Jump to content

Ρ900: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο Νο2


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει, μέσω κάποιας κάρτας ή κάποιου add-on, η δυνατότητα WiFi?

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 461
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι,ξέρω αλλά η ελληνική γλώσσα δεν θα χαθεί και αυτη εκτος και απ'τα δεδομένα.Αν ναι που μπορώ να τη βρω για να την εγκαταστίσω μετα?

 

 

ti glwssa mporeis na ti vreis sto site tis sony ericsson sto support,gia arxi kane epanafora stis ergostasiakes rithmiseis kai metefere tis epafes su sti sim gia na mi tis xaseis ,an de dulepsei kane format kai an katafereis na syndetheis ksanaperna to firmware apo ti diadikasia enimerwsis tis sony i kane update an den exeis ti teleutaia ekdosi.to provlima pu perigrafeis prepei na einai tu firmware kai oxi tou pc

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους δύο πάρα πολύ,με βοηθήσατε αφάνταστα.Πώς μεταφέρω τις επαφές μου στην κάρτα sim?Όταν πάω να τις μετακινήσω, ανάμεσα στους φακέλους που μπορώ να τις μετακινήσω δεν υπάρζει η κάρτα sim.Και εγώ αυτό πιστεύω,ότι είναι καθαρά πρόβλημα firmware και όχι του pc.
Link to comment
Share on other sites

Ναι,ξέρω αλλά η ελληνική γλώσσα δεν θα χαθεί και αυτη εκτος και απ'τα δεδομένα.Αν ναι που μπορώ να τη βρω για να την εγκαταστίσω μετα?
και βεβαια την βρισκεις εδω....

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=global&lc=en&ver=4001&template=ps1_1_3_1&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10183

Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους δύο πάρα πολύ,με βοηθήσατε αφάνταστα.Πώς μεταφέρω τις επαφές μου στην κάρτα sim?Όταν πάω να τις μετακινήσω, ανάμεσα στους φακέλους που μπορώ να τις μετακινήσω δεν υπάρζει η κάρτα sim.Και εγώ αυτό πιστεύω,ότι είναι καθαρά πρόβλημα firmware και όχι του pc.
μπορεις να τησ στειλεις και στον υπολογιστη μεσω υπερυθρων σαν αρχειο .vcf και μετα να της ξαναστειλεις πισω στο τηλεφωνο με τον ιδιο τροπο και της βαζει μονο του στην θεση τους. επαφες/επαφες/αποστολη φακελλου/ επελεξε με ποιον τροπο θελεις να αποσταλουν....
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει, μέσω κάποιας κάρτας ή κάποιου add-on, η δυνατότητα WiFi?
οχι. δεν υπαρχει.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

mathios,δεν μπορώ να μεταφέρω τις επαφές μου στο pc πριν να κάνω format γιατί όπως σου είπα δεν συνδέεται το κινητό με το pc μου,τέλοσπαντων,το link που με παρέπεμψες είναι για το p910,εγώ έχω p900.'Ομως πήγα στην σελίδα που είναι για το p900.Τον σωστό language file που πρέπει να εγκαταστήσω θα τον βρώ ελέγχοντάς την software organiser version του κινητού σωστά?
Link to comment
Share on other sites

Τον σωστό language file που πρέπει να εγκαταστήσω θα τον βρώ ελέγχοντάς την software organiser version του κινητού σωστά?

Σωστά. Κατεβάζεις την έκδοση που λέει στο organiser.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ.Ξέρετε είναι η πρώτη φορά που μου συμβαίνει αυτό(και η τελευταία ελπίζω) :) και δεν ήξερα τι να κάνω γι'αυτό έκανα τοσες πολλές ερωτήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερει κανεις πηρα handsfree bluetooth hbh 600 και το ρημαδι το κινητο μου δεν το αναγνωριζει (p900)
κρατα πατημενα μαζι τα κουμπια εντασης +/- για 5 δευτερολεπτα και θα μπει σε pairing mode μετα βαλε το τηλεφωνο να ψαξει για συσκευες οταν το βρει επελεξε το και οταν σου ζητησει κωδικο δωσε 0000 (τεσσερα μηδενικα) και εισαι ετοιμος.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

παιδια στις γλώσσες που έχει το P900 για να γράφουμε μηνύματα με το πληκτρολόγιο που εμφανίζεται στο κάτω μέρος της οθόνης μπορούμε να προσθέσουμε-αφαιρέσουμε καποια γλώσσα; αν γίνεται, απο που θα κανουμε download και πως θα την εγκαταστήσουμε;
Link to comment
Share on other sites

Exo kanei to aggliko update sto P900 kai kata synepeia exei english menu (alla den thelo na peraso to greek)!!!!!!!!

To provlima poy exo einai oti den anagnorizei katholoy ellinika!!Akoma kai me ena keyboard poy evala tipota!!Yparxei lysei gia ayto h tha prepei na valo to elliniko update???

Link to comment
Share on other sites

Katafera telika na grafo ellinika,alla thelo to keyboard na exei abc(agglika),ellinika kai meta ariumoys!!!!Kai akoma stis epafes kato kato poy exei ta grammata na einaai ellinika!!!Ginetai ayto ??????

 

 

Eyxaristo ek twn protervn.........

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μετά από αναβάθμιση του λειτουργικού το Ρ900 μου στο site της SE και αφού έκανα restore όλων των στοιχείων, αρχείων κλπ έχει προκύψει το εξής πρόβλημα:

Με κλειστό το πορτάκι, όταν μπαίνω στον τηλεφωνικό κατάλογα και πάω να γράψω τα αρχικά γράμματα του ονόματος, πατώντας το κάθε πλήκτρο εμφανίζονται πρώτα οι λατινικοί χαρακτήρες και μετά οι ελληνικοί. Να σημειώσω ότι χρησιμοποιώ το αγγλικό μενού, όπως και πριν την αναβάθμιση. Τότε όμως εμφανίζονταν πρώτα οι ελληνικοί χαρακτήρες. Όταν στα μηνύματα χρησιμοποιώ το Τ9 γράφει κανονικά ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,έκανα το κινητό format οπως μου είπατε αλλά η έκδοση του organiser του κινητού παρέμεινε η ίδια(r5b02) όπως ήταν μετά που το έκανα αναβάθμηση.Επιπλέον τώρα δεν μου εμφανίζει την έκδοση του bluetooth μου αλλα μου γράφει N/A,περιττό να σας πω πως bluetooth kai irda δεν λειτουργούν.Απαντήστε μου και πέστε μου τι να κάνω γιατί είμαι απελπισμένος :worry: .Ευελπιστώ σε γρήγορη απάντηση.Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,έκανα το κινητό format οπως μου είπατε αλλά η έκδοση του organiser του κινητού παρέμεινε η ίδια(r5b02) όπως ήταν μετά που το έκανα αναβάθμηση.Επιπλέον τώρα δεν μου εμφανίζει την έκδοση του bluetooth μου αλλα μου γράφει N/A,περιττό να σας πω πως bluetooth kai irda δεν λειτουργούν.Απαντήστε μου και πέστε μου τι να κάνω γιατί είμαι απελπισμένος :worry: .Ευελπιστώ σε γρήγορη απάντηση.Ευχαριστώ

 

 

afou ekanes format ola ok ,twra kane anavathmisi logismikou sto site tis sony den exei simasia an i ekdosi tou firmware tha einai pali i idia ,esy ksanapernati apo tin aftomati enimerwsi tis sony,Ean de su anagnwrizei epeita to bluetooth kai ir twte apeuthinsu se service tis sony i syskeyi einai provlimatiki ,krimas

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μετά από αναβάθμιση του λειτουργικού το Ρ900 μου στο site της SE και αφού έκανα restore όλων των στοιχείων, αρχείων κλπ έχει προκύψει το εξής πρόβλημα:

Με κλειστό το πορτάκι, όταν μπαίνω στον τηλεφωνικό κατάλογα και πάω να γράψω τα αρχικά γράμματα του ονόματος, πατώντας το κάθε πλήκτρο εμφανίζονται πρώτα οι λατινικοί χαρακτήρες και μετά οι ελληνικοί. Να σημειώσω ότι χρησιμοποιώ το αγγλικό μενού, όπως και πριν την αναβάθμιση. Τότε όμως εμφανίζονταν πρώτα οι ελληνικοί χαρακτήρες. Όταν στα μηνύματα χρησιμοποιώ το Τ9 γράφει κανονικά ελληνικά.

 

Δοκίμασε να κατεβάσεις την ελληνική γλώσσα από το site της se για την έκδοση του organiser που έχεις, ίσως να φταιει αυτό...

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

paidia sos problem me kinito

 

p910i

 

koimithika to vradaki ola kanonika evala to xipnitiri mou kai to proi oute foni oute akroash mou evgale minima xamilis mpatarias eno htan fortismeni

kai tora oute kan anoigei sos ti na kano?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ρε παιδια εχω προβλημα οταν ανοιγω καποια εφαρμογη μου εμφανιζει <Προγραμμα κλειστο.το ονομα του προγραμματος. Κωδ.αιτιας ΚERN-EXEC. και αριθμο αιτιας 3.> Τι λετε να φταιει. να κολλισε τιποτα γιατι απο τοτε που το πηρα συνεχεια βαζω προγραμματα. plz helppppppppppppppp me :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω προβλημα οταν ανοιγω καποια εφαρμογη μου εμφανιζει <Προγραμμα κλειστο.το ονομα του προγραμματος. Κωδ.αιτιας ΚERN-EXEC. και αριθμο αιτιας 3.> Τι λετε να φταιει. να κολλισε τιποτα γιατι απο τοτε που το πηρα συνεχεια βαζω προγραμματα. plz helppppppppppppppp me :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

καταρχήν κάνε ένα restart

αν δεν στρώσει δες πιο ήταν το τελευταίο πρόγραμμα που έκανες εγκατάσταση και βγάλτο!

τελική λύση είναι το format

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω προβλημα οταν ανοιγω καποια εφαρμογη μου εμφανιζει <Προγραμμα κλειστο.το ονομα του προγραμματος. Κωδ.αιτιας ΚERN-EXEC. και αριθμο αιτιας 3.> Τι λετε να φταιει. να κολλισε τιποτα γιατι απο τοτε που το πηρα συνεχεια βαζω προγραμματα. plz helppppppppppppppp me :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:
κακως βαζεις συνεχεια προγραμματα,θα δεις τι χρειαζεσαι και θα αφησεις μονο αυτα που ΜΟΝΟ χρειαζεσαι και ΟΧΙ φορματ κανε μια online αναβαθμηση και περνα ολα τα προγραμματα που μονο χρειαζεσαι απο την αρχη.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με το Ρ900 μου. Όταν λάβω κλήση ή μήνυμα ανάβει το κόκκινο λαμπάκι ασχέτως από το πόσο γεμάτη είναι η μπαταρία και πολλές φορές μου κάνει reboot όταν η μπαταρία είναι στα τελευταία της ή όταν του καπνίσει!!! Έχω δοκιμάσει master reset, format αλλά και update, χωρίς όμως αποτέλεσμα!!! Plz help me διότι θα το σπάσω!!! Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
http://briefcase.pathfinder.gr/download/DjXT250/19703/229825/1/%20%C7+%CA%C1%D4%C5%CC%CF%D5%CA%CB%C1+%CC%CF%D5%21%21%21.jpg Ride to the limit!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με το Ρ900 μου. Όταν λάβω κλήση ή μήνυμα ανάβει το κόκκινο λαμπάκι ασχέτως από το πόσο γεμάτη είναι η μπαταρία και πολλές φορές μου κάνει reboot όταν η μπαταρία είναι στα τελευταία της ή όταν του καπνίσει!!! Έχω δοκιμάσει master reset, format αλλά και update, χωρίς όμως αποτέλεσμα!!! Plz help me διότι θα το σπάσω!!! Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
οταν εκανες φορματ εκανες και restore μετα?
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά και προτού κάνω το restore ή βάλω την κάρτα μνήμης μου το έκανε πάλι.
http://briefcase.pathfinder.gr/download/DjXT250/19703/229825/1/%20%C7+%CA%C1%D4%C5%CC%CF%D5%CA%CB%C1+%CC%CF%D5%21%21%21.jpg Ride to the limit!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...