Jump to content

[OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μια ερωτηση παρατηρησα οτι οταν απο την 4.0.0 [ηγα στην στην 4,0,1 αλλα και σημερα απο την 4,01 στην 4,0,2 μετα την αναβαθμιση δεν μου εκανε το app optimize στις εφαρμογες...

ειναι φυσιολογικο αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε μένα από 4.0.1 σε 4.0.2 έκανε optimize εφαρμογές. Από marshmallow σε 4.0.1 είχε κάνει (δεν πέρασα απο 4.0 σκέτο, όπου λογικά είναι και το σκαλί που το κάνει).

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω τι αλλαγές έχουν γίνει από 4.0.0 σε 4.0.1 και τώρα σε 4.0.2.

 

και ποιος νομίζει ότι έχει καταλάβει ?????

Μα τι κακό ελάττωμα είναι αυτό, να μην δίνουν changelog

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κάνεις την 11 πάνω στην 10, χωρίς wipe;

Από TWRP.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

εγώ, πάντα έτσι κάνω εδώ και μήνες ακόμα και από την 6 στην 7 έτσι πήγα.κανένα απολύτως θέμα.

 

είναι πρώτη φορά που το κάνω αυτό και δεν σκαλίζω το κινητό κάθε βδομάδα ενώ υπάρχουν τόσες ρομ.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση παρατηρησα οτι οταν απο την 4.0.0 [ηγα στην στην 4,0,1 αλλα και σημερα απο την 4,01 στην 4,0,2 μετα την αναβαθμιση δεν μου εκανε το app optimize στις εφαρμογες...

ειναι φυσιολογικο αυτο?

Και μένα με Nougat και στα 2 update δεν έκανε..

Link to comment
Share on other sites

και ποιος νομίζει ότι έχει καταλάβει ?????

Μα τι κακό ελάττωμα είναι αυτό, να μην δίνουν changelog

 

Η μόνη διαφορά που εντοπίζω σίγουρα είναι η άμεση σύνδεση σε αποθηκευμένα ασύρματα δίκτυα.

Με την 4.0.0 και 4.0.1 υπήρχε καθυστέρηση σε εμένα.

Το δίκτυο το έβλεπε αλλά δεν συνδέονται αμέσως.

Τώρα η σύνδεση γίνετε 1-2 δευτερόλεπτα μετά το άνοιγμα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κάνει κάτι τρελά:

1) Ενίοτε battery drain που δεν ξέρω αν οφείλεται σε εφαρμογές τελικά ή στο δίκτυο.

2) Η οθόνη ενώ είναι ρυθμισμένη να σβήνει στα 30 δευτερόλεπτα κάποιες φορές μένει ανοιχτή. Δεν ξέρω αν έχει σχέση που έχω βάλει προφύλαξη οθόνης το ρολόι chronus, αλλά και πάλι δε θα έπρεπε να σβήνει; Όταν το κάνει αυτό παρατηρώ ότι στην μπάρα ειδοποιήσεων πάνω έχει ανάψει το σηματάκι "κατακόρυφη λειτουργία οθόνης" σαν να τρέχει κάποια εφαρμογή που να το εμποδίζει, ενώ είναι όλες κλειστές.

3) Σήμερα για πρώτη φορά ενώ έχω κλειδωμένες εφαρμογές με το smartapp lock (εφαρμογή από play store) καιρό τώρα και λειτουργεί μια χαρά, μου τις άνοιγε χωρίς να ζητάει κωδικό, σαν να μη δουλεύει η εφαρμογή.

4) Έχω 2 αριθμομηχανές, μια με παλιό theme και μια με καινούριο.

 

Και μια ερώτηση: πώς βάζουμε το τηλέφωνο σε δόνηση; Με το κουμπάκι ρύθμισης ήχου δε γίνεται πια.

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κάνει κάτι τρελά:

1) Ενίοτε battery drain που δεν ξέρω αν οφείλεται σε εφαρμογές τελικά ή στο δίκτυο.

2) Η οθόνη ενώ είναι ρυθμισμένη να σβήνει στα 30 δευτερόλεπτα κάποιες φορές μένει ανοιχτή. Δεν ξέρω αν έχει σχέση που έχω βάλει προφύλαξη οθόνης το ρολόι chronus, αλλά και πάλι δε θα έπρεπε να σβήνει; Όταν το κάνει αυτό παρατηρώ ότι στην μπάρα ειδοποιήσεων πάνω έχει ανάψει το σηματάκι "κατακόρυφη λειτουργία οθόνης" σαν να τρέχει κάποια εφαρμογή που να το εμποδίζει, ενώ είναι όλες κλειστές.

3) Σήμερα για πρώτη φορά ενώ έχω κλειδωμένες εφαρμογές με το smartapp lock (εφαρμογή από play store) καιρό τώρα και λειτουργεί μια χαρά, μου τις άνοιγε χωρίς να ζητάει κωδικό, σαν να μη δουλεύει η εφαρμογή.

4) Έχω 2 αριθμομηχανές, μια με παλιό theme και μια με καινούριο.

 

Και μια ερώτηση: πώς βάζουμε το τηλέφωνο σε δόνηση; Με το κουμπάκι ρύθμισης ήχου δε γίνεται πια.

 

Λογικά έχεις 2 αριθμομηχανες από την στιγμή που πήρες 4.0.0. Η μία είναι τις Google και ή άλλη τις oneplus. Εγώ χρησιμοποιώ Google γιατί η άλλη κάνει αυτόματη περιστροφή όπως και να έχει και μου την δίνει άσχημα.

 

Δόνηση με το κουμπί στο πλάι "3 θέσεων".

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

τις τελευταιες 5-6 μερες το android system μου τρωει τη μιση μπαταρια, δεν αλλαξα τπτ εδω και πολυ καιρο. Εκανα clear cache και davlik, αλλα δεν αλλαξε κατι.. καμια ιδεα;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κι εγώ την 11! Μέχρι τώρα όλα καλά, χωρίς να έχω δει κάποια διαφορά με την 10.

Τελικά αυτό το OnePlus laboratory κάνει κάτι;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

τις τελευταιες 5-6 μερες το android system μου τρωει τη μιση μπαταρια, δεν αλλαξα τπτ εδω και πολυ καιρο. Εκανα clear cache και davlik, αλλα δεν αλλαξε κατι.. καμια ιδεα;

Ευχαριστω

Μήπως ένα factory reset να στρώσει ;

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάνα καλό ad remover για ρουτ;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

AdAway

http://i.utdstc.com/icons/120/adaway-android.png

Source:

https://adaway.org official

 

Download:

AdAway V3.2

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ένα factory reset να στρώσει ;

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

 

Σιγουρα, αλλα ταλαιπωρια.. :P

Μα δεν ειναι οτι αλλαξα ρομ και δεν ξεκινησε καλα, εχω την ιδια εδω και ενα μηνα και τωρα απλα ξεκινησε.. Αν δε φτιαξει τις επομενες μερες με βλεπω για επαναφορα..

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ειδοποίηση και αναβάθμισα και εγώ σε 4.0.2 μόλις τώρα ΟΤΑ. Μια χαρά φαίνεται προς το παρόν.

 

Υποθέτω ότι το 4G που βλέπω στα data είναι το ίδιο με το LTE που έδειχνε η προηγούμενη έκδοση του Android??

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ειδοποίηση και αναβάθμισα και εγώ σε 4.0.2 μόλις τώρα ΟΤΑ. Μια χαρά φαίνεται προς το παρόν.

 

Υποθέτω ότι το 4G που βλέπω στα data είναι το ίδιο με το LTE που έδειχνε η προηγούμενη έκδοση του Android??

 

Σωστά 4G=LTE

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ tigreos.Αν έχεις και καμιά άλλη πρόταση γενικά στείλε τπτ πμ

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τη βοήθεια σας. Εδωσα το τηλέφωνο με freedom 2.2 και το παιδί που το πηρε πάτησε για αναβάθμιση με αποτέλεσμα να του μπαίνει σε twrp αλλα να μένει εκεί. Δεν ειχε κρατήσει backup και εκεί που είναι δεν έχει pc. Ξαναφλασαρε τη 2.2 αλλά ενω τελειώνει την εγκατάσταση εκ νέου δεν μπουταρει αλλά γυρνάει σε twrp. Τα φωτα σας πλιζ
Link to comment
Share on other sites

Βγήκαν blu spark και elementalx για stable Nougat

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Έχεις δοκιμάσει τίποτα; Για κάντο φραγκοδιφραγκα please

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει τίποτα; Για κάντο φραγκοδιφραγκα please

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Εβαλα τον elementalx, κανενα προβλημα μεχρι τωρα. Ουτε εχω παρατηρησει καποια διαφορα, βεβαια δεν τον εχω ουτε μερα..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...