Jump to content

Νοσταλγία: Τα παλιά κινητά της Ericsson


alkis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μια ερωτηση.... Εχω ενα Τ29s ενα Τ65 και ενα Τ20e. Φορτιστη εχω μονο για το T20. Και ομως και τα αλλα δυο φορτιζουν με αυτον (εχουν χαθει οι δικοι τους φορτιστες). Θα υπαρξει προβλημα αμα συνεχισω και τον χρησιμοποιω για να φορτιζω αλλα κινητα που εχουν το ιδιο βισμα (t29,t65,t28,t39) η δεν τιθεται τετοιο θεμα;
Dust in the wind, all we are is dust in the wind..............
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Παιδια μια ερωτηση.... Εχω ενα Τ29s ενα Τ65 και ενα Τ20e. Φορτιστη εχω μονο για το T20. Και ομως και τα αλλα δυο φορτιζουν με αυτον (εχουν χαθει οι δικοι τους φορτιστες). Θα υπαρξει προβλημα αμα συνεχισω και τον χρησιμοποιω για να φορτιζω αλλα κινητα που εχουν το ιδιο βισμα (t29,t65,t28,t39) η δεν τιθεται τετοιο θεμα;

 

Κανένα απολύτως πρόβλημα δεν θα υπάρξει. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αααααχ το T39m... They don't make them like they used to.

 

Και τα τρία τελευταία κινητά που είχα (siemens s65, motorola v3 και v3i) σταμάτησαν να δουλεύουν χωρίς να υποστούν ιδιαίτερη ταλαιπωρία απο την χρήση (ειδικά το s65 είχε τραγικό build quality). Έτσι έμεινα χωρίς κινητό, καθώς πρέπει να περιμένω μέχρι τον Σεπτέμβρη για την ετήσια επιδότηση συσκευής απο την εταιρεία μου. Έτσι αποφάσισα να ξεθάψω το T39m και είμαι κατενθουσιασμένος! Μιλάμε για "αρχαίο" κινητό που έχει πέσει άπειρες φορές στο πάτωμα κι όμως δεν έχει την παραμικρή βλάβη. Το πορτάκι σαν καινούργιο και τα retro ringtones μπερδεύουν όλους γύρω μου που έχουν συνηθίσει στα... κακόγουστα mp3 :p. Ειδικά το κλασσικό ringtone της Ericsson με τις τρεις σκάλες είναι όλα τα λεφτά!

 

Θυμάμαι όταν το είχα αγοράσει καινούργιο σε light blue και χρησιμοποιούσα το bluetooth (νομίζω ήταν απο τα πρώτα bluetooth κινητά) για να συνδέω το palm στο δίκτυο GPRS της Cosmote (τότε με 30 ευρώ τον μήνα είχε unlimited GPRS data!).

 

Δεν θέλω ψηφιακές κάμερες της πλάκας και 3d γραφικά στο μενού... Θέλω ένα μικρό, no-nonsense business κινητό με καλό build quality. Μετά το T39m, το χάος...

 

Το Τ39m είναι το κινητό που πάντα ήθελα και ποτέ δεν πήρα...

Από τη στιγμή που βγήκε το θεώρησα το τελευταίο "σοβαρό", που έκανε καλά και αξιόπιστα αυτά έπρεπε που έπρεπε χωρίς φλυαρίες.

 

Η εμφανισή του επίσης είναι διαχρονικά όμορφη.

 

Η σημερινή κατάσταση είναι σχεδόν τραγική. Δεν μπορώ να βρω μια συσκευή που να με καλύπτει πλήρως. Θα'θελα ας πούμε κάποιο μαζεμένο sony-ericsson (έχοντας συνηθίσει λειτουργικά με το z600 μου) αλλά τα'χουν κάνει τσίρκο με τα φωτορυθμικά τους, τα κουδούνια mp3 και τις άχρηστες φωτογραφικές μηχανές (ο θεός να τις κάνει - μου θέλουν και φλας τρομάρα τους).

 

:love:

http://www.takingitglobal.org/images/connections/tigblogs/entryphotos/31356.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το Τ39m είναι το κινητό που πάντα ήθελα και ποτέ δεν πήρα...

Από τη στιγμή που βγήκε το θεώρησα το τελευταίο "σοβαρό", που έκανε καλά και αξιόπιστα αυτά έπρεπε που έπρεπε χωρίς φλυαρίες.

 

Η εμφανισή του επίσης είναι διαχρονικά όμορφη.

 

Η σημερινή κατάσταση είναι σχεδόν τραγική. Δεν μπορώ να βρω μια συσκευή που να με καλύπτει πλήρως. Θα'θελα ας πούμε κάποιο μαζεμένο sony-ericsson (έχοντας συνηθίσει λειτουργικά με το z600 μου) αλλά τα'χουν κάνει τσίρκο με τα φωτορυθμικά τους, τα κουδούνια mp3 και τις άχρηστες φωτογραφικές μηχανές (ο θεός να τις κάνει - μου θέλουν και φλας τρομάρα τους).

 

+1 :down:

 

Το Τ39 ήμουν τυχερός και το πήρα μόλις βγήκε, γύρω στα 450 ευρώ... Μέχρι και σήμερα είναι σε άψογη λειτουργική κατάσταση, με μονάχα μερικά σημάδια φθοράς από μιά φορά που μου έπεσε κάτω. Κατά τα άλλα, άψογο. They don't make them like they used to...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις καποιο καταστημα οπου μπορω να βρω το T28 και αλλα παρομοια "νοσταλγικα κινητα"??:)

 

εκτος απο το μοναστηρακι...

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις καποιο καταστημα οπου μπορω να βρω το T28 και αλλα παρομοια "νοσταλγικα κινητα"??:)

 

εκτος απο το μοναστηρακι...

μονο απο ιντερνετ και e-bay.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω..

its time for heavy search i think

...:cool:

Παρακαλώ φίλε μου.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιαααα help plsss ξαφνικα και το Τ28 μου και το Τ29 ενο τα βαζω να φορτισουν και ολα δειχνουν οκ οτι φορτιζουν (ενδιξει λιχνιας μπαταρια..) δεν φορτιζουν στην τελικη.... τι να κανω?? τι μπορει να φταιει συγνωμη αν ειναι λαθος ενοτητα για το ποστ μου αλλα........ :(:(:cry::cry::cry:

Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς!

 

Our forum ===>> IrCtAlK Forum :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιαααα help plsss ξαφνικα και το Τ28 μου και το Τ29 ενο τα βαζω να φορτισουν και ολα δειχνουν οκ οτι φορτιζουν (ενδιξει λιχνιας μπαταρια..) δεν φορτιζουν στην τελικη.... τι να κανω?? τι μπορει να φταιει συγνωμη αν ειναι λαθος ενοτητα για το ποστ μου αλλα........ :(:(:cry::cry::cry:

 

Μήπως η μπαταρία; :worry:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Παιδιαααα help plsss ξαφνικα και το Τ28 μου και το Τ29 ενο τα βαζω να φορτισουν και ολα δειχνουν οκ οτι φορτιζουν (ενδιξει λιχνιας μπαταρια..) δεν φορτιζουν στην τελικη.... τι να κανω?? τι μπορει να φταιει συγνωμη αν ειναι λαθος ενοτητα για το ποστ μου αλλα........ :(:(:cry::cry::cry:

 

 

 

 

Μήπως η μπαταρία; :worry:

 

:rolleyes: Αυτό ακριβώς είναι .:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

An παω σε κανα γερμανο θα εχουν?? που μπορω να βρωω :(:(:(

Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς!

 

Our forum ===>> IrCtAlK Forum :)

Link to comment
Share on other sites

An παω σε κανα γερμανο θα εχουν?? που μπορω να βρωω :(:(:(

Ισως! για :worry: εδώ.είμαι σίγουρος οτι κάτι θα βρείς.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ έχω τα:

GH388

PF768

T28s

R320s

 

και ένα palmtop, το MC16.

Όλα δουλεύουν μια χαρά, εκτός των μπαταριών των 2 παλαιότερων.

Ωραίες εποχές! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
paidia molis anaklupsa oti yparxei ayto to skelos(twn nostalgwn twn ericsson) kai "sygkinithika" ligo otan diabasa tis selides kai thymithika ayta ta kinita...tote poy bgainane(apo er.768 kai meta) itan mia apo tis kalyteres epoxes tis zwis moy!kserete ti moy exei lipsei para poly apo ekeina ta ericsson?thymaste ekeinon ton polu aplo alla entelws "ericsson"ixo, to "meikto"......ennoeitai oti to t28 itan to agapimeno moy
Link to comment
Share on other sites

Ο μεικτός ήχος ήταν κι εμένα ο αγαπημένος μου. Το καλύτερο ringtone.

Εμένα μου έχει λήψει το φωτάκι που αναβόσβηνε όταν είχες νέο μήνυμα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι και μενα ο "μεικτος" ητανε ο αγαπημενος μου γιατι χτυπαγε και δυνατα.

τωρα στα νεα κινητα...ευτυχως που μπορεις να βαλεις τον δικο σου ηχο..γιατι τα "προεγκατεστημενα" ειναι..χαλια :cold:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω t28s,t65,w810i,p910i κ μολις εχτες εβαλα το τ68i στην συλογη μου κ επειδη το πηρα απο το ebay δεν εχει την ελληνικη γλωσσα μηπως θα μπορουσε καποιος να βοηθησει ?? Αν γινεται ευχαριστω...!!
Link to comment
Share on other sites

Μόνος σου δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι στο Τ68. Θα πρέπει να το πας σε service point της SE για να σου περάσουν ελληνικά.
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω t28s,t65,w810i,p910i κ μολις εχτες εβαλα το τ68i στην συλογη μου κ επειδη το πηρα απο το ebay δεν εχει την ελληνικη γλωσσα μηπως θα μπορουσε καποιος να βοηθησει ?? Αν γινεται ευχαριστω...!!

 

paidia ki egw thelw na xtypisw kanena tetoio kinitaki apo to parelthon!den exw ksanaagorasei pote apo e bay!!einai asfales???:!:kai epipleon prepei na parw apo to aggliko e bay i apo to amerikaniko????

Link to comment
Share on other sites

paidia ki egw thelw na xtypisw kanena tetoio kinitaki apo to parelthon!den exw ksanaagorasei pote apo e bay!!einai asfales???:!:kai epipleon prepei na parw apo to aggliko e bay i apo to amerikaniko????

 

asfales ναι απο χρηστη με πολλες αξιολογησεις και πανω απο 98%. μεσα στο φορουμ γραφονται τοσα που αν τα διαβασεις θα γινεις εξπερ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Νοσταλγία: Τα παλιά κινητά της Ericsson
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...