων στην cosmote να μαθω την εξελιξη της. Μου ειπαν απορριφθηκε επειδη εχω συμπληρωσει τα βασικα ετη φοιτησης. Τους πιεσα λιγο λεγοντας τους οτι στη wind μου εκαναν φοιτητικο f2g [ο δευτερος αριθμος μου] αλλα τιποτα. Υπαρχει κανενας τροπος να κανω το whatsup φοιτητικο ρε παιδια τι λετε; Δε θελω να ψαχνω για dual sim full active τηλεφωνο ειναι πολυ δυσευρετα πλεον. Γι αυτο θα ηθελα να κανω τον πρωτο μου αριθμο φοιτητικο και το wind να το πεταξω.

 

Δηλαδή όποιος σπουδάσει σε μεγαλύτερη ηλικία ή δεύτερο πτυχίο και δεν είχε ποτέ φοιτητικό, δεν δικαιούται?

Επειδή θα πάω σε ένα ιδιωτικό ιεκ από Οκτώβριο το σκεφτόμουν

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όποιος σπουδάσει σε μεγαλύτερη ηλικία ή δεύτερο πτυχίο και δεν είχε ποτέ φοιτητικό, δεν δικαιούται?

Επειδή θα πάω σε ένα ιδιωτικό ιεκ από Οκτώβριο το σκεφτόμουν

Καντο μεσω ιντερνετ.Γενικα μην προτιματε τα φυσικα καταστηματα δεν υπαρχει λογος.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όποιος σπουδάσει σε μεγαλύτερη ηλικία ή δεύτερο πτυχίο και δεν είχε ποτέ φοιτητικό, δεν δικαιούται?

Επειδή θα πάω σε ένα ιδιωτικό ιεκ από Οκτώβριο το σκεφτόμουν

 

Οχι η περιπτωση σου ειναι διαφορετικη. Εσυ θα εισαι νεος σπουδαστης αρα δικαιουσαι. Εγω συμπληρωσα τα βασικα ετη και προσπαθω μπας και μπω και εγω στο φοιτητικο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάρε ένα από όλα τα διαθεσιμα Xiaomi που είναι όλα full active dual sim και ησύχασες! :)

 

ποιο xiaomi ειναι dual sim full active?? εισαι σιγουρος; γιατι εγω διαβαζω σε specs οτι ειναι dual standby.

Link to comment
Share on other sites

η ηλικία του σπουδαστή δεν παίζει κανένα ρόλο, τωρα αυτό με τα βασικά έτη ειναι κάτι άσχημο που ακούγεται....

 

δείχνει ότι στο μέλλον θα πέσει τσεκούρι....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να σας πω, όσοι το κάναμε φοιτητικό πριν χρόνια είναι για πάντα; Γιατί εγώ το δικό μου το έκανα το 2012 και τώρα που έχω τελειώσει ακόμη παίρνω τα φοιτητικά κάθε μήνα. Το ίδιο και μια φίλη, η οποία τέλειωσε το 2015 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ ένα wu φοιτητικό το οποίο με το που το έβαλα στο κινητό με ενημέρωσε ότι έχω 40λεπτα προς wu. Επίσης για να πάρω τη sim έδωσα 5€ στην cote τα οποία τα πέρασαν μέσα. Τώρα θέλει κάποια επιπλέον ανανέωση για τα φοιτητικά πακέτα;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ ένα wu φοιτητικό το οποίο με το που το έβαλα στο κινητό με ενημέρωσε ότι έχω 40λεπτα προς wu. Επίσης για να πάρω τη sim έδωσα 5€ στην cote τα οποία τα πέρασαν μέσα. Τώρα θέλει κάποια επιπλέον ανανέωση για τα φοιτητικά πακέτα;

 

Αυτά τα 5 τα χρησιμοποιείς αν θες να ενεργοποιήσεις πακέτο. Αν δε σου βγάζει τα πακέτα νομίζω περιμένεις 1-2 μέρες να περαστεί στο σύστημά τους ως φοιτητικό. Τότε δηλαδή που εγώ έκανα, έτσι γινόταν.

Link to comment
Share on other sites

Για να έχω κάθε μήνα τις προσφορές πρέπει να κάνω τουλάχιστον μια ανανέωση?

 

Ναι. Για τα 600ΜΒ και τα λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Για τα 600ΜΒ και τα λεπτά.

 

Άλλαξε πάλι αυτό; Δεν δίνονται δωρεάν όπως στη VF;

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε πάλι αυτό; Δεν δίνονται δωρεάν όπως στη VF;

 

Όχι, ποτέ δεν ίσχυε. Για να σου αποδοθούν στην 1η του μήνα, πρέπει μέσα στον προηγούμενο μήνα να έχεις κάνει ανανέωση 10 ευρώ και άνω. Όσο ήμουν φοιτητής, τις ελάχιστες φορές που δεν έκανα ανανέωση, δε μου αποδιδόντουσαν.

Link to comment
Share on other sites

Τους 2 τελευταίους μήνες δεν έχω κάνει ανανέωση και πήρα κανονικά τα δώρα (600ΜΒ & 600' whatsup)!

 

Εδω και κάμποσους μηνες τα δίνει χωρίς προϋπόθεση ανανέωσης.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Όχι, ποτέ δεν ίσχυε. Για να σου αποδοθούν στην 1η του μήνα, πρέπει μέσα στον προηγούμενο μήνα να έχεις κάνει ανανέωση 10 ευρώ και άνω. Όσο ήμουν φοιτητής, τις ελάχιστες φορές που δεν έκανα ανανέωση, δε μου αποδιδόντουσαν.

δεν ισχύει αυτό που λες.....

το μόνο που χρειάζεται ειναι να μην εχσι λήξει το υπόλοιπο σου....

 

τουλάχιστον σε μένα έτσι γίνεται....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

δεν ισχύει αυτό που λες.....

το μόνο που χρειάζεται ειναι να μην εχσι λήξει το υπόλοιπο σου....

 

τουλάχιστον σε μένα έτσι γίνεται....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

Δεν έχω ιδέα, έχω τελειώσει εδώ και καιρό και βάζω κάρτα κάθε μήνα, πάντως θυμάμαι κάποιες φορές που ήμουν στενά και δεν έβαζα δεν έπαιρνα και τα 600ΜΒ. Το ίδιο ούτε φίλη.

Link to comment
Share on other sites

δεν ισχύει αυτό που λες.....

το μόνο που χρειάζεται ειναι να μην εχσι λήξει το υπόλοιπο σου....

 

τουλάχιστον σε μένα έτσι γίνεται....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Εμένα και με ληγμένα υπόλοιπο εδώ και 2 μήνες έρχονται κανονικά τα δώρα και μπορώ να τα αξιοποιήσω κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα και με ληγμένα υπόλοιπο εδώ και 2 μήνες έρχονται κανονικά τα δώρα και μπορώ να τα αξιοποιήσω κιόλας.

οκ αυτό να είμαι ειλικρινής δεν το ήξερα 100%..... υπέθεσα ότι αν λήξει δεν εχει μπόνους....

 

όμορφα :)

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα, έχω τελειώσει εδώ και καιρό και βάζω κάρτα κάθε μήνα, πάντως θυμάμαι κάποιες φορές που ήμουν στενά και δεν έβαζα δεν έπαιρνα και τα 600ΜΒ. Το ίδιο ούτε φίλη.

 

Από τις αρχές του προηγουμένου ακαδημαϊκού έτους ισχύει το "χωρίς κάρτα bonus".

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Από τις αρχές του προηγουμένου ακαδημαϊκού έτους ισχύει το "χωρίς κάρτα bonus".

 

Να γιατί δεν ήμουν ενημερωμένος τότε :) από την ώρα που τέλειωσα δε μου έλειψε ευτυχώς το 10ευρο για κάρτα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τους 2 τελευταίους μήνες δεν έχω κάνει ανανέωση και πήρα κανονικά τα δώρα (600ΜΒ & 600' whatsup)!

Αυτή η αλλαγή έγινε από τον Σεπτέμβριο του 2016 και πραγματικά μας έσωσε.

Με αυτά τα λεπτα όμως μπορώ να καλέσω στην Αγγλία που είναι στην ε.ε. και να μην χρεωθω; Γιατί νομίζω ότι τα φοιτητικα πακέτα εξαιρούνται...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θες λεπτά προς όλους.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...