Jump to content

LeEco Cool1


nio83
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλημερα

Η ρομ μου ειναι 17ς Grossoshop (Geekbuy).

Ποια να βαλω?

 

ΔΕΝ μ ενδιαφερουν καθολου τα ελληνικα. Απλα η καμερα να ειναι οκ.

 

(και υπαρχει καποιος Αθηνα που να μπορει να βαλει την ρομ? Δεν γνωριζουμε απο αυτα :rolleyes:)

 

Αν δεν σε ενδιαφερουν τα ελληνικα , βαλε την 7.1.1.

Ειναι αψογη σε ολα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν δεν σε ενδιαφερουν τα ελληνικα , βαλε την 7.1.1.

Ειναι αψογη σε ολα.

 

Σχετικό είναι αν είναι άψογη ή όχι.

Εγώ βλέπω πως η 18s που έχω είναι άψογη σε όλα εκτός από τα Ελληνικά που δεν έχει (αλλά μπορώ να γράφω άψογα βέβαια).

Έχεις τσεκάρει ειδοποιήσεις αν έρχονται και είναι άμεσες, γιατί στην 18s είναι σε όλα τα προγράμματα.

Βασικά δεν υπάρχει κάτι σημαντικό που να μην δουλεύει, οπότε δεν βλέπω γιατί να περάσει κάποιος αυτή τη στιγμή σε JUI.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου έπεσε σε νερό, και από τότε ανοίγει μόνο όταν του βάζω τον φορτιστή στην πρίζα. Όταν τον βγάζω σβήνει. Η μπαταρία δεν φορτίζει, μάλλον έχει καταστραφεί. Ξέρει κάποιος που θα βρω άλλη?
Link to comment
Share on other sites

Σχετικό είναι αν είναι άψογη ή όχι.

Εγώ βλέπω πως η 18s που έχω είναι άψογη σε όλα εκτός από τα Ελληνικά που δεν έχει (αλλά μπορώ να γράφω άψογα βέβαια).

Έχεις τσεκάρει ειδοποιήσεις αν έρχονται και είναι άμεσες, γιατί στην 18s είναι σε όλα τα προγράμματα.

Βασικά δεν υπάρχει κάτι σημαντικό που να μην δουλεύει, οπότε δεν βλέπω γιατί να περάσει κάποιος αυτή τη στιγμή σε JUI.

Οι ειδοποιήσεις δεν έρχονται άμεσα. Τουλάχιστον στο messenger που χρησιμοποιώ εγώ. Και δεν εχω βρει επιλογή να κλειδώνω κάποιες εφαρμογές με αποτυπωμα. Όλα τα υπόλοιπα δουλεύουν κανονικά. Κι υπάρχει και μεγάλη βελτίωση στη μπαταρία, ίσως επειδή βάζει σε ύπνο όλες τις εφαρμογές, εξου κι οι χαμένες ειδοποίησεις

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Viber, gmail, Κ9 mail που χρησιμοποιώ όλα άψογα. Μήπως θέλει καμιά ρύθμιση που δεν έχεις κάνει.
Ίσως δε το διευκρίνισα αλλά αναφέρομαι στην 7.1.

 

Στάλθηκε από το C106 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχω ένα letv x500 αγορασμενο Φεβ 2016. Στην αρχή θερμαίνονταν γρήγορα και κάποιες φορές χρειάζονταν reboot για να λειτουργήσει.Μεχρι που εδώ και λίγες ημέρες δεν μπορώ να το ανοίξω. Δεν μπορώ να το συνδέσω στο pc (δεν το βλέπει) και η μόνη ένδειξη ζωής είναι ένα κόκκινο φωτάκια κατά τη διάρκεια φόρτισης που παρόλο που το έχω αφήσει ένα ολόκληρο βράδυ, παραμένει κόκκινο και δεν ανοίγει.

Τι μπορώ να κάνω προκειμένου να πάρω backup στις φωτογραφίες. Τι πρέπει να κάνω για να λειτουργήσει ξανά;

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα...το έχω δοκιμάσει. Απλά το βλέπει και προσπαθεί να αναγνωρίσει την συσκευή και τελικά το πετάει εκτός Edited by vkap
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα...το έχω δοκιμάσει. Απλά το βλέπει και προσπαθεί να αναγνωρίσει την συσκευή και τελικά το πετάει εκτός

Το κινητό ανάβει? Μπαίνει στο σύστημα? Αν ναι άλλαξε καλώδιο πρώτα και τσέκαρε φορτιστή. Αν όχι κάνε clear dalvik cache στο TWRP και κάνε ένα battery calibration.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ανάβει? Μπαίνει στο σύστημα? Αν ναι άλλαξε καλώδιο πρώτα και τσέκαρε φορτιστή. Αν όχι κάνε clear dalvik cache στο TWRP και κάνε ένα battery calibration.

 

Δεν είναι ξεκλειδωτες οι υπηρεσίες προγραμματιστή ( αν το λέω σωστά). Δεν επιχείρησα πότε να αλλάξω κάτι στο κινητό. Δεν είχα κάνει ποτέ εγκατάσταση το twrp ή κάποιο ανάλογο. Το κινητό δεν ανοίγει

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γειά σας.

Έχω το LeEco Cool1 Dual (Snapdragon 652, 8 cores, 1.8GHz) με ROM EUI 5.8.017S (Stable), ZIXOSOP580171119S release-keys (by BB72), Android 6.0.1 version.

Όταν η οθόνη είναι σβηστεί ,δεν ακούω κλήσεις και μηνύματα από το Skype, το Viber, messenger.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Dooge Collo DG100| Galaxy S3|

LeEco Cool 1 Dual|Xiaomi A2 Lite

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.

Έχω το LeEco Cool1 Dual (Snapdragon 652, 8 cores, 1.8GHz) με ROM EUI 5.8.017S (Stable), ZIXOSOP580171119S release-keys (by BB72), Android 6.0.1 version.

Όταν η οθόνη είναι σβηστεί ,δεν ακούω κλήσεις και μηνύματα από το Skype, το Viber, messenger.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

 

Όπως σου είπε και ο φίλος μάτια εδώ.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7141627#post7141627

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εχω εχω και κανα μήνα περασμένη τη ρομ jui 7.1 του cuoco92 από το leeco.re

Πολυ καλυτερη διαχείριση μπαταριας, δε χάνω καμία ειδοποίηση πλεον,οο τύποι εκει βγάζουν συνέχεια αναβαθμίσεις του κι η ρομ δουλεύει άψογα. Στα συν του οτι εχω περασει και λογω 7.1 τη Google camera με hdr+. Οδηγιες για την εγκατάσταση της ρομ θα βρείτε εκει. Αν έχετε περασμένη την επίσημη jui απλα φλασαρετε μεσω twrp recovery. Η τελευταία είναι αυτή εδω https://androidfilehost.com/?w=files&flid=215469

Μόνο αρνητικο ότι δεν έχει app lock για κλείδωμα εφαρμογων μεσω fingerprint και δδ μου δουλεύουν σωστά οι εφαρμογές κλείδωμα από το playstore

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εχω εχω και κανα μήνα περασμένη τη ρομ jui 7.1 του cuoco92 από το leeco.re

Πολυ καλυτερη διαχείριση μπαταριας, δε χάνω καμία ειδοποίηση πλεον,οο τύποι εκει βγάζουν συνέχεια αναβαθμίσεις του κι η ρομ δουλεύει άψογα. Στα συν του οτι εχω περασει και λογω 7.1 τη Google camera με hdr+. Οδηγιες για την εγκατάσταση της ρομ θα βρείτε εκει. Αν έχετε περασμένη την επίσημη jui απλα φλασαρετε μεσω twrp recovery. Η τελευταία είναι αυτή εδω https://androidfilehost.com/?w=files&flid=215469

Μόνο αρνητικο ότι δεν έχει app lock για κλείδωμα εφαρμογων μεσω fingerprint και δδ μου δουλεύουν σωστά οι εφαρμογές κλείδωμα από το playstore

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Καλημέρα! Κι εγώ εδώ και 2 εβδομάδες χρησιμοποιώ την ίδια ROM και οι εντυπώσεις είναι αντίστοιχα θετικές. Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι η λειτουργία hotspot: ενώ ο υπολογιστής συνδέεται στο ασύρματο δίκτυο που δημιουργεί το τηλέφωνο, δε λαμβάνει internet. Το ίδιο συμβαίνει και με USB ή bluetooth tethering. Παρατηρήσατε παρόμοια προβλήματα; Καμιά ιδέα; Ευχαριστώ πολύ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για οσους εχουμε το c103 υπαρχει nougat rom ?

 

Νομίζω ότι είχα διαβάσει ότι η Nougat ROM του cuoco δεν είναι απόλυτα συμβατή με την έκδοση C103 του τηλεφώνου, όπως και ότι η JUI 7.1, στην οποία βασίζεται η custom rom, είναι χειρότερη από την αντίστοιχη για τη C106.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά αν γυρίσει κάποιος στα settings, language & input, το region σε China (με language English), δουλεύει και το call recording στις κλήσεις! Χρήσιμο καμιά φορά.

Εγώ είμαι με 18s που δουλεύει άψογα σε όλα.

 

Δεν βλέπω λόγο να αλλάξω αφού δεν έχουν εξαλειφθεί όλα σε jui. Για διαχείριση μνήμης αν κάνει καλύτερη δεν με πολυαπασχολεί καθώς είμαι με 4Gb.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά αν γυρίσει κάποιος στα settings, language & input, το region σε China (με language English), δουλεύει και το call recording στις κλήσεις! Χρήσιμο καμιά φορά.

Εγώ είμαι με 18s που δουλεύει άψογα σε όλα.

 

Δεν βλέπω λόγο να αλλάξω αφού δεν έχουν εξαλειφθεί όλα σε jui. Για διαχείριση μνήμης αν κάνει καλύτερη δεν με πολυαπασχολεί καθώς είμαι με 4Gb.

 

Ποιά 18s έχεις; Μπορείς να δώσεις περισσότερα στοιχεία και link;

Eίναι για το C106;

Edited by psild
update

Dooge Collo DG100| Galaxy S3|

LeEco Cool 1 Dual|Xiaomi A2 Lite

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,μόλις γράφτηκαν, ήθελα να ρωτήσω το cool1 πως συνδέεται ενσύρματα με την τηλεόραση,μου είπαν ότι λόγω της type c θύρας αυτό είναι αδύνατο,δεν υπάρχει το mhl adaptor,επίσης αν γίνεται και πως ασύρματα,έχω μια LG smart TV, ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Σπερες

Αξίζει το.κινητο για ένα επάγγελμτια που θέλει άριστη μπαταρία, σούπερ GPS?

Υπάρχει κάποια αξιόλογη CUSTOM ROM

Ή βολευει η μαμισια;;;

Τι λέτε;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καθώς πρόκειται για superphone, αξίζει.

Υπόψιν 800αρα δεν έχει, αν τη χρειάζεσαι.

 

Μπαταρία 2ημερο με νορμάλ χρήση, τώρα αν λιώνεις σε YouTube τελειώνει γρήγορα.

Με 4Gb είναι δύναμη, σφαιράτο.

 

Αν θα ήθελα κάτι παραπάνω στο official software θα ήταν λίγο σκάλισμα για το battery drain. Η 14s που ήρθε ήταν φοβερή σε αυτό το θέμα.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Καθώς πρόκειται για superphone, αξίζει.

Υπόψιν 800αρα δεν έχει, αν τη χρειάζεσαι.

 

Μπαταρία 2ημερο με νορμάλ χρήση, τώρα αν λιώνεις σε YouTube τελειώνει γρήγορα.

Με 4Gb είναι δύναμη, σφαιράτο.

 

Αν θα ήθελα κάτι παραπάνω στο official software θα ήταν λίγο σκάλισμα για το battery drain. Η 14s που ήρθε ήταν φοβερή σε αυτό το θέμα.

 

ευχαριστω...................

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...