Jump to content

Redmi 3S


Baniko
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Out of stock το μαύρο 32 αρι international version στα γνωστά κινέζικα μαγαζάκια .geekbuying vickmall και to2c. Αναμονή λοιπόν μέχρι νεωτέρας.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω παρατηρήσει (κάποιες φορές) όταν βλέπω τις φωτογραφίες μέσα από το "Συλλογή" ότι μου εμφανίζει το εξής μήνυμα "Η εφαρμογή δεν ανταποκρίνεται" και μου εμφανίζει 2 κουμπιά, ένα για αναμονή και ένα για κλείσιμο της εφαρμογής. Το μήνυμα το έχω δει 2-3 φορές η εφαρμογή φαίνεται σαν να κολλάει (μετά από λίγο ξεκολλάει), και δεν ξέρω για ποιον λόγο μου το κάνει αυτό. Να σημειώσω ότι τις φωτογραφίες τις σώζω στην micro sd κάρτα και η ROM που έχω στο κινητό είναι η 8.1.1.0.MALMIDI.

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει (κάποιες φορές) όταν βλέπω τις φωτογραφίες μέσα από το "Συλλογή" ότι μου εμφανίζει το εξής μήνυμα "Η εφαρμογή δεν ανταποκρίνεται" και μου εμφανίζει 2 κουμπιά, ένα για αναμονή και ένα για κλείσιμο της εφαρμογής. Το μήνυμα το έχω δει 2-3 φορές η εφαρμογή φαίνεται σαν να κολλάει (μετά από λίγο ξεκολλάει), και δεν ξέρω για ποιον λόγο μου το κάνει αυτό. Να σημειώσω ότι τις φωτογραφίες τις σώζω στην micro sd κάρτα και η ROM που έχω στο κινητό είναι η 8.1.1.0.MALMIDI.

 

ευχαριστω

 

η sd σου είναι καλή ; τι class είναι ;

Link to comment
Share on other sites

είναι μία Transcend microSDHC Class 10 Card. Θεωρείται παλιά σαν κάρτα..;

 

ε θεωρητικά είναι οκ επειδή είναι 10αρα (γενικά υπάρχουν πιο γρήγορες)

πρακτικά τώρα μπορεί να φταίει κι αυτή για το θέμα σου, π.χ. μπορεί για κάποιο λόγο να αργεί να διαβάσει για αυτό βγάζει το μήνυμα το app

μπορεί να θέλει καμία διαμόρφωση ίσως

(δεν είναι και το ποιο αξιόπιστο μέσο οι sd)

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να θέλει καμία διαμόρφωση ίσως

 

χμ.. τώρα που το λές την είχα κάνει φορματ με την προηγούμενη unofficial ROM που είχε το κινητό. Φλάσαρα το κινητό στην 8.1.1.0.MALMIDI και δεν την ξαναέκανα διαμόρφωση. Λες να χρειάζεται πάλι;

Link to comment
Share on other sites

χμ.. τώρα που το λές την είχα κάνει φορματ με την προηγούμενη unofficial ROM που είχε το κινητό. Φλάσαρα το κινητό στην 8.1.1.0.MALMIDI και δεν την ξαναέκανα διαμόρφωση. Λες να χρειάζεται πάλι;

 

μπα υπερβολικό μου φαίνεται

μπορείς να μεταφέρεις τις εικόνες στην εσωτερική μνήμη (και να βγάλεις την sd) να δεις αν σου το κάνει πάλι ;

Link to comment
Share on other sites

Φοράνε ακριβώς την ίδια θήκη.

 

Sent from Tapatalk

Lg g3 32gb

Zoe Rom v3.0

Gabriel kernel 2.2

 

ισχυει και για τα τζαμακια αυτο;

ψαχνω να αγορασω δυο. Αν εχει καποιος προτασεις απο συγκεκριμενο πωλητη.. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα και καλη χρόνια. Μόλις παρέλαβα απο το ταχυδρομείο. Αλλα εχω το εξής προβλημα. Άνοιξα το κινητο φορτώνει στην αρχική οθόνη που σας βάζω στην φωτογραφία αλλα δεν μπορω να το ξεκινήσω. Κάνω κάτι λαθος; Μήπως θελει sim?

Πως μπορω να δω αν έχει την 800 μπάντα γιατι ειναι το international.

Ευχαριστω

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170102/70635ecccbfb7a8de875c5ecd891d06b.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

το βελάκι δεν πατιέται προφανώς ε?

 

Αν έχεις αγοράσει το International edition έχει την 800...δε χρειάζεται να κάνεις κάτι... απλά να ενεργοποιηθεί το 4G από τον παροχο σου

Link to comment
Share on other sites

?????? το κουμπάκι με το βελάκι στη μέση και κάτω από το 8 το πάτησες ;;;

 

 

Ναι. Έβγαλα και το προστατευτικό αλλα δεν κανει κάτι.

 

Έλα οκ. Το έκανα μια επανεκκίνηση και μια χαρά. Την 800αρα μπάντα πως θα την δω;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by karlosamos
Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Έβγαλα και το προστατευτικό αλλα δεν κανει κάτι.

 

Έλα οκ. Το έκανα μια επανεκκίνηση και μια χαρά. Την 800αρα μπάντα πως θα την δω;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

ένας τρόπος είναι αυτός αλλά μάλλον θέλει ρουτ

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.qtrun.QuickTest

 

άλλος , αλλά σου δείχνει μόνο πως είσαι συνδεδεμένος (οπότε πρέπει να πας κάπου που να έχει την 800αρα μόνο :) )

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.simplyadvanced.ltediscovery

 

ε γενικά από που το πήρες ; είχε μέσα π.χ. ευρωπαικό φορτιστή (όχι αντάπτορα) ;

έχει κάπου των κωδικό (πίσω στα αυτοκόλλητα) 20160831 ; (που είναι ο κωδικός του International)

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα απο το to2c πριν 25 ημέρες. Πισω ο κωδικός μοντέλου ειναι ο 2016031. Αν δεν κάνω λαθος έχει ευρωπαϊκό φορτιστή. Η συσκευασία ήταν άριστη. Μόλις το άνοιξα μου ζήτησε update το όποιο γίνεται τώρα. (Miui 6.12.29).

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα απο το to2c πριν 25 ημέρες. Πισω ο κωδικός μοντέλου ειναι ο 2016031. Αν δεν κάνω λαθος έχει ευρωπαϊκό φορτιστή. Η συσκευασία ήταν άριστη. Μόλις το άνοιξα μου ζήτησε update το όποιο γίνεται τώρα. (Miui 6.12.29).

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

λογικά όλα δείχνουν ότι είναι το international (ναι, αυτός είναι ο κωδικός , εγώ έβαλα ένα νούμερο παραπάνω :) )

απλά να ξες η rom που έχεις είναι η beta(dev) και όχι η stable, οπότε κάθε εβδομάδα θα σου βγάζει αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, wind 4G αγνοειται..

παιζει ρολο σε ποια θεση ειναι η sim?

εχω την mobile broadband απο το σταθερο

Link to comment
Share on other sites

Μονο μια σιμ μπορει να ειναι 3γ/4γ. Η αλλη αναγκαστικά 2γ.

Αυτο το επιλέγεις απ τις ρυθμίσεις

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το ξαναεκανα..

αλλαξα και τις ρυθμισεις για τις sim και παλι δε μου βγαζει 4G, παρα την επιλογη για προτιμηση LTE.

Link to comment
Share on other sites

το ξαναεκανα..

αλλαξα και τις ρυθμισεις για τις sim και παλι δε μου βγαζει 4G, παρα την επιλογη για προτιμηση LTE.

 

τι εννοείς; LTE και 4G είναι το ίδιο πράγμα

Link to comment
Share on other sites

ναι, εχω ενεργοποιημενο το VOLTE,

καθως και προτιμωμενος τυπος δικτυου > Προτιμηση LTE,

και δεν μου εμφανιζει 4G.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σας. Έχω πάρει για την κόρη μου εδώ και 2 μήνες το redmi 3s και όλα καλά μέχρι πριν 3 μέρες περίπου που το τηλέφωνο δεν μπαίνει ούτε στο 3g ούτε στο 4g παρά μόνο δουλεύει με το wifi.. Υποπτεύομαι ίσως ότι φταίει κάποιο update. Γνωρίζει κάποιος φίλος τι μπορεί να συμβαίνει??
Link to comment
Share on other sites

ναι, εχω ενεργοποιημενο το VOLTE,

καθως και προτιμωμενος τυπος δικτυου > Προτιμηση LTE,

και δεν μου εμφανιζει 4G.

Lte και 4g ειναι ακριβως το ιδιο

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά! Παιδιά με την μπαταρία πως τα πάτε; Πριν 2-3 βδομάδες άρχισα να παρατηρώ μια ανεξήγητη μείωση και αφού πέρασα 8.1.1 επίσημη (brickαρε κιόλας το άτιμο) συνεχίζει να πέφτει αδικαιολογητα. Δηλαδή μόλις τα χρησιμοποιησω λίγο είτε για browsing είτε για να διαβάσω κανένα pdf πέφτει με τον ίδιο ρυθμό, γρηγορότερα από ότι όταν το πήρα που άντεχε παρά πολύ. Πλέον είμαι 6-8 ώρες οθόνης ενώ στην αρχή έβλεπα συνέχεια 10+

 

Στην χρήση -που την παρατηρώ συνέχεια- το Android system είναι στο 25-30%.

Επίσης όταν το κινητό είναι σε αναμονή η κατανάλωση είναι πολύ χαμηλή και κατά 80% το έχω σε 2G για εξοικονόμηση μπαταρίας.

Edited by tsourakis13
Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

Lte και 4g ειναι ακριβως το ιδιο

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

ναι ειναι!

ξαναλεω οτι το επελεξα, αλλά ΔΕΝ εχω 4G

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...