Jump to content

[OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ με την 27 beta εδώ και 4 περίπου 24ωρα σε stanby δεν χάνω καθόλου μόνο ένα 1% όσες ώρες κ να το αφήσω.. Αλλά μόλις αρχίζω και το πιέζω η μπαταρία εξανεμιζεται ακόμα και μ wifi.μαλλον έφτασε η ώρα να κάμω Hard reset και να την ξαναπεράσω.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θυμιστε μου λίγο. Καθαρό ινσταλ χωρίς twrp/root με 1+ recovery γίνεται? Και τι σβήνουμε;

 

Ψήνομαι που έχω χρόνο σήμερα (και Ίντερνετ για να κατεβάσω το αρχείο)να το στήσω.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Edited by zidane72003
Link to comment
Share on other sites

Στο 8ωρο σήμερα στη δουλειά, με ελάχιστη χρήση (για να μη πω με καθόλου χρήση) χωρίς να είμαι συνδεδεμένος σε Wi-Fi, η κατανάλωση της μπαταρίας με την Oreo είναι στα ίδια επίπεδα με την Nougat.

 

Το BetterBatteryStats μού έδειχνε τη στιγμή που μπήκα στο σπίτι draining 3.1%/h.

Γύρισα στο σπίτι με 73% !!

 

Το doze κοιμόταν αυτό αντί να κοιμίζει το κινητό (ήταν μόλις στο 1%) και το περίεργο είναι ότι είναι στο 100% το Wi-Fi Running, ενώ από την ώρα που έβγαλα το κινητό από την πρίζα το έχω κλειστό (βέβαια στο 100% ήταν και με την Nougat, και ποτέ δεν κατάλαβα το γιατί).

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Στο 8ωρο σήμερα στη δουλειά, με ελάχιστη χρήση (για να μη πω με καθόλου χρήση) χωρίς να είμαι συνδεδεμένος σε Wi-Fi, η κατανάλωση της μπαταρίας με την Oreo είναι στα ίδια επίπεδα με την Nougat.

 

Το BetterBatteryStats μού έδειχνε τη στιγμή που μπήκα στο σπίτι draining 3.1%/h.

Γύρισα στο σπίτι με 73% !!

 

Το doze κοιμόταν αυτό αντί να κοιμίζει το κινητό (ήταν μόλις στο 1%) και το περίεργο είναι ότι είναι στο 100% το Wi-Fi Running, ενώ από την ώρα που έβγαλα το κινητό από την πρίζα το έχω κλειστό (βέβαια στο 100% ήταν και με την Nougat, και ποτέ δεν κατάλαβα το γιατί).

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using

 

Κάτι άλλο βρε αδερφέ εκτός από μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο βρε αδερφέ εκτός από μπαταρία;
Η μπαταρία ήταν το μοναδικό μου πρόβλημα με τη Nougat, και απ' ότι βλέπω θα είναι και με τη Oreo (τουλάχιστον όσον αφορά τη χρήση του κινητού με ανοιχτά τα δεδομένα).

 

Για τί θέλεις να γράψω;

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο βρε αδερφέ εκτός από μπαταρία;
Δεν πρόκειται να δεις καμία ιδιαίτερη διαφορά στην πράξη.

Κάτι parallel apps και Pip έχουν μειωμένη χρήση.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να δεις καμία ιδιαίτερη διαφορά στην πράξη.

Κάτι parallel apps και Pip έχουν μειωμένη χρήση.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

 

το parallel το δοκίμασες, λειτουργεί σωστά ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το pip πάντως δουλεύει στο Google maps. Μου άρεσε. Στο YouTube μόνο με συνδρομή red, οπότε δεν....

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το pip πάντως δουλεύει στο Google maps. Μου άρεσε. Στο YouTube μόνο με συνδρομή red, οπότε δεν....

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

 

 

 

Πώς δουλεύει φίλε μου;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις προορισμό και ξεκινάς την πλοήγηση. Όταν πλέον είσαι στην πλοήγηση και πατήσεις το home button θα μειωθεί το παράθυρο σε ένα μικρό τμήμα της οθόνης το οποίο μπορείς να μετακινήσεις ή/ και να το μεγαλώσεις. Δοκίμασε το είναι καλό.

 

Sent from my ONEPLUS 3 H2 Os

Link to comment
Share on other sites

Το drain σε standby δεν έχει φτιαχτεί, είναι όπως στις beta, σε 9 ώρες το βράδυ έχασε 12% με 7.5 ώρες deep sleep και 1.30 awake, σε nougat με ακριβώς το ίδιο setup χάνει 5-6% και awake είναι λιγότερο από 25 λεπτά, επίσης έχει απενεργοποιηθεί και το backup στο λογαριασμό Google
Link to comment
Share on other sites

Το drain σε standby δεν έχει φτιαχτεί, είναι όπως στις beta, σε 9 ώρες το βράδυ έχασε 12% με 7.5 ώρες deep sleep και 1.30 awake, σε nougat με ακριβώς το ίδιο setup χάνει 5-6% και awake είναι λιγότερο από 25 λεπτά, επίσης έχει απενεργοποιηθεί και το backup στο λογαριασμό Google

Εγω έχω άλλη εικόνα...

Σε 7 ώρες βραδυνης αναμονής, εμένα έχασε μονο 1%...! (ολα ανοικτα, Wifi, 4G, κλπ)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Το drain σε standby δεν έχει φτιαχτεί, είναι όπως στις beta, σε 9 ώρες το βράδυ έχασε 12% με 7.5 ώρες deep sleep και 1.30 awake, σε nougat με ακριβώς το ίδιο setup χάνει 5-6% και awake είναι λιγότερο από 25 λεπτά, επίσης έχει απενεργοποιηθεί και το backup στο λογαριασμό Google
Και εγώ έχω άλλη εικόνα. Ούτε 1%/ώρα δεν τρώει.

Αν είσαι ροοτ βάλε το Naptime μήπως βοηθήσει.

Αλλιώς θέλει ψάξιμο ποια εφαρμογή σου τρώει την μπαταρία.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω άλλη εικόνα. Ούτε 1%/ώρα δεν τρώει.

Αν είσαι ροοτ βάλε το Naptime μήπως βοηθήσει.

Αλλιώς θέλει ψάξιμο ποια εφαρμογή σου τρώει την μπαταρία.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

 

Είναι ακριβώς οι ίδιες εφαρμογές σε nougat και Oreo, και η oreo έχει ακριβώς την ίδια συμπεριφορά με τις beta oreo, μετά από 15 ώρες είναι awake 3 ώρες ενώ σε nougat σε 24 ώρες θα έφτανε σχεδόν μια ώρα awake, στο gsam το awake είναι όλο στον kernel

 

https://imgur.com/a/oWCCZ

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Αυτη την στιγμη χρησιμοποιω την εκδοση 4.1.7 η οποια κατα την γνωμη μου ειναι η πιο ολοκληρωμενη και πιο σταθερη εκδοση μιας και μου δινει τα καλυτερα αποτελεσμετα. Εχω TWRP την τελευταια εκδοση 8.52 (νομιζω). Μπρορω μεσω clean flash παντα ( και αμεσως μετα φλασαρισμα SuperSU )μιας και μιλαμε για μεγαλη αναβαθμιση να παω απο 4.1.7 σε 5.0 ;

Ακουω οδηγιες!

Ευχαριστω!

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς κανένα substratum theme στην 8? Πρέπει να είναι συμβατά

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Από εχθές και εγώ σε Oxygen 5.0 και οι πρώτες ενδείξεις είναι πολύ θετικές. Να σημειώσω ότι το Smart text selection δεν λειτουργεί με την ελληνική γλώσσα.
Link to comment
Share on other sites

Σε όσους έβαλαν Oreo το backup στο λογαριασμό Google σας δουλεύει?
Ναι, αλλά εγώ έκανα clean install δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά εγώ έκανα clean install δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο.

 

Και εγώ clean έκανα και δεν παίρνει,στις ρυθμίσεις- αντίγραφα ασφαλείας -λογαριασμός Google λέει απενεργοποιήθηκε από το διαχειριστή στα αντίγραφα στο drive

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ clean έκανα και δεν παίρνει,στις ρυθμίσεις- αντίγραφα ασφαλείας -λογαριασμός Google λέει απενεργοποιήθηκε από το διαχειριστή στα αντίγραφα στο drive

 

Κ εμένα το ίδιο ...κ με clean install

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ θέμα με substratum + Andromeda. Με root δε χρειάζεται Andromeda.

Δουλεύει μια χαρά.

 

Sent from my ONEPLUS 3 H2 Os

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ clean έκανα και δεν παίρνει,στις ρυθμίσεις- αντίγραφα ασφαλείας -λογαριασμός Google λέει απενεργοποιήθηκε από το διαχειριστή στα αντίγραφα στο drive

 

Κ εμένα το ίδιο ...κ με clean install

 

Το είδα κι εγώ - κανεις μια φορά το Back up my Data OFF, ξανα ΟΝ και συνέρχεται...!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...