Jump to content

Νοσταλγία: Τα παλιά κινητά της Ericsson


alkis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, σόρρυ, λάθος:O Πήγες πολύ πίσω...

Αυτή τη στιγμή από τα πολύ παλιά ερικσον έχω στην κατοχή μου το ga 628, όπως είπα και το ph388(νομίζω αυτό ήταν μόνο στο gsm1800)

 

σωστος δουλευε μονο με κοσμοτε

:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Eγώ το μόνο που κράτησα είναι το T28 που για την τότε εποχή έκανε πάταγο..

 

Και ένα άλλο που είναι η κεραία στο πλαϊ την γυρνάς και σηκώνετε αλλά δεν θυμάμε το τύπο.. (Είναι στο πατρικό μου..)

 

Και off topic... Το ηρωικό νόκια 2110>>>

 

αυτο ειναι το σονυ cmd-z5 και ενα παλιοτερο του cmd-z1 που ηταν πιο ογκωδες.---καταπληκτικα...

:)
Link to comment
Share on other sites

paides to GA628 pote bgike akrivws?

w800i,w960i,t290i,t65,r380s,t18s,t29s,GA628,A1628s kai otan bgei kai to xperia

 

H nokia kanei to megalo vhma sthn agora!agoraste kinhta N series k 8a exete k hlektrokinhto jet ski:lol:!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ηρθε το t39m! Αψογο το κινητο, σαν να το αγορασα τωρα, ολοκαινουργιο! Χαλαρα αν δεν ειχα αγορασει το nokia Ε51 θα το ειχα για βασικο!

 

Μια ερωτηση για οσους το ειχαν αγορασει απο ελλαδα κανονικα, ελληνικο Τ9 ειχε το κινητο? Γιατι εμενα ενω εχει κανονικα ελληνικα κλπ δεν εχει τ9 ελληνικο.

 

edit: Απο το μενου ενεργοποιησα την ελληνικη γλωσσα, αλλα οταν γραφω με επιλεγμενα ελληνικα τοτε γραφονται σαν unicode. Για να μην συμβαινει αυτο πρεπει να εχω επιλεξει αγγλικα. Καποιος τροπος να απενεργοποιησω τα unicode δεν υπαρχει?

 

Η εκδοση firmware ειναι η R4A008 υπαρχει νεωτερη?

 

Καλα τοσοι ειχατε το T39, ενας δεν μπορει να απαντησει στα παραπανω ερωτηματα...

Link to comment
Share on other sites

Καλα τοσοι ειχατε το T39, ενας δεν μπορει να απαντησει στα παραπανω ερωτηματα...

 

Για να μην απαντάει κανείς, σημαίνει ότι είτε δεν ξέρουν, είτε δεν έχουν δει ακόμη το μήνυμα σου. Οπότε υπομονή, με το να ξαναρωτάς δεν βγαίνει κάτι.

 

Υ.Γ.

Πάω να φορτίσω το δικό μου T39 και θα σου πω μέχρι το βράδυ, εάν δεν έχει απαντήσει κάποιος άλλος. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Thx φιλε, δεν το ξανα ρωτησα απλα μου εκανε εντυπωση το γεγονος.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο υποστηριζει gprs αλλα χαραμιζεται μιας και αποκλειετε να μπω wap με αυτη την οθονη, σκεφτομαι να το συνδεσω με το pc και να το δουλεψω σαν modem με το tim plus.

 

Το θεμα ειναι αξιζει τον κοπο η θα ποιανω τραγικες ταχυτητες? Το εχει δοκιμασει κανεις?

 

Κατι αλλο, απο software για αυτο το τηλεφωνο τι υπαρχει? Το μονο που βρηκα στο site της ericsson ηταν ενα προγραμμα για να περναω τις επαφες απο το outlook.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο υποστηριζει gprs αλλα χαραμιζεται μιας και αποκλειετε να μπω wap με αυτη την οθονη, σκεφτομαι να το συνδεσω με το pc και να το δουλεψω σαν modem με το tim plus.

 

Το θεμα ειναι αξιζει τον κοπο η θα ποιανω τραγικες ταχυτητες? Το εχει δοκιμασει κανεις?

 

Κατι αλλο, απο software για αυτο το τηλεφωνο τι υπαρχει? Το μονο που βρηκα στο site της ericsson ηταν ενα προγραμμα για να περναω τις επαφες απο το outlook.

 

Tι ψάχνεις τώρα....

Ούτε σαν μόντεμ λέει να το βάλεις.Θα είναι τραγικά αργό.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι αλλα ειπα να ρωτησω :P

 

Κατι ακομα,ο μετρητης της μπαταριας δεν λειτουργει πληρως επειδη λεει οτι η μπαταρια ειναι μη originall. Κανενας τροπος να ληθει αυτο υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι αλλα ειπα να ρωτησω :P

 

Κατι ακομα,ο μετρητης της μπαταριας δεν λειτουργει πληρως επειδη λεει οτι η μπαταρια ειναι μη originall. Κανενας τροπος να ληθει αυτο υπαρχει?

Μπα.δεν νομιζω να μπορεις να βρεις λυση σε αυτο,εκτος και αν αγορασεις νεα αυθεντικη μπαταρια.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπα.δεν νομιζω να μπορεις να βρεις λυση σε αυτο,εκτος και αν αγορασεις νεα αυθεντικη μπαταρια.:)

Η οποια αυθεντικη μπαταρια αποκλειεται να βρεθει αρα λειτουργουμε το κινητο ως εχει. Μεγαλη μ....α της ericsson :mad:

Link to comment
Share on other sites

Η οποια αυθεντικη μπαταρια αποκλειεται να βρεθει αρα λειτουργουμε το κινητο ως εχει. Μεγαλη μ....α της ericsson :mad:

Μην εισαι τοσο απαισιοδοξος.εγω προσφατα πηρα για το τ39 μου απο καταστημα γερμανος μια ξεχασμενη στο ραφι..και με τιμη απαιχτη,μολις 12 ευρο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μην εισαι τοσο απαισιοδοξος.εγω προσφατα πηρα για το τ39 μου απο καταστημα γερμανος μια ξεχασμενη στο ραφι..και με τιμη απαιχτη,μολις 12 ευρο.:)

Πολυ καλο αλλα επεσες στην περιπτωση! Που να καθομαι να ρωταω σε καθε γερμανο, ποσο μαλλον να βρω και originall!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο αλλα επεσες στην περιπτωση! Που να καθομαι να ρωταω σε καθε γερμανο, ποσο μαλλον να βρω και originall!

και ομως σε μαγαζια με ανταλλαγες κινητων κρατανε πολυ stock ανταλλακτικο.ρωτα σε μερικα καταστηματα.και ευχομαι να εισαι τυχερος.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και ομως σε μαγαζια με ανταλλαγες κινητων κρατανε πολυ stock ανταλλακτικο.ρωτα σε μερικα καταστηματα.και ευχομαι να εισαι τυχερος.:)

Θα εχω το νου μου μηπως και πετυχω κατι

 

btw αυτο πως σου φαινετε http://cgi.ebay.ie/Ericsson-BUS-11-Slim-Cell-Phone-Battery-T28-NEW_W0QQitemZ300209645675QQihZ020QQcategoryZ108580QQrdZ1QQssPageNameZWD2VQQcmdZViewItem?_trksid=p1638.m122

Link to comment
Share on other sites

Θα εχω το νου μου μηπως και πετυχω κατι

 

btw αυτο πως σου φαινετε http://cgi.ebay.ie/Ericsson-BUS-11-Slim-Cell-Phone-Battery-T28-NEW_W0QQitemZ300209645675QQihZ020QQcategoryZ108580QQrdZ1QQssPageNameZWD2VQQcmdZViewItem?_trksid=p1638.m122

Μια χαρα τιμη.αυτη ειναι η μπαταρια.

 

Χρονια σου πολλα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Thx :)

 

Θα κοιταξω να την παρω αν και ειναι δημοπρασια και ηδη ενας την εχει χτυπησει..

Link to comment
Share on other sites

Θα εχω το νου μου μηπως και πετυχω κατι

 

btw αυτο πως σου φαινετε http://cgi.ebay.ie/Ericsson-BUS-11-Slim-Cell-Phone-Battery-T28-NEW_W0QQitemZ300209645675QQihZ020QQcategoryZ108580QQrdZ1QQssPageNameZWD2VQQcmdZViewItem?_trksid=p1638.m122

 

Θέλω την μεγάλη για το t39 kai μια άσπρη για το t68i αλλά original

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σημερα επεκτινα την συλλογουλα μου κατα 2 κινητα ακομη και εχω: t68, t65, t28, t29, s700, s500, k800, k700, R600, j220..... liga alla litourgoune ola ektos tou t65 pou prepei na thelei nea mpataria... :):D

Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς!

 

Our forum ===>> IrCtAlK Forum :)

Link to comment
Share on other sites

τα τελευταία χρόνια έχω nokia ,το αγαπημένο μου κινητό όμως έιναι το T29s της ericson που το είχα για 3,5 χρόνια , το πιο ωραίο κινητό που έχει βγει ποτέ !!!
Link to comment
Share on other sites

Τα πλαστικά (θαλασσί χρώμα) για το t39 ξέρει κανείς που μπορώ να τα βρώ(τα αυθεντικά)
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Τα πλαστικά (θαλασσί χρώμα) για το t39 ξέρει κανείς που μπορώ να τα βρώ(τα αυθεντικά)

Μονο σε κανα ebay.δυσκολο να βρει τετοια προσοψη στην Ελλαδα :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Νοσταλγία: Τα παλιά κινητά της Ericsson
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...