Jump to content

Ρ900: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο Νο2


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

paidia exw mia erwthsh..yparxei periptwsh na brw card reader pou na diabazei tis ms duo xwris to adaptoraki pou tis metatrepei se kanonikes memory stick?

rwtaw giati den exw ton adaptora kai de leei na dwsw 60 eyrw gia na parw kainourgia karta mono kai mono gia ton adaptora..HELP :cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 461
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με το SMS και πώς αυτό μπορεί να πάει σαν ένα μήνυμα και να μην σπάει σε 2 ή και 3 μηνύματα (πάνω από 160 χαρακτήρες). Μπορεί να έχει ξαναειπωθεί στο πρώτο θρέντ αλλά δεν μπορώ να βρώ κάτι σχετίκα με αυτό οπότε συγχωρέστε την επανάληψη της ερώτησης :O .
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω εδώ παίζει ρολο το κινητό που θα λάβει το μήνυμα. Αν δηλαδή μπορεί να δει το sms ως ένα μεγάλο ή αν θα το σπάσει σε 2-3. Συνήθως τα πιο καινούρια κινητά δέχονται τα μεγάλα sms.
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα και θελω την βοηθεια σας. εχω περασει στο κινητο 3 λογαριασμους μαιλ. Ολοι λειτουργουν τελεια στην ληψη των μαιλ. Στην αποστολη ο μεν ενας λειτουργει αψογα οι δε αλλοι δυο βγαζουν το εξης μηνυμα "email message has an invalid "to" "cc"or "bcc" address for this server. Check the addresses and your account settings" Εχω ψαξει τα παντα αλλα ματαια
ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

paidia kalimera as me voithisei kapoios, thelo proti fora na kano update apo to internet, exo kanei backup to kinito mou kai arxizo kai to trexo , meta otan teliosei kai exei tin kainourgia version tha mporo na kano restore to backup mou i oxi?
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα και θελω την βοηθεια σας. εχω περασει στο κινητο 3 λογαριασμους μαιλ. Ολοι λειτουργουν τελεια στην ληψη των μαιλ. Στην αποστολη ο μεν ενας λειτουργει αψογα οι δε αλλοι δυο βγαζουν το εξης μηνυμα "email message has an invalid "to" "cc"or "bcc" address for this server. Check the addresses and your account settings" Εχω ψαξει τα παντα αλλα ματαια

 

 

kai ego to idio provlima exo mporei na voithisei kaneis? :(

Link to comment
Share on other sites

@lkitsos

ναι,κανονικότατα

 

@Papp0us

νομίζω όχι:(.αν θες πάντως πάρε ένα τηλ. να ρωτήσεις στην αντιπροσωπεία της Sony αν μπορεις να βρεις απο κάπου μόνο τον ανταπτορα;)

 

@bpel86

μόνο με ανοιχτό το καπάκι δυστυχως!και απόσο ξέρω δεν υπάρχει κάτι που να τρέχει με κλειστό καπάκι.αν βρεις πάντως στείλε ενα pm γιατι ψάχνω και εγω.

 

 

@zoo

Το πρόβλημα με την μπαταρία εμφανίστικε και σε μένα τους τελευταίους 2-3 μήνες από τους 14 που το έχω.μ@λακία βέβαια αλλά έμαθα και εγώ να το αγνοώ.ίσως γίνει τίποτα σε κάποια μελλοντική αναβάθμιση

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

@bpel86

μόνο με ανοιχτό το καπάκι δυστυχως!και απόσο ξέρω δεν υπάρχει κάτι που να τρέχει με κλειστό καπάκι.αν βρεις πάντως στείλε ενα pm γιατι ψάχνω και εγω.

Ευχαριστώ papathvas ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
paidia exw mia erwthsh..yparxei periptwsh na brw card reader pou na diabazei tis ms duo xwris to adaptoraki pou tis metatrepei se kanonikes memory stick?

rwtaw giati den exw ton adaptora kai de leei na dwsw 60 eyrw gia na parw kainourgia karta mono kai mono gia ton adaptora..HELP :cry:

αν δεν εχεις καρτα μνημης αξιζει να παρεις,ο γερμανος εχει γνησιες σονυ με 30Ε την 64αρα και 40 την 128αρα που εχουν και τον ανταπτορα ;)
Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα P900 ως καρτοκινητο ΤΙΜ , προσφατα η ΤΙΜ απελευθέρωσε το GPRS και στα καρτοκινητά και έτσι μπορούμε και μπαινουμαι στο Internet ή μπορουμε να χρησιμοποιήσουμε το WAP over Gprs χωρίς συνδρομή , μόλις έμαθα για την προσφορά την ενεργοποίησα αμέσως αλλά μόλις ανοίγω τον ενσωματωμένο Browser του κινητου συνδέεται κανονικα αλλά αν πατήσω οποιοδήποτε link μου εμφανίζει Unauthorized Access to Wap Gateway ,καμια ιδέα για το τι μπορεί να φταίει ? , μήπως να δοκιμάσω Opera ?
Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα P900 ως καρτοκινητο ΤΙΜ , προσφατα η ΤΙΜ απελευθέρωσε το GPRS και στα καρτοκινητά και έτσι μπορούμε και μπαινουμαι στο Internet ή μπορουμε να χρησιμοποιήσουμε το WAP over Gprs χωρίς συνδρομή , μόλις έμαθα για την προσφορά την ενεργοποίησα αμέσως αλλά μόλις ανοίγω τον ενσωματωμένο Browser του κινητου συνδέεται κανονικα αλλά αν πατήσω οποιοδήποτε link μου εμφανίζει Unauthorized Access to Wap Gateway ,καμια ιδέα για το τι μπορεί να φταίει ? , μήπως να δοκιμάσω Opera ?

 

Πήγαινε εδώ και στείλε τις ρυθμίσεις πάλι στο κινητό σου. Μετά στον πίνακα ελέγχου στις συνδέσεις wap, φρόντισε να έχεις τσεκαρισμένη την σωστή επιλογή για wap (αυτές που θα πάρεις από την SE). Εκτός και αν δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα η υπηρεσία στον αριθμό σου (δεν έχω tim και δεν είμαι σίγουρος).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αγόρασα ένα USB bluetooth και έκανα κανονικά τη σύνδεση με το P900. Δουλεύουνε όλα άψογα, δηλαδή κάνω browsing με opera 6.30, JMSN, QUIRC, updates για το worldmate pro κλπ. Μπορώ με κάποιο τρόπο να στέλνω email και MMS μέσω του bluetooth και συνεπώς μέσω της σύνδεσης του PC στο Internet ή μόνο μέσω GPRS;
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ με κάποιο τρόπο να στέλνω email και MMS μέσω του bluetooth και συνεπώς μέσω της σύνδεσης του PC στο Internet ή μόνο μέσω GPRS;

 

Δυστυχώς όχι.

MMS σίγουρα μόνο μέσω GPRS μπορείς να στείλεις (σε κάθε περίπτωση) και όσο για τα e-mails η αντίστοιχη εφαρμογή του Ρ900 δεν αναγνωρίζει τη σύνδεση του υπολογιστή (όπως ο Opera) για να την εκμεταλευτεί οπότε ζητά σύνδεση μέσω GPRS για να κάνεις λήψη ή αποστολή... :(

Link to comment
Share on other sites

2 μερα που αγορασα το p910i, και σαν "καλο" παιδι αρχισα να του βαζω εφαρμογες!!!! οσπου του εβαλα και και την sybian xp....κατι...και κολλησε,μηπωσ ξερει καποιοσ τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Αχ,αχ,αχ διαβάζουμε το φόρουμ...τόσες φορές έχει ειπωθεί!

Να φανταστώ ότι δεν έχεις κάνει internet update.Διορθώνεται αν κάνεις update αλλά πρέπει να έχεις κάνει από πριν τουλάχιστον 1 φορά.

Αλλιώς service..

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

2 μερα που αγορασα το p910i, και σαν "καλο" παιδι αρχισα να του βαζω εφαρμογες!!!! οσπου του εβαλα και και την sybian xp....κατι...και κολλησε,μηπωσ ξερει καποιοσ τι να κανω?

1)Βγάλε την sim 2) Ενεργοποίησε το τηλέφωνο 3) Στην πρώτη οθόνη και πριν πατήσεις οτιδήποτε κάνε τα εξής jog μία φορά πάνω , πάτα * ,jog δύο φορές κάτω , πάτα * ,jog μία φορά κάτω , πάτα *.

Δηλαδή πάνω, *, 2 φορές κάτω, *, κάτω ,*.

Σου εμφανίζεται ένα μενού επέλεξε την επιλογή 3 ,οκ, οκ.

Θα γίνει hard format θα χάσεις τα πάντα και τα ελληνικά τα οποία μπορείς να τα κατεβάσεις από το site της sonyericssοn.

Αν κολήσεiς κάπου στείλε pm

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορεί να το κάνει αυτό που λες γιατί πολύ απλά δε μπορεί να ανοίξει καν το τηλέφωνο,κολλάει στην οθόνη με το σήμα της SE.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορεί να το κάνει αυτό που λες γιατί πολύ απλά δε μπορεί να ανοίξει καν το τηλέφωνο,κολλάει στην οθόνη με το σήμα της SE.

ωχ ωχ!!!μην μου λετε τετοια!και εγω δεν εχω βδομαδα που το αγορασα και μου κολλησε προχτες που πηγα να το ανοιξω...αναγκαστηκα να του βγαλω τηεν μπαταρια γιατι ειχε κολλησει εντελως!και επειτα,να αρχιζω να φοβαμαι που δεν του εχω κανει update?μα τι λεω??ουτε ξερω πως γινεται ουτε απο που το κανεις...εξαλλου τοσες μερες και μονο κατι φωτογραφιες του εχω περασει απο το pc μου..τοσα videos,videoclips,movies και δεν μπορω να τα μεταφερω..καποιος μου ειπε για μετατροπη σε 3gp για να παιξουν,ρωταω ομως εδω και εκει στα forums :mad: για πληροφοριες σχετικα αλλα φωνη πουθενα........ :cry: help me please!!! :O

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μόλις πήρα το Ρ 900 και μόλις το ανβάθμησα online με τη τελευταία έκδοση που είχε η sony sto official site η μεγάλη μου απορία είναι τι είδους memory stick παίζει τώρα γιατί πριν την αναβάθμηση δοκίμασα ένα memory stick duo στα 256ΜΒ και μου έλεγε δίσκος κατεστραμένος αν κάποιος γνωρίζει σίγουρα ας μου πεί γιατί έχω πελαγώσει εγώ πριν είχα το sx1 με μία mmc στα 256 kai tora ta exω deί oλα με την 32 ΜΒ του Ρ 900!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Ρε παιδιά μόλις πήρα το Ρ 900 και μόλις το ανβάθμησα online με τη τελευταία έκδοση που είχε η sony sto official site η μεγάλη μου απορία είναι τι είδους memory stick παίζει τώρα γιατί πριν την αναβάθμηση δοκίμασα ένα memory stick duo στα 256ΜΒ και μου έλεγε δίσκος κατεστραμένος αν κάποιος γνωρίζει σίγουρα ας μου πεί γιατί έχω πελαγώσει εγώ πριν είχα το sx1 με μία mmc στα 256 kai tora ta exω deί oλα με την 32 ΜΒ του Ρ 900!!!!!
Περνει memory stick duo 128 ;)
Link to comment
Share on other sites

Ναι,ΜΟΝΟ μέχρι 128mb παίρνει.

Πάνω από 128 παίρνει μόνο αν το αναβαθμίσεις σε P910.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...