Jump to content

[OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νέα open beta (31) πριν από λίγο

Phone

Added pick-up gesture switcher

Added sms categorized function in India

Removed phone recognized function in India

System

Removed clipboard function

General bug fixes and improvements

Applied CPU security patch CVE-2017-13218

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρουμε τι κάνει αυτό;

 

Νομίζω επιλέγεις πως θα απαντήσεις σε εισερχόμενη κλήση, τώρα απαντάς με swipe προς τα κάτω

Edit: ναι, αυτό είναι

Η ενημέρωση ασφαλείας παρέμεινε Δεκεμβρίου

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

Η ενημέρωση ασφαλείας παρέμεινε Δεκεμβρίου

Πολύ παράξενο μου φαίνεται αυτό. Είχα πάντα Nexus κ δυσκολεύομαι να συνηθίσω ότι είμαστε πίσω.

(Κάτοχος op3 εδώ κ 2 εβδομάδες!)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ παράξενο μου φαίνεται αυτό. Είχα πάντα Nexus κ δυσκολεύομαι να συνηθίσω ότι είμαστε πίσω.

(Κάτοχος op3 εδώ κ 2 εβδομάδες!)

 

Παράξενο σου φαίνεται να είσαι ένα μήνα πίσω σε μη-nexus συσκευή; Που κοντεύει 2ετια στην αγορά; Ο_ο

 

Αν σε κάτι είναι μπροστά από τους υπόλοιπους η OnePlus, είναι στα updates.

Link to comment
Share on other sites

Παράξενο σου φαίνεται να είσαι ένα μήνα πίσω σε μη-nexus συσκευή; Που κοντεύει 2ετια στην αγορά; Ο_ο

 

Αν σε κάτι είναι μπροστά από τους υπόλοιπους η OnePlus, είναι στα updates.

 

Είχα το 5x. Πολλά update τα έπαιρνα και πριν από τα pixel. Το 5x βρίσκεται στο security update του Ιανουαρίου σε 8.1. Και το op3 στο security του Δεκεμβρίου με 8.0 έκδοση.

 

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι εννοείς...

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί,και σωστά, ότι η εταιρία είναι τόσο καλή σε αναβαθμίσεις που κοντράρει τα nexus. Απλά...Λογικό το 5x να είναι πιο μπροστά.Άλλες εταιρίες παλεύουν ακόμα με το nougat...
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έθιξα την Op. Απλά παρέθεσα την δική μου αντίληψη προερχόμενος από Nexus στα νέα δεδομένα.

Κατά τα άλλα βεβαίως κ είναι απολύτως τίμια στα updates της. Καθώς δίνει κ features official που βγαίνουν για το op5/5t.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έθιξα την Op. Απλά παρέθεσα την δική μου αντίληψη προερχόμενος από Nexus στα νέα δεδομένα.

Κατά τα άλλα βεβαίως κ είναι απολύτως τίμια στα updates της. Καθώς δίνει κ features official που βγαίνουν για το op5/5t.

Προφανώς και δεν έθιξες την oneplus, αλίμονο.. Απλά με έχει εντυπωσιάσει γι'αυτό υπερθεμάτισα. Ελπίζω να το χαρείς το τηλέφωνο!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Για τον ημίθεο που έγραψε ότι κλείνει το otg στα 10' ... Απενεργοποιείται η επιλογή στα 10' ΑΔΡΑΝΕΙΑΣ και όχι γενικά μετα από 10'. Εάν έχεις μεγάλο αρχείο θα λειτουργήσει κανονικά.

Μάλλον η ανοησία δεν βαραίνει την OnePlus, έτσι;...

 

Sent from my ONEPLUS A3000 H2 Os

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τι παίζει, από τότε που ήρθε το update αυτό έχω μεγάλο πρόβλημα με αυτό το θέμα. αναγκαστικά μπαίνω από twrp για να κάνω αντιγραφή. έκανα και clean install αλλά δεν άλλαξε κάτι.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να κάνω customize την statusbar? το flat bar style indicator δεν δουλεύει
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Να υποθεσω παιδια οτι τελος τα update για το 3?γιατι ειμαι beta 31 αλλα η μπαταρια δεν ειναι τοσο καλη οσο ηταν με την 29 και 30.εχουμε κανένα νεότερο;

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι καλά με μπαταρία. Νομίζω θα βγει stable 5.0.2 και μετά τέλος. Για beta δε γνωρίζω

 

Sent from my ONEPLUS A3000

Link to comment
Share on other sites

Να υποθεσω παιδια οτι τελος τα update για το 3?γιατι ειμαι beta 31 αλλα η μπαταρια δεν ειναι τοσο καλη οσο ηταν με την 29 και 30.εχουμε κανένα νεότερο;
Security updates θα συνεχίσουν κανονικά και θα πάρουμε και.Android.8.1

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Να υποθεσω παιδια οτι τελος τα update για το 3?γιατι ειμαι beta 31 αλλα η μπαταρια δεν ειναι τοσο καλη οσο ηταν με την 29 και 30.εχουμε κανένα νεότερο;

 

Γιατί ποίο πήρε νεότερη beta? Η τελευταία για το 5t είναι από 29/1. Αργεία είχαν από 15 έως 22 Φεβρουαρίου αν δεν κάνω λάθος οπότε είναι λογικό να έχουν μείνει πίσω οι beta

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ποίο πήρε νεότερη beta? Η τελευταία για το 5t είναι από 29/1. Αργεία είχαν από 15 έως 22 Φεβρουαρίου αν δεν κάνω λάθος οπότε είναι λογικό να έχουν μείνει πίσω οι beta

 

Α ναι εχεις δικιο ειχαν και την αργια τωρα.ειχαμε καλομαθει!! χαχαχαχα

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάποια καλή ρομ να δοκιμάσουμε η δεν αξίζει καμία άλλη σε σχέση με την Stock Oreo?

Δυστυχώς το θέμα κάμερας παραμένει. Προσωπικά δε θέλω να τη θυσιάσω πηγαίνοντας σε custom rom. Αλλά γενικά υπάρχουν μπόλικες αξιόλογες Oreo roms να δοκιμάσεις αν δε σε ενδιαφέρει η κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Μια ομάδα ελληνική στο φεισμπουκ που ασχολείται με κινητά one Plus.

 

https://m.facebook.com/groups/1721237141538095?view=permalink&id=2040171612977978

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο σορυ Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το θέμα κάμερας παραμένει. Προσωπικά δε θέλω να τη θυσιάσω πηγαίνοντας σε custom rom. Αλλά γενικά υπάρχουν μπόλικες αξιόλογες Oreo roms να δοκιμάσεις αν δε σε ενδιαφέρει η κάμερα.

 

Πως "παραμενει" το πρόβλημα με την καμερα όταν υπαρχει και πορτ της original oneplus camera αλλα και εχουμε gcam ports που εχουν πολύ καλυτερα αποτελέσματα;

Link to comment
Share on other sites

Πως "παραμενει" το πρόβλημα με την καμερα όταν υπαρχει και πορτ της original oneplus camera αλλα και εχουμε gcam ports που εχουν πολύ καλυτερα αποτελέσματα;

Το port είναι ίδιο στο UI της κάμερας και όχι τόσο στο λειτουργία. Οι devs προσπάθησαν να μιμηθούν τα HDR και HQ modes αλλά τα αποτελέσματα είναι απλά καλά.

Τέσταρα HQ φωτογραφίες με stock και custom rom και η διαφορά είναι παραπάνω από εμφανής. Ο λόγος είναι ότι οι devs δεν έχουν ακόμα τα camera blobs για να προσφέρουν ακριβώς τα ίδια αποτελέσματα (και δε θα τα αποκτήσουν και μάλλον).

https://forum.xda-developers.com/oneplus-3/how-to/vote-releasing-camera-blobs-t3511824/post70753422#post70753422

 

Αν η gcam δεν επηρεάζεται (δε γνωρίζω αν μπορεί να επηρεαστεί καν απ αυτό) τότε καλώς. Αυτό δεν το τέσταρα προσωπικά οπότε δεν μπορώ να σχολιάσω κάτι.

Πάντως η διαφορά επεξεργασίας με HQ stock και HQ ported είναι πολύ έντονη.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η διαφορά επεξεργασίας με HQ stock και HQ ported είναι πολύ έντονη.

 

που είναι τα samples?

 

Αν και δεν εχει σχεση, με gcam port παιζεις σοβαρη μπαλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...