Jump to content

Redmi 3S


Baniko
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκλεφτομαι να πάρω από Ελλάδα το 3s, αλλά να ρωτησω το εξής:

Αν θέλω να έχω μία sim και κάρτα sd, τότε η Sim θα πρέπει να είναι nano;

 

Υπάρχουν αντάπτορες για τις κάρτες. Ετσι αν έχεις την μικρότερη μπαίνει οπουδήποτε.

Εκτός αυτού, σε περίπτωση αλλαγής sim (vodafone για το 4G) η κάρτα που σου δίνουνε (αν δεν τους έχουνε τελειώσει όπως στην περίπτωσή μου) είναι όλα τα μεγέθη και κόβεται όπου θέλεις. Εμένα μου δώσανε αντάπτορες

 

Κόστος αλλαγής sim 5 €

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά καλησπέρα, η ευκρίνεια της οθόνης είναι ικανοποιητική κάτω από τον ήλιο;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στο team κατοχος του redmi note 3 pro και πολυ ευχαριστημενος!

Ετοιμαζομαι για αγορα συγγενικου μου προσωπου για 3s 3gb αφου το εφεραν και ελλαδα σε αυτα τα λεφτα....εχει τραγικες διαφορες με redmi note 3 pro?Αξιζει?

Η χρηση του θα ειναι για τα βασικα,καμια φωτο,ιντερνετε κανα παιχνιδακθ

Εχει καποια bug?Μπαταρια κομπλε?

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στο team κατοχος του redmi note 3 pro και πολυ ευχαριστημενος!

Ετοιμαζομαι για αγορα συγγενικου μου προσωπου για 3s 3gb αφου το εφεραν και ελλαδα σε αυτα τα λεφτα....εχει τραγικες διαφορες με redmi note 3 pro?Αξιζει?

Η χρηση του θα ειναι για τα βασικα,καμια φωτο,ιντερνετε κανα παιχνιδακθ

Εχει καποια bug?Μπαταρια κομπλε?

 

εφοσον εισαι οκ με την τιμη ελλαδος, παρε το το κινητο ειναι καλο.

το RN3P υπερεχει σχεδον σε ολους τους τομεις αλλα το 3s

δε θα σε απογοητευσει, ειναι ενα ισοζυγισμενο κινητο

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Χρησιμοποιω την εφαρμογη email που δινει προεγγατεστημενη το κινητο. Σε οποιο email που εχει μεσα επισυναπτομενο αρχειο, πχ PDF, ξερετε πως μπορω να το ανοιξω επιλεγοντας εγω το προγραμμα με το οποιο θα το δω? Τωρα μου το ανοιγει με WPS office, που ειναι ειναι προεγκατεστημενο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν μπορώ να δουλέψω την στοκ εφαρμογή. Μου λέει "Να επιτρέπεται πρόσβαση στην κατάσταση της συσκευής" και δεν κάνει τίποτα. Κάποια ρύθμιση στα permissions είναι αλλά δεν μπορώ να το βρω. Edited by esertas
Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Χρησιμοποιω την εφαρμογη email που δινει προεγγατεστημενη το κινητο. Σε οποιο email που εχει μεσα επισυναπτομενο αρχειο, πχ PDF, ξερετε πως μπορω να το ανοιξω επιλεγοντας εγω το προγραμμα με το οποιο θα το δω? Τωρα μου το ανοιγει με WPS office, που ειναι ειναι προεγκατεστημενο.

 

αν πας ρυθμίσεις -> Εφαρμογές

Επιλέξεις το wps office και πατήσεις το "Εκκαθάριση προεπιλογών" λογικά θα σε ρωτήσει την επόμενη φορά

(δεν έτυχε να χρειαστεί να ανοίξω κανα pdf οπότε δεν ξέρω αν είναι bug ή απλά πάτησες εσύ την 1η φορά να μη σε ρωτάει)

Link to comment
Share on other sites

Ικανοποιητικοτατη!

:)

 

Σε ευχαριστώ !!

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κατάστημα στον Πειραιά για να αγοράσω tempered glass και ποια μου προτείνετε;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έπιασα λίγο στον Κωτσόβολο και είχε πολλά θέματα η συσκευή. Το power button άκουγε όποτε ήθελε, η κουρτινα των ειδοποιησεων δεν κατεβαινε ποτέ και αναβοσβηνε η οθονη σαν να κολλαγε κάθε φορά που προσπαθούσα να το κατεβάσω. Ελπίζω να ήταν μεμονωμένο περιστατικό, με άγχωσε λίγο.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έπιασα λίγο στον Κωτσόβολο και είχε πολλά θέματα η συσκευή. Το power button άκουγε όποτε ήθελε, η κουρτινα των ειδοποιησεων δεν κατεβαινε ποτέ και αναβοσβηνε η οθονη σαν να κολλαγε κάθε φορά που προσπαθούσα να το κατεβάσω. Ελπίζω να ήταν μεμονωμένο περιστατικό, με άγχωσε λίγο.

 

Δεν ξέρω για τα "εγχώρια" κομμάτια. Εδώ μέσα σχεδόν όλοι έχουμε παραεισαγωγής. Το δικό μου δεν κάνει τίποτα από αυτά που λες. Θα έτυχε. Πάνε και σε κανένα άλλο Κώτσο αύριο. Έχει πολλούς. :)

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

αν πας ρυθμίσεις -> Εφαρμογές

Επιλέξεις το wps office και πατήσεις το "Εκκαθάριση προεπιλογών" λογικά θα σε ρωτήσει την επόμενη φορά

(δεν έτυχε να χρειαστεί να ανοίξω κανα pdf οπότε δεν ξέρω αν είναι bug ή απλά πάτησες εσύ την 1η φορά να μη σε ρωτάει)

 

Το εχω δοκιμασει ηδη. Δεν ειναι θεμα προεπιλογης. Απεγκατεστησα εντελως το wps. Εγω εγκατεστημενο ηδη το adobe pdf. Οταν παω να ανοιξω το επισυναπτομενο pdf με ρωταει να εγκαταστησει το wps... (δεν βρισκει καν τον adobe pdf).

Δεν συμβαινει το ιδιο με word, που με ρωταει με ποιο προγραμμα να ανοιξει το αρχειο...

Link to comment
Share on other sites

Ίσως κάτι παίζει με το adobe pdf, εμένα κρασαρει σε όλες μου τις συσκευές.

Δοκίμασε κάποιο άλλο pdf reader από playstore αν κάνει τα ιδια

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια , παρελαβα αλλα δεν εχω ελληνικη γλωσσα στα μενου , ουτε υπαρχει επιλογη!

τι κανω? ελληνικα εχω μονο στα sms...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ίσως κάτι παίζει με το adobe pdf, εμένα κρασαρει σε όλες μου τις συσκευές.

Δοκίμασε κάποιο άλλο pdf reader από playstore αν κάνει τα ιδια

 

Δοκιμασα pollaris, drive pdf viewer.

Τα ιδια...

Μαλλον εχει bug ο προεγκατεστημενος mail client του miui. Ανοιγει τα pdfs με τον προεγκατεστημενο wps και μονο...

Link to comment
Share on other sites

Σημαντική για εμένα ερώτηση : double tap για ενεργοποίηση της οθόνης έχει η συσκευή; Και αν ναι πως ακριβώς ενεργοποιειται μέσα από το μενού;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σημαντική για εμένα ερώτηση : double tap για ενεργοποίηση της οθόνης έχει η συσκευή; Και αν ναι πως ακριβώς ενεργοποιειται μέσα από το μενού;

Όχι δεν έχει.

 

LG G3 d855 32gb

Zoe Rom v3

Gabriel v2.1

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια , παρελαβα αλλα δεν εχω ελληνικη γλωσσα στα μενου , ουτε υπαρχει επιλογη!

τι κανω? ελληνικα εχω μονο στα sms...

 

παιδια μια βοηθεια?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει νταμπλ ταπ επειδή έχει φιγκερπριντ. Με το που το χαϊδεύεις ξυπνάει και ξεκλειδώνει η οθόνη.
Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει νταμπλ ταπ επειδή έχει φιγκερπριντ. Με το που το χαϊδεύεις ξυπνάει και ξεκλειδώνει η οθόνη.

 

ναι γιατί τα άλλα που δεν έχουν φινγκερπριντ έχουν ; :)

 

(το double tap με το fingerprint που είναι στο πίσω μέρος δεν μπορείς με την καμία να τα συγκρίνεις)

Link to comment
Share on other sites

Update ota κάνε στην τελευταία Miui. Ποια έχεις τώρα;

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

εκανα update και ολα καλα!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ναι γιατί τα άλλα που δεν έχουν φινγκερπριντ έχουν ; :)

 

(το double tap με το fingerprint που είναι στο πίσω μέρος δεν μπορείς με την καμία να τα συγκρίνεις)

Υπάρχουν πολλοί χρήστες που ζητάνε από την xiaomi την προσθήκη double tap to wake, ίσως σε κάποιο μελλοντικό update να το συμπεριλάβουν.

Πάντως με το fingerprint ξεκλειδώνει αμέσως.

Τα αδύνατα παρά ανθρώποις δυνατά παρά τω Θεώ εστιν.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλοί χρήστες που ζητάνε από την xiaomi την προσθήκη double tap to wake, ίσως σε κάποιο μελλοντικό update να το συμπεριλάβουν.

Πάντως με το fingerprint ξεκλειδώνει αμέσως.

 

κι εγώ μαζί τους

αλλά άσχετο με αυτό που απάντησα :)

 

όταν το fingerprint είναι πίσω χάνεις λίγο την έννοια του "θέλω να ξεκλειδώσω αμεσα" γιατί πρέπει να πιάσεις στα χέρια σου την συσκευή

 

ευτυχώς έχω mi band οπότε δε με απασχολούν αυτά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...