Jump to content

[OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) τράβα το συρτάρι από πάνω. Βάλε το δάχτυλό σου παρατεταμένα στο "παξιμαδάκι". Με το που "γυρίσει", μπες μέσα στις ρυθμίσεις και πήγαινε τέρμα κάτω στο ui tuner. Εκεί θα βρεις αυτό που θες..

4) το μόνο που παρατήρησα σαν διαφορά.. με χάλασε λίγο, αλλά οκ, δε με νοιάζει πραγματικά.. η μπαταρία έστρωσε τόσο που δεν την κοιτάω καν

Αυτό στην κανονική δεν υπάρχει;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό στην κανονική δεν υπάρχει;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

πριν βάλω την community, υπήρχε.. δοκίμασέ το.. αν δεν παίζει, έχει αλλού παρόμοιο μενού.

Κάνε αναζήτηση στις ρυθμίσεις για status bar ;)

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Με ποια εφαρμογή αλλάζετε το dpi στην freedom ή σε οποία άλλη stock based rom? Δοκίμασα le dpi changer αλλά τίποτα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν βάλω την community, υπήρχε.. δοκίμασέ το.. αν δεν παίζει, έχει αλλού παρόμοιο μενού.

Κάνε αναζήτηση στις ρυθμίσεις για status bar ;)

Έλα μου που ξέρω τι να ψάξω και δεν το βρίσκω με τπτ.

Το status Bar υπάρχει αλλά δεν κάνεις πείραγμα των tiles.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Edited by skatzivas
Link to comment
Share on other sites

Έλα μου που ξέρω τι να ψάξω και δεν το βρίσκω με τπτ.

...αλλά δεν κάνεις πείραγμα των tiles.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Μα άλλο ήθελε ο alex_gate_7.

Ήθελε να αλλάξει το τι φαίνεται πάνω στο status bar.

Για τα tiles, πατάς το "μολυβάκι" δίπλα στο παξιμάδι. Αυτό πατάω και μου βγάζει όλα όσα μπορώ να διαλέξω.

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν έχει κάποια που θέλω. Όπως συγχρονισμός πχ. Αυτό έλεγα μπορώ να βάλω αλλά?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν έχει κάποια που θέλω. Όπως συγχρονισμός πχ. Αυτό έλεγα μπορώ να βάλω αλλά?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

α πάσο.. αν θες κάποια δικά σου, είχα μια εφαρμογή κάποτε, το toggles.. κάπως έτσι.. επέλεγα ποια toggle θέλω και μου τα έφτιαχνε σε μια ωραία bar και την έβαζα σαν widget όπου ήθελα.

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

οταν κάνω ένα μπακαπ ριστορ απο ρικοβερι δεν δέχεται το πιν η το pattern που έχω βάλει.αν σβήσω το αρχείο απο twrp δεν μου ζητάει κωδικό για την σιμ.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

οταν κάνω ένα μπακαπ ριστορ απο ρικοβερι δεν δέχεται το πιν η το pattern που έχω βάλει.αν σβήσω το αρχείο απο twrp δεν μου ζητάει κωδικό για την σιμ.

 

ποιο από όλα σβήνεις;;

http://image.prntscr.com/image/d86a64a0690748cd9395038083c1e38a.jpeg

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

πρώτα όλα, δεν ζήταγε κωδικό για την σιμ και μετά το πρώτο αφού είχα πιν και πάλι το ίδιο
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

α πάσο.. αν θες κάποια δικά σου, είχα μια εφαρμογή κάποτε, το toggles.. κάπως έτσι.. επέλεγα ποια toggle θέλω και μου τα έφτιαχνε σε μια ωραία bar και την έβαζα σαν widget όπου ήθελα.

Power Toggles. Πολύ καλή

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την community από χθες το βράδυ που το έβγαλα από τη πρίζα το κινητό έμεινε μόνιμα awake και μου έφαγε όλη την μπαταρία (15% σε 5 ώρες ύπνου)...

 

Σήμερα μου ήρθε η φλασιά μπήκα στις ρυθμίσεις και είδα ότι έχω ενεργοποιημένο το backup της Google που ευθύνεται τις περισσότερες φορές...

 

Τεσπα, το έβαλα, έκανα clear cache για παν ενδεχόμενο και περιμένω σήμερα να δω... Μέχρι στιγμής πάντως η μπάρα του awake δεν δείχνει κάτι ανησυχητικό... Μέχρι αύριο θα ξέρουμε...

 

http://i797.photobucket.com/albums/yy259/alexgate7/Screenshot_2016-10-05-10-41-09-57_zpsdizzasbb.png

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Από που το απενεργοποιούμε αυτό για να το δοκιμάσω και εγω. Edited by alex_gate_7
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -> BackUp & Reset -> OFF

 

ΥΓ. Για την ευκολία της συζήτησης καλό θα ήταν να μην κάνετε quote όταν απαντάτε στο αποπάνω ποστ, ή σε ποστς που περιέχουν εικόνες :)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

η 3.5.3 χάνει κλήσεις ενώ έχει φουλ σημα και το ίδιο και η 3.2.6. το καλύτερο φιρμ και μόντεμ είναι το 3.2.4
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα αναφέρει πριν μέρες ότι δεν 'πιάνω' τα νούμερα που έχετε εσείς στην κατανάλωση μπαταρίας.

 

Προχτές ήμουν άρρωστος και έβγαλα το κινητό από την πρίζα στις 2 τα μεσάνυχτα Τρίτη προς Τετάρτη. Χτες στις 10 το πρωί, είχα 92%, 1% την ώρα χωρίς να ακουμπήσω το κινητό. Χτες το βράδυ στις 2, δηλαδή ακριβώς 24 ώρες από την ώρα που το έβγαλα από την πρίζα είχα 75%, δηλαδή ~1% την ώρα.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δεν το έχω σε Airplane mode.

Τηλέφωνο είναι, μπορεί να χρειαστεί.

 

Sent from my Oneplus 3 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στην 3.5.3 το μόνο που μου κάνει είναι ότι αν κλείσω τα data και τα ανοίξω μετά από λίγη ώρα δείχνει 4G στην SIM 2 αλλά έχει και στις δύο κάρτες ένα θαυμαστικό. Δεν μπορεί να επαναφέρει το 4G δηλαδή. Λύνεται με το να κάνω αλλαγή κάρτας δεδομένων στην 1 και μετά στην 2 πάλι (ένα πάτημα είναι πλέον από το Action Center) αλλά σήμερα το παρατήρησα..

 

Επίσης οι ρυθμίσεις για το Alert Slider πάντα αυτές ήταν?

Δεν μπορώ να περιάξω το πρώτο πεδίο πχ που λέει Alarms. Θέλω να θέσω την μεσαία λειτουργία να χτυπάνε μόνο κλήσεις και SMS. Καθόλου εφαρμογές κτλ αλλά δεν μπορώ.

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα.εχει κάνει κανένας επιστροφή από την community στην official?γιατί δεν πει άλλο ή κατάσταση με την community..χάνω κλήσεις διαρκώς,viber-whats app έρχονται οπότε θέλουν οι ειδοποιήσεις(από χθες το μεσημέρι μηνύματα μου ήρθαν πριν λίγο) και ή μπαταρία φεύγει νερό.εκανα clear cache ,το ξαναστησα από την αρχή αλλά δεν παλευεται άλλο.

Έχουμε εντυπώσεις γαι την 3.2.7??μπορώ να γυρίσω στην official ή θα έχω θέμα;

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

χωρίς twrp, νομίζω είναι λίγο ζόρι να γυρίσεις στην 3.2.7.Κάτσε μπας και σου απαντήσει ο Αλεξ που το δοκίμασε.Εκτός αν έχεις twrp, τότε δεν έχεις θέμα.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Α ξέχασα να πω ότι από χθες έχω και επανεκκίνησεις μέχρι τώρα 4...και παγωμα,κλεσιμο πολλών εφαρμογών.

Τι στο καλό την ήθελαν την community απορω..

Άρα μάλλον με βλέπω για ρουταρισμα και λοιπά.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...