Jump to content

Redmi 3S


Baniko
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, αγορασε ενας συνάδελφος μου το κινητο απο geek 2/16. Και δεν λειτουργει η καμερα του. Ανοιγει διχνει μαυρη οθονη και μετα βγαζει σφαλμα και κλεινει. Δοκιμασα και αλλα apk και παλι το ιδιο κανει.

 

Η ρομ που φοραει ειναι mui global 8.1.1.00 ειναι πειραγμενη? Παιζει να ειναι θεμα rom η hardware?

 

Οποιος μπορει να βοηθησει με το τι πρέπει να κανω ας μου πει σας παρακαλω.

 

δες μηπως φταινε τα permitions..

www.All-In-Stock.com
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έτσι λέγεται, ανακοίνωση δεν έχει βγει.

Το χει βγάλει και το honorbuy με την 800άρα στην περιγραφή και τα σχετικά, ακόμα δεν έχει stock όμως.

http://www.honorbuy.com/1042-xiaomi-redmi-4a-international-version-2gb-16gb-gold.html

Ε άρα καλά λέω ότι την έχουν μόνο 2 συσκευές :)) δεν μιλάμε για συσκευές που θα βγουν (έστω κι σε λίγες μέρες :)) )

 

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ε άρα καλά λέω ότι την έχουν μόνο 2 συσκευές :)) δεν μιλάμε για συσκευές που θα βγουν (έστω κι σε λίγες μέρες :)) )

 

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την εχει και το mi note 2, αλλα η τιμη του ειναι απαγορευτικη για μενα.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η rom που εβαλες το λινκ ειναι οφισιαλ οπως σου απαντησε και ο φιλος kodorevi8ulis. Δεν ξερω αν μπορει να γινει κατευθειαν update μεσα απο το Updater app του τηλεφωνο σου. Κατεβασε την και δοκιμασε. οδηγιες εδω > http://en.miui.com/a-232.html

 

Αν δεν την περασει ακολουθεις:

Κατεβαζεις τη τελευταια Global Stable ROM fastboot rom απο εδω http://en.miui.com/a-234.html

Την προηγουμενη global fastboot rom θα την βρεις εδω http://en.miui.com/thread-370826-1-1.html

Προσοχη να κατεβασεις τη σωστη rom.

και ακολουθεις τον οδηγο http://en.miui.com/thread-327861-1-1.html

Διαβασε προσεκτικα τον οδηγο και μετα ξεκινα τη διαδικασια

 

το wipe all data in Recovery mode πως γινεται;;

Link to comment
Share on other sites

το wipe all data in Recovery mode πως γινεται;;

Δες εδω που γραφει Recovery Update > Method 2: Recovery Update http://en.miui.com/a-233.html δεν το εχω δοκιμασει ποτε.

 

Enter the Recovery mode of your device. There are 2 methods to do it as follows:

Method 1: Launch ‘Updater’ app on your device, click the ‘…’ icon at the top-right corner, and select ‘Reboot to Recovery mode’ to enter.

Method 2: You can also turn off your device and then hold both Volume+ button and Power button at the same time to enter Recovery mode.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι άσχετος... Μου λέει να κάνω update σε MIUI 8.1.1.0(malmidi). Να το κάνω ή θα ΄χω προβλήματα. Η ROM που έχει είναι η MIUI Global 7.5| Stable 7.5.8.0 (MALMIDE).
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι άσχετος... Μου λέει να κάνω update σε MIUI 8.1.1.0(malmidi). Να το κάνω ή θα ΄χω προβλήματα. Η ROM που έχει είναι η MIUI Global 7.5| Stable 7.5.8.0 (MALMIDE).

 

κανε το. θα προστεθουν και ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

έδωσα παραγγελία το Xiaomi Redmi 3s απο το Geekbuying.

Επειδή έχω μπερδευτεί, ακριβώς με ποιά έκδοση θα έρθει, έρχεται με unofficial rom?

Δηλαδή για να κάνω Flash την Rom , πρέπει να ξεκλειδώσω τον Bootloader όπως και μετά μέσω του TWRP να περάσω την Rom.

Mi-Account έχω ήδη απο άλλα προιόντα της εταιρείας.

Ευχαριστω, το τηλέφωνο λογικά θα το παραλάβω σε 25-30 ημέρες.

http://www.geekbuying.com/item/XIAOMI-Redmi-3S-4G-LTE-2GB-16GB-Smartphone---Gold-368625.html

Xiaomi mia2 lite 4/64 & redmi 8a 2/32
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

έδωσα παραγγελία το Xiaomi Redmi 3s απο το Geekbuying.

Επειδή έχω μπερδευτεί, ακριβώς με ποιά έκδοση θα έρθει, έρχεται με unofficial rom?

Δηλαδή για να κάνω Flash την Rom , πρέπει να ξεκλειδώσω τον Bootloader όπως και μετά μέσω του TWRP να περάσω την Rom.

Mi-Account έχω ήδη απο άλλα προιόντα της εταιρείας.

Ευχαριστω, το τηλέφωνο λογικά θα το παραλάβω σε 25-30 ημέρες.

http://www.geekbuying.com/item/XIAOMI-Redmi-3S-4G-LTE-2GB-16GB-Smartphone---Gold-368625.html

 

Λογικά θα έρθει με unofficial rom.

Για να βάλεις την original global rom δεν χρειάζεται να ξεκλειδωσεις το bootloader ουτε χρειάζεται twrp recovery.

Έχουμε δώσει λινκ λίγα ποστ ποιό πριν, κατεβάζεις τη fastboot global rom για το τηλέφωνο σού και τη Φλασαρεις με τον οδηγό "how to flash / unbrick Redmi 3s"

 

Στάλθηκε από το D6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, τον ήπιαμε αλύγιστο ... μέσω του Updater App δεν γίνεται γιατί αναγνωρίζει την global σαν παλαιότερη βέρσιον και δεν προχωρά ...

 

το Misuite δεν αντιλαμβάνεται ότι η συσκευή είναι συνδεδεμένη ...

 

 

Αναρωτιέμαι αν απλά μπορώ να φλασάρω την global μέσω της οικείας recovery του τηλεφώνου ... πριν καταπιαστώ με unloking κλπ ....

 

και σε εμενα που ειχε την dev μου εβγαλε σημειωση οτι η global ειναι παλαιοτερη.

αυτο ομως δεν σταματαει τη διαδικασια και το συνεχισα. Σε δεκα λεπτα ηταν ετοιμο το κινητο :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

έδωσα παραγγελία το Xiaomi Redmi 3s απο το Geekbuying.

Επειδή έχω μπερδευτεί, ακριβώς με ποιά έκδοση θα έρθει, έρχεται με unofficial rom?

Δηλαδή για να κάνω Flash την Rom , πρέπει να ξεκλειδώσω τον Bootloader όπως και μετά μέσω του TWRP να περάσω την Rom.

Mi-Account έχω ήδη απο άλλα προιόντα της εταιρείας.

Ευχαριστω, το τηλέφωνο λογικά θα το παραλάβω σε 25-30 ημέρες.

http://www.geekbuying.com/item/XIAOMI-Redmi-3S-4G-LTE-2GB-16GB-Smartphone---Gold-368625.html

Γιατί δεν έδωσες 20 δολλάρια παραπάνω να πάρεις την international έκδοση και με τα 3gb ram?αξίζει τον κοπο.

 

Sent from Tapatalk

Lg g3 32gb

Zoe Rom v3.0

Gabriel kernel 2.2

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Απο θηκες παιδια τι εχετε να προτεινετε? Εχετε βρει τιποτα σε μεγαλες αλυσιδες μετα την επισημη αντιπροσωπεια απο την Quest? Η μεταλλικη πλατη γλιστραει πολυ....

To eshop εχει αυτη τη Nilkin http://www.nillkin.com/english/proshow.asp?mid=2&sid=0&tid=0&cid=1&scid=&id=6086&page=1 που μου αρεσει στα 10€ αλλα οπως βλεπετε στο link την δινει συμβατη με το Redmi3 pro που οσο κι αν εψαξα, μου φαινεται εντελως ιδιο στο design με το δικο μας (camera, side butons, ηχειο κλπ) - ισχυει ή θα εχω κανενα προβλημα στην εφαρμογη?

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Απο θηκες παιδια τι εχετε να προτεινετε? Εχετε βρει τιποτα σε μεγαλες αλυσιδες μετα την επισημη αντιπροσωπεια απο την Quest? Η μεταλλικη πλατη γλιστραει πολυ....

To eshop εχει αυτη τη Nilkin http://www.nillkin.com/english/proshow.asp?mid=2&sid=0&tid=0&cid=1&scid=&id=6086&page=1 που μου αρεσει στα 10€ αλλα οπως βλεπετε στο link την δινει συμβατη με το Redmi3 pro που οσο κι αν εψαξα, μου φαινεται εντελως ιδιο στο design με το δικο μας (camera, side butons, ηχειο κλπ) - ισχυει ή θα εχω κανενα προβλημα στην εφαρμογη?

 

Δες και σε s*ouck*.gr

έχει ποικιλία και καταστήματα Αθήνα Θεσσαλονίκη

Link to comment
Share on other sites

Απο θηκες παιδια τι εχετε να προτεινετε? Εχετε βρει τιποτα σε μεγαλες αλυσιδες μετα την επισημη αντιπροσωπεια απο την Quest? Η μεταλλικη πλατη γλιστραει πολυ....

To eshop εχει αυτη τη Nilkin http://www.nillkin.com/english/proshow.asp?mid=2&sid=0&tid=0&cid=1&scid=&id=6086&page=1 που μου αρεσει στα 10€ αλλα οπως βλεπετε στο link την δινει συμβατη με το Redmi3 pro που οσο κι αν εψαξα, μου φαινεται εντελως ιδιο στο design με το δικο μας (camera, side butons, ηχειο κλπ) - ισχυει ή θα εχω κανενα προβλημα στην εφαρμογη?

Φοράνε ακριβώς την ίδια θήκη.

 

Sent from Tapatalk

Lg g3 32gb

Zoe Rom v3.0

Gabriel kernel 2.2

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν έδωσες 20 δολλάρια παραπάνω να πάρεις την international έκδοση και με τα 3gb ram?αξίζει τον κοπο.

 

Sent from Tapatalk

Lg g3 32gb

Zoe Rom v3.0

Gabriel kernel 2.2

Αυτό είχα σκοπό να αγοράσω, απλώς καθυστέρησε η φόρτιση στην Revolut, και έχασα την προσφορά για την international έκδοση , είχα υπολογίσει το ποσό ακριβώς.

Xiaomi mia2 lite 4/64 & redmi 8a 2/32
Link to comment
Share on other sites

και σε εμενα που ειχε την dev μου εβγαλε σημειωση οτι η global ειναι παλαιοτερη.

αυτο ομως δεν σταματαει τη διαδικασια και το συνεχισα. Σε δεκα λεπτα ηταν ετοιμο το κινητο :)

Πώς το συνέχισες ;;;;Δεν είδα κάποια αντίστοιχη επιλογή / δυνατότητα.... το μόνον που σου επιτρέπει είναι να πατήσεις οκ, στην επισήμανση ότι δεν επιτρέπονται παλαιότερες εκδόσεις, οπότε και κλείνει ο updater ... βέβαια, εμένα φοράει την τελευταία κινέζικη stable και όχι κάποια dev, οπότε μπορεί να είναι κάτι διαφορετικό ...

 

από την άλλη, και παρά τις προβλέψεις του άλλου φίλου, δύο μέρες τώρα ουδεμία έγκριση ελήφθη για ξεκλείδωμα του bootloadr ...

 

επίσης και ο οδηγός που υποτίθεται ότι φλασάρει και κλειδωμένα τηλέφωνα, σε μένα δεν δούλεψε, αφού το τηλέφωνο εμδανίζεται κανονικά στο πισι με τους abd dirvers και όχι από τα com/ports, όπως υποτίθεται ότι θα έπρεπε σύμφωνα με τον οδηγό αυτό, κλπ. κλπ.

 

Sent from my Le 1 Pro using Tapatalk

Edited by spirosgon
Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Χτες έκανε αίτηση φίλος, χτες ξεκλείδωσε

Καλή χρονιά... Μάλλον θα έχουν καταλάβει ότι είμαι γκρινιάρης και με ψήνουν παραπάνω....

 

Να είμαστε καλά, και τα τηλέφωνα θα φτιάξουν, θέλουν δε θέλουν....

 

Sent from my Le 1 Pro using Tapatalk

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά... Μάλλον θα έχουν καταλάβει ότι είμαι γκρινιάρης και με ψήνουν παραπάνω....

 

Να είμαστε καλά, και τα τηλέφωνα θα φτιάξουν, θέλουν δε θέλουν....

 

Sent from my Le 1 Pro using Tapatalk

 

μήνυμα επιβεβαίωσης (όταν ζητάς το unlock) σου ήρθε στο κινητό ;

(αυτό πρέπει να έρθει απευθείας , στις αρχές θυμάμαι είχαν θέμα όσοι είχαν wind γιατί δεν τους ερχόταν ποτέ)

Link to comment
Share on other sites

μήνυμα επιβεβαίωσης (όταν ζητάς το unlock) σου ήρθε στο κινητό ;

(αυτό πρέπει να έρθει απευθείας , στις αρχές θυμάμαι είχαν θέμα όσοι είχαν wind γιατί δεν τους ερχόταν ποτέ)

Χμμμ, δεν νομίζω να μου ήρθε... Την διαδικασία την έκανα κυρίως μέσα από το πισι, από όπου συνδέθηκα στο mi account, έγραψα 10 μηνύματα στο διεθνές φόρουμ της MIUI και μόλις έγραψα το 10ο μήνυμα μου άνοιξε η πλατφόρμα για τα περαιτέρω και εξήγησα τους λόγους που επιθυμώ το ξεκλείδωμα... Δεν είδα κάποιο μήνυμα στο κινητό, παρά μόνον αυτά που μου έστελναν με διάφορους κωδικούς, κατά την διαδικασία της εγγραφής...

 

Sent from my Le 1 Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χμμμ, δεν νομίζω να μου ήρθε... Την διαδικασία την έκανα κυρίως μέσα από το πισι, από όπου συνδέθηκα στο mi account, έγραψα 10 μηνύματα στο διεθνές φόρουμ της MIUI και μόλις έγραψα το 10ο μήνυμα μου άνοιξε η πλατφόρμα για τα περαιτέρω και εξήγησα τους λόγους που επιθυμώ το ξεκλείδωμα... Δεν είδα κάποιο μήνυμα στο κινητό, παρά μόνον αυτά που μου έστελναν με διάφορους κωδικούς, κατά την διαδικασία της εγγραφής...

 

Sent from my Le 1 Pro using Tapatalk

Μπήκα πάλι στον λογαριασμό και επιβεβαίωσα ότι το αίτημα έχει κανονικά υποβληθεί... Μου γράφει ότι είναι υπό εξέταση και να περιμένω μέχρι 10 μέρες....

 

Sent from my Le 1 Pro using Tapatalk

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Η σελίδα με το unlock γίνεται προσβασιμη όταν αναρτήσεις 10 μνμτ στο φόρουμ... Το είχα διαβάσει και στην αρχική σελίδα της Ελληνικής κοινότητας, αλλά και σε μένα προχώρησε από το αρχικό σκριν μόλις συμπλήρωσα τα απαιτούμενα μνμτα...

 

Sent from my Le 1 Pro using Tapatalk

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, τις τελευταίες 6 7 μέρες σε 2 άτομα έδωσα το λινκ για το ξεκλείδωμα κι απλά κάναν λογαριασμό, συμπλήρωσαν την αίτηση κι πήραν το οκ. δεν έμπλεξε κανένας με το φορουμ

 

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...