Jump to content

Redmi 3S


Baniko
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω πηρα το τζαμακι και τη θηκη που δινει "δωρο" το vick και ειναι μια χαρα. Πηρα και αλλα δυο φτηνα τζαμακια με 70 cents το καθενα απο ebay να χω καβα
Link to comment
Share on other sites

το τζαμάκι παίδες είναι πραγματικά απαραίτητο ή όχι; για όποιον δεν έχει, γρατζουνίζετε εύκολα; υπάρχουν εμπειρίες από αυτούς που δεν έχουν βάλει;

 

Προτίμησα να μη βάλω τπτ από το να βάλω το φτηνό του vick.

Δε παθαινει τίποτα μη σε απασχολεί.

Για να επιβεβαιώσεις αυτό που σου λέω δες

Link to comment
Share on other sites

το τζαμάκι παίδες είναι πραγματικά απαραίτητο ή όχι; για όποιον δεν έχει, γρατζουνίζετε εύκολα; υπάρχουν εμπειρίες από αυτούς που δεν έχουν βάλει;

 

Κινητό με κλειδιά σε σακίδιο

Ράγισε η οθόνη (digitizer)

Από τότε θήκη και τζαμάκι απαραίτητα

Link to comment
Share on other sites

Αν πιάνουν τα χέρια σου διάβασε περισσότερα εδώ

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/15729-REDMI-3S-Prime-MALMIDE-Το-πρώτο-κινητό-της-Xiaomi-με-την-συχνότητα-800MHz/?pageNo=16

Αλλιώς πάρε το international με global stable rom το οποίο με τη αναβάθμιση έχει και ελληνικά.

 

Σε ευχαριστώ petran....

Link to comment
Share on other sites

απο που προτεινετε για αγορα: geekbuying, vickmall? ή καπου αλλου που να εχει την International?
Link to comment
Share on other sites

απο που προτεινετε για αγορα: geekbuying, vickmall? ή καπου αλλου που να εχει την International?

 

το geek το εχει 130$, το vick $140 αλλα σου δινει και θηκη-τζαμι

διαλεξε οτι θες εσυ, και τα 2 ειναι αξιοπιστα καταστηματα

Link to comment
Share on other sites

Τα τζαμάκια του vickmall και τα αντίστοιχα του ενός ευρώ είναι για πέταμα. Πάρτε ένα τζαμάκι της nilkin με 8-9 ευρώ να προστατεύετε το κινητό σας και να μην επηρεάζεται η αφή.
Link to comment
Share on other sites

@bomber +1000 Μία εβδομάδα το κράτησα το Τζαμάκι που μου έδωσε το vickmall,το έστειλα πήρα nillkin και η διαφορά ειδικά στην υφή είναι τεράστια.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το 4G FDD-LTE: 4G: FDD LTE B20. ..... (..... 800MHz) χρειάζεται - απαιτείται μόνο για το 4g της Wind;

 

τελικά υπάρχει λόγος να αγοράσει κάποιος την έκδοση που δεν έχει την 800αρα ;

Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως.... Αν δεν χρησιμοποιείτε το 4G της Wind, δεν υπάρχει κανένας λόγως.

 

Μόλις παρήγγειλα το απλό σε χρυσό για την γυναίκα μου, στα 99 δολάρια από το geekbuying.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βάλω την 8.1.1 με OTA αλλά όλο μου λέει update failed download full rom, καμιά γνώμη τι μπορεί να φταίει ;

 

Έχω δοκιμάσει ότι μπόρεσα να σκεφτώ, καμιά γνώμη εδώ πέρα όσοι ασχολούνται με miui ;

Link to comment
Share on other sites

τελικά υπάρχει λόγος να αγοράσει κάποιος την έκδοση που δεν έχει την 800αρα ;

 

Οικονομικός λόγος αλλά δεν θα έχει σύνδεση 4g.

Όποιος θέλει δεδομένα πρέπει να αγορασει έκδοση με την 800αρα οπως βγαίνει και απο εδώ https://www.angroid.gr/%CE%B1%CF%80%CF%8C%CF%88%CE%B5%CE%B9%CF%82/4g-ke-800mhz-allios-b20-alithies-ke-psemmata

Link to comment
Share on other sites

Έχει ειπωθεί πολλάκις και θα το επαναλάβω.. Την μπάντα 20 την χρησιμοποιούν ΟΛΕΣ οι εταιρίες και όχι μόνο η Wind. Οπότε ναι, για όποιον θέλει να μπορεί να πιάνει παντού όπου είναι διαθέσιμο από τον πάροχο του 4g, είναι απαραίτητη η 800αρα.

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere...

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως.... Αν δεν χρησιμοποιείτε το 4G της Wind, δεν υπάρχει κανένας λόγως.

 

Μόλις παρήγγειλα το απλό σε χρυσό για την γυναίκα μου, στα 99 δολάρια από το geekbuying.

 

επειδή μάλλον τα λέμε σε πολλά μέρη

καταρχάς έπρεπε να αναφέρεις ότι μιλάς για το 2/16

αλλά και πάλι δεν είναι στα 30 η διαφορά τους , είναι θέμα χρώματος (που δεν έχουν πολλοί τις int εκδόσεις με 2/16) για αυτό και η διαφορά

αν μιλούσες για το 3/32 δεν υπήρχε διαφορά

 

επίσης το "αν δεν χρησιμοποιείτε 4g της wind" πάλι δεν είναι σωστό

παίζει ρόλο και που μένεις / κυκλοφορείς , επίσης το έχω την 800 σημαίνει ότι θα σε καλύπτει το 100% τις δυνατότητας του παρόχου που έχεις

χωρίς αυτήν μπορεί να είσαι στο 90% μπορεί και πιο κάτω, αλλά φυσικά αυτά αλλάζουν γιατί η 800αρα υπάρχει για να καλύπτει μεγαλύτερες εκτάσεις , εκτός πόλεων , επίσης με την 800αρα έχεις καλύτερο σήμα και μέσα σε κτήρια.

 

Τέλος πάντων στην περίπτωση σου που ήθελες το 2/16 οκ μόνο και μόνο λόγω του ότι δεν έχουν πολλοί το 2/16 (αν δεν το είχε το geek δε θα ήξερα ότι υπήρχε καν γιατί οι περισσότεροι είχαν μόνο το 3/32)

 

υ.γ. και μένα δεν με απασχολεί ιδιαίτερα το 4g , δε λέω , αλλά όχι και ότι είναι άχρηστη η 800αρα στους λοιπούς πλην wind γιατί δεν μπορείς να "προβλέψεις" το μέλλον (ανεβαίνουν και κατεβαίνουν κεραίες συχνά)

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο παραγγειλα και εγω το Redmi 3s απο geekbying, ειπα να εκμεταλλευτω το Black Friday και να το αγορασω :) Λογικα μεχρι τα Χριστουγεννα θα εχει φτασει..
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει ότι μπόρεσα να σκεφτώ, καμιά γνώμη εδώ πέρα όσοι ασχολούνται με miui ;

 

δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί πάντα ήμουν με την ελληνική

να κατεβάσεις ολόκληρη την rom και να κάνεις το Update από τον updater δοκίμασες ;

 

http://en.miui.com/download-303.html

Link to comment
Share on other sites

@adversus Ποια ρομ έχεις; Στου πατέρα μου που είχε την global stable όπως ήρθε, πέρασα μέσα από τον updater τη τελευταία που έχει ελληνικά κανονικά χωρίς πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο από Κίνα 3gb 32g με global version και Ελληνικά Έχω WInd 4g για ίντερνετ θα έχω πρόβλημα? Με τις βίντεο κλήσεις οκ? Τι λέτε?????? Ευχάριστω
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί πάντα ήμουν με την ελληνική

να κατεβάσεις ολόκληρη την rom και να κάνεις το Update από τον updater δοκίμασες ;

 

http://en.miui.com/download-303.html

 

Ναι αλλά βγάζει το ίδιο μήνυμα :/ εαν την βάλω με fastboot να φανταστώ θα γίνει ( ξανά ) format?

 

@adversus Ποια ρομ έχεις; Στου πατέρα μου που είχε την global stable όπως ήρθε, πέρασα μέσα από τον updater τη τελευταία που έχει ελληνικά κανονικά χωρίς πρόβλημα.

 

Tην global stable 8.0.3 και μου χει βγάλει ενημέρωση για την 8.1.1. Την δοκίμασα ΟΤΑ αλλά τζίφος, την κατέβασα και την πέρασα απ'τον updater αλλά και πάλι τζίφος. Το κακό είναι ότι δεν βρίσκω κάτι στο internet.

 

 

τελικά υπάρχει λόγος να αγοράσει κάποιος την έκδοση που δεν έχει την 800αρα ;

Για άτομα όπως εμένα που δεν τους ενδιαφέρει καθόλου το 4G συμφέρει η έκδοση χωρίς την 800άρα.

Link to comment
Share on other sites

Για άτομα όπως εμένα που δεν τους ενδιαφέρει καθόλου το 4G συμφέρει η έκδοση χωρίς την 800άρα.

 

με τη βλακεία το mi pc suite δοκίμασες ;;

ή από το recovery (Κλειστό κινητό και πατάς power και vol+ Νομίζω μέχρι να δεις το mi logo)

 

πέραν των προσφορών , σε κάποια καταστήματα (vick και minideal που είδα) η τιμή ήταν ακριβώς η ίδια (για 3/32) οπότε δεν γίνεται να συμφέρει κάτι τέτοιο :)

 

ο φίλος που πήρε από geek ε για 3/32 ούτε εκεί δεν υπάρχει διαφορά

 

υ.γ. και να μην ασχολείσαι με rom φυσικά γιατί θα έχεις την global

Edited by kodorevi8ulis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...