Jump to content

[OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Magisk το φλασαρουμε όπως το supersu και είμαστε έτοιμοι ή είναι άλλη διαδικασία;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Good morning

Εχω Twrp 3.0.2-1 με freedom os 1.7 (MM)

 

Σκεφτομαι για αναβαθμιση στην 7αρα (λογικα open beta)

Παω κατευθειαν ή θελω αλλο recovery?

 

Καλο θα ήταν να αναβαθμισεις το twrp στην τελευταία έκδοση κ να κανεις κ " καθαρη" εγκατασταση της 7αρας μιας κ έρχεσαι κ απο παλια εκδοση αλλα κ απο αλλη ρομ.

Επιπλέον θα σου πρότεινα να περναγες πρώτα την stable Oos κ κατόπιν την beta Oos.

Τέλος για ρουτ το τελευταίο σταθερο κ απροβληματιστο superSu ειναι 2.79 sr3

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βγήκε 2.82 supersu και πλέον λειτουργεί κανονικά στο 1+3Τ μου , λογικά το ίδιο θα συμβαινει και στο απλό 3

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

βγήκε 2.82 supersu και πλέον λειτουργεί κανονικά στο 1+3Τ μου , λογικά το ίδιο θα συμβαινει και στο απλό 3

 

Ακόμα σαν test εκδοση την αναφέρουν κ δεν την έχουν ανεβάσει σαν stable...προφανως περιμένουν να δουν αν θα σκάσει τίποτα ξανα κ μετά...

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα σαν test εκδοση την αναφέρουν κ δεν την έχουν ανεβάσει σαν stable...προφανως περιμένουν να δουν αν θα σκάσει τίποτα ξανα κ μετά...

 

ναι δεν αντιλέγω, απλά εγώ την βλέπω να δουλευει οκ,τσεκάρισα και adaway και titanium, όλα σωστά :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το Magisk το φλασαρουμε όπως το supersu και είμαστε έτοιμοι ή είναι άλλη διαδικασία;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απλά το zip φλασαρεις.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμάσει κανείς κανένα θέμα σε substratum που να δουλεύει σωστά?όσα δοκίμασα δεν δουλεύουν σωστά.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμάσει κανείς κανένα θέμα σε substratum που να δουλεύει σωστά?όσα δοκίμασα δεν δουλεύουν σωστά.

To swift black έχω και δουλεύει μια χαρά.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς custom ROMs? Ποια είναι η καλύτερη για μπαταρια?
Link to comment
Share on other sites

Σταμάτησε μου φαίνεται η 1+ να ασχολείται με το 3 και έχει πέσει με τα μούτρα στο 5...

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μπα δεν θα το έλεγα, στην μπετα σταθερά έδινε Updates.Ετσι και αλλιώς με τόσες ρομ, ας κάνει ότι θέλει.

 

η καλυτερη ρομ που δοκίμασα είναι η Pure android.Τρομερή μπαταρία, 3 μέρες έβγαλα αλλά είναι με τον κερνελ του sultan που είναι Underclock.Μου άρεσε πολύ γιατί είναι aosp based και όχι Lineage ή cm.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Σταμάτησε μου φαίνεται η 1+ να ασχολείται με το 3 και έχει πέσει με τα μούτρα στο 5...

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Βγαζει παρα πολλες beta, σταθερη εχει σχετικα καιρο να βγαλει.

 

η καλυτερη ρομ που δοκίμασα είναι η Pure android.Τρομερή μπαταρία, 3 μέρες έβγαλα αλλά είναι με τον κερνελ του sultan που είναι Underclock.Μου άρεσε πολύ γιατί είναι aosp based και όχι Lineage ή cm.

 

Αποδοση ομως;

Οτι και να εχω δοκιμασε σε κινητα με πειραγμενους kernel και 'advanced profiles', παντα εχω πολυ λιγο κερδος αλλα ξεκιναει το κινητο και εχει lag + stutters.

 

Eμενα μου αρεσε πολυ η phoenix aospa που εχει βγαλει αυτος που εκανε port και το camera app.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αυτή έχω τώρα.Δεν με τρελαίνει, δεν κάνει τόσο καλή διαχείριση ραμ, μου κλείνει εφαρμογές που έχω ανοιχτές και ας είναι στην whitelist και έχει και πολλά wakelocks.η pure κάνει τρομερή διαχείριση ραμ, δεν κλείνει τίποτα και έχει 0 wakelock.Να φανταστείς είχα 12 ώρες 100% σε αναμονή με 0 wakelocks.

 

η απόδοση ήταν λίγο πιο κάτω έχω την εντύπωση, αλλά σε καθημερινή χρήση δεν κατάλαβα και διαφορά.

 

καλά στο 1+ ο λόγος που βάζω κάστομ είναι ότι έχω μικρά χουγια που στην στοκ δεν υπάρχουν.ας πούμε όπως ξανα είπα δεν αντέχω που notification και ringtone έχουν ένα volume, είναι ανοησία.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Η freedomOS που είναι stock based είναι καλή ή να μην δοκιμάσω καν, τώρα δοκιμάζω την darkrom
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Aosp based, από μπαταρία πως πάει?

 

AOSPA ειναι, εγω προτιμω του siankatabg που εχει και την καμερα ενσωματωμενη

Link to comment
Share on other sites

AOSPA ειναι, εγω προτιμω του siankatabg που εχει και την καμερα ενσωματωμενη

 

Την έχω κατεβάσει για δοκιμή, βλέπω θέλει firmware από open beta 16, είχα stable 4.1.3, πρέπει να περάσω το firmware οπωσδήποτε?

Link to comment
Share on other sites

AOSPA ειναι, εγω προτιμω του siankatabg που εχει και την καμερα ενσωματωμενη

Και γω αυτήν έχω καιρό τώρα, από μπαταρία ούτε καλύτερα ούτε χειροτερα, ούτε από επιδόσεις έχει διαφορές σε καθημερινή χρήση, απλά εχει παραμετροποιήσεις και την στοκ κάμερα που μαρεσουν.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπα.Αδιάφορη η beta. Δε γίνομαι δοκιμαστής για προβλήματα εκδόσεων που ετοιμάζονται για το υπάρχον ή επόμενο κινητό. 1 φορά το μήνα με είχε συνηθίσει και τώρα μου έχει υπέρ κακοφανει που δε δίνει νέα σταθερή με βελτίωση μπαταρίας και κάνα καινούργιο μαγικό-βελτιωση για κάμερα-αυτόματη λήψη.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγώ έμεινα με το Pure android και δεν το αλλάζω.Πολύ καλή ρομ. Το xposed μας μάμησε στην 7, αν το είχα με στοκ θα έμενα.Μου λείπουν πολλά πράγματα από xposed.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν ειχε κανενας καμια αμφιβολια οτι θα παρουν Ο.

 

Ποτε ομως; Του χρονου τον Ιουνιο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχε κανενας καμια αμφιβολια οτι θα παρουν Ο.

 

Ποτε ομως; Του χρονου τον Ιουνιο;

 

Mαζι με το oneplus 6 :p:p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...