Jump to content

[OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανονικοτατα, απλά θα την ξαναφλασαρεις.

 

 

 

 

 

Είμαστε σίγουροι για αυτό; Νομίζω υποστηρίζει, και το θέμα που έχω έχει σαν επιλογή OxygenOS. Το swift black έχω.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Έχεις το θέμα σε στοκ ρομ ;

 

Sent from my ONEPLUS A3000

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανονικοτατα, απλά θα την ξαναφλασαρεις.

 

 

 

 

 

Είμαστε σίγουροι για αυτό; Νομίζω υποστηρίζει, και το θέμα που έχω έχει σαν επιλογή OxygenOS. Το swift black έχω.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Η επιλογή είναι για stock based όπως η freedom os

Link to comment
Share on other sites

το doze δεν λειτουργεί, δεν κόβει τίποτα σε καμία ρομ. δεν έχω βάλει τίποτα σε white list και έχω κανονικά ειδοποιήσεις στα πάντα
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Έχεις το θέμα σε στοκ ρομ ;

 

Sent from my ONEPLUS A3000

 

Δεν εχω στοκ απλα το θεμα εχει επιλογη για αυτο το ειπα, αλλα λογικα θα ειναι αυτο που πε ο leo06.

 

Η επιλογή είναι για stock based όπως η freedom os
Link to comment
Share on other sites

το doze δεν λειτουργεί, δεν κόβει τίποτα σε καμία ρομ. δεν έχω βάλει τίποτα σε white list και έχω κανονικά ειδοποιήσεις στα πάντα

 

Δεν καταλαβαινω τι θελεις να πεις.

Το doze δεν κοβει τα Notifications.

Link to comment
Share on other sites

Στη vertex οι εφαρμογές παρασκηνίου τερματίζονται μετά από κάποιες ώρες? Είχα αρκετές να τρέχουν εχθές και σήμερα το πρωί στα recents είχε μόνο 2-3 Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω τι θελεις να πεις.

Το doze δεν κοβει τα Notifications.

 

έχω κλειστή την οθόνη και έρχονται μηνύματα από ινστα, τουιτερ, βαιμπερ, σκαιπ ενώ δεν θα έπρεπε.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

έχω κλειστή την οθόνη και έρχονται μηνύματα από ινστα, τουιτερ, βαιμπερ, σκαιπ ενώ δεν θα έπρεπε.

 

Εννοεις οτι με doze ενεργο, δεν θα επρεπε να ερχονται notifications; 0_ο

Οχι, σαφως οχι.

 

Ποτε, σε καμια συκευη και με καμια ρομ δεν ειχα τετοιο θεμα. Μονο η miui εχει τετοιους κοφτες.

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις οτι με doze ενεργο, δεν θα επρεπε να ερχονται notifications; 0_ο

Οχι, σαφως οχι.

 

Ποτε, σε καμια συκευη και με καμια ρομ δεν ειχα τετοιο θεμα. Μονο η miui εχει τετοιους κοφτες.

 

ε προφανώς με ενεργό doze δεν θα έπρεπε να έρχονται ειδοποιήσεις αφού ουσιαστικά αυτό κάνει, δεν τις αφήνει να τρέχουν στο background.Στην 6 αν δεν έβαζες μια εφαρμογή να κάνει εξαίρεση δεν ερχόταν τίποτα.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

ε προφανώς με ενεργό doze δεν θα έπρεπε να έρχονται ειδοποιήσεις αφού ουσιαστικά αυτό κάνει, δεν τις αφήνει να τρέχουν στο background.Στην 6 αν δεν έβαζες μια εφαρμογή να κάνει εξαίρεση δεν ερχόταν τίποτα.

 

Το προφανως που λες μου αρεσει.

 

Αλλαξα 6-7 συσκευες με οτι os θες (μιλαω για android 6 και πανω)και καθημερινος χρηστης gmail, instagram, whatsapp, viber, reddit κλπ, ολα τα notifications στην ωρα τους, σε wifi, σε data, παντου.

Μονο με Miui σε καποια xiaomi κοβοντουσαν μερικα και αυτο σπανιο.

 

Δεν ισχυει αυτο που λες, ξεχασε το.

Link to comment
Share on other sites

Και στο g3 και στο 1+3 αν δεν έβαζες μια εφαρμογή να κάνει ignore στο optimization δεν ερχόταν τίποτα.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Και στο g3 και στο 1+3 αν δεν έβαζες μια εφαρμογή να κάνει ignore στο optimization δεν ερχόταν τίποτα.

 

Τα ειχα και τα 2, και πολλα άλλα.

Ποτε δεν συνεβη κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

Και στο g3 και στο 1+3 αν δεν έβαζες μια εφαρμογή να κάνει ignore στο optimization δεν ερχόταν τίποτα.
Αυτό που κόβει το doze είναι τα persistent notifications, όπως δηλαδή από καμιά εφαρμογή καιρού. Δείχνει θερμοκρασία στη μπάρα ειδοποιήσεων αλλά μετά από κάποια ώρα σβήνει, εκτός και αν την κάνεις ignored.

 

Η μόνη εφαρμογή που μου δημιουργούσε θέμα το doze ήταν το messenger, αλλά έχει διορθωθεί τελευταία.

 

Sent from my ONEPLUS A3000

Link to comment
Share on other sites

 

 

Η μόνη εφαρμογή που μου δημιουργούσε θέμα το doze ήταν το messenger, αλλά έχει διορθωθεί τελευταία.

 

Sent from my ONEPLUS A3000

Το messenger με το που το κάνεις εγκατάσταση μπαίνει από μόνο του χωρίς doze για αυτό δουλεύει, αν το βάλεις doze δεν έρχεται τίποτα.

Τις εφαρμογές που έχω στην φωτογραφία αν τις βάλω doze δεν έρχεται καμία ιδιοποίηση.

Η συσκευή μου είναι Νote 3 με 7.1.2

Απλα το γράφω στο θέμα σας γιατί έχω την απορία αν στη συσκευή σας βάλετε μια εφαρμογή σε doze έρχονται ιδιοποίησης κανονικά.

Ευχαριστώ.

 

 

 

9f3ad7e5b43f036405d11f70b371d6df.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο android 6 από καμία εφαρμογή δεν ερχόταν τίποτα αν δεν την είχες στις εξαιρέσεις.Στην 7 το doze είναι σαν να μην υπάρχει και αυτό φαίνεται και στα στατιστικά του bbs
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αυτή η δουλειά του doze, δηλαδή να κλείνει τις εφαρμογές και να μην τις αφήνει να κάνουν τίποτα μέχρι να τις χρησιμοποιήσεις. Απλά περιορίζει σε μεγάλο βαθμό αυτά που κάνουν στο παρασκήνιο. Πχ το Instagram δε θα παρακολουθεί συνεχώς για ειδοποιήσεις άλλα που και που θα "ξυπνάει" να δει αν υπάρχουν ειδοποιήσεις και μετά θα μπαίνει πάλι σε doze.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κάνει, αυτό λέμε.Δεν δουλεύει σωστά το doze και εδώ που τα λέμε ποτέ δεν δούλευε.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Δεν το κάνει, αυτό λέμε.Δεν δουλεύει σωστά το doze και εδώ που τα λέμε ποτέ δεν δούλευε.

 

Η δουλειά του doze ΔΕΝ είναι να μην έρχονται ειδοποιήσεις! Οι "high-priority" ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά ακόμα και με doze ενεργό. SMS, chat apps κλπ εφόσον έχουν ρυθμίσει οι developers σωστά τα alerts, λειτουργούν κανονικότατα με doze.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε σήμερα η beta 23, χωρίς καμμια αξιόλογη αλλαγή. Οι φωτογραφίες πάλι κάνουν μια ώρα να φορτώσουν με την εφαρμογή του κινητού.η ηλεκτρονική κάρτα εγγύησης είναι το καινούριο που λέει ποτέ αγοράστηκε το κινητό και το imei.

Τελικά πόσο καιρό εγγύηση έχει το ONEPLUS 3?

Μου φαίνονται λίγο πιο ξεθωριασμενα τα χρώματα στην 23 ή ιδέα μου είναι;

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε σήμερα η beta 23, χωρίς καμμια αξιόλογη αλλαγή. Οι φωτογραφίες πάλι κάνουν μια ώρα να φορτώσουν με την εφαρμογή του κινητού.η ηλεκτρονική κάρτα εγγύησης είναι το καινούριο που λέει ποτέ αγοράστηκε το κινητό και το imei.

Τελικά πόσο καιρό εγγύηση έχει το ONEPLUS 3?

Μου φαίνονται λίγο πιο ξεθωριασμενα τα χρώματα στην 23 ή ιδέα μου είναι;

 

Ξεθωρισμενα γιατι; Δεν ειχες sRGB πριν;

 

Απλα ειναι λιγοτερο saturated, δηλαδη προς το κανονικο και οχι καρτουνιστικα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κατι ακομα, γιατι μερικοι γκρινιαζετε χωρις αυριο.

 

Αν δεν ειναι αυτο αξιολογο changelog για συσκευη που εχει ενα χρονο και κατι, ποιο ειναι;

 

Camera:

Added Shot on OnePlus watermark

You can toggle the Shot on OnePlus watermark and add your name to all pictures taken in the main camera settings

 

System:

Redesigned lift up display UI

Now supports displaying battery percentage

Now supports hiding of notification content from apps locked by App locker

There is now a toggle that allows you to block notifications from apps that are in the App lock list

Improved stability of Parallel apps

Adjusted color display of default screen calibration

It now tends more towards sRGB calibration

Added E-warranty card

You can now find a version of your warranty card in “About phone > E-Warranty card”

Updated Android security patch level to August

 

Phone:

Added quick index bar in contacts UI

The contacts page/app now have an alphabetical bar on the right side for easy moving to certain groups of names

Improved experience of switching incoming calls

Improvements to suggested merges functionality

 

Gallery:

Loading speed of images improved

 

Weather:

Improved location accuracy

Improved the experience of searching cities

Clock:

New feature "Alarm calendar"

Can be used to set an irregular alarm schedule, once you set the time, you can activate this feature by hitting the 3 dot menu button to the right of "repeat"

Link to comment
Share on other sites

Όχι δν μ άρεσε ποτέ η κιτρινίλα του sRGB και το έχω πάντα προσαρμοσμενο στο ψυχρό. Ναι έγιναν πιο ανάγλυφα νομίζω τα εικονίδια και γενικά όλα..

Αξιόλογη μεταβολή εννοούσα στο να φαίνεται κάτι μπαμ. Λάθος διατύπωση.

Δεν ανήκω σε αυτούς που γκρινιάζουν είμαι ευχαριστημένος από το κινητό

 

Έχει πέσει ανελέητο κράξιμο από όσο διαβάζω σχετικά με την οθόνη με τα χρώματα.. Ελπίζω να βγάλουν άμεσα update να το διορθώσουν. Δεν είναι amoled οθόνη αυτή. Μου θυμίζει οθόνη κινητού των 50€..

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

γύρισα σε στοκ απο περιέργεια και μάλλον εκει θα μείνω όπως και να είναι γιατί βαριέμαι να ξανα αλλάξω. Μαρέσει το default calibration, δεν ειναι ούτε κίτρινο ούτε πολύ άσπρο, το θεωρό ιδανικό
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Όχι δν μ άρεσε ποτέ η κιτρινίλα του sRGB και το έχω πάντα προσαρμοσμενο στο ψυχρό. Ναι έγιναν πιο ανάγλυφα νομίζω τα εικονίδια και γενικά όλα..

Αξιόλογη μεταβολή εννοούσα στο να φαίνεται κάτι μπαμ. Λάθος διατύπωση.

Δεν ανήκω σε αυτούς που γκρινιάζουν είμαι ευχαριστημένος από το κινητό

 

Έχει πέσει ανελέητο κράξιμο από όσο διαβάζω σχετικά με την οθόνη με τα χρώματα.. Ελπίζω να βγάλουν άμεσα update να το διορθώσουν. Δεν είναι amoled οθόνη αυτή. Μου θυμίζει οθόνη κινητού των 50€..

 

Εχετε καλομαθει μερικοι στις μπλεδιλες και στα υπερκορεσμενα χρωματα και οτι άλλο σας φαινεται κιτρινιλα και "οθονη κινητου 50€"

 

Η οθονη οπως ηταν default ηταν απλα KAΚΗ, μιλαμε για υπερκορεσμενα αθλια χρωματα, ειδικα σε κατι εφαρμογες εβγαζε ματι η αθλοιοτητα, πχ στο utube και στο whatsapp.

 

Απορω πως το σοβαρο ασπρο σας φαινεται κιτρινο, και προτιματε αυτα τα καρτουνιστικα.

 

 

 

Στο τελευταιο update απο το changelog συμπαιρενω οτι απλα χαμηλωσαν τον υπερκορεσμο, και εφεραν τα χρωματα πιο κοντα στο κανονικο και στο ακριβές.

Edited by nikchris
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω μερικούς εδώ μέσα νομίζουν ότι μιλάνε σε τίποτα παιδάκια και τίποτα χαζούς..

Επειδή είναι θέμα γούστου και ματιού ναι σε μερικούς ανθρώπους αρέσουν τα πιο ζωντανά χρώματα. Συγνώμη σκοτώστε μας. Αν μπεις στο forum της oneplus θα δεις ότι οι περισσότεροι γκρινιάζουν. Αυτοί που δεν χρησιμοποιούν default.aspx η sRGB έχουν θέμα.

Συγνώμη για την άποψή μας και πάλι...

 

Από το μεσημέρι το δοκιμάζω στο default και στο SRGB μπας και είναι τόσο λάθος τα μάτια μου.μαλλον σε μερικούς τους αρέσει η παραμόρφωση των χρωμάτων.

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Νταξ μετά το εντιτ και τις υπερβολές φάση εμετός η default καλιμπραορσμενη οθονη και όποιος δε συμφωνεί με την υποκειμενικη άποψη που έχω για τα χρώματα είναι άσχετος με τεχνολογια κτλ έγινε λιγοτερο προκλητικό το πόστ.

 

Στοκ γενικά μέχρι να σταματήσει σε κάνα 8μηνο να βγαίνει επίσημο update θεωρώ ότι αξίζει.

 

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...