Jump to content

[OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για πείτε τίποτα εντυπώσεις από μπαταρία και σταθερότητα...

 

με ob12 πρωτη φορτιση μεχρι 9% ειχα 5,50 sot. με wifi παντα ανοιχτο και πολυ λιγο το 4g. αναμονη συσκευής περιπου 30 ωρες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, εχθές πήρα το OnePlus 3t, απ ότι βλέπω φοράει την Community κι εγώ ξεκλείδωσα bootloader και πέρασα twrp.. Υπάρχει η freedom σε community όπως είχαμε στο OnePlus 3 αλλά για το OnePlus 3t; έκανα μια βόλτα από xda και είδα έχει μία FreedomOS και μια FreedomOS CE αλλά έχω ξεχάσει από τότε που είχα το OnePlus 3 ποια είναι ποια κ.λ.π...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. ϊσως το έχουν αναφέρει και άλλα μέλη αλλά μετά την αναβάθμιση σε 4.0.3 δεν μπορώ να παίξω μουσική στο αμάξι, μέσω bluetooth, κάτι που λειτουργούσε άψογα με την 4.0.2 (αν και παίζει με το bluetooth JBL Charge 3 ηχείο μου!!!).

 

Το έχουν επισημάνει και άλλοι?

Link to comment
Share on other sites

http://www.androidauthority.com/google-assistant-now-on-tap-trick-755782/

Για όσους έχουν assistantκαι δεν τον θέλουν

 

Sent from Winterfell using crow

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα κι εγώ. Τίποτα σπουδαίο, όπως γράφει και το change log, μικρές βελτιώσεις με Android 7.1.1 πλέον. Όπως και να χει μπράβο στην OP!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα..Εχω μεινει πολυ πισω και θα ηθελα τα φωτα σας.Φοραω την oxygen 3.5.4 και θελω να περασω την τελευταια.Βασικα εχω κατεβασει την τελευταια freedom.Χρειαζεται να περασω αλλο firmware πρωτα?Και αν ναι, ποιο firmware?Και επισης, ποια ρομ προτεινετε εσεις για στεθεροτητα και καλη μπαταρια?Ευχαριστω πολυ!

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα..Εχω μεινει πολυ πισω και θα ηθελα τα φωτα σας.Φοραω την oxygen 3.5.4 και θελω να περασω την τελευταια.Βασικα εχω κατεβασει την τελευταια freedom.Χρειαζεται να περασω αλλο firmware πρωτα?Και αν ναι, ποιο firmware?Και επισης, ποια ρομ προτεινετε εσεις για στεθεροτητα και καλη μπαταρια?Ευχαριστω πολυ!

Την τελευταία 7.1.1 επίσημη

 

send from my Chinese op3T

Link to comment
Share on other sites

οποιος έχει όρεξη ας κάνει μια mini λίστα με τα must have apps για rooted oneplus 3
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

οποιος έχει όρεξη ας κάνει μια mini λίστα με τα must have apps για rooted oneplus 3

 

Εγώ χρησιμοποιώ αυτά

 

Adaway

Greenify

EXKM

Advanced Kernel Tweaks apk (https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=70681254&postcount=2549)

Titanium Backup

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ομάδα,

 

Βρίσκομαι Γερμανια και μου ήρθε αυτόματα το update σε 4.1.0. από την στιγμή που το έβαλα έχω ένα θέμα κατά την διάρκεια κλήσεων. Ακούω μία δόνηση και πολλές φορές βρίσκω την μπαρα συντομεύσεων κατεβασμένη. Είναι πολύ ενοχλητικό και μερικές φορές τερματίζεται και η κλήση. Έχει κανένας παρόμοιο θέμα? Καμία συμβουλή?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ομάδα,

 

Βρίσκομαι Γερμανια και μου ήρθε αυτόματα το update σε 4.1.0. από την στιγμή που το έβαλα έχω ένα θέμα κατά την διάρκεια κλήσεων. Ακούω μία δόνηση και πολλές φορές βρίσκω την μπαρα συντομεύσεων κατεβασμένη. Είναι πολύ ενοχλητικό και μερικές φορές τερματίζεται και η κλήση. Έχει κανένας παρόμοιο θέμα? Καμία συμβουλή?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μου έτυχε κι εμένα και με την 7.1.1 και με την 7.0

Την ώρα που μιλούσα κατέβηκε η μπάρα και πατήθηκε από το πρόσωπο μου η λειτουργία πτήσης. Έκλεισε οπότε η κλήση

Δεν νομίζω ότι είναι θέμα της τελευταίας αναβάθμισης

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχει θέμα ο proximity sensor. Ίσως με factory reset φτιάξει

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Πιστεύω ότι το tempered glass δημιουργεί το πρόβλημα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχει θέμα ο proximity sensor. Ίσως με factory reset φτιάξει

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Ναι το είδα και σε ένα ψάξιμο στο Google που έκανα ότι είχαν κάποιοι το ίδιο θέμα και με factory reset φτιάχνει. Απλά είμαι στο εξωτερικό και δεν ξέρω πως να το ξανά στήσω. Έχει κανείς καμιά άλλη ιδέα?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ενδιαφέρεται ψάχνουν για δοκιμαστές λειτουργικού

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3576166

 

Sent from Winterfell using crow

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ενδιαφέρεται ψάχνουν για δοκιμαστές λειτουργικού

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3576166

 

Sent from Winterfell using crow

 

Ο τζάμπα πέθανε πρέπει να τους πούμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...