Jump to content

[OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Beta είπαν δεν έχει άλλη...Εγώ επανέφερα εργοστασιακές και γύρισα stable.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Beta είπαν δεν έχει άλλη...Εγώ επανέφερα εργοστασιακές και γύρισα stable.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν σταμάτησαν τις beta πως θα δοκιμάσουν την 9 πριν την δώσουν;; :blink:

Κάτι βρωμάει εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Αν σταμάτησαν τις beta πως θα δοκιμάσουν την 9 πριν την δώσουν;; :blink:

Κάτι βρωμάει εδώ...

Σταματάνε τις public beta.

Υπάρχουν και private beta.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σταματάνε τις public beta.

Υπάρχουν και private beta.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Πως παίρνουμε τις private beta!? Άρα για να πάρουμε το 9 μόνο σε stable θα την δουμε;

Σε stable όταν είμαστε σε beta κάνουμε επαναφορά εργοστασίκων και εγκατάσταση... Σωστά;

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Πως παίρνουμε τις private beta!? Άρα για να πάρουμε το 9 μόνο σε stable θα την δουμε;

Σε stable όταν είμαστε σε beta κάνουμε επαναφορά εργοστασίκων και εγκατάσταση... Σωστά;

 

Οι private beta δεν διατίθενται στο κοινό. Οι open beta που διατίθενται, έχει ανακοινωθεί ότι έχουν σταματήσει για τα op3/t. Άρα ναι, το 9 θα έρθει κατευθείαν σε stable μόνο.

Από beta σε stable θέλει πραγματι factory reset.

Link to comment
Share on other sites

Παντός χωρίς να θέλω να είμαι κακοπροαίρετος αυτό το ότι σταμάτησαν τις open beta πριν δώσουν την 9 για τεστ μου δημιουργεί πολλές αμφιβολίες για το αν θα δώσουν πραγματικά την 9.

Μακάρι να κάνω λάθος....

Link to comment
Share on other sites

Οι private beta δεν διατίθενται στο κοινό. Οι open beta που διατίθενται, έχει ανακοινωθεί ότι έχουν σταματήσει για τα op3/t. Άρα ναι, το 9 θα έρθει κατευθείαν σε stable μόνο.

Από beta σε stable θέλει πραγματι factory reset.

 

Έφτασε η ώρα να επιστρέψω στην stable μετά από πάρα πολύ καιρό.εχω πάρει όλες τις beta από την αρχή. Καλό θ κάνει να φρεσκαριστει και το κινητό με το factory. Ευχαριστώ

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ναι!

Πιστεύω μέσα στον Δεκέμβριο...

Το θέμα είναι ότι με την 9άρα αποχαιρετούμε την ηχογράφηση κλήσεων.

Huawei Mate 20 Pro, Oneplus 3, Samsung Galaxy Tab 8 s2, Nokia Lumia 1020, Samsung Galaxy Note 2, Nokia n8, Samsung Galaxy Tab, Htc touch cruise, samsung Innov8, nokia n73
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα στην παρέα θελω να γυρίσω το κινητό σε full στοκ μπορειτε να μου προτείνετε τον ποιο σωστο τρόπο-οδηγό? Υπάρχει καποιο toolkit που να δουλεύει ακόμη?

Το κινητο ειναι unlock, twrp

Ο κάτοχος δεν εχει ιδέα του το είχαν πειράξει κ δεν παιρνει αναβαθμίσεις 1ea5680a415fdd27de40d0910cd52728.jpg2133a78bcaef0333726873f884fb65a6.jpg22aae614b6c8f14db6aac6544dd7360d.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη φωτογραφία φαίνεται ότι είναι ρουτ οπότε το πρόγραμμα προτείνει να κατέβει ολόκληρη η ρομ, γιατί δεν το κάνει? Μετά το μόνο που έχει να κάνει είναι να την περάσει από twrp. Αν δεν κάνει κάτι άλλο το τηλέφωνο θα επιστρέψει σε στοκ κατάσταση εκτός από τον bootloader που θα παραμείνει unlock. Δεν βλέπω το λόγο να τον κλειδώσει, αν θέλει να τον κλειδώσει μέσω fastboot δίνεις την εντολή fastboot oem lock. ΠΡΟΣΟΧΗ όμως την εντολή την δίνεις αφού είσαι εντελώς στοκ
Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη φωτογραφία φαίνεται ότι είναι ρουτ οπότε το πρόγραμμα προτείνει να κατέβει ολόκληρη η ρομ, γιατί δεν το κάνει? Μετά το μόνο που έχει να κάνει είναι να την περάσει από twrp. Αν δεν κάνει κάτι άλλο το τηλέφωνο θα επιστρέψει σε στοκ κατάσταση εκτός από τον bootloader που θα παραμείνει unlock. Δεν βλέπω το λόγο να τον κλειδώσει, αν θέλει να τον κλειδώσει μέσω fastboot δίνεις την εντολή fastboot oem lock. ΠΡΟΣΟΧΗ όμως την εντολή την δίνεις αφού είσαι εντελώς στοκ
δηλαδή με το update θα περάσει στοκ recovery?

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή με το update θα περάσει στοκ recovery?

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι, και αν είσαι ρουτ χάνεται και αυτό

Link to comment
Share on other sites

Ναι, και αν είσαι ρουτ χάνεται και αυτό
ευχαριστώ πολύ!!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν πήρε το update επειδή έλειπε το recovery...έβαλα το twrp από flashify αλλά το κακό είναι ότι τη συσκευη δεν την βλέπει καθόλου ο υπολογιστής για να προχωρήσω σε φλας στοκ από adb

Έχω εγκαταστήσει usb drivers άλλα στην διαχείριση συσκευών δεν φαίνεται πουθενά

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος??

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν πήρε το update επειδή έλειπε το recovery...έβαλα το twrp από flashify αλλά το κακό είναι ότι τη συσκευη δεν την βλέπει καθόλου ο υπολογιστής για να προχωρήσω σε φλας στοκ από adb

Έχω εγκαταστήσει usb drivers άλλα στην διαχείριση συσκευών δεν φαίνεται πουθενά

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος??

 

Τι εννοείς έλειπε? Δεν είχες twrp? Η στοκ ρομ περνάει και μέσω twrp αρκεί να έχεις κατεβάσει ολόκληρη τη ρομ

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς έλειπε? Δεν είχες twrp? Η στοκ ρομ περνάει και μέσω twrp αρκεί να έχεις κατεβάσει ολόκληρη τη ρομ
έλειπε φίλε κ δεν έμπαινε recovery με πετούσε συνέχεια σαυτο το μενού

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

a2d2209b54e063ff0406dfde63f47fbe.jpg

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

έλειπε φίλε κ δεν έμπαινε recovery με πετούσε συνέχεια σαυτο το μενού

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

a2d2209b54e063ff0406dfde63f47fbe.jpg

 

Αν επέλεγες recovery με τα πλήκτρα για τον ήχο και μετά με το power δεν έμπαινε? Όπως και να έχει τη ρομ που κατέβασε μπορείς να την περάσεις από twrp και μετά να επιστρέψει σε στοκ κατάσταση με στοκ recovery

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν πήρε το update επειδή έλειπε το recovery...έβαλα το twrp από flashify αλλά το κακό είναι ότι τη συσκευη δεν την βλέπει καθόλου ο υπολογιστής για να προχωρήσω σε φλας στοκ από adb

Έχω εγκαταστήσει usb drivers άλλα στην διαχείριση συσκευών δεν φαίνεται πουθενά

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος??

Μας μπέρδεψες.

Είτε έχεις στοκ recovery είτε twrp, αν κατεβασες την φουλ ρομ, θα έπρεπε να μπορείς να την Φλασαρεις

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν έμπαινε καν recovery με τις επιλογές σαν να έλειπε...δεν ξερω τι ειχαν κάνει.... καταφερα να περασω αναβάθμιση τελικά αφού φλασαρα twrp απο flashify εκανα update σε nougat κ μου περασε και στοκ recovery... πριν λιγο εκανα κ το update σε oreo-oxygen 5.0.6 κ το κινητό παει σφαίρα

Το root εφυγε κ ξήλωσα κ παραπανησιες εφαρμογές.

Το μονο πρόβλημα που υπάρχει ακόμη ειναι οτι η συσκευή δεν αναγνωρίζεται καθόλου απο pc κ otg δεν δουλεύει δεν το βλέπει καθόλου. Να πω εδω οτι δεν εχω κάνει καθολου factory reset γιατι εχει αρκετά πραγματα μέσα ο φιλος γυρω στα 30gb κ δεν ξερω πως να τα μεταφέρω αλλου... μονο φωτο-βιντεο εκανα backup στο google photos

f256991ec55ddc3566d16261d184625e.jpg07667928ee45425097015b53ffdd8dd8.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έμπαινε καν recovery με τις επιλογές σαν να έλειπε...δεν ξερω τι ειχαν κάνει.... καταφερα να περασω αναβάθμιση τελικά αφού φλασαρα twrp απο flashify εκανα update σε nougat κ μου περασε και στοκ recovery... πριν λιγο εκανα κ το update σε oreo-oxygen 5.0.6 κ το κινητό παει σφαίρα

Το root εφυγε κ ξήλωσα κ παραπανησιες εφαρμογές.

Το μονο πρόβλημα που υπάρχει ακόμη ειναι οτι η συσκευή δεν αναγνωρίζεται καθόλου απο pc κ otg δεν δουλεύει δεν το βλέπει καθόλου. Να πω εδω οτι δεν εχω κάνει καθολου factory reset γιατι εχει αρκετά πραγματα μέσα ο φιλος γυρω στα 30gb κ δεν ξερω πως να τα μεταφέρω αλλου... μονο φωτο-βιντεο εκανα backup στο google photos

f256991ec55ddc3566d16261d184625e.jpg07667928ee45425097015b53ffdd8dd8.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μα καλά factory reset γίνεται εδώ και χρόνια χωρίς να χάσεις αρχεία κατεβασμένα ή φωτός κλπ.

Δεν το ήξερες;;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά factory reset γίνεται εδώ και χρόνια χωρίς να χάσεις αρχεία κατεβασμένα ή φωτός κλπ.

Δεν το ήξερες;;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

το ξέρω αλλά έλεγα να κάνω ολική εκκαθάριση... έχεις να προτείνεις κάτι που δεν φαίνεται η συσκευή?

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...