Jump to content

Samsung Galaxy Note 7 (SM-N930F)


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορώ να θυμηθώ του Edge. Στα διάφορα review online λένε ότι είναι λίγο καλύτερο.

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά έρχεται με φορεμένη προστασία οθόνης;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Ναι, αλλά είναι της πλάκας και την έβγαλα στην πρώτη μίση ώρα.

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια φορτιση κάθε βραδυ, μαζι με το smartphone και το ρολογακι κι εισαι κομπλε. Μεγαλη υποθεση να αφηνεις το τερας σπιτι όταν θελεις να πας για τρεξιμο, γυμναστηριο, μια βραδινη βολτα και θες απλα βασικη επικοινωνια κλπ κλπ ;)

 

ή παίρνεις το θηρίο garmin fenix 3 με διάρκεια στο θεό...

Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι. Αυτή που έχει δεν πιάνει όλη την οθόνη στα πλάγια.

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις λάθος προσέγγιση επί του θέματος.

 

Το κινητό έχει πολλά πράγματα που κατά την προσωπική μου άποψη το κάνουν άκρως διαφορετικό από το s7.

 

1) Πενάκι που το κάνει μια κατηγορία μόνο του. Για να υλοποιηθεί από πίσω κρύβεται τεράστια τεχνολογία και digitazer που κοστίζει

2) 64gb εσωτερική μνήμη που κοστίζει

3) Ίριδα που κοστίζει

4) Gorilla glass 5 που κοστίζει

5) Μεγαλύτερη και φωτεινότερη οθόνη. Τα πρώτα τεστ λένε για φωτεινότητα που σε κόντρα ήλιο ξεπερνάει τα 1000nits (που κοστίζει)

6) Type C που είναι το μέλλον

 

Αν τα παραπάνω 6 εσύ τα κοστολογείς λιγότερο από όσο ενδεχομένα θα ήθελες να διαθέσεις από το s7 είναι άλλη ιστορία.

 

Εγώ πάλι σαν λάτρης φρέσκου τεχνολογικού προϊόντος θα τα δώσω. Και ας έχω και s7 edge, και οτιδήποτε κυκλοφορεί. Το χόμπι δεν κόβεται

Περι ορέξεως κολοκυθόπιτα,καμμιά αντιρρηση οπότε για μενα:

1)Πενάκι αχρείαστο στο 97% των περιπτώσεων

2)64GB αχρειαστα έχω microSD 128 που πάει μια χαρά

3)Ιριδα,αχρείαστο gadget,ξεκλειδώνω με απλό swipe

4)Gorilla Glass 5,κάτι μου λεει,αλλά τα screen protectors δινουν και παίρνουν σε ολους μας ,οπότε μαλλον αχρειαστο.

5)Οθόνη ναι,αλλά όλοι τη βαζουν στη μιση φωτεινότητα για να μην καιει μπαταρία...αποτε τους κανει και μια πιο σκοτεινη

6) Type C δεν ξέρω τι είναι...:lol:

Ολα αυτα δεν φτανουν τα 300 ευρω για μένα...;)

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

To note 7 είναι ένα s7 edge+spen. Τα υπόλοιπα είναι μικροδιαφορές & φυσικά όχι λόγος αγοράς.

Απλά μαθηματικά είναι, όποιον δεν τον ενδιαφέρει το πενάκι, πάει/μένει s7 edge(ή άλλη μάρκα) & δεν κοιτάει το note 7.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι η σαμμυ δεν έβγαλε την σειρά Note για να αντικαταστησει την σειρά edge παιδιά. Τουλάχιστον αυτό είναι κάτι που το γνωρίζουν αν όχι όλοι οι περισσότεροι. Το Note 7 ήρθε για να αντικαταστησει το Noteli 5.

 

 

Nikos from Note 7

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι αντικαθιστά το note 5. Aπλά για κάποιον που δεν θα χρησιμοποιήσει ποτέ το s-pen, είναι λάθος αγορά. Ο λόγος ύπαρξης της συσκευής είναι το πενάκι, καθώς είναι στημένη γύρω από αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν συμφωνώ με αυτό που λες. Εγώ δεν είμαι τύπος που θα βγαλει το πενάκι και θα το λειτουργήσει με την συσκευή.

Σε αυτο τουλάχιστον το Note κανεις πάρα πολλά και χωρίς. Το ότι είναι εκεί, απλά σε περίπτωση που το χρειαστείς απλά το βγάζεις.

 

Λοιπόν εμένα μου ζεσταίνεται αρκετά με χρήση. Απενεργοποίησα κάποιες εφαρμογές που έτρεχαν απο πίσω και θα το παρακολουθήσω.

RAM Management - η συσκευή έχει ένα μικρό θέμα μιας και τα reloads σε παιχνίδια είναι συχνα.

Το βράδυ που είχα ένα παιχνίδι στη μνήμη και σχεδόν τίποτα άλλο, μετά από 8 ώρες μου το πέταξε αμέσως από τις εφαρμογές χωρίς reloads, αλλά μέσα στην ημέρα με τα γνωστά tapatalk, gmail, fb, whatsapp, Twitter κλπ το παιχνίδι ξαναφορτωνει.

 

Σε γενικές γραμμές όμως είναι πολύ ευχάριστη η συμβίωση ως τώρα. Χθες το βράδυ έβγαλε 4 ώρες SOT και είχα ακόμα 30% μπαταρία. Για πρώτη φόρτιση είναι καλό.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160823/d71e2b42e7aa0cd281a47fcf1f65e214.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160823/5c8d0986d4802346c853901f962fcfc9.jpg

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ ότι μπορείς να κάνεις πράγματα και χωρίς το πενάκι, απλά αυτό κάνει ξεχωριστή την συσκευή έτσι ώστε να διαφοροποιείται από τις άλλες.

 

Για πρώτη φόρτιση όντως μια χαρά τα πάει. Όσο αφορά το ram management, καταλαβαίνω για κάποιον που δεν παίζει παιχνίδια είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι το κάνει μόνο στα παιχνίδια... :)

 

Sent from my Note 7

 

Θέλω να πιστεύω ότι θα στρώσει σε κάποια από τις επόμενες αναβαθμίσεις που θα λάβει.

 

Το δοκίμασες σε FHD ανάλυση; χάνει σε ποιότητα/πιστότητα χρωμάτων;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πιστεύω ότι θα στρώσει σε κάποια από τις επόμενες αναβαθμίσεις που θα λάβει.

 

Το δοκίμασες σε FHD ανάλυση; χάνει σε ποιότητα/πιστότητα χρωμάτων;

 

Αν και δεν πιστεύω οτι θα γίνει "τέλειο" πιστέυω και εγώ οτι θα στρώσει κατά πολύ.

Ακόμα FHD ανάλυση δεν έχω βάλει, θέλω να το δώ πως παει με μπαταρία στη φουλ ανάλυση.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν πιστεύω οτι θα γίνει "τέλειο" πιστέυω και εγώ οτι θα στρώσει κατά πολύ.

Ακόμα FHD ανάλυση δεν έχω βάλει, θέλω να το δώ πως παει με μπαταρία στη φουλ ανάλυση.

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου. Και κάτι θεωρητικό, πιστεύεις με 6GB ram ότι θα είχε καλύτερη συμπεριφορά;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να είμαι σίγουρος, αλλά κάποια είδους εμφανή αλλαγή θα περίμενα να δώ.

Δεν έχουμε παρά να περιμένουμε να κυκλοφορήσει το Κινέζικο μοντέλο με 6GB και να δούμε reviews;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να είμαι σίγουρος, αλλά κάποια είδους εμφανή αλλαγή θα περίμενα να δώ.

Δεν έχουμε παρά να περιμένουμε να κυκλοφορήσει το Κινέζικο μοντέλο με 6GB και να δούμε reviews;

 

Έχεις δίκιο. Επί του πρακτέου όλα θα φανούν όταν κυκλοφορήσει η κινεζική έκδοση και γίνουν συγκριτικά reviews. Θα καταλάβουμε πιστεύω αν είναι θέμα λειτουργικού ή έλλειψη μνήμης ραμ.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Επί του πρακτέου όλα θα φανούν όταν κυκλοφορήσει η κινεζική έκδοση και γίνουν συγκριτικά reviews. Θα καταλάβουμε πιστεύω αν είναι θέμα λειτουργικού ή έλλειψη μνήμης ραμ.

 

Συνδυασμός είναι. Με ίδια μεγέθους ram υπάρχουν συσκευές (με android) που τα πάνε καλύτερα, απ'αυτό που περιγράφτηκε παραπάνω.

Από την άλλη στην ίδια συσκευή, η έκδοση με την παραπάνω ram είναι φυσικό να πηγαίνει καλύτερα.

 

Πάντως, όπως και να χει, πολλά σύννεφα έχουν μαζευτεί :mad:

Link to comment
Share on other sites

Περι ορέξεως κολοκυθόπιτα,καμμιά αντιρρηση οπότε για μενα:

1)Πενάκι αχρείαστο στο 97% των περιπτώσεων

2)64GB αχρειαστα έχω microSD 128 που πάει μια χαρά

3)Ιριδα,αχρείαστο gadget,ξεκλειδώνω με απλό swipe

4)Gorilla Glass 5,κάτι μου λεει,αλλά τα screen protectors δινουν και παίρνουν σε ολους μας ,οπότε μαλλον αχρειαστο.

5)Οθόνη ναι,αλλά όλοι τη βαζουν στη μιση φωτεινότητα για να μην καιει μπαταρία...αποτε τους κανει και μια πιο σκοτεινη

6) Type C δεν ξέρω τι είναι...:lol:

Ολα αυτα δεν φτανουν τα 300 ευρω για μένα...;)

 

... όπως το γράφεις για σένα!:rolleyes:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Συνδυασμός είναι. Με ίδια μεγέθους ram υπάρχουν συσκευές (με android) που τα πάνε καλύτερα, απ'αυτό που περιγράφτηκε παραπάνω.

Από την άλλη στην ίδια συσκευή, η έκδοση με την παραπάνω ram είναι φυσικό να πηγαίνει καλύτερα.

 

Πάντως, όπως και να χει, πολλά σύννεφα έχουν μαζευτεί :mad:

 

Σίγουρα είναι συνδυασμός όπως σωστά λες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να είμαι σίγουρος, αλλά κάποια είδους εμφανή αλλαγή θα περίμενα να δώ.

Δεν έχουμε παρά να περιμένουμε να κυκλοφορήσει το Κινέζικο μοντέλο με 6GB και να δούμε reviews;

Καλορίζικο. Συγκρινες φωτογραφίες με το s7 edge? Εμένα μου φαίνεται αρκετά η διαφορά υπέρ του νοτε στις βραδινές. Εσύ τι βλέπεις?

 

Nikos from Note 7

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αν το μηλόφωνο είχε ακόμα μικρότερη ανάλυση η διαφορά θα ήταν ακόμα μεγαλύτερη.:rolleyes:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ μαζεμένο απο οποιοδήποτε προηγούμενο Note;

Νομίζω ναι βοηθάει στο πιάσιμο η μπρος-πίσω καμπύλη, αλλά η θήκη είναι Must γιατι γλυστράει. Έλεγα να το δοκιμάσω χωρίς αλλά δεν... Περιμένω αύριο μια Galaxy Note 7 Case, Spigen [ultra Hybrid] για να την φορέσω.

Με το πενάκι δεν έχω παίξει ακόμα, το έχω να φορτίζει με το καλωδιο του έχοντας απενεργοποιήσει το fast charge - Max 1450mA δίνει την τελευταία ώρα, όπου νάναι τελειώνει και θα ξεκινήσω χρήση.

 

Παιδιά, σε οτι χρήση του έχω κάνει μέχρι τώρα (while charging) είναι έχω παρατηρήσει τα εξής.

 

+

Γρήγορο δαχτυλικό unlock

Iris Scanner ταχύτατο!

Οθόνη... μια μαγειά.

Ποιότητα κατασκευής... στο Θεό!

 

-

Τα capacitive buttons δεν είναι τόσο reactive όσο του OnePlus 3 μου... Δεν ξέρω μηπώς δεν πατάω εγώ σωστά. Θέλει χρόνο για να το δώ.

Δεν είναι τόσο σβέλτο οσο το OnePlus 3 μου... ίσως να θέλει λίγο χρόνο να "κάτσει" μιας και είναι νέο setup (δεν πέρασα backup), αλλά για την ώρα νοιώθω οτι ζορίζεται ενώ δεν θα έπρεπε. Θέλω όμως να το δουλέψω στην καθημερινοτητά μου και να το δώ.

 

Αυτά για την ώρα, αλλά όπως έχει πει και ο gnkgr παραπάνω, όποιος έχει κάποια απορία μας λεεί.

Σε γενικές γραμμές μου αρέσει πολύ... και επιτέλους μπορώ να έχω 2 whatsapp/viber κλπ νουμερα να τρέχουν στην συσκευή μου χωρίς μόντες και περίεργες εφαρμογές!

 

 

Μπορείς να εξηγήσεις λίγο αυτό πού είπες για το viber και Whatsap; ακούγεται ενδιαφέρον

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 7 (SM-N930F)
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...