Jump to content

HomTom HT17 pro


johnstef
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 378
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΟΣ.Εχασα το ιμει της συσκευης και δεν ξερω πως να το επαναφερω.

 

Πληκτρλογησε *#*#12306#*#*

και δωσε τα ΙΜΕΙ που βρισκονται κάτω απο την μπαταρία στην πλατη του κινητου

 

κανε restrat και είσαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Είναι διαθέσιμη η R08 στο site της homtom λογικά τις επόμενες μέρες περιμένουμε και το ota update.

https://drive.google.com/file/d/0Bwt-yELgdcW_dE9OMHlIMElUbXc/view

 

Την εκανα φλας με sp tools και δεν μπουταρε καν το κινητακι,δουλεψε σε κανεναν?

Link to comment
Share on other sites

Την εκανα φλας με sp tools και δεν μπουταρε καν το κινητακι,δουλεψε σε κανεναν?

 

Εγω περιμενω να ερθει OTA,μηπως δεν εκανες κατι σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Εγω περιμενω να ερθει OTA,μηπως δεν εκανες κατι σωστα?

 

Δεν νομιζω εκανα 3 φορες κιολας και παλι τα ιδια καθε φορα,μην το δοκιμασεις ισως βγαλουν αλλη ενημερωση που να δουλευει σωστα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

καταρχήν να ενημερωσω οτι ειναι κατοχος του HT17 οχι του PRO

αυτο που παρατηρησα και σε μενα ενω για το ΗΤ17 εχει βγει R11 δεν κανει update μεσω ΟΤΑ μετα την R8 πιθανον γιατι ανιχνευει διαφορετικό υλικό

καπου διαβασα οτι υπαρχουν δύο (πιθανον και περισοτερες εκδοσεις) του ιδιου τηεφωνου με διαφορες στην οθονη LCD αρα και στον Driver της οθονης

Ετσι οι νεες rom version απευθυνονται στα νεα τηλέφωνα με αλλο υλικό

Εκανα και εγω update απο την R8 σε R11 με flash tool και μετα δεν ανοιγε εστιεπανηλθα παλι σε R8 και εχω βαει τώρα mesv TWRP την Elephone Ported rom

Σιγουρα υπάρχει δοαφορετικο υλικο γατί σε SP flash update βγαζει error "pmt changed for the rom it must be downloaded"

και πρεπει να γινει πρωτα format ( εστι εχασα και εγω τα ΙΜΕΙ)

 

Τα ιδια πεστευω οτι υσχυουν και για το PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

καταρχήν να ενημερωσω οτι ειναι κατοχος του HT17 οχι του PRO

αυτο που παρατηρησα και σε μενα ενω για το ΗΤ17 εχει βγει R11 δεν κανει update μεσω ΟΤΑ μετα την R8 πιθανον γιατι ανιχνευει διαφορετικό υλικό

καπου διαβασα οτι υπαρχουν δύο (πιθανον και περισοτερες εκδοσεις) του ιδιου τηεφωνου με διαφορες στην οθονη LCD αρα και στον Driver της οθονης

Ετσι οι νεες rom version απευθυνονται στα νεα τηλέφωνα με αλλο υλικό

Εκανα και εγω update απο την R8 σε R11 με flash tool και μετα δεν ανοιγε εστιεπανηλθα παλι σε R8 και εχω βαει τώρα mesv TWRP την Elephone Ported rom

Σιγουρα υπάρχει δοαφορετικο υλικο γατί σε SP flash update βγαζει error "pmt changed for the rom it must be downloaded"

και πρεπει να γινει πρωτα format ( εστι εχασα και εγω τα ΙΜΕΙ)

 

Τα ιδια πεστευω οτι υσχυουν και για το PRO

Εχεις δικιο γιατι και μενα οταν εβαλα την ενημερωση μου ανοιγε η οθονη αλλα ηταν μαυρη,αρα λογικα ειναι για αλλη οθονη,ελπιζω απλα να υποστηριξουν και αυτα τα μοντελα και να μην τα αφησουν ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανενας να το ρουταρει?

Κατεβαζεις την recovery και μετα μεσω αυτης φλασαρεις το supersu.

http://www.needrom.com/download/t17-pro-twrp/

http://forum.xda-developers.com/apps/supersu/stable-2016-09-01supersu-v2-78-release-t3452703

Link to comment
Share on other sites

Παιδες,τελικα η R08 που εχει στο σαιτ της η homtom δουλευει η οχι??Εγω εχω την R05 και οταν προσπαθω να κανω OTAupdate μου βγαζει πως το συστημα ειναι ενημερωμενο....
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς όπως για κάποιους δεν ήρθε η r06(ενώ σε κάποιους που ήρθε είχαν πρόβλημα και επέστρεψαν σε r05), έτσι δεν θα έρθει και σε όλους η r08..

Και γω με r05 είμαι ακόμα.

Στάλθηκε από το HT17Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ με την R05 πάνω.Κακή εντύπωση μου έκανε το άθλιο gps που με γύρισε σε εποχές mtk 2012..Κατά τα άλλα συγκρίνοντας το με άλλο φθηνό κινητό το doogee x5 pro το ht17 pro υπερτερεί σε όλα πλην ηχείου που είναι πιο χαμηλό και του gps που απλά δεν λειτουργεί..

Eπίσης η οθόνη ενώ έχει πολύ καλή αφή,δεν έχει καλές γωνίες θέασης.Στα αριστερά καφετίζει και στα δεξιά μπλεδίζει,κάτι που ειχα συναντήσει και στο homtom ht6 αν και πρακτικά στη λειτουργία του κινητού δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.Κατά τα άλλα το μικρόφωνο και το ακουστικό στις κλήσεις είναι πολύ καλά και ειδικά το μικρόφωνο τηλεφώνησα πριν λίγο σε ένα φίλο και μου λέει πριν προλάβω να του πω ότι άλλαξα τηλέφωνο,αφού το x5 pro είναι γνωστό ότι έχει ένα θεματάκι στο μικρόφωνο.

Η κάμερα μου φαίνεται καλή για τα χρήματα που κοστίζει το κινητό λιιίγο καλύτερη απο τις γνωστές άθλιες κάμερες των κινέζων σε αυτή την κατηγορία τιμής.Η μπαταρία σε πάχος και βάρος δεν μου κάνει για 3000mah αλλά θα την μετρήσω και θα ξέρω με σιγουριά πόσο είναι τα πραγματικά.Αν δεν είχε το θέμα με το gps θα το θεωρούσα άριστη αγορά

Το δακτυλικό αποτύπωμα με εξέπληξε θετικά καθώς λειτουργεί ταχύτατα και με ποσοστό επιτυχίας 99%

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ με την R05 πάνω.Κακή εντύπωση μου έκανε το άθλιο gps που με γύρισε σε εποχές mtk 2012..Κατά τα άλλα συγκρίνοντας το με άλλο φθηνό κινητό το doogee x5 pro το ht17 pro υπερτερεί σε όλα πλην ηχείου που είναι πιο χαμηλό και του gps που απλά δεν λειτουργεί..".............Αν δεν είχε το θέμα με το gps θα το θεωρούσα άριστη αγορά

 

Σχετικα με το gps μαλλον το στγκεκριμενο εχει καποιο προβλημα. Σε οσα ΗΟΜΤΟΜ εχω δοκιμασει, ειχαν καλο. Τωρα τα 17, απλο και προ, που εχω στα χερια μου, εχουν πολυ καλο. Και στο τονιζω γιατι δινω μεγαλη σημασια στο καλο gps, μιας και το χρησιμοποιω αρκετα!

Για δοκιμασε κανενα γιατροσοφι, τυπου Gps locker.:)

Αντε, και αυριο με υγεια!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ καλά χριστούγεννα και σε εσένα με υγεία

Ισως να έπεσα στην περίπτωση..Εχει πολύ χαμηλό σήμα.Δηλαδή στο ίδιο σημείο που το x5 pro έχει full,αυτό αγκομαχά να κρατήσει 4 δορυφόρους.Το μόνο γιατροσόφι που βλέπω είναι επειδή οι κεραίες wifi/bt/gps είναι πάνω δεξιά να του κάνω την πατέντα με το αλουμινόχαρτο :p

Edit

Το αλουμινόχαρτο δείχνει να δουλεύει.Απλά είναι λίγο κάπως να κρέμεται έξω απο το κινητο..Το κινητό φορτίστηκε κλειστό μετά από πλήρες ξεζούμισμα της μπαταρίας και επιβεβαιώθηκε η αρχική μου εκτίμηση.Η μπαταρία δεν είναι 3000mah IMG_20161225_000806.jpgimage uploading site

θέλει κοντά στις 4 ώρες για πλήρες φόρτιση.κλασσική απατεωνίστικη doogee..λένε 2400 και εννοούν 2000,λένε 3000 και εννοούν 2600mah..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
https://drive.google.com/file/d/0Bwt-yELgdcW_NmdER1JETlBHM2M/view

Αναβαθμιση απο την μαμα εταιρια.

 

Το δικο μου ειναι με την R05 ακομα...μερικοι που τους ηρθε η R06 kai R08 ειχανε προβληματα..

Προφανως πρεπει να υπαρχουν 2 εκδοσεις μοντελων,τα πρωτα που βγηκανε και τα μεταγενεστερα ,

με τι διαφορες δεν μπορω να ξερω....Εχει μηπως κανενας αγορασει προσφατα να μας πει σε ποια εκδοση ειναι το firmware?

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν R05 όπως και εγώ και δεν μπαίνει η R09 υπάρχει η modded έκδοση εδώ http://www.needrom.com/download/ht17-pro-r09-mod/

Λειτουργεί κανονικά,η εγκατάσταση μέσω του twrp αλλά δεν παίρνει xposed όπως και οι άλλες official γιαυτό και προσωπικά δεν την κράτησα.Με τις custom-ported roms παίζει το xposed αλλά δεν λειτουργεί το δακτυλικό αποτύπωμα και τα wake gestures.Προσωπικά για μένα η καλύτερη custom rom είναι η ressurection remix στην οποία παίζει και το δακτυλικό αποτύπωμα (αλλά όχι και τα wake gestures) και το xposed.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν R05 όπως και εγώ και δεν μπαίνει η R09 υπάρχει η modded έκδοση εδώ http://www.needrom.com/download/ht17-pro-r09-mod/

Λειτουργεί κανονικά,η εγκατάσταση μέσω του twrp αλλά δεν παίρνει xposed όπως και οι άλλες official γιαυτό και προσωπικά δεν την κράτησα.Με τις custom-ported roms παίζει το xposed αλλά δεν λειτουργεί το δακτυλικό αποτύπωμα και τα wake gestures.Προσωπικά για μένα η καλύτερη custom rom είναι η ressurection remix στην οποία παίζει και το δακτυλικό αποτύπωμα (αλλά όχι και τα wake gestures) και το xposed.

 

Δοκιμασε να βαλεις το google maps και αφου σε βρει εκει μετα θα σε βρισκει και στις αλλες εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε.Αυτό που λες δεν έχει σχέση με το ποστ που έκανες quote αλλά μάλλον λες για το gps που είχα γράψει σε προηγούμενο ποστ.Ναι το έχω δοκιμάσει και αυτό και στο δρόμο αν είσαι μέσα σε στενά χάνει συχνά τον προσανατολισμό του.

Επίσης σχετικά με την μπαταρία του κινητού.Η 2η που έχω πάρει είναι απο το απλό ht17 (δεν είχα βρει του pro και θεώρησα ότι θα είναι ίδιες) και στο κινητό εφαρμόζει λίγο πιο σφιχτά απο αυτή του ht17 pro (χωρίς να δημιουργεί πρόβλημα στο κινητό) και μετρώντας την βγαίνει κοντά στα 2800mah και κρατάει λίγο παραπάνω απο την κανονική..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε.Αυτό που λες δεν έχει σχέση με το ποστ που έκανες quote αλλά μάλλον λες για το gps που είχα γράψει σε προηγούμενο ποστ.Ναι το έχω δοκιμάσει και αυτό και στο δρόμο αν είσαι μέσα σε στενά χάνει συχνά τον προσανατολισμό του.

Επίσης σχετικά με την μπαταρία του κινητού.Η 2η που έχω πάρει είναι απο το απλό ht17 (δεν είχα βρει του pro και θεώρησα ότι θα είναι ίδιες) και στο κινητό εφαρμόζει λίγο πιο σφιχτά απο αυτή του ht17 pro (χωρίς να δημιουργεί πρόβλημα στο κινητό) και μετρώντας την βγαίνει κοντά στα 2800mah και κρατάει λίγο παραπάνω απο την κανονική..

 

δηλαδη ποσα mah ειναι του pro?λιγοτερα απο το απλο??εχω αγορασει και εγω 2η μπαταρια απο vifocal αλλα δεν την χρησιμοποιησα ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...